Премини към съдържание

Автоматична антена


Препоръчано мнение

Абе момче, ти ако караш ГДИ и ти се скапят помпите, ще дадеш ли 1500 лева за оригинални?

Взимай си някаква евтина антена и въобще не мисли за триста....петстотин.... Ще стане, купувай я.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги.

Тази сутрин като спрях колата и извадих ключа от таблото, вместо да се прибере антената, моторчето и започна да издава зловещ звук. Аз отреагирах бързо, веднага дадох на контакт, с идеята антената да се разтвори до край и да не натоварва моторчето, но нищо звукът стана още по-зловещ и след около 10 секунди изчезна, но антената остана отвън разпъната докрай. Пробвах да я прибера на ръка, без да прилагам усилие, но само най долният сегмент влезе навътре, така че я оставих да стърчи. (доколкото разбирам това е груба грешка от моя страна, надявам се да не съм скъсал въпросното жило, но както казах не съм прилагал усилие).

Редовно съм почиствал и смазвал антената с ВД40, но явно се е натъпкала с някаква мизерия като мих колата в събота.

Въпросът ми е дали моторчето има някаква защита при натоварване или е сдало багажа и да ми препоръчате какво да направя или къде да отида (в София) за да я видят.

 

Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Тази сутрин като спрях колата и извадих ключа от таблото, вместо да се прибере антената, моторчето и започна да издава зловещ звук. Аз отреагирах бързо, веднага дадох на контакт, с идеята антената да се разтвори до край и да не натоварва моторчето, но нищо звукът стана още по-зловещ и след около 10 секунди изчезна, но антената остана отвън разпъната докрай. Пробвах да я прибера на ръка, без да прилагам усилие, но само най долният сегмент влезе навътре, така че я оставих да стърчи. (доколкото разбирам това е груба грешка от моя страна, надявам се да не съм скъсал въпросното жило, но както казах не съм прилагал усилие).

Редовно съм почиствал и смазвал антената с ВД40, но явно се е натъпкала с някаква мизерия като мих колата в събота.

Въпросът ми е дали моторчето има някаква защита при натоварване или е сдало багажа и да ми препоръчате какво да направя или къде да отида (в София) за да я видят.

 

Поздрави !

 

Да, моторчето има защита и след 10 секунди спира само. Всеки жичкаджия може да ти разглоби антената и да види, че жилото е скъсано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, моторчето има защита и след 10 секунди спира само. Всеки жичкаджия може да ти разглоби антената и да види, че жилото е скъсано.

 

 

Да моторчето явно е здраво, сега по обяд включих радиото и издаде същите кофти звуци след което спря.

Тоест жилото ми е скъсано така ли?

Странното е, че от две години не е издавало никави признаци и изведнъж тази сутрин от раз. Все пак има някакви наченки на движение на антената.

От веднъж ли се къса това жило, да не би да са се заклещили отделните телескопи и това да го затруднява, но като ме е страх да ги натисна да не влоша положението ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...но като ме е страх да ги натисна да не влоша положението...

 

Спокойно колега, от това по-лошо няма да стане. Същото ти го каза и модератора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен ситуацията с антената е същата. Когато вклчвам и изклчючвам радиото, се чува, че моторчето работи, но не прибира антената. Какво е решението на проблема? Нова?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо позна,сложих си нова евтина антена на HAMA,за около 15 лева мисля,стои си разпъната постоянно,прибрал съм само последното коляно и няма прибиране,няма изваждане,няма шум,няма мислене за тая пуста антена-с две приказки:край на проблемите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо позна,сложих си нова евтина антена на HAMA,за около 15 лева мисля,стои си разпъната постоянно,прибрал съм само последното коляно и няма прибиране,няма изваждане,няма шум,няма мислене за тая пуста антена-с две приказки:край на проблемите.

 

Е как край на проблемите, като няма прибиране :) Нали това е идеята, да се прибира и излиза, когато трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На практика антената е необходима само на радио. През останалото време няма смисъл да стърчи и затова вързах ключе, с което си я прибирам и разпъвам когато си искам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали затова съм прибрал последното коляно,което е най-тънкото и височината и идва почти колкото е висока колата.Няма проблеми с влизането в гаражи,просто от естетична гледна точка не е красиво,но на мен лично ми писна да се занимава с оригиналната антена на Галанта и с нейните проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен ситуацията с антената е същата. Когато вклчвам и изклчючвам радиото, се чува, че моторчето работи, но не прибира антената. Какво е решението на проблема? Нова?

