Премини към съдържание

НЕ! На високите цени на горивата!


Препоръчано мнение

Уф, имам работа, ама мисля за дискусията и проблема... Сомалиец, тогава доларът не беше ли около 1,25? Сега е колко - 1,45? Нали па цената е в $. То даже мисля че имаше малко увеличение на акциза тази година. Сетих се за едно изказване по ТВ, но не помня кой говореше... както и да е, каза че 2 ли три ли стотинки са резултат на вдигането на акциза и това не решавало проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

http://www.dnes.bg/crime/2011/03/09/s-pryst-na-spusyka-apashi-zarediha-benzin-na-avanta.112987

 

 

като гледам, май ще стане всеобща практика :) , дано не се стига до там

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитат от форума на Алфа

 

"ОК, държавата няма да намали акциза, няма да се лиши от огромния приход на ДДС, но можем да ги натиснем да престанат да правят двойно данъчно облагане, което според ЕС директиви е незаконно!

От облагането на акциза с ДДС, цената на горивата се товари с:

- 0,14 лв на литър А95 и А98 (20% от 0,71 лв)

- 0,12 лв на литър дизел (20% от 0,62 лв)

- 0,04 или 0,05 лв на литър пропан-бутан (не знам с точност колко е на литър, щото цените и акциза - 340 лв - са на метричен тон, не на литри)

 

Ако се премахне облагането на акциза с ДДС, цените на горивата трябва да паднат директно с посочените стотинки. И в такъв кризисен момент, това е нещо, което може да направи държавата. Вместо това, слушаме оправдания, че това било реална цена, дето виждаме по колонките..."

 

 

Дали няма за какво да се протестира? И всички дето се правят на умни, като са толкова умни да хванат да дойдат и да обяснят на хората за какво е правилно да се протестира и как да стане, а не да похабяват таланта си седейки на фотьойла вкъщи. Винаги може да се намери оправдание, как да не се свърши работата..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята ОПТИМИСТИЧНА прогноза е, че на първо време правителството ще каже, че обмисля увеличение на минималната работна заплата с поне 25-30%. Когато това стане от І-ви Юли ще започне да се говори за намаляване на ДДС с 2-3%. Така ще бъде до изборите. Като минат изборите в зависимост от изборните резултати на ГЕРБ и икономическата обстановка ще има два вида изказвания. Едните оптимистични - в бюджета се залага 18% ДДС за 2012 година, а другите - поради незадоволителните икономически резултати и повишаването на МРЗ няма възможност за намаляване на ДДС, защото бюджета ще се разбалансира.

 

:icon_rock: :icon_clap: :icon_thumbup: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята ОПТИМИСТИЧНА прогноза е, че на първо време правителството ще каже, че обмисля увеличение на минималната работна заплата с поне 25-30%. Когато това стане от І-ви Юли ще започне да се говори за намаляване на ДДС с 2-3%. Така ще бъде до изборите. Като минат изборите в зависимост от изборните резултати на ГЕРБ и икономическата обстановка ще има два вида изказвания. Едните оптимистични - в бюджета се залага 18% ДДС за 2012 година, а другите - поради незадоволителните икономически резултати и повишаването на МРЗ няма възможност за намаляване на ДДС, защото бюджета ще се разбалансира.

 

:icon_rock: :icon_clap: :icon_thumbup: :D

От всичките писаници, май това е най вярното което прочетох .За добро или лошо, това е положението :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че,доста неща се казаха в темата.

Аз само бих добавил:Има време да си говорим,колкото си искаме.....

Но в момента имаме възможност да изразим недоволството си гласно,чрез действия-"чрез блеене","подскачане в студа",чрез жълти стотинки или просто да излезем на улиците като свободни хора(по ново му-Европейци) и да кажем:Не сме съгласни.....

ПРОТЕСТ

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска,аз подобни сигнали,като тези,които съм ти посочил мога да дам доста.Но като отида в нашата Община да ми направят дадена услуга ме третират като куче,въпреки предупрежденията ми,че ТЯХНАТА заплата идва от МОЯ джоб.Скоро мисля да заснема едно филмче там с "Господарите".Само чакам да ми (си) свършат работата.

 

Няма кой да ми върже,иначе такава мечта имам.......,но съм твърде малък да я осъществя.....

