Премини към съдържание

Клуб 'Ударени Мицута'


Препоръчано мнение

Много неприятен инцидент!

Дано бързо се оправят нещата и да намериш броня.

Ти вярвам си добре!?

 

Благодаря ти, добре съм! Заека обаче, горкия... ставаше за заешко с картофи... :icon_dance:

 

Търся си броня в ebay, ако няма - една нова и, така... Добре че радиатора не е засегнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 199
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Късмет ще е че само бронята... ама как така се е сцепила :icon_hmm:

 

Аз също така веднъж имах късмет - на магистралата с около 130 км/ч ударих врабче... :icon_doh:

Късмета беше че се удари точно в емблемата отпред в планката, където е много твърдо място, а ако беше малко настрани - там има едни малки решетчици и през тях право през радиатора щеше да мине... Разминах се само с чистене на остатъците...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Късмет ще е че само бронята... ама как така се е сцепила :icon_hmm:

 

Аз също така веднъж имах късмет - на магистралата с около 130 км/ч ударих врабче... :icon_doh:

Късмета беше че се удари точно в емблемата отпред в планката, където е много твърдо място, а ако беше малко настрани - там има едни малки решетчици и през тях право през радиатора щеше да мине... Разминах се само с чистене на остатъците...

 

Всички :plane: са застрашени от удар с птица :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз май не съм точно за тази тема, но искам да споделя споделилата ме мъка наскоро... Мъка защото съм все още млад шофьор и защото оня ден лееко надрасках преден ляв калник на джипката в една оградка... Направо съм голям тиквеник. Гледам аз и карам леко на полусъединител, дървената ограда на около 10-14см от джипа, но къде да се сетя и да видя, че под нея имало циментова такава издадена точно 10-14см напред... след което се чу едно добро поскърцване и нататък се сещате какво видях на калника като слязох.... направо бях замръзнал от страх като погледнах, въпреки че не беше много надрасканото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз май не съм точно за тази тема, но искам да споделя споделилата ме мъка наскоро... Мъка защото съм все още млад шофьор и защото оня ден лееко надрасках преден ляв калник на джипката в една оградка... Направо съм голям тиквеник. Гледам аз и карам леко на полусъединител, дървената ограда на около 10-14см от джипа, но къде да се сетя и да видя, че под нея имало циментова такава издадена точно 10-14см напред... след което се чу едно добро поскърцване и нататък се сещате какво видях на калника като слязох.... направо бях замръзнал от страх като погледнах, въпреки че не беше много надрасканото...

 

 

Тези циментови огради, саксии, и др. са одрали не една кола, при това от стари шофьори. Радвай се че не си ударил праг, това е проблем защото няма начин да се изправи без сериозни "операции".

 

Това ми напомни една случка с жена ми, първи ден сама ще кара - важен ден :) Сядаме, пали... Брей, тц тц... Завива, но гледа в грешната посока и не вижда че е опряла в другата кола и вика "А, що не върви?!?" и дава газ. Щях да умра! Виках, спри!, но от устата ми само излезе хрип. Добре, че нищо сериозно не стана, драскотини. Тръгваме, и се чува някакво свирене, все едно минава влак. Вика, не иска да върви! Е как да не иска?? Поглеждам - ръчната! Случва се! :D След това на едно кръгово, влизаме и тя пак гледа наопаки, в дясно където кола няма как да се появи, през това време някой влязъл в кръговото и... за малко да предизвика застрахователно събитие :)... Аз бял като платно... Човека разбра ситуацията и ми съчувства :) След това, последната идиотщина: Тя кара и вика "А сега накъде??!!???", аз докато и обяснявам, хванах кормилото и взехме да се борим кой накъде да върти, това става точно срещу един мак доналдс... С невероятна маневра избегнахме влизане през прозореца. Хората вътре, няма да им забравя лицата... Изтърваха си бигмаковете на пода. Това беше сериозна тъпотия.