 

Колега едва ли е същата ситуацията, защото при мен моторчето не просто се чува да работи, а тресе калника и това ще е всеки път като си включвам и изключвам плеъра. Не е въпроса за гъзарията да се прибира и излиза антената, но явно останах не разбран и никой не иска да препоръча сервиз, така че ще и резна кабелите и е... съм я в антената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега едва ли е същата ситуацията, защото при мен моторчето не просто се чува да работи, а тресе калника и това ще е всеки път като си включвам и изключвам плеъра. Не е въпроса за гъзарията да се прибира и излиза антената, но явно останах не разбран и никой не иска да препоръча сервиз, така че ще и резна кабелите и е... съм я в антената.

КОлега недей да режеш кабели тя си е на бyкса ще я видеш като махнеш корите... отзад в багажника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОлега недей да режеш кабели тя си е на бyкса ще я видеш като махнеш корите... отзад в багажника.

 

Мерси за съвета, просто ще трябва да махна корите наистина, но снощи се прибрах по тъмно и нямаше как да стане. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега едва ли е същата ситуацията, защото при мен моторчето не просто се чува да работи, а тресе калника и това ще е всеки път като си включвам и изключвам плеъра. Не е въпроса за гъзарията да се прибира и излиза антената, но явно останах не разбран и никой не иска да препоръча сервиз, така че ще и резна кабелите и е... съм я в антената.

 

Знам точно за какво ми говориш. Моята не си работеше от самото начало, но нямах проблеми. Отидох на автомивка (четки) веднъж, и ми казаха, че ще се счупи антената, ако не я прибера... Напънах я леко няколко пъти, не влезе.. викам, няма да я мием на четки. И от там се почна, при всяко вклчване на радиото, почва един ужасен звук (не знам как да го опиша точно), все едно зъбни колела се смилат, около 10-ина секунди може би. Слязох веднъж от колата, докато бръмчеше, и тръгнах да я намествам. Явно съм успял да наместя нещо, защото спря да издава такива звуци и вече се чува само моторчето (тихичко), което се опитва да я прибере и изкара. Може да пробваш това, вместо да махаш буксата и да нямаш радио...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам точно за какво ми говориш. Моята не си работеше от самото начало, но нямах проблеми. Отидох на автомивка (четки) веднъж, и ми казаха, че ще се счупи антената, ако не я прибера... Напънах я леко няколко пъти, не влезе.. викам, няма да я мием на четки. И от там се почна, при всяко вклчване на радиото, почва един ужасен звук (не знам как да го опиша точно), все едно зъбни колела се смилат, около 10-ина секунди може би. Слязох веднъж от колата, докато бръмчеше, и тръгнах да я намествам. Явно съм успял да наместя нещо, защото спря да издава такива звуци и вече се чува само моторчето (тихичко), което се опитва да я прибере и изкара. Може да пробваш това, вместо да махаш буксата и да нямаш радио...

 

 

Е ама как го описа точно това е звука "все едно зъбни колела се смилат" :icon_rock:

Ще направя нещо по въпроса все пак, защото е много дразнещо :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ама как го описа точно това е звука "все едно зъбни колела се смилат" :icon_rock:

Ще направя нещо по въпроса все пак, защото е много дразнещо :yes3:

Според мен почти всички развалени антени на Галант са са един и същи проблем - скъсано жило. То е пластмасово и се чупи. Причини за това има много. Антената има две букси. Едната е за моторчето, а другата е за радиото. Откачваш тази за моторчето и радиото си работи без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте това дали ще ви хареса,цената определено е атрактивна.

 

Ами като за китайска цената си е нормална, като добавим и че ще има + 7-8лв. транспорт...

Във Варна из складовете мисля че беше към 25 лв някъде, аз тези дни ще слагам и аз че и мойта нещо сдаде багажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина се оказа скъсано жилото и на две места ми казаха, че тези антени не подлежат на ремонт още дори без да знаят за какво става въпрос (явно са се досещали :rolleyes: )

Аз обаче реших да си поиграя, защото моторчето работи и заради едно тъпо пластмасово жило не си заслужава да захвърля готината антенка в някой тъмен шкаф.

