Премини към съдържание

Автоматична антена


Препоръчано мнение

Ако не е работила известно време и после се е оправила за момент според мен най-вероятно е мръсна или крива. Моята работеше перфектно докато не я закачих в един клон и седмица по-съсно спря. Моторчето на антената има защита при натоварване да изключва само. Разглоби я все пак и я разгледай. По принцип на тази антена се чупи жилото вътре или там както се нарича. Ако твоето е здраво аз имам антена със скъсано жило и може да скалъпим нещо.

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,моята антена пук нещо се прибира само до половината,иначе се вади цялата?Мотора бръмчи какъв може да е проблема?!?! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като и помогнеш прибира ли се?

 

Или сегментите и са се заклинили един в друг или е заминала. Чете ли най-отгоре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като дам на контакт си излиза,но като изключа се прибира до половината.Като я натисна с ръка не иска да се прибира,да я разглобя и да я смажа се чудя,че мн ме кефи тази антенка! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да я натиснеш докато бръмчи още, това ми беше въпроса. Ако се прибере цялата може и да има шанс да се оправи, иначе е малък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм,защото все сам пробвам.Явно ми трябва 2ри човек,който да дава на контакт и да изключва докато аз натискам!Ще пробвам,ама си мисля да я разглобя и да я смажа....дано пък стане

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и с чужда помощ не влиза най-вероятно ще има нещо строшено вътре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам само да споделя, че вчера видях автоматични антени в Carrefour София на цена 26 лв. (чел съм. че оригиналните са около 100 лв.). Не знам дали са същите и стават, виждал съм Галантските само на снимка, но ако на някой му трябва може да отиде и да сравни...

 

Поздрави :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам само да споделя, че вчера видях автоматични антени в Carrefour София на цена 26 лв. (чел съм. че оригиналните са около 100 лв.). Не знам дали са същите и стават, виждал съм Галантските само на снимка, но ако на някой му трябва може да отиде и да сравни...

 

Поздрави :drinks:

Всякаква антена ,купена от Метро, бриколаж,карфуър и т.н. става и може да се приспособи към Галант, днес правих една такава и си стана перфектно.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всякаква антена ,купена от Метро, бриколаж,карфуър и т.н. става и може да се приспособи към Галант, днес правих една такава и си стана перфектно.............

Пламене, би ли обяснил по-подробно каква точно антена(от кой от посочените магазини) си приспособил, пасва ли тялото и на отвора в калника, има ли си гайка, как се закрепва моторчето и т.н. Аз конкретно питам за хечбек Галант Е39А, но до колкото знам повечето колеги и с ЕА Галанти имат проблем с автоматичната антена. Ще е полезно за всички да споделиш изпитано вече решение! :good:

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, би ли обяснил по-подробно каква точно антена(от кой от посочените магазини) си приспособил, пасва ли тялото и на отвора в калника, има ли си гайка, как се закрепва моторчето и т.н. Аз конкретно питам за хечбек Галант Е39А, но до колкото знам повечето колеги и с ЕА Галанти имат проблем с автоматичната антена. Ще е полезно за всички да споделиш изпитано вече решение! :good:

Поздрави!

Е че какво има да му се обяснява???

Антените, които се продават са с най общо 3 жици, червена ,синя и черна.........някои антени са с по две жици, червена и синя..........това е така, защото черната жица е маса, а тя пък е вързана за корпуса и понеже е метален , и за това я няма тази жица...........както и да е............та червената трябва да се вържа за постоянен + 12V ,а синята се вързва от изхода на касетофона ( нали на всеки касетофон има и една синя жица, по която тече пак + 12 Волта ........) тя е управляваща антената....Масата си е маса ..........

На оригиналната антена има 5 или 6 жици, от тях трябва да измерите с мултицет кои са +12В постоянно, +12Волта управляемо и кое е масата .............другите жици не ви трябват ............просто режете куплунга ( защото той едва ли ще ви потрябва някога вече ) и си ги свързвате ...........механичното монтиране е много лесно ,защото дупката на калника ви е стандартна - Ф 22мм. е и трябва само да махнете старата и да сложите новата.............на оригиналната си има и маркуч,по който се оттича водата ,която влиза през антената и да не влиза в багажника.........но и новата си го има това , просто трябва да сди го сложите.............за закрепване , към новата си има монтажна планка с винчета и където е удобно,там си я монтирате ,може и да се угъва планката ( то и за тва е направена)........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 3 седмици ...
  • Admin

Купих антена от нета, сложена е на колата и работи :icon_rock: . 29,70 лв с доставката.

 

Дай повече информация, защото цената е добра. Съмнявам се да е е оригинал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е оригинал естествено. От тук я взех.