 

След всички тези екшъни... Няма как, научи се да кара добре (като за жена :), навърта 100км ежедневно с много предпазлив стил и не чупи колата (всъщност колата е много здрава, става дума за Мицубиши естествено :). След като мога да спя спокойно возейки се, значи няма проблеми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно "хрупкость" на броните :icon_thumbup:

 

http://www.autosphere.ru/2007-03-05/1/

 

 

Този тест го гледах по "експлорар" TV "корем ме болеше" като гледа как удрят галанта, но

той се представи супер.

Ако така удариш бронята в България - 100 - 150 лв. за ремонта :mitsu-smiley: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз май не съм точно за тази тема, но искам да споделя споделилата ме мъка наскоро... Мъка защото съм все още млад шофьор и защото оня ден лееко надрасках преден ляв калник на джипката в една оградка... Направо съм голям тиквеник. Гледам аз и карам леко на полусъединител, дървената ограда на около 10-14см от джипа, но къде да се сетя и да видя, че под нея имало циментова такава издадена точно 10-14см напред... след което се чу едно добро поскърцване и нататък се сещате какво видях на калника като слязох.... направо бях замръзнал от страх като погледнах, въпреки че не беше много надрасканото...

 

ЕЕЕЕЕ, случва се, споко! това обаче ми напомни за весела случка преди години... търсим с приятели и жената плаж Силистар под Синеморец. забихме се в едни черни пътища в резервата - ум да ти зайде! москвич карах тогава и много-много не му мислех! търсим място за обръщане, явно сбъркали пътя, ама то не е толкова лесно, че теснотия, а желязото - голямо... свалих ги аз всички, казвам - ще ми навигирате, че всеки см. е ценен в случая. ОК? - ок! та раснало едно дръвче, ама накриво, влязло в над пътя и някой го бастисал. да го е праснал отдъно - ОК, ама не, отсечено точно на ниво на средата на калника на джого. никакъв шанс да го видиш! питам аз - минавам ли? - всички - Даааа, давай! та последва познат на всички шофьори звук..... отиде калника... необходимо ли е да казвам кой навигираше от нея страна? сещай се... поне мрънкането си спестих. и не ме беше много яд - москве, какво да го мислиш, дори не го ремонтирах, че както казва тъста - не я прави, една кола трябва да има някакъв кусур, иначе пак ще я удариш ;-)

сега, обаче, е друга работа, Мицко си го кътам, че красавец! пък и грехота... откак съм го взел - жената почна да иска да кара, което адски ме притеснява, ами дано да нема големи изпълнения.... че има да си вися на тази страница.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като отварям темата се сещам за подписа на DANI_MG - "...и аз съм един от вас". В случая разбира се го казвам със съжаление, защото сега ми се налага да търся ляв фар и тенекеджия заедно с боя червен металик за хубавото ми :mitsu-smiley: Станалото станало, нагънати тенекии, разправии със застрахователи и най-важното без пострадали. Сега кажете за свестен тенекеджия (защото този на когото разчитах е в болница) и свестен бояджия за компетентна намеса върху преден ляв калник и капак, броня и незнам още какво ще излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Явно ми е било писано и ето ме на, сега е мой ред да се запиша в клуба на ударените :icon_crybaby:

Доброто в случая е, че се разминах само с хлътнала задна броня, ама то бакшиша си беше виновен, натиска газ и гледа в друга посока. :mad:

Какви времена настанаха, в София шофирането е една голяма мъка, имам чувството, че цялата столица се е моторизирала и всички се движат с коли.

А за задръстванията направо нямам думи............. :mad:

 

Трябва да се помисли за бронирани калници :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами както се е видяло и е тръгнало е време и аз да стана член на клуба "Ударени Мицута" :icon_crying:.

