Премини към съдържание

НЕ! На високите цени на горивата!


Препоръчано мнение

Аз пък за Еко си имам отстъпка от 5ст.Някой ако има желание мога да разпитам познати , ако имат някоя излишна карта :icon_thumbup:

 

Картата с отстъпка 5 ст. на Еко /Приятели/ се поръчва по интернет и е напълно безплатно. Избираш си на коя бензиностанция да ти я изпратят и няколко дни след поръчката е там и те чака... Иначе, ако се притеснявате, че ви цакат от количеството, просто не им казвайте че имате карти когато зареждате - често питат дали да ви долеят отстъпката , която бихте получили например за 50 лв (около 1 лв сега)....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Картата с отстъпка 5 ст. на Еко /Приятели/ се поръчва по интернет и е напълно безплатно. Избираш си на коя бензиностанция да ти я изпратят и няколко дни след поръчката е там и те чака... Иначе, ако се притеснявате, че ви цакат от количеството, просто не им казвайте че имате карти когато зареждате - често питат дали да ви долеят отстъпката , която бихте получили например за 50 лв (около 1 лв сега)....

Не знаех , че са така картите :D Иначе никога не им казвам , че зареждам с отстъпка .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-често зареждам в кварталната Б+, където срещу 30л заредено гориво получавам безплатна автомивка, която иначе струва 4лв (може би и повече), а за същото количество заредено с 5ст отстъпка ще спестя само 1,50лв. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Admin

Снимката е от преди 2 дена от бензиностанция на Agip точно между границата на Италия със Швейцария.

 

http://img163.imageshack.us/img163/8458/benzinc.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Газта е доста скъпичка там, но дизела и бензина :icon_doh:

 

Газта днес в Италия е около 0,70 евро цента.

Много бензиностанции го продават събота и неделя на 0,62 цента.

Обозначението е GPL.

 

http://imagesdotcom.ilsole24ore.com/images2010/SoleOnLine5/_Immagini/Oggetti_Correlati/Grafici_Statici/Notizie/2011/12/prezzi-distributore.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в Италия , би ли коментирал разлика в качеството на горивата какво е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако си в Италия , би ли коментирал разлика в качеството на горивата какво е ?

 

В момента не съм в Италия, ходя много често по работа там за няколко дена.

Качеството на горивата е почти еднакво, като с реномираните бензиностанции тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, на снимката дето си дал гледам безоловния го харчат за 1,1 евро/литър, а на таблицата по - долу 1,7евро/литър...Кое е вярното?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

И двете са верни. Има големи намаления събота и неделя. Това е на границата на Италия с Швейцария.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двете са верни. Има големи намаления събота и неделя. Това е на границата на Италия с Швейцария.

Интересно-явно в Италия и останалите европейски държави нещо хората са сбъркани-то не е ли точно преди събота и неделя или точно преди празници да "надуят" цените,когато щем-не щем,трябва да пътуваме!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Интересно-явно в Италия и останалите европейски държави нещо хората са сбъркани-то не е ли точно преди събота и неделя или точно преди празници да "надуят" цените,когато щем-не щем,трябва да пътуваме!?

 

И в България е така. Няма ли намаления на някой бензиностанции събота и неделя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кумът ми ходи лятото да покара мотор - обиколи Сицилия. Каза, че газта в Южна Италия е 50 евроцента..... Ще ли да ме лъже, едва ли......

Между другото - понамалили са я, вчера сипах на 1.22....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в България е така. Няма ли намаления на някой бензиностанции събота и неделя?

Вече над 8 години(не че са много,но пък аз съм на 26) зареждам по бензиностанции и газ-станции,но подобно изключение никога не съм виждал,още повече възползвал.

Спомням си преди няколко години,във Варна,докато бях студент там,как точно преди Великден,за една нощ,цената най-масовите горива(бензин и дизел)буквално скочиха с 8-9 ст.След седмица всичко се нормализира.

Мисля че,и в наши дни е така-може би със 1 ст или 2 ст,но преди празници си го има.

Бате Светльо,ако знаеш някоя бензиностанция,която събота и неделя,сваля цените,ще се радвам да споделиш(няма значение че е в София примерно).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еко - 4 ст на литър с карта за обикновен 95 и газ, 7 ст за 95+ и дизел - през цялата седмица. Карта се получава през сайта им.

Лукойл - събота и неделя - 7 ст на литър гориво през уйкенда, в делнични дни - 5 ст, разбира се с карта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Вече над 8 години(не че са много,но пък аз съм на 26) зареждам по бензиностанции и газ-станции,но подобно изключение никога не съм виждал,още повече възползвал.

Спомням си преди няколко години,във Варна,докато бях студент там,как точно преди Великден,за една нощ,цената най-масовите горива(бензин и дизел)буквално скочиха с 8-9 ст.След седмица всичко се нормализира.

Мисля че,и в наши дни е така-може би със 1 ст или 2 ст,но преди празници си го има.

Бате Светльо,ако знаеш някоя бензиностанция,която събота и неделя,сваля цените,ще се радвам да споделиш(няма значение че е в София примерно).

 

Здравей. :)

Те колегите ти отговориха.

Въпроса е, че са няколко стотинки отстъпката, не е като в Италия с 30% на Agip през уикенда. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно-явно в Италия и останалите европейски държави нещо хората са сбъркани-то не е ли точно преди събота и неделя или точно преди празници да "надуят" цените,когато щем-не щем,трябва да пътуваме!?

 

Хората гледат да спечелят от оборот и от навика на клиентите да зареждат на тяхната бензиностанция и през седмицата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. :)

Те колегите ти отговориха.

Въпроса е, че са няколко стотинки отстъпката, не е като в Италия с 30% на Agip през уикенда. :drive:

Абсолютно! :icon_thumbup:

Имам си карти за отстъпка и за Еко и за Лук-но въпреки това зареждам само в краен случай на тези две вериги(в последните 5-6 месеца-въобще).Особено когато на Еко ми заредиха 36 л газ в 35 л бутилка,която позволява 28 л(или 80 %),а и газта им е под всякава критика :icon_crying: .

С удоволствие бих зареждал газ на 1.38 лв(0.70 Е/l),ако газта е като италианската-там си е авто-газ,а не газ за готвене както е тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм доволен от Еко - лятото, като дистрибуторствах - от Еко в Люлин ми даваше най-добър разход

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...