Премини към съдържание

НЕ! На високите цени на горивата!


Препоръчано мнение

Форум за протеста:

http://www.bulforums.com/bgprotest_2011/viewforum.php?f=2

 

СОФИЯ - 13 март 2011 г среща на Бензиностанция OMV на бул. Г.М.Димитров - кръстовището с бул.Кл. Охридски в 18 30 ч.

 

ПАЗАРДЖИК - 13 март 2011 Среща в 11 30 на битака, след което цялата група зарежда бензин за стотинки, по няколко пъти.

Пригответе си стотинки :)

 

БУРГАС - 13 март 2011, среща на паркинга на мола в 18 30 ч, бензиностанциите ще се определят в последствие.

 

БЕЗ НАСИЛИЕ И ОБИДИ!!!

 

Уважаеми потребители и граждани- нека кажем НЕ! на високите цени на горивата, нека се съберем и да покажем, че ни има и сме недоволни !!!

Повечето големи автофоруми са уведомени за датата- 13 Март- протеста е национален и ще се проведе в различни градове ! Всеки решава дали да излезе и да каже НЕ! или да стои вкъщи и да се оплаква ! Всичко зависи от Теб !

 

Цитат от фейсбук групата

 

Логото : http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/183825_1596114834092_1572604167_31352323_3885834_n.jpg

 

Фейсбук : http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_173206169391766&notif_t=group_activity

 

Форума : http://www.bulforums.com/bgprotest_2011/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Купуваме най-скъпото гориво в ЕС с най-ниските заплати! :mad: :link:

Ами ние си пишем, роптаем и ... керавана си върви , затова на 13 и да покажем, че може да сме единни .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_rock: - да се намеси държавата (ако все още има такава) и да регулира цената било с намаляне на акциза, било с други мерки!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите от Пловдив и околията, ние ще представим ли нашия клуб и форум на този протест?

Иска ли питане ?

Тук не става дума за форумни изяви, а за национален протест .. :bg:

Колкото повече хора подкрепим идеята, толкова по лесно ще чуят възмущението ни от тези безбожни цени ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иска ли питане ?

Тук не става дума за форумни изяви, а за национален протест .. :bg:

Колкото повече хора подкрепим идеята, толкова по лесно ще чуят възмущението ни от тези безбожни цени ..

 

хехе бай Марине.. имах в предвид да се съберем и да отидем заедно в навалицата, а не да ходим да се изтъкваме. Предпочитам да съм там с колеги и приятели :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хехе бай Марине.. имах в предвид да се съберем и да отидем заедно в навалицата, а не да ходим да се изтъкваме. Предпочитам да съм там с колеги и приятели :mitsu-smiley:

Ами да вие за Пловдив, ние за София и така и трябва да е , да сме организирани :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм там! 2.51 за литър дизел, е какво правим при тази ситуация?!?

[/quote

 

скоро ще ядем сирене на 10 лв. ,кашкавал на 20лв. и месни продукти и други ежедневни за Българската трапеза продукти около тези цени :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям протеста!

Вчера гледах едно интервю по темата:Ето го и него

Това което ми направи най-голямо впечатление е как един господин до самият край на интервюто държеше някакви листчета и твърдеше че,цената на дребно дизелово гориво е 1.13 Е/л.тоест 2.20-2.25 лв/л..

И когато му показаха колко е цената на колонката,той се оправда че доклада му е бил от 21.02.2011 и не е бил много актуален.... :icon_doh:

И няколко пъти се хващах за главата и си казвах-"Тоя е луд"!!!2.20 лв/л нафта. не е била цената поне година според мен.

И този ЛУД се казва Андрей Делчев – председател на Българската петролна и газова асоциация...поради каква причина си държеше на неговите измислени числа не можах да разбера....той не зареждали гориво или..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.burgas-top.com/news/lukoil-parvi-po-prihodi-za-2009.html

 

Защо ли се учудваме кой е на първо място по печалби? А все се оплакват, колко евтини били горивата в България на фона на останалите страни в Европа... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм там! 2.51 за литър дизел, е какво правим при тази ситуация?!?

Минавате на газ........... :D

Шегувам се,разбира се ............това хубаво,но ........не знам дали съм прав ,но цените на горивата се формират от цените на петрола на м/ународния пазар......колкото са цените при нас, толкова са и цените в съседните държави с леки + и - ..............тогава какво е виновна ЛУК-Бг за това ? И какво ги грее тях че заплатите ни са ниски и че не можем да си купим и 100 литра с тях?Така че според мен проблема е държавата пак, тъй като горивата се облагат с сериозен акцисюз и данъци,които в този случай като сега, трябва да намалят ставката им с цел понижение на крайната цена ..........поне така правят другите държави..............Единствено притенции можем да имаме от качеството на горивото ,което в много случаи е калпаво ,в Гърция горивата са в пъти по добри ,и колата ти върви добре.,и разхода ти е нормален и т.н...........но от друга страна ЛУкойл казва:ние не сме виновни за това, търсете проблема в преносната и разпространителната мрежа...........т.е докато дойде до тази мрежа, ,горивата се крадат и се сипва в него помия за да оправдаят липсващите количества...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Варна:

 

13.03.2011г. (Неделя)

Планът е следния:

1.От 13:30ч. започваме да се събираме на паркинга на крайбрежната алея(след пикадили на 200 метра в дясно от там има още около 150-200 метра,един голям десен завой и сте там)!Има достатъчно парко места понеже е зима,а и изнасянето ни после ще стане по-лесно.

