Премини към съдържание

Какви амортисьори ?


lesko

Препоръчано мнение

Обадих се в БАЛКАН ПАРТС и ми обявиха цена от 450лв. за 4-те амортисьора, като ми казаха че двата са Каяба двата са Накамото. колата ми е без Нивомат

Че и при мен са толкова...........дори с 20 лв. по ниска цена........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Е супер, това е интересно... С твоя вин излизат MR235575 които явно са другия вид пружини слагани на комби без нивомат фабрично.Изглежда са слагани в първите години на модела, после са заменени с MR403198, които ако може да се съди по илюстрациите на мен ми изглеждат една идея по-усилени.

Тези твоите оригинални като гледам са още по-скъпи и от MR403198, които бяха над 500лв миналата година и само Миро от Ратола можеше да ги достави. На оригиналните ти аналозите са

 

SPIDAN 55832

KYB RC5864

SUPLEX 20129

TRW JCS990

 

, на MR403198 които също би трябвало да станат 1:1 при теб аналозите ги виж в предния пост съм ги дал.

 

За еМнайсти път, TRW ги има и двата номера в каталога на Тех-Ко, което ще рече че евентуално могат да ги доставят с поръчка, т.к. са представители на марката. Ако някой все пак поръча да каже цени после че е интересно.. .

 

Както разбирам от поста моите пружинчици малко не ги произвеждат.

А заместителите който си изброи по хубост ли са или с други думи къде е цена/качество от тях и на 100% ли са заместители?

 

Предварително благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както разбирам от поста моите пружинчици малко не ги произвеждат.

А заместителите който си изброи по хубост ли са или с други думи къде е цена/качество от тях и на 100% ли са заместители?

 

Предварително благодаря

 

По скоро каквото съм открил с Google, нямам преки впечатления. TRW-то ми вдъхват доверие - по илюстрацията, като марка а и от впечатления с доста други техни части. SACH също (има ги като номер в стария пост) ама тях само от Германия съм ги намерил - излизат към 340лв с доставката до тук. Kaябата малко несериозно ми изглеждат (т.е. не 100% заместител) защото излизат аналог и на седанските този номер.. Спидан и Суплекс нямам идея какви са, може и да са добри но никва идея..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В един бг сайт намерих явно заместители или просто от различни производители ТУК.

Ей тук дадох фира, много желязо и няма сламки :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е какви сламки, имаш оригиналните номера имаш и на заместителите дето съм ти пуснал - освен каябата са 100%. На този сайт излизат (веднага си го букнах), пускаш запитване за спидана и закса и си ти :icon_thumbup: ... само че защо ли си мисля че ще те отсвирят "В момента не можем да ви предложим търсената от Вас част" :icon_angel: .. успех все пак и да се похвалиш какво си постигнал че май никой не е слагал до сега истински пружини за комби на тънките амортисьори (или поне не се е похвалил) ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е какви сламки, имаш оригиналните номера имаш и на заместителите дето съм ти пуснал - освен каябата са 100%. На този сайт излизат (веднага си го букнах), пускаш запитване за спидана и закса и си ти :icon_thumbup: ... само че защо ли си мисля че ще те отсвирят "В момента не можем да ви предложим търсената от Вас част" :icon_angel: .. успех все пак и да се похвалиш какво си постигнал че май никой не е слагал до сега истински пружини за комби на тънките амортисьори (или поне не се е похвалил) ..

Аз съм слагал по усилените пружини на тънките амортесьори на комби, ефекта е по добър ,но пак си кляка колата,разликата в диаметъра на пружината е към 2мм. .......не може да замени на 100% нивомата...........

Защо се налита на Закс, Монро и т.н.?Това са големи дървета ,а не знам по какво определи че Каябата са дървени и че не ти вдъхват доверие??Само по външен вид ли?На картинка ли ги гледаш?Виждал ли си истинска Каяба, произведена в Япония ,или само такава ,произведена в Чехия или Испания..........

Най добрите амортесьори за такива коли ( не спортни ) са Кони......а най добрите за Галант са червените,регулируеми по твърдост.........запазват си хем возията ,хем в завоите си влиза както трябва, хем стабилността е по добра от на оригиналните (слагал съм и оригинални амортесьори на Галант и знам как е)За съжаление Кони вече не произвеждат за този модел техни продукти и ги няма...........бил стар вече модела и нямало смисъл да ги произвеждат..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе говоря за пружините бе :icon_thumbup: , за амортисьорите нищо не съм казал, какво ли бих и могъл след като те и оригиналните са Каяба :mitsu-smiley: .

 

За пружините на Каяба просто при тях този номер RC5863/4 излиза аналог както на MR403198 така и на MR235564 (седан), което не ми звучи много сериозно. Другите изброени си има различен номер за аналога на MR235564. От друга страна при каябата пружини RC5861-RC5864 са все Галантски, като явно разликата е в твърдост/височина, така че може и да не съм прав. Така или иначе ги няма и тези пружини в Бг - ти какви точно усилени си слагал и от къде го докара и на какви пари?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за задни пружини за седан марка LesjÖfors (114 лв/бр.)?