Вчера вечерта един колега се загледа някаде и като преминавах световара на булеварда се чу едно гръмко "прас" :icon_censored:

Добре, че колата е :mitsu-smiley:, иначе не ми се мисли колко по-лошо можеше да е :icon_box:

Сега ми остава да видя колко и как ще ми излезе ремонта на "зверчето".

На другите колеги мога само да пожелая мнооооооооооого километри безаварийни и безударни :mitsu-smiley: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е, колеги, както бях писал, жената прояви желание да кара моята красавица. освен с каране, обаче, се налага да се занимава и с паркиране, нещо тооооолкова несвойствено за нея. резултат - одрани леви врати. тъста е тенекеджия в търново, ще ги чукне. после ще си ги подготвя сам, с помощта на зетя. имам приятел бояджия в софия - ще ми ги пръсне. не ме е яд за работата, ще мина супер тънко. ня всичкото отгоре не хареса колта на iNFECTED. бил "хлапашка кола". чудя се вече какво да правя и аз........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И моя ред дойде...

За пръв път ми е да участвам в ПТП за повече от 10 г каране и може би затова съм си мислел че на мен няма да се случи... :icon_blush:

При излизане от една странична пресечка към главен път, не прецених че Голфа пред мен се мота, въпреки, че имаше къде да мине и реши да спре на 5 м. преди да излезе на главния път, а аз гледах за идващи коли дали и аз мога да мина... и го ударих отзад :icon_crying: С малка скорост беше, но маската, капака, фара...

Вече намерих части, ще ми останат вероятно за продаване десния фар и леко сгънат капак /реших да го сменя/... Фаровете ще ги сменя с модела при който са заедно с мигача B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно! Но най-важното е, че е леко и че са само тенекии.

 

Специално за себе си имам чувството, че в момента, в който се взема насериозно и малко се възгордея, се случва нещо, което да ме свали на земята и да ме направи по-внимателен за дълъг следващ период. Така че, ако можеш брой го за превенция ;)

 

Бързо да си оправиш колицата и безаварийно!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, леко беше <20 км/ч ама при мен се счупи фара и огъна бронята, маската, капака... а на Голфа - нищо - само се откачи бронята от едната страна и то...

 

Инструктора ми едно време помня че казваше, че трябва да се случи нещо, за да ни дойде акъла в главата и да станем истински шофьори и пожелаваше само да е по-леко. Аз съм имал случки, но до катастрофа не се беше стигало, а може би е трябвало, за да мога подтисна това че бях поизнервен и бързах :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
И моя ред дойде...

За пръв път ми е да участвам в ПТП за повече от 10 г каране и може би затова съм си мислел че на мен няма да се случи... :icon_blush:

При излизане от една странична пресечка към главен път, не прецених че Голфа пред мен се мота, въпреки, че имаше къде да мине и реши да спре на 5 м. преди да излезе на главния път, а аз гледах за идващи коли дали и аз мога да мина... и го ударих отзад :icon_crying: С малка скорост беше, но маската, капака, фара...

Вече намерих части, ще ми останат вероятно за продаване десния фар и леко сгънат капак /реших да го сменя/... Фаровете ще ги сменя с модела при който са заедно с мигача B)

 

Tюх да му се невиди. :(

Видях ти колата при паркинга на щетите. Стана ми неприятно, обаче пък от друга страха се зарадвах, че не е бил силен удара и нищо ти няма на теб и на другите хора, ако е имало в колата.

Капака ми се струва леко прегънат от двете страни и незнам дали може да се оправи. Обаче на халогените им няма нищо. Явно си ударил спирачките и колата е влезнала под тази отпред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам да се опрвиш бързо с неприятната ситуация и да си се радваш пак на прекрасната кола. Аз имах подобен случай преди около месец и още не мога да го забравя когато подпрях по подобен нелеп начин един Опел. Отървах се с фар и изправяне на бронята, плюс една нищожна намеса по капака. Аз имам и сравнително малко опит още, но се убедих че такива абсурди се случват непрекаснато и никой не е застрахован. Всеки ден минавам през колелото на 4-ти км и винаги има нагли или просто леко заспали шофьори които с безразсъдството си могат да причинят много неприятности.