2.Около 14:30ч. тръгваме от там всички заедно на авариики със стикери по обратния път,завиваме на дясно правим обратен на първия светоф...ар,минаваме през центъра,от кадетралата на дясно,покрай мол Варна и отиваме на лукойла на магистралата за Шумен.

3.На лукойла всеки се изрежда да зарежда за по 50ст. като се бави максимално много.Целта е да се мотаем там час,час и половина,а по колко пъти ще зареждаме зависи от това колко коли сме.

 

П.П По трасето ще спазваме всички правила от закона за ЗДП!

 

Всички са добре дошли и се надявам повече хора да дойдат!Да подчертая,че разрешения за протестни действия НЯМА така,че не трябва да има блокиране на пътища и така нататък целта е привличане на медиите и евентуално още хора за по-нататъшни действия!Всичко трябва да протече без излишни циркове!

 

П.П 2 Размера и вида на флаерите ще уточня тия дни според зависи колко пари бих могъл да отделя!Всеки,който би помогнал финансово да напечатаме листовките е добре дошъл!

 

Ако имате въпрос или желание да помогнете с организацията скайпа ми е "kartaje" !Вижте повече

 

За Велико Търново е 13.03.2011г. в 17.30 ч. на паркинга на Практикер. Ще се зарежда на бензиностанциите на ОМВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хехе бай Марине.. имах в предвид да се съберем и да отидем заедно в навалицата, а не да ходим да се изтъкваме. Предпочитам да съм там с колеги и приятели :mitsu-smiley:

Вики, не става въпрос за навалица, а за това- да заредиш на колкото се може повече бензиностанции 500 гр. гориво и да платиш с жълти стотинки ..:icon_thumbup:

Може и с банкноти от по 100 лв. ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики, не става въпрос за навалица, а за това- да заредиш на колкото се може повече бензиностанции 500 гр. гориво и да платиш с жълти стотинки ..:icon_thumbup:

Може и с банкноти от по 100 лв. ..:D

 

Да идеята е ясна.. но ако искаме да ни се обърне внимание, трябва да сме повечко хора.. ако сме 2-3 коли най-много да ни набият :D както се случва на повечето протести :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Варна:

 

 

 

За Велико Търново е 13.03.2011г. в 17.30 ч. на паркинга на Практикер. Ще се зарежда на бензиностанциите на ОМВ.

 

От форума ще има ли присъстващи там,за да се съберем заедно? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Единствено претенции можем да имаме от качеството на горивото ,което в много случаи е калпаво ,в Гърция горивата са в пъти по добри ,и колата ти върви добре.,и разхода ти е нормален и т.н

И аз съм за това! Пълен контрол на качеството и количеството (бензиноколонките).

С този наш "качествен" бензин мога да достигна заводските данни за разход само, ако се спускам по наклон. Практически разхода ми е с един литър отгоре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........не знам дали съм прав ,но цените на горивата се формират от цените на петрола на м/ународния пазар......

Прав си, но само донякъде...Мисля, че около 40% от цената на горивото, което купуваме се формира от цената на петрола на световния пазар. Другите 60% са акцизи, такси, ДДС-та и т.н.

 

От друга страна, не знам защо цената на петрола скача толкоз, като Либия държи едва 3% от пазара :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но само донякъде...Мисля, че около 40% от цената на горивото, което купуваме се формира от цената на петрола на световния пазар. Другите 60% са акцизи, такси, ДДС-та и т.н.

 

От друга страна, не знам защо цената на петрола скача толкоз, като Либия държи едва 3% от пазара :icon_hmm:

 

 

Защото играчите в петролния бизнес на месно и световно ниво са гадни капиталисти!!!Спекулация с цел печалба!!!Групата от Варна ще се организираме ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото играчите в петролния бизнес на месно и световно ниво са гадни капиталисти!!!Спекулация с цел печалба!!!Групата от Варна ще се организираме ли?

 

ДА!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

73 стотинки е цената на производителя според един Лукойлец по ТВ-то. Сега да е 80. Останалото е акциз, ДДС, транспортно-доставни и надбавката на търговеца/бензиностанцията/.

И пак да питам - след като акциза и производствените разходи на дизела са по-малки, защо цената на колонката е по-голяма??? Знам - пазар, ма защо се във вреда на потребителя???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...