Премини към съдържание

Автоматична антена


Препоръчано мнение

Да повдигна малко темата.

Работи ли ти антената?

Ако някой има такава работеща оригинална за продан, моля да ми пише едно ЛС. :)

 

Светльо,

и аз съм с такава антена и вече 2 години си работи без проблеми, взех си я от Гарвана и да ти кажа... с отстъпката мисля някъде към 15лв беше, ако няма от къде другъде да вземеш обади се ще ти взема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Много благодаря колеги, но намерих. Купих я от Практикер. Уж била австрийска. Ще видим колко ще изкара.

Оригиналната Denso нова е кошмарна цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Такаааа,

Добре заварил групата с повредените антени. :icon_n_gathering:

Отскоро и аз. Докато се наканя да си монтирам ключе, с което антената да не излиза винаги, когато радиото е включено, тя взе, че се прецака.

Тъй като в къщи имам една автоматична антена от друга кола, онзи ден я разпарчетосах, за да видя какво има вътре и да се уча върху нея. :maistor::tok:

Това, ако мога да си оправя моята и да не се налага да купувам нова.

Симптомите при моята са следните:

- включвам радиото, антената си излиза нормално

- изключвам радиото, моторчето на антената започва да работи, зъбното колело започва да чегърта пластмасовото жило, което разпъва антената и се налага леко да я подбутна /да я натисна/, за да започне прибирането.

Според мен проблемът е в крайната част на жилото, тази, дето опъва антената докрай. Т.е., ако огранича жилото да не излиза докрай /да не я разпъва докрай/, си решавам проблем. Скъсяването ще е не повече от 5 сантиметра, което според мен е без значение за сигнала към радиото, защото установих, че поне в рамките на града различните станции /без една-две/, се чуват добре.

От антената, върху която се уча, установих, че ако залепя два от сегментите на антената един в друг /за да не се разпъват/, тя няма да излиза докрай.

Други идеи ? :hi:

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих почистил звената с чист спирт и след това бих помислил за фина смазка, за да се движи по-леко.

Не е лошо да имаш ключ за разпъване. То верно автоматично, ама тя излиза, излиза и накрая казва bow и край.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Бих почистил звената с чист спирт и след това бих помислил за фина смазка, за да се движи по-леко.

Не е лошо да имаш ключ за разпъване. То верно автоматично, ама тя излиза, излиза и накрая казва bow и край.

 

 

Аз от няколко месеца се с добих с копче за разпъване и свиване на антента и съм много доволен и спокое, че няма да се скапе, дори в повечето случаи си хваща и докате е прибрана, но за мен това е доста полезна екстра! :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Полезно е, да. Само внимавай колко време я държиш разпъната в мъгла и отрицателна температура, защото днес моята хвана скреж и се прибра с малко помощ от втория път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Полезно е, да. Само внимавай колко време я държиш разпъната в мъгла и отрицателна температура, защото днес моята хвана скреж и се прибра с малко помощ от втория път.

 

Аз като цяло я държа постоянно прибрана по-добре ми изглежда естетически и и рядко слушам радио. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...