Премини към съдържание

НЕ! На високите цени на горивата!


Препоръчано мнение

За Пловдив: Сборен пункт изхода на паркинга на Метро в Тракия - 13 март 11:30часа.

 

За Русе: Среща в 12:00ч. на Кауфланд (кръговото).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Прав си, но само донякъде...Мисля, че около 40% от цената на горивото, което купуваме се формира от цената на петрола на световния пазар. Другите 60% са акцизи, такси, ДДС-та и т.н.

 

От друга страна, не знам защо цената на петрола скача толкоз, като Либия държи едва 3% от пазара :icon_hmm:

Ами тъй де, значи държавата сега може да се намеси и да намали акциза поне, с цел поевтиняване на горивата...........обаче нали в нашата държава бензина и дизела го водят като лукс, та за тва нема да го свалят ......... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за това! Пълен контрол на качеството и количеството (бензиноколонките).

С този наш "качествен" бензин мога да достигна заводските данни за разход само, ако се спускам по наклон. Практически разхода ми е с един литър отгоре!

Точно де , те нещо се опитаха да правят като Биг брадър на всяка бензиностанция ,но нещо се потулиха нещата......защо ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От форума ще има ли присъстващи там,за да се съберем заедно? :icon_hmm:

И аз :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Само да ви кажа скъпи колеги, че се хабите излишно!

Трябва, ако има протест, да излезе ЦЕЛИЯ НАРОД ПО УЛИЦИТЕ, като в Гърция.

Това е срещу цялото правителство, което е съставено от ОРГАНИЧНИ ЛЪЖЦИ!

 

Само искам да ви кажа, че задръстванията в София са ОГРОМНИ!

Ако ще и бензина да стане 4 лева, а заплатите 200 лева...

Това е робския български народ.

Трябва да променим начина си на мислене - ТОТАЛНО! Иначе ще ни чакат още по-лоши времена!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа скъпи колеги, че се хабите излишно!

Трябва, ако има протест, да излезе ЦЕЛИЯ НАРОД ПО УЛИЦИТЕ, като в Гърция.

Това е срещу цялото правителство, което е съставено от ОРГАНИЧНИ ЛЪЖЦИ!

 

Само искам да ви кажа, че задръстванията в София са ОГРОМНИ!

Ако ще и бензина да стане 4 лева, а заплатите 200 лева...

Това е робския български народ.

Трябва да променим начина си на мислене - ТОТАЛНО! Иначе ще ни чакат още по-лоши времена!

!!!

 

Светльо, по-лошото е, че си БЕЗОБРАЗНО прав !!!

И то за всяка твоя дума...и това вече наистина е ТРАГЕДИЯ ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото играчите в петролния бизнес на месно и световно ниво са гадни капиталисти!!!Спекулация с цел печалба!!!Групата от Варна ще се организираме ли?

АБСОЛЮТНО!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

бензина ни е най малкия проблем в държавата, по мое наблюдение 2/3 ти от съфорумците са били в чужбина или имат познати които живеят в западна европа и знаят какви са заплатите (много по големи от нашите), цените на храните (наполовина почти всички продукти), социална политика там просто няма място за сравнение.

Редактирано от valio_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа скъпи колеги, че се хабите излишно!

Трябва, ако има протест, да излезе ЦЕЛИЯ НАРОД ПО УЛИЦИТЕ, като в Гърция.

Това е срещу цялото правителство, което е съставено от ОРГАНИЧНИ ЛЪЖЦИ!

 

..............

Светльо, по принцип си прав, но не виждам какво се промени в Гърция след всички протести, стачки и т.н. Само дето съсипват излишно обстановката, според мен. Имам предвид, че разрушават инфраструктура, прогониха туристите в голяма степен и т.н.

Аз например, след като ядох хурката с едни контейнери през Порт Солун съм се зарекъл, че мой контейнер оттам няма да мине! То не бяха стачки, то не беше чудо. И накрая, освен скъпите такси на порта, трябваше да платя и демюрейджи за контейнерите, защото вилите ли, стояли цял месец в пристанището.... Сега ми е ОК през Варна, като ще се плаща, предпочитам да плащам на Български фирми :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Начислява се акциз, след което върху акциза си начисляват и ДДС :icon_doh:

 

Налагат ти данък върху данъка!

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Начислява се акциз, след което върху акциза си начисляват и ДДС :icon_doh:

 

Налагат ти данък върху данъка!

 

:mad: :mad: :mad: Това не го бях видял, наглостта минава всякакви граници вече! :mad: :mad: :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е спекула :icon_crying: и мафия, петрола се вдига заради ОПАСНОСТ от терористични атаки :icon_doh: ,ми да го вдигнат когато атаките са факт :icon_doh: ,то по тая логика тогава да искаме 10000 лв заплата щото има ОПАСНОСТ да ни нападнат терористи на работното място и да го взривят и него........ :mad: ,да не говорим че в момента в 14 евродьржави нафтата е по ефтина от тука :icon_doh: ,ама тия лешове от парламента като продадоха всичко за 'жьлти' стотинки :icon_crying: и монополиста си ни дере както му е кеф на него :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа скъпи колеги, че се хабите излишно!

Трябва, ако има протест, да излезе ЦЕЛИЯ НАРОД ПО УЛИЦИТЕ, като в Гърция.