 

П.П.Тони,ще ти се обадя да се доразберем за протеста!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, данъци, акцизи, шитни тука всякакви. Има едно толкова просто питане, на което никой не дава отговор. Как примерно в Австрия цената на дизела е същата като тази в БГ, при положение, че там рафинирането и дистрибуцията са по-скъпи и един работник на бензиностанция взима 1500 евро заплата и бензиностанциите пак са на печалба. Почват се едни обяснения, дето към края забравяш началото и накрая никакъв отговор. Ей, ейййй !!!!!! :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роската, както винаги е прав за крайните цени. Прав е и за диферинцираните ставки. Факт.

Не са прави от клуб Алфа, защото няма двойно данъчно облагане, ама на тях им е простено, те са фенове на италиански автомобили, все пак :-)

Обаче - Емо е прав. Не може да е така. Аз не съм съгласен и ще зареждам с жълти стотинки!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо интересно от преди малко:

"Преди минути "Лукойл" обяви намаление на крайните си заводски цени на горивата. Дизелът и бензините поевтиняват от утре сутринта с около 1.5%."

Повече:ТУК

 

Още не сме излезли и се уплашиха :icon_thumbup: !-шегичка....(или може би не :icon_hmm: )

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че в предния пост от линка със статията са обявени градовете и местата, но разгледах допълнително във фейсбук групата и добавих още няколко града, които не бяха посочени заради малкия брой потвърдили, че ще присъстват.... А ето и всички, които успях да събера:

 

СОФИЯ - 13 март 2011 г среща на Бензиностанция OMV на бул. Г.М.Димитров - кръстовището с бул.Кл. Охридски в 13 00 ч.

 

СОФИЯ 2 - ЗАПАД - 13 март 2011 Среща в 13:00 на Паркинга на Кино Арена Запад

 

ПЕРНИК - 13 март 2011 среща в 17:30 на ЖП гара МЕТАЛ

 

СТАРА ЗАГОРА - 13 март 2011 среща в 13:00 на паркинга на Техномаркет Европа

 

ПЛОВДИВ - Сборен пункт изхода на паркинга на Метро в Тракия 13март 11.30часа.Да се съберем до 12.00 най късно и да се разпределяме по бензиностанциите.

 

ПАЗАРДЖИК - 13 март 2011 Среща в 11 30 на битака, след което цялата група зарежда бензин за стотинки, по няколко пъти.

Пригответе си стотинки :)

 

БУРГАС - 13 март 2011, среща на паркинга на МЕТРО в 12:00 ч, бензиностанциите ще се определят в последствие.

 

ВАРНА - 13 март 2011 среща на паркинга на крайбрежната алея в 13.30 ч

 

ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 13 март 2011 Среща на паркинга на Практикер в 11:00 ч

 

РУСЕ - 13 март 2011 Среща в 12,00 ч Кауфланд (на кръговото)

 

ПЛЕВЕН - 13 март 2011 Среща в 13:30 ч на Паркинга на Кауфланд (до парк "Кайлъка)

 

МОНТАНА - 13 март 2011 Среща в 13:00 ч на автопазара (полигона) до стадиона

 

ВРАЦА - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на Лукойл на бул.Васил Кънчов и бул. Мито Орозов

 

ГАБРОВО - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на Паркинга пред ЖП Гарата

 

КАЗАНЛЪК - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на паркинга зад Универмага

 

ДОБРИЧ - 13 март 2011 Среща в 10:00 ч до вторични суровини, където се провеждат ежеседмично гонките

 

ТРОЯН - 13 март 2011 Среща в 13:00 ч на паркинга на ЕЛПРОМ

 

КАРЛОВО - 13 март 2011 Среща в 13:00 ч на паркинга на пазара

 

ШУМЕН - 13 март 2011 Среща в 11:00 ч на бул.Симеон Велики - до Томбул джамия

 

БЛАГОЕВГРАД - 13 март 2011 Среща в 10:30 ч на паркинга на ЮЗУ

 

АСЕНОВГРАД - 13 март 2011 Среща в 11:30 ч на "Газките" (до стадион "Шипка")

 

СЛИВЕН - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на градската градина

 

КЪРДЖАЛИ - 13 март 2011 Среща в 12:00 ч на паркинга на Била

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Народа май започна да се събужда! Има една стара българска поговорка: "Бебето докато не заплаче, не му дават да суче".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитат от форума на Алфа

 

"ОК, държавата няма да намали акциза, няма да се лиши от огромния приход на ДДС, но можем да ги натиснем да престанат да правят двойно данъчно облагане, което според ЕС директиви е незаконно!

