Премини към съдържание

Автоматична антена


Препоръчано мнение

Колеги понеже и моята антена сдаде багажа и като я разглобих видях че, жилото е скъсано в края доест последните 6-7см.

Питането ми е кое кара моторчето да спре да отваря антената. Мисля да залепя най-долното и най-голямо звено на антената да не се разпъва и тогава жилото върши работа, но незнам как да накарам мотора да спре да върти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже и моята антена сдаде багажа и като я разглобих видях че, жилото е скъсано в края доест последните 6-7см.

Питането ми е кое кара моторчето да спре да отваря антената. Мисля да залепя най-долното и най-голямо звено на антената да не се разпъва и тогава жилото върши работа, но незнам как да накарам мотора да спре да върти.

Ако ти е оригиналната ,то тя е на Дензо,и вътре има доста сложна електроника..вкл. и фотоклетка която играе ролята на датчика който следи аантената в какво положение е тя.......ако е друга, има доста начини за тази цел........при товар, при обороти и т..н. но може и да е по ток......т.е. когато свърши антената да се прибира ,то моторчето почва да консумира повече ток, когато това стане, защитата сработва и то спира.........трябва да знаеш антената каква ти е.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Антената е оригиналната си на Дензо но несъм видял да има чак фотоклетка да следи докъде е вдигната антената.

Според мен е на товар на мотора като по прост вариянт или по сложния е да има някъкъв вид датчик на жилото за горно и долно положение.

 

Ако ти е оригиналната ,то тя е на Дензо,и вътре има доста сложна електроника..вкл. и фотоклетка която играе ролята на датчика който следи аантената в какво положение е тя.......ако е друга, има доста начини за тази цел........при товар, при обороти и т..н. но може и да е по ток......т.е. когато свърши антената да се прибира ,то моторчето почва да консумира повече ток, когато това стане, защитата сработва и то спира.........трябва да знаеш антената каква ти е.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Антената е оригиналната си на Дензо но несъм видял да има чак фотоклетка да следи докъде е вдигната антената.

Според мен е на товар на мотора като по прост вариянт или по сложния е да има някъкъв вид датчик на жилото за горно и долно положение.

 

Е фотоклетка не знам ама май имаше някъква оптронна двойка на платката и някое от зъбните колелета беше на дупки нещо подобно като на старите мишки за компютри и предполагам следи колко оборота е направило зъбното колело вътре, но според мен от там ще ти е по-трудно да я накараш да спре.

П.С.

Опитай се като е разглобена без без звената ако трябва и без жило да я подкараш да видиш дали тогава ще спре вероятно жилото ти заяжда някъде вътре и зъбното колело не се завърта колкото трябва за да го спре електрониката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предполагам че спира при товар.

В този случай ако едното звено бъде залепено жилото ще е достатъчно.

 

Aнтената спира при товар и в двете посоки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, днес си направих антената. Както казах преди това, жилото беше счупено 15 см в началото си (мерих го сега). Днес просто сложих това, което беше останало от жилото и монтирах по този начин антената. В момента си излиза и се прибира, като най-долните 2 звена седят едно в друго (те са си заяли сами :)). Сложих грес вътре в механизма, при зъбните колела, и дано откара повечко време така. :)

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aнтената спира при товар и в двете посоки.

 

Taка е да в барабана има две пружинки, които като свърши жилото товарят моторчето и то изключва веднага и в двете посоки.

Това с дължината на жилото е така и аз моята я скъсявах с по едно звено докато накрая не остана от жилото. То се начупи на малки парчета. Общо 5 пъти съм я сглобявал и разглобявал.

 

Решението е нов телескоп с жилото, но ми се иска да е по-евтин вариант и понеже за Галант няма, мисля да пръчам една за Еклипс. Достатъчно е най-долното звено да е със същата дебелина, дължината на теклескопа и жилото нямат значение. Колкото до жилото 99% съм сигурен че е със същата дебелина и стъпка на зъбите. Възможно е и от друга марка да стане.

Писал съм на този дето ги продава и ако отговори, че е същата ще поръчам и ще Ви кажа.

 

Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Taка е да в барабана има две пружинки, които като свърши жилото товарят моторчето и то изключва веднага и в двете посоки.

Това с дължината на жилото е така и аз моята я скъсявах с по едно звено докато накрая не остана от жилото. То се начупи на малки парчета. Общо 5 пъти съм я сглобявал и разглобявал.

 

Решението е нов телескоп с жилото, но ми се иска да е по-евтин вариант и понеже за Галант няма, мисля да пръчам една за Еклипс. Достатъчно е най-долното звено да е със същата дебелина, дължината на теклескопа и жилото нямат значение. Колкото до жилото 99% съм сигурен че е със същата дебелина и стъпка на зъбите. Възможно е и от друга марка да стане.

Писал съм на този дето ги продава и ако отговори, че е същата ще поръчам и ще Ви кажа.

 

Поздрави !

 

Колега аз преди месец като го имах същия проблем бях решил да си взема и аз от еклипс и аз писах на един търговец(може и да е същия) но ми отговри че са различни, и се ориентирах към китайски за съжаление. Но до колкото знам от други колеги няма разлика така че ти си прецени, предполагам че и на теб ще отговори същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А Мирослав дали не може да каже двете жила еднакви ли са? Би трябвало да ги имат в Ратола...

 

Ами да това е добра идея, колегата ако може да провери, защото тоя още не ми е отговорил, а може изобщо да не отговори.

