Премини към съдържание

Клуб 'Ударени Мицута'


Препоръчано мнение

Когато става дума за одарени мицубишита,мен какъв карък ме гонише със старото ми галнтче-12 удара му направих но се бях заинатил и до последно не го продавах,но накрая го дадох защтот си намерих по големия мотор.Но така е няма неодарено галанче много вървят.Важното е да сме живи и здрави другото се копува :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • Отговори 199
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето ме и мен в клуба :( :( :( и то със сериозни поражения :icon_censored:

 

В петък някакъв глупак с Пежо Боксер отнел предимство на Мария и я метнал в кофите за боклук, а оттам в насрещната кола :icon_censored: .

Резултат: на тъпия Боксер му няма нищо, само номерът му беше паднал, насрещната кола е със счупен мигач. За съжаление най-пострадало е любимото ми Colt-че, ударено горкото от три страни :icon_censored: . Заден ляв калник (Боксер); Предна дясна врата + стъкло (кофа); Преден десен калник (насрещната кола). Още ми е чудно защо не приложих груба сила към джигита (бях на мястото след 5 мин). Ако беше уцелил вратата, а не задния калник, щеше да влезе до средата на Colta :( , и тогава щеше да има и пострадали :( .

 

Добрата новина е, че Мария няма и драскотина. Лошата е, че и джигита няма драскотина :icon_censored:

 

Това е, изплаках си болката, от утре тръгвам по застрахователи, после майстори, части и т.н. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еее, това е ужасно!!! :icon_censored:

Да, добре, че Мария е невредима, но прави-струвай, свали поне 9 кожи от гърба на онова камикадзе! :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти за случилото се...наистина ударените Мицубишита са тъжна гледка, но за сметка на това здравите хора в тях са повод за усмивки :) И мен, докато бях на морето ме удари един блейчо и точно днес си взех колата от сервиза, вече оправена. Пожелавам ти бързо да се оправиш и със застрахователите и със сервизите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера имах приключение с дупка. На тоя участък дето се спуска от Вакарел към магистралата като се праснах в една дупка и се скъса меката връзка на гърнето и джантата стана елипса. А по окачването нищо няма.Само има съмнение,че лагера е заминал. Та питането ми е може ли при такъв удар в дупка де се прецака лагера?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ех това е ужасно :icon_crying:

 

Нали на Мария и няма нищо :icon_n_clover:

Тишо тя как се чувства? Уплашена ли е?

 

@Toni - Може да се нарани лагера от удара или главината, но трябва да е бил изключително силен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме и мен в клуба :( :( :( и то със сериозни поражения :icon_censored:

 

В петък някакъв глупак с Пежо Боксер отнел предимство на Мария и я метнал в кофите за боклук, а оттам в насрещната кола :icon_censored: .

 

Това е, изплаках си болката, от утре тръгвам по застрахователи, после майстори, части и т.н. :(

съчувствам ти - и мен една смотла ме удари преди две седмици и да ти кажа разправията си е досадна - протоколи от КАТ, застрахователи, майстори... Чакам тази седмица да си взема колата оправена, но дано да е станала хубава. Тъй че ти желая успех с по-нататъшните разправии. И дето се казва - да сме живи и здрави, другото ще се оправи :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Като я направиш, и ако си доволен, кажи координатите на майстора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Съжалявам за случилото се Тишо! Добре че Мария се е разминала без последствия, защото удара е бил сериозен. Със застрахователите ще се оправиш, дано да няма сериозни последици за колта. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето че и аз се включих в тъжната статистика на пострадалите митцута :( за жалост каквото и да говоря по адрес на неизвестния шофьор :icon_censored: с Нисан Ноут (ако го видя това няма да му спести "разговор" както си знам) съм си виновен в неспазване на дистанция :icon_blush: . Това се случи вчера на път за работа в 8.30ч сутринта на светофара на ул. Никола Габровски (посока Студ. град) и улица Апостол Карамитев. Шофьора на Нисана (предвид факта, че сигурно е бързал) се сети в последния момент, че трябва да завие надясно и след като спря без предварително подаден мигач и то поне при скорост от 70 км/ч, принуди колата след него да спре рязко. Това беше първата от 3-те коли, които участвахме в този инцидент, добре че аз бях последната, че на 2-та като видях какъв "сандвич" и направихме ми се зави свят. Та, виновен съм си и това е, верно че онзи с Нисана можеше да не прави тази рязка маневра, но все пак аз трябва да съм на достатъчна дистанция, за да няма такива инциденти. Добре поне, че аз се движих с 40 км/ч и поради това имам "малко" неща за оправяне: десен фар + мигач; преден капак; предна броня; панел; дясна решетка; греда и захващането на десния габарит. Но лошото беше, че колата в която се ударих беше Опел Астра комби и задната й броня се оказа точно на нивото на моя фар и от там всичките тези "леки" щети. Сега обаче лошото е докато започна ремонта, а това значи да намеря част от тези части нови (не могат да се изправят), та предния капак не може да се затваря и съответно всеки "доброжелател" като види това бижу :first: (да ми е жива и здрава колицата :) ) може да му се прииска да види какво има под капака му и да си вземе нещо което му хареса. Та сега съм по паркинги и гаражи и се надявам на никои да не му се прииска такова деяние. Та ако някои знае да се продават по морги преден капак и панела (на които стои емблемата) ще му бъда безкрайно благодарен и признателен. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съболезнования! Както каза vlad, няма по неприятна гледка от ударено Mitsubishi...

Май е крайно време да направим една клубна разходка до DedoPop, за водосвет против уроки :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина ще трябва. В момента, в който спрях в другата кола и видях как ми се повдигна капака направо ми причерня :icon_censored: , верно че заслугата е моя, но ми стана жал за митцуто. :icon_blush:. На никои не го пожелавам да го почуства.