Това е срещу цялото правителство, което е съставено от ОРГАНИЧНИ ЛЪЖЦИ!

 

Само искам да ви кажа, че задръстванията в София са ОГРОМНИ!

Ако ще и бензина да стане 4 лева, а заплатите 200 лева...

Това е робския български народ.

Трябва да променим начина си на мислене - ТОТАЛНО! Иначе ще ни чакат още по-лоши времена!

Цена 4 лв бензин-бате Светльо дано да си лош пророк,но това което видях тази сутрин направо ме накара да потреперя най-вече от яд че живеем в една пародия на държава,където гражданите се използват по най-долния и гнусен начин-2.50 лв/л А 95.

Е сега защо!?Никъде в нета не се споменаваше за ново повишение от днес-вторник.Вчера си беше 2.43 лв/л.

Никъде в медийте(най-големите и посещавани) не се говори за това-явно осигуряват някакъв медиен комфорт на който там трябва....

Едно от малкото неща,които харесвам в Гърция-е точно това-че там гражданското общество не СПИ-в момента в който някой по някакъв начин му бръкне в джоба,засужено или не,хората излизат на улиците-независимо какво ще постигнат излизат-просто да се знае че ги има....Управляващите трябва да имат страх от народа.Така трябва.Те са там,защото ние сме пожелали да са там.И във всеки един момент трябва да защитават интересите ни...едва ли народа има интерес да кара с най-скъпото гориво в Европа при положение че сме най-бедни.

Точно в този момент,когато интересите на правителството не съвпадат с Нашите,трябва да им напомним-кой от къде и защо е дошъл на власт....

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав колега.. аз ще подкрепя хората решили се да изкажат мнението си с този протест, надявам се да има и други колеги в Пловдив от нашия форум, освен мен и Марин ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова призовавам абсолютно всички да излязат на 13-ти на нациоален протест. Нека покажем на управляващите, че все още има хора които не са избягали от тази държава и се борят с живота!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав колега.. аз ще подкрепя хората решили се да изкажат мнението си с този протест, надявам се да има и други колеги в Пловдив от нашия форум, освен мен и Марин ;)

Аз ще присъствам също! Доста голяма групичка приятели сме се събрали.. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще присъствам също! Доста голяма групичка приятели сме се събрали.. :icon_thumbup:

Като наближи може да се разберем да ходим заедно.. тъкмо ще видя това колтче, че с теб май не сме се засичали :icon_blush: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа скъпи колеги, че се хабите излишно!

Трябва, ако има протест, да излезе ЦЕЛИЯ НАРОД ПО УЛИЦИТЕ, като в Гърция.

Това е срещу цялото правителство, което е съставено от ОРГАНИЧНИ ЛЪЖЦИ!

 

Само искам да ви кажа, че задръстванията в София са ОГРОМНИ!

Ако ще и бензина да стане 4 лева, а заплатите 200 лева...

Това е робския български народ.

Трябва да променим начина си на мислене - ТОТАЛНО! Иначе ще ни чакат още по-лоши времена!

:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска, би ли разяснил, дали това да се налага ДДС върху акциз е нормално? Справка - ТУК

И ако е нормално, то акцизът реално не е 710лв, а 852лв.

При това положение, наистина ли акцизът ни е на европейския минимум (както твърди човекът-глас Дянков) или нещата леееко се променят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цена 4 лв бензин-бате Светльо дано да си лош пророк,но това което видях тази сутрин направо ме накара да потреперя най-вече от яд че живеем в една пародия на държава,където гражданите се използват по най-долния и гнусен начин-2.50 лв/л А 95.

Е сега защо!?Никъде в нета не се споменаваше за ново повишение от днес-вторник.Вчера си беше 2.43 лв/л.

Никъде в медийте(най-големите и посещавани) не се говори за това-явно осигуряват някакъв медиен комфорт на който там трябва....

Едно от малкото неща,които харесвам в Гърция-е точно това-че там гражданското общество не СПИ-в момента в който някой по някакъв начин му бръкне в джоба,засужено или не,хората излизат на улиците-независимо какво ще постигнат излизат-просто да се знае че ги има....Управляващите трябва да имат страх от народа.Така трябва.Те са там,защото ние сме пожелали да са там.И във всеки един момент трябва да защитават интересите ни...едва ли народа има интерес да кара с най-скъпото гориво в Европа при положение че сме най-бедни.

Точно в този момент,когато интересите на правителството не съвпадат с Нашите,трябва да им напомним-кой от къде и защо е дошъл на власт....

И двамата сте прави Колеги !!!!! За наше съжаление , просто думата Управник има съвсем др. значение в България !!!

Темата може да бъде невероятно дълга за обсъждане и коментиране , но истината е една - Това наистина трябва да бъде НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ !!!!!

" Което лично аз , не вярвам че би станало - май не само за горивата ... за каквото и да-било "

Лично Аз ще се включа в протеста и дори и в момента агитирам ,приятели и колеги да направят същото !!!!

КОЛКО МНОГО БИХ ИСКАЛ , БЪЛГАРИНА........ БЪЛГАРИЯ ДА СЕ ПРОМЕНИ ......... !!!!!!!!!

От нас зависи !!! Нека си спомним кои сме !!!!! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...