Съвсем скоро бях в Англия и след като видях организиранто движение там, като се върнах в София първия ден дори не посмях да се кача на колата си, докато свикна.

Кураж и по-малко нерви на всички и нека повече да се радваме на красивите :mitsu-smiley: и да не ни се налага да оплакваме проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, леко беше <20 км/ч ама при мен се счупи фара и огъна бронята, маската, капака... а на Голфа - нищо - само се откачи бронята от едната страна и то...

 

Съпричастен съм!

Отново се потвърждава - Голфът е дяволска кола-враг и предизвиква злини!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съпричастен съм!

Отново се потвърждава - Голфът е дяволска кола-враг и предизвиква злини!

 

Ако си беше поел своята част от удара за мен може би щеше да остане по-малко :icon_box: :icon_drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То да не се случва, ма и при тежки случаи се преживява. Аз една кола я изхвърлих за вторични суровини. Не ми се разказва много за случката. Само ще кажа, че с около 140 излетях от пътя - капак гуми, капак гуми скок над един трап и една ограда, озовах в един сервиз, за съжаление нямаше как да я оправят. Та и след около 250 м търкаляне, стигнах до един извод, слагайте си коланите помага!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: аз скромно ще се включа в този клуб :icon_blush:

Само 2 пъти съм удряна в разтояние на 1 минута.И то в спряло положение :icon_crying: от един и същи варбург,шофиран от човек минаеащ 70-те.. :icon_hmm: ..регистрацията естествено не беше софииска......След 2 дни същият този варбург ме удари на паркинг :icon_crying: (отново в спряло положение) :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам да ли заслужавам да съм в този клуб, защото не ме удариха, а сам се нацепих в метална скоба (дето ограждат тревни площи с тях ) докато паркирам межу две коли успорено на пътя (тясна уличка в Студентски град) . Закачих бронята долу при фарчето за мъгла и в първия момент реших че таса ми опрял в бордюр и дадох малко газ и десен и .... Щетата не е голяма за разлика от глупоста ми! Бях тръгнал за срещата на колегите от следването ( никога не се ходи с кола на такава среща !!!), след това беще нощ и отвратилено време и не видях изобщо скобите. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам да ли заслужавам да съм в този клуб, защото не ме удариха, а сам се нацепих в метална скоба (дето ограждат тревни площи с тях ) докато паркирам межу две коли успорено на пътя (тясна уличка в Студентски град) .

 

Споко за тук си :) Не си виновен ти, а скобата, която подло се е била настанила зад теб ;)

 

На мен така една зима като паркирах на заден на Витоша един бор подло се промъкна зад мен и се удари в задната броня ;) после цялата колица беше засипана със сняг и шишарки :hysterical: И в центъра на София ми се е случвало, едно ченге умря да се смее като ме видя как уцелих едно дърво на заден.

 

Та мисълта мие: внимателно, пълно е с блуждаещи дървета (и скоби) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споко за тук си :) Не си виновен ти, а скобата, която подло се е била настанила зад теб ;)

 

На мен така една зима като паркирах на заден на Витоша един бор подло се промъкна зад мен и се удари в задната броня ;) после цялата колица беше засипана със сняг и шишарки :hysterical: И в центъра на София ми се е случвало, едно ченге умря да се смее като ме видя как уцелих едно дърво на заден.

 

Та мисълта мие: внимателно, пълно е с блуждаещи дървета (и скоби) :)

И с "дувари", както се казва, е пълно. Един такъв дувар се появи изневиделица отзад и се удари в задния калник. Много подло от негова страна!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: .... мен все мантинели пък ме гонят.Маи не мога да целя платното много. Кои знае,току виж се науча някои ден :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...