Така че спазвайте дистанция и слагайте колани. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ех как искам тази тема да "отплува" надолу във форума. Нали на теб и жена ти ви няма нищо. Това е важното.

Сега за колата - имало някъкъв странично блъснат Галант Е5 във някъква автокъща в Горубляне. Имало обява в Автопазар. Потърси я. Дано ти свърши работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, че бях сам в колата, че ако беше и тя, направо не ми се мисли. А и сега сме в такъв месец, че не можем да слагаме колан, та изобщо не ми се мисли. Дано да не се повтаря, а в този ред на мисли, очите на 4-ри, когато съм сам, а когато не съм още повече.

А сега за колата, не мога да намеря този Галант, т.е. май никакви Галанти не виждам, може и да не търся както трябва. Ако можеш да ми дадеш линк или нещо подобно, че да се ориентирам. Благодаря!

 

П.П. сега като връщам лената назад. Нали Галанта ми има air bag, или поне всеки път ми светка SRS за проверка, та се чудя при каква скорост се отваря и ако е над 40 км/ч значи наистина съм карал с тази скорост и мога да го имам като доказателство ако нещо стане. А може и да греша и да не съм карал с 40 км/ч, а с 50 напр. и air bag-a да не ми работи вече, което си е гадно все пак. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали Галанта ми има air bag, или поне всеки път ми светка SRS за проверка, та се чудя при каква скорост се отваря и ако е над 40 км/ч значи наистина съм карал с тази скорост и мога да го имам като доказателство ако нещо стане. А може и да греша и да не съм карал с 40 км/ч, а с 50 напр. и air bag-a да не ми работи вече, което си е гадно все пак. :rulez:

 

Airbag-ът е проектиран да се отваря при удар със скорост от 40 км в тухлена стена или еквивалентна сила. Ако ударът е в нещо, което се огъва и поема част от удара, то няма да се отвори при тази скорост. Вероятно предната кола се е сгънала доста и е поела от силата. Затова и не се отваря. Иначе се препоръчва на ок. 10 години да се провери цялата система. Може и ти да го направиш, за да си спокоен.

От друга страна радвай се, че не се е отворил. После ще береш доста ядове, докато го затвориш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

@Chepa - Незнам линк. Така ми каза един колега, когато ходих преди две седмици да си купувам дискове и накладки от "Автогарант". И аз го търсих от интернет, но информацията е непълна, защото Хранов комерсиализира мибиле-то. Трябва да видиш във вестика на обяви->продавам на части.

Иначе добре от друга страна, че не ти се е отворил еърбека, защото после - нов волан, втора употреба или се прибира торбата на пукната предна плоча. Нов струва над 1000 лева :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Светльо, ще проверя още днес, че времето си минава, а като гледам така любимата :mitsu-smiley: колица ми става жал :icon_crying: . А за еърбека, той верно добре, че не се е отворил ама като заговорихте за проверка на системата, някои знае ли каде се правят такива проверки, не че съм хукнал ама все пак не се знае, може утре да ме завърти шайбата и да отида на преглед.

А ако нов волан струва над 1000 лв. то тази сума не се припокрива от застрахователя, в моя случай ДЗИ? :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Светльо, ще проверя още днес, че времето си минава, а като гледам така любимата :mitsu-smiley: колица ми става жал :icon_crying: . А за еърбека, той верно добре, че не се е отворил ама като заговорихте за проверка на системата, някои знае ли каде се правят такива проверки, не че съм хукнал ама все пак не се знае, може утре да ме завърти шайбата и да отида на преглед.

А ако нов волан струва над 1000 лв. то тази сума не се припокрива от застрахователя, в моя случай ДЗИ? :rulez:

Евроинс я покрива , както би трябвало и всички останали ЗАД-а.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евроинс я покрива , както би трябвало и всички останали ЗАД-а.... :D

 

 

Колеги, и аz да се похваля :D С Галанта скочих от 10 см иzряzан асфалт и предната броня zадра пътя. Сега е иzпилена отдолу с малко хлътнали дупки. Не се вижда много, но... Понеже карам по тоzи път всеки ден по няколко пъти, не обърнах внимание на zнаците и влетах с 80. Пак добре че само с това се раzминах, можеше да е иzкопан канал??. От къде да предположа, че само са 8 часа са махнали... пътя????

:icon_doh: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Айдеее - фрас-прас! Днеска и аз се изявих. На връщане от застрахователите една кофа беше паркирала неправилно..и вече всичко ми е одрано. Сега ме чака грандиооозното боядисване. Само капакът на багажника ще го отърве май :D А застрахователите ако знаете колко ми се смяха.. ама обещаха да ми направят и за догодина каско въпреки изявите ми от днес..

 

Пратиха ме в някакъв сервиз към Враня. Някой знае ли нещо за него, дали ще ме боядисат хубаво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно, но е добре , че само колата е пострадала , а ти си добре :good: . От опита , който имам със застрахователите при такава ситуация, мога да кажа, че те не предлагат мн. добри оферти. Сервизите, които предлагат са скъпи, обикновено се чака доста и резултата никога не е очаквания.Аз предпочитам да ми оценят щетата и да я изплатят , след което си намирам къде да я правят.До сега се е налагало два пъти да боядисвам, като и двата пъти съм ходил до Враца. Но там ми спечелиха доверието. Боядисват със "Сикенс" и правят нещата така, че да няма разлика между боядисания детайл и старата боя по останалите части. Цената е значително по-добра отколкото в сервизите , които ми предлагат застрахователите в София.Със сигурност ще намериш, подходящ сервиз и тук, само търпеливо проучи възможностите. Успех :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...