След дъждът от предложения за антени в тази тема след датата 07 декември 2010, откакто попитах, не знам на кого да благодаря най-напред. Тази първа ми попадна пред очите в нета.

С три кабела е - маса, постоянен плюс и плюс от плеъра. Съответно черен, червен и син кабел. От 5-те кабела на колата, белият при мен беше + player. Единственото дразнещо са тези глупави спестявания на жици в кабела за сигнала. Точно 4 жички дебели като косъм преброихме. А на кабела на колата (фабричния) пък са спестили от външната страна, та един приятел си игра сума време в неествена позиция да ги върже. Има си планка с дупчици, уплътняваща гумичка, има си откъде да минава вода евентуално, хромирани капачка и гайка (ключ 17).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сега се надявам да работи много дълго време. В студа как отваря? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На кутията пише че е правена в завод в Димитровград :rolleyes:

Отваря се на 5 звена с обща дължина 78 см. Скоростта на излизане и прибиране е идентична с оригиналната. Шумът от работата на моторчето е по-малък в сравнение с оригиналната, но може и моята (оригинална) да се е мъчила. Също така преди с пускането на радиото докато моторчето изкарва антената имаше смущения, които отдавах на плеъра, но сега смущения няма.

Дано да работи :-) Аз старата я закачих веднъж на влизане в гаража и втория път (фатален) в един пречупен от буря клон. Сега ще внимавам повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е оригинал естествено. От тук я взех.

След дъждът от предложения за антени в тази тема след датата 07 декември 2010, откакто попитах, не знам на кого да благодаря най-напред. Тази първа ми попадна пред очите в нета.

С три кабела е - маса, постоянен плюс и плюс от плеъра. Съответно черен, червен и син кабел. От 5-те кабела на колата, белият при мен беше + player. Единственото дразнещо са тези глупави спестявания на жици в кабела за сигнала. Точно 4 жички дебели като косъм преброихме. А на кабела на колата (фабричния) пък са спестили от външната страна, та един приятел си игра сума време в неествена позиция да ги върже. Има си планка с дупчици, уплътняваща гумичка, има си откъде да минава вода евентуално, хромирани капачка и гайка (ключ 17).

Кой е този пустиняк та да върже и моята??? :icon_rock: :rolleyes: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственото дразнещо са тези глупави спестявания на жици в кабела за сигнала. Точно 4 жички дебели като косъм преброихме. А на кабела на колата (фабричния) пък са спестили от външната страна, та един приятел си игра сума време в неествена позиция да ги върже....

 

 

А защо ще рязали и свързвали сигналния кабел?

Нямаше ли начин да се направи така, че другия път да ти е по-лесна смяната?

 

Аз на моята кола, още преди 3 години си сложиш едно ключе, което да ми вдига антената само, когато наистина имам нужда от нея и до днес си работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно за такова ключе мислех днес. Плеърът ми се включва с паленето на двигателя доколкото прочетох (един пич ми обеща да го сложи като дойде другия път :icon_dance: и ще видим) и може би ще излиза и антената. Ще ми е неудобно да се съобразявам с преминаването на антената под определени ниски предмети, като например гредата на гаража. Дори да не излиза всеки път сама, то всъщност няма смисъл да стърчи докато слушам МР3-ки или управлявам телефонните обаждания чрез тъч скрийна на плеъра. Трябва ми да излиза само като слушам радио и така животът й ще бъде по-дълъг.

 

п.п. кабелът на антената беше с букса за включване в плеър, но дължината му бе около 1,50 м.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За много години, колеги!

Моята нова година започна със спиране на шума на моторчето на антената? Самата антена вече я сменях веднъж. Поръчах от Ратола/Пловдив/-около 100лв беше и стана. Сега да разбирам ли, че ми е умряло моторчето щом нема звук?

А антената в момента си стърчи цялата и не се прибира, а като я натисна се движи донякъде. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не натискай антената да не я счупиш.

Второ, премери с уред дали идва ток по кабелите до антената. В оригиналната бяла буксичка, която влиза в антената, има 5 кабела. Трябва да намериш постоянен 12V когато не си на контакт и още един 12V, които трябва да измериш с пуснато радио.

Но най-напред провери черния кабел за маса. Отвий го, размърдай го и пак го стегни.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че пак жилото е скъсано? Значи "оригиналното" издържа 2г и 7 мес.

Този път мисля да пробвам с китайско...да видим.

Проверих в Карфур имаше само един вид универсална антена/жило, механизъм, всичко/ за 25,50лв :000

Става ли за нашите дзверове Галанти?

За сравнение откъм цени оригиналната разбрах че струва към 500лв???????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...