Извадих антената от колата и след три дена мъки, десет пъти сглаобяване и разглобяване и омазване до ушите с грес успях да съединя двете части на счупеното жило.

Снощи в три часа съм тествал, остава само да я монтирам и дано издържи дълго.

Иначе действително има доста евтини заместители, но пък и там има играчка най-малкото в преправяне на буксите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина се оказа скъсано жилото и на две места ми казаха, че тези антени не подлежат на ремонт още дори без да знаят за какво става въпрос (явно са се досещали :rolleyes: )

Аз обаче реших да си поиграя, защото моторчето работи и заради едно тъпо пластмасово жило не си заслужава да захвърля готината антенка в някой тъмен шкаф.

Извадих антената от колата и след три дена мъки, десет пъти сглаобяване и разглобяване и омазване до ушите с грес успях да съединя двете части на счупеното жило.

Снощи в три часа съм тествал, остава само да я монтирам и дано издържи дълго.

Иначе действително има доста евтини заместители, но пък и там има играчка най-малкото в преправяне на буксите.

Е как успя да ги съединиш? Дано не си си скъсал нервите и да издържи по-дълго:D. Аз видях друг вариант. Преди време като се развали първата ми антена си намерих друга втора употреба. Уж беше "перфектна", но като пристигна по Еконт и като я монтирах на колата не се изваждаше докрай. Преглътнах проблема и антената ми работи така около 5 месеца и след това се развали и тогава установих, че тази антена пак е била със счупено жило, но е ремонтирана. Та ремонта се е изразил в следното: с лепило е залепена най-дебелата секция на стрелата на антената за следващата за да не се разпъват. Антената става по-къса, но така остава достатъчно жило да се намотае по зъбните колела вътре и работи до следващия ремонт. Дано не ти се наложи, но ако ... пробай и този вариант. Това става, разбира се ако жилото е счупено в началото му /то май винаги там се чупи де/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как успя да ги съединиш? Дано не си си скъсал нервите и да издържи по-дълго:D. Аз видях друг вариант. Преди време като се развали първата ми антена си намерих друга втора употреба. Уж беше "перфектна", но като пристигна по Еконт и като я монтирах на колата не се изваждаше докрай. Преглътнах проблема и антената ми работи така около 5 месеца и след това се развали и тогава установих, че тази антена пак е била със счупено жило, но е ремонтирана. Та ремонта се е изразил в следното: с лепило е залепена най-дебелата секция на стрелата на антената за следващата за да не се разпъват. Антената става по-къса, но така остава достатъчно жило да се намотае по зъбните колела вътре и работи до следващия ремонт. Дано не ти се наложи, но ако ... пробай и този вариант. Това става, разбира се ако жилото е счупено в началото му /то май винаги там се чупи де/.

 

 

Аз че си скъсах нервите си ги скъсах, но ако издържи дълго ще си заслужава.

Пробвах какви ли не глупости да ги съединя. Като цяло идеята ми беше да вкарам нещо метално във вътрешността на жилото, което да обедини двете парчета. Пробвах с нагряване на тел и вкарване в едното парче и после в другото - получава се добра спойка, но при повторното нагряване за да тикна телта във второто парче или се разтапяше първото, или се вадеше телта, или пък изстиваше много бързо и не искаше да влезе достатъчно. Другото което пробвах - разпробих дупки в двете със свредло 1,5 мм и тикнах една игла. Прещипах иглата със секачки за по-добро сцепление, сложих секундно лепило. Стана много здраво на огъване, също на опън и натиск, но на усукване не беше здраво. Намотах малко тефлон и секундно лепило и стана трепач - да ама не - отвора е толкова малък през който преминава, че най малка разлика в дебелината и почва да закача.