 

Няма да сбъркаш! Вече на няколко коли сме сложили такива, марките са различни и никой няма оплакване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе говоря за пружините бе :icon_thumbup: , за амортисьорите нищо не съм казал, какво ли бих и могъл след като те и оригиналните са Каяба :mitsu-smiley: .

 

За пружините на Каяба просто при тях този номер RC5863/4 излиза аналог както на MR403198 така и на MR235564 (седан), което не ми звучи много сериозно. Другите изброени си има различен номер за аналога на MR235564. От друга страна при каябата пружини RC5861-RC5864 са все Галантски, като явно разликата е в твърдост/височина, така че може и да не съм прав. Така или иначе ги няма и тези пружини в Бг - ти какви точно усилени си слагал и от къде го докара и на какви пари?

Единия вариант е от Ратола,другия е от мен .......в момента нямам такива обаче ,последните заминаха преди 1 седмица, и чакам поръчката ,която ще дойде след 2-4 седмици ,зависи........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единия вариант е от Ратола,другия е от мен .....

Защо пропускаш третият вариант ..:icon_hmm:

При мен ахаааа да свършат е докарват други ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорете с марка и номер.. така нищо не казвате .. в Ратола оригиналните са над 500лв и никога не ги е имало в наличност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MR403198 - миналата година единствено ТИ ми даде цена, по другите места изобщо ги нямаха в каталога, като по спомен беше нещо като 550лв за два броя (говоря за два броя през цялото време).

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой все пак поръча да каже цени после че е интересно.. .

Задни пружини за комби (без нивомат) Lesjofors - Шведски 105 лв. бройката .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай номер на модела, тези според сайта си миналото лято имаха само за седан- излиза един номер аналог и на оригиналния седанов и на оригиналния за комби. Ако не съм прав ще съм повече от щастлив... да видим..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай номер на модела, тези според сайта си миналото лято имаха само за седан- излиза един номер аналог и на оригиналния седанов и на оригиналния за комби. Ако не съм прав ще съм повече от щастлив... да видим..

Не си прав, започвай да се ощастливяваш ..:D

Номера им е 4259219 и са за комби, а имат на същата фирма и за седан на 100 лв. бройката ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав, започвай да се ощастливяваш ..:D

Номера им е 4259219 и са за комби, а имат на същата фирма и за седан на 100 лв. бройката ..

 

Само дето тоя номер е аналог на MR403002, което е пружина за нивомат. Имам чувството понякога, че изобщо не си правите труд да прочетете какво се обсъжда точно.. :icon_hmm:. В задачата се търси аналог на MR403198 или MR235575, който да може да се купи в България - пружини за нормални амортисьори, но за комби :drinks: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само дето тоя номер е аналог на MR403002, което е пружина за нивомат. Имам чувството понякога, че изобщо не си правите труд да прочетете какво се обсъжда точно.. :icon_hmm:. В задачата се търси аналог, който да може да се купи в България на MR403198 или MR235575 - пружини за нормални амортисьори, но за комби :drinks: .

Не знам с какви програми работиш, но този номер е аналог точно на MR403198 ..:D

Който иска да поръча да се обади, ако не му станат, поемам разноските за куриерите ..:yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с какви програми работиш, но този номер е аналог точно на MR403198 ..:D

Който иска да поръча да се обади, ако не му станат, поемам разноските за куриерите ..:yes3:

 

 

http://i1134.photobucket.com/albums/m603/pumpal/tmp/th_Clipboard01.jpg

 

http://i1134.photobucket.com/albums/m603/pumpal/tmp/th_Clipboard02.jpg

 

 

http://i1134.photobucket.com/albums/m603/pumpal/tmp/th_4259219.jpg

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио, не ми изкоментира картинките .. добре, да опитаме по друг начин, щом LESJЦFORS 4259219 са за комби с нормални амортисьори (аналог на MR403198 според теб), тогава кой е парт номера за комби с нивомат (аналог на MR403002) ... :rolleyes:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коментари след покупка ..:D А продавачите гарантират че това са пружините ..

Ти опита ли да превъртиш номера по Лесжофорс в ТЕК-ДОК да видиш какво излиза ? ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги хвърлете някое мнение за предни амортисьори за ЕА5А - марка BOGE, серия Automatic - читави ли са и заслужават ли си 130лв бройката :icon_hmm:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Читави са, само не знам защо на галанта са толкова по-евтини. (моите на каризмата бяха около 200лв броя); Това цена от официален вносител/дистрибутор ли е?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги прочетох доста от това което сте написали. Аз имам същия проблем с Нивомат сам и сложих обикновени амортисьори и сега тарся пружини на нормална цена..Като съм готов с резултат ще пиша :)принципно не смятам да давам 100лв за пружини :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

Имам проблем с моя Galant. Развалиха му се предните амортисьори. Ходя там, ходя тук всеки различна цена ми казва. Как ви да купя и каква марка ще ми препоръчате? Mitsibushi Galant 2000 кубика V6 24v 150 коня ми е колата. Ако може бърз отговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...