Колкото до цената с доставката ще стъпи на около 40 лв, което е по-добре от тези които предлагат тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,май не сте чели достатъчно,цената на едно такова жило от Ратола е около 90-100 лева,сами си преценявайте дали си струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, май ти не четеш. Цената в Ратола знаем каква е, тук говорим за сравнение между жилата на Галант и Еклипс...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,

моята антена на галанта беше със скъсано жило. След оглед и размисъл :) се оказа че жилото може да се ремонтира и да се спестят пари. Жилото е от мн. твърда пластмаса. Ако то е достатъчно дълго и позволява голяма част от антената да излиза, то може да се престъпи към ремонта.

Жилото трябва да е промушено в антената - до зъбните колела. Края на жилото се нагрява с гореш въздух с температура около 150 - 200 градуса, не препоръчвам повече защото пластмасата може да промени свойствата си и след това да бъде чуплива при което ремонта няма да е надежден. При нагряване - хубаво е да се прави бавно, пластмасата става прозрачна. Оформя се накрая едно топче около 1.5 по дебело от самото жило, страната зад зъбите трябва да е мн. гладка защото се търка в стена от пластмаса и може да създаде проблем. Края на жилото при сглобяване трябва да е след металната ос поставена за ограничаване, а не между нея и изхода на антената. Всичко в "черния корпус" се гресира със силиконова смазка, ( без платката ;) ) като за видео и касетофони и така антената се свързва с колата за да се прибере. Не се опитвайте да я приберете на ръка няма да се получи. Като се прибере антената я монтирайте. Успех и дано да съм помогнал на някого.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

По невнимание видях сметката на автоматичната антена и отскубнах най-горното (тънко) звено на антената (не излизаше до карай и исках да я разпъна максимално). Колегите отваряли автоматични антени да кажат дали има възможност да се отваря и ремонтира или първо да си купя нова натена и тогава да свалям старата, че не ми се кара така с дупка в калника, а и времето е дъждовно. :icon_blush:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май няма да стане ремонта :icon_crying:

пък и който чупи - купи :)

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам трета година с мръсен китаец-антена за 26 лева. Веднъж я забравих и влязох в гаража. Гредата е на 1,70 м. Дали не се е сгънала като знаете колко стърчи, а? Работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По невнимание видях сметката на автоматичната антена и отскубнах най-горното (тънко) звено на антената (не излизаше до карай и исках да я разпъна максимално). Колегите отваряли автоматични антени да кажат дали има възможност да се отваря и ремонтира или първо да си купя нова натена и тогава да свалям старата, че не ми се кара така с дупка в калника, а и времето е дъждовно. :icon_blush:

Колега, жилото ли си счупил или самия прът на антената? Принципно има начин как да се измисли да не се отваря докрай, ако е счупено жилото. Аз на моята съм извадил управляващата букса, т.е. антената работи, но просто не излиза и посотянно стои прибрана. В Сф няма проблем с обхвата на радио станциите, в ненаселени места има. Но то е така и с изкарана антена. + това си слушам от USB-то, като пътувам извън града.

Ако не ти харесва варианта, можеш да я държиш прибрана (по описаният начин), докато си намериш друга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да сложи снимка на жилото на антената или поне ако има парчр да каже колко е разстоянието междъ зъбите, имам жило, но ми се струва че не е с точните размери... а и на моята електрониката е "kaput". Или както там е по "австрийски" :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да сложи снимка на жилото на антената или поне ако има парчр да каже колко е разстоянието междъ зъбите, имам жило, но ми се струва че не е с точните размери... а и на моята електрониката е "kaput". Или както там е по "австрийски" :icon_blush:

 

Колега мойта антена оригиналната си стои,електрониката,жилото и стеблото са здрави......моторчето изгоря-мога да ти я дам цялата.

Аз си сложих полуавтоматична,за да нямям ядове като се 'обледи' от снега.В такова време просто няма да я вдигам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам трета година с мръсен китаец-антена за 26 лева. Веднъж я забравих и влязох в гаража. Гредата е на 1,70 м. Дали не се е сгънала като знаете колко стърчи, а? Работи.

Анди, казвай от къде го взе "китаеца", че някъде в началото на темата се споменава Бриколаж ама нямат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На трета страница съм дал линк. Ето, ма не знам дали имат:

Антена

Имат ;-)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На трета страница съм дал линк. Ето, ма не знам дали имат:

Антена

Имат ;-)

Тези нямат наличност, казаха евентуално в понеделник да проверя, има в практикер за 49 лв. (В Люлинския бяха 2 бр.)

 

А моята се оказа че е италианска и не е оригинална, но изкара 5 години без профилактика. :icon_clap:

 

П.П. Моята си я ремонтирах за 5 лв. с двукомпонентно лепило, и сега се отварят 4 звена от 5, защото последното 5-то звено е залепено за второти и жилото на антената. Медната снадка между антената и жилото беше сдала багажа и така.

 

Ако се развали пак ще бъде сменена изцяло, защото не си заслужава нервите по разглобяване и монтаж. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • Admin

На трета страница съм дал линк. Ето, ма не знам дали имат:

Антена

Имат ;-)

 

Да повдигна малко темата.

Работи ли ти антената?

Ако някой има такава работеща оригинална за продан, моля да ми пише едно ЛС. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работи си. Но аз не я ползвам често. Наблягам на емпетрошки от USB флаш паметта и чат-пат някое CD. Изкарвам антената от ключе под волана само когато слушам радио.

Старата я изкривих на два пъти - един път влязох в гаража без да изгася радиото със стария плеър и я закачих в горната греда. Втория път след една буря паднал клон я довърши. Цялата се изкриви и моторчето не спираше да работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...