От облагането на акциза с ДДС, цената на горивата се товари с:

- 0,14 лв на литър А95 и А98 (20% от 0,71 лв)

- 0,12 лв на литър дизел (20% от 0,62 лв)

- 0,04 или 0,05 лв на литър пропан-бутан (не знам с точност колко е на литър, щото цените и акциза - 340 лв - са на метричен тон, не на литри)

 

Ако се премахне облагането на акциза с ДДС, цените на горивата трябва да паднат директно с посочените стотинки. И в такъв кризисен момент, това е нещо, което може да направи държавата. Вместо това, слушаме оправдания, че това било реална цена, дето виждаме по колонките..."

 

 

Дали няма за какво да се протестира? И всички дето се правят на умни, като са толкова умни да хванат да дойдат и да обяснят на хората за какво е правилно да се протестира и как да стане, а не да похабяват таланта си седейки на фотьойла вкъщи. Винаги може да се намери оправдание, как да не се свърши работата..

Това мнение на човека от форума на Алфа е абсолютно аматьорско.Човекът просто няма никаква представа от данъци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин срещнах мой познат, който работи на Шел. Заплатата, която получава е 400 лв. ( грубо 200 Евро).

Та се замислих за следното:

Суровината (нефта на международния пазар) е на приблизително една и съща цена и за Австрийската рафинерия и за Българската рафинерия. Данъците и акцизите не са много различни, дори в Австрия е много вероятно да са по-високи.

Крайната суровина - бензин и дизел, както и стоките, които се продават, също са на приблизително една и съща цена.

Обаче заплатите по бензиностанциите в Австрия и България се различават в пъти. Като се вземе под внимание, че бензиностанциите у нас работят на минимална печалба (стотинки на литър), то някой в веригата - рафинерия, дистрибутор, бензиностанция, лъже много здраво. И понеже държавата има дял в родния нефтохим, какво чака та не е направила ревизия?

Погледнато в национален мащаб си мисля, че цялата ситуация е в резултат на лошата държавна политика от 20 години.

В Сърбия магистралите са приватизирани, но ЕРП-тата са държавни. И въпреки, че съседите бяха във война, имат пътища като хората и нямат проблеми с цената на тока. При нас е обратно! Пътищата ни са осеяни с дупки, а тока ни е на високи цени, благодарение на дивата приватизация на няколко правителства.

:icon_hmm: Може и да греша, но и качествата на горивата не се контролират.

Просто държавата трябва да си влезе в ролята, защото си мисля, че Лукойл продава ефтини горива навън, за да конкурентен и компенсра загубите си от ниските износни цени с високите вътрешни цени. Просто ДАНС трябва да провери на какви цени са горивата на едро за външните контрагенти и да влязат качулките, както това стана в ЕРП-тата.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни следя нещата около протеста и във фейсбук групата.. и там има интересни мнения и твърдения. Но все си мисля, че повечето ще си останат само спам в нета :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите които мислят да отидат на протеста в Пловдив.

Сборен пункт изхода на паркинга на Метро в Тракия 13март 11.30часа.Да се съберем до 12.00 най късно и да се разпределяме по бензиностанциите.

 

Аз предлагам, който иска да каже и да се засечем предварително и заедно да отидем към сборния пункт

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледал всички постове по-нагоре, затова се извинявам ако повторя нещо. Призовавам всички колеги от Плевен да дойдат на протеста. Да кажем стига на този пладнешки обир!

:icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знам за вас, аз в неделя съм на протеста във Варна (ако това окуражава някой), досега са потвърдили 1600 човека/автомобила! Всеки е от значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знам за вас, аз в неделя съм на протеста във Варна (ако това окуражава някой), досега са потвърдили 1600 човека/автомобила! Всеки е от значение.

 

Виж в раздела за срещите, има тема за Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може едно запитване към колегите от София:тъй като ми се налага да прекарам няколко дни в столицата и съответно ще се включа в протеста тук-ще има ли някаква организация на клубно ниво,като след това се присъединим към останалите в протестното шествие?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...