След още доста мъки, реших да вкарам една тънка видийка, която да си направи резба. Почнах да ровя из дома, разглобих една камара дистанционни, елки и какво ли не за да взема видийка с подходящата дебелина, но все бяха къси. Накрая намерих един пергел с винт дълъг около 2 см, бастисах го естествено. Изрязах наранените части от жилото, разпробих нови дупки и навих винта в двете. Резбата хвана добре, но с видийка щеше да е още по-добре. Запилих леко ръбовете да не закача и нагрях със запалка. После почистих всички елементи от мизерията, гресирах наново целия механизъм и ТЕ ТАКИВА ГЛУПОСТИ, дано издържи, ако не ще поръчам някой телескоп със жило от интернет (примерно http://cgi.ebay.co.uk/POWER-ANTENNA-MAST-Mitsubishi-ECLIPSE-1995-1999-NEW-/230370443800?pt=Other_Vehicle_Parts&hash=item35a3260218). Смятам че ще стане с какъвто и да е стига диаметъра на жилото и на най-долния сегмент да са същите, без значение дължината.

PS :icon_doh: мале като го чета сам се мисля за луд :D

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз че си скъсах нервите си ги скъсах, но ако издържи дълго ще си заслужава.

Пробвах какви ли не глупости да ги съединя. Като цяло идеята ми беше да вкарам нещо метално във вътрешността на жилото, което да обедини двете парчета. Пробвах с нагряване на тел и вкарване в едното парче и после в другото - получава се добра спойка, но при повторното нагряване за да тикна телта във второто парче или се разтапяше първото, или се вадеше телта, или пък изстиваше много бързо и не искаше да влезе достатъчно. Другото което пробвах - разпробих дупки в двете със свредло 1,5 мм и тикнах една игла. Прещипах иглата със секачки за по-добро сцепление, сложих секундно лепило. Стана много здраво на огъване, също на опън и натиск, но на усукване не беше здраво. Намотах малко тефлон и секундно лепило и стана трепач - да ама не - отвора е толкова малък през който преминава, че най малка разлика в дебелината и почва да закача.

След още доста мъки, реших да вкарам една тънка видийка, която да си направи резба. Почнах да ровя из дома, разглобих една камара дистанционни, елки и какво ли не за да взема видийка с подходящата дебелина, но все бяха къси. Накрая намерих един пергел с винт дълъг около 2 см, бастисах го естествено. Изрязах наранените части от жилото, разпробих нови дупки и навих винта в двете. Резбата хвана добре, но с видийка щеше да е още по-добре. Запилих леко ръбовете да не закача и нагрях със запалка. После почистих всички елементи от мизерията, гресирах наново целия механизъм и ТЕ ТАКИВА ГЛУПОСТИ, дано издържи, ако не ще поръчам някой телескоп със жило от интернет (примерно http://cgi.ebay.co.u...=item35a3260218). Смятам че ще стане с какъвто и да е стига диаметъра на жилото и на най-долния сегмент да са същите, без значение дължината.

PS :icon_doh: мале като го чета сам се мисля за луд :D

 

Дотук около 40 лв. за 2 човекочаса работа. Дано да издържи повече, че изглежда чиста загуба на време...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук около 40 лв. за 2 човекочаса работа. Дано да издържи повече, че изглежда чиста загуба на време...

 

:D така е да, аз просто исках и да и вдъхна нов живот :D :D

Затова поръчка от тук и проблемът е решен

http://cgi.ebay.co.uk/POWER-ANTENNA-MAST-Mitsubishi-ECLIPSE-1995-1999-NEW-/230370443800?pt=Other_Vehicle_Parts&hash=item35a3260218

(като гледам на снимката е абслолютно същата)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D така е да, аз просто исках и да и вдъхна нов живот :D :D

Затова поръчка от тук и проблемът е решен

http://cgi.ebay.co.uk/POWER-ANTENNA-MAST-Mitsubishi-ECLIPSE-1995-1999-NEW-/230370443800?pt=Other_Vehicle_Parts&hash=item35a3260218

(като гледам на снимката е абслолютно същата)

Колега пиши след като ти пристигне същотолие и пасвалиси там,че тези антени са си калпави ,то по точно жилатаим тези пластвмасовите.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега пиши след като ти пристигне същотолие и пасвалиси там,че тези антени са си калпави ,то по точно жилатаим тези пластвмасовите.

:mitsu-smiley:

Хмм, странно но аз му писах на тоз от ебей дето я продава тази антена и ми отговори че била само за еклипс и не била съвместима с тази на галанта. Иначе има и такива дето са за галант но те са малко по-скъпи. Ще чакам и аз колегата да внесе яснота по въпроса като му пристигне антената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...