Премини към съдържание

200 000 шофьори глобени незаконно


Препоръчано мнение

200 000 шофьори глобени незаконно.

Това показват данните на новосформираното сдружение Български автомобилен съюз.

 

Не можах да намеря сайта на това сдружение :icon_blush:, но ако го намерим и са читави (това е под въпрос :)), може би ще е интересно автомобилните клубове да се присъединим към него, за да се борим организирано срещу незаконни действия на КАТ, както и за по-добри пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-много ме впечатли, предложението за увеличаване на жълтия сигнал на светофара...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова си говорихме в темата за радар детекторите,и мисля че снимките са незконни и ако не се разпише водача те след опредлено време падат!! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-много ме впечатли, предложението за увеличаване на жълтия сигнал на светофара...

 

Наскоро четох за решение на съда в САЩ срещу община, която е обявила че ще слага камери на кръстовищата за минаване на червено и ще ги мести. Проблемът е че трябвало в едномесечен срок преди това да обяви къде точно ще са камерите и другия проблем, че намалили продължителността на жълтото, за да увеличат приходите си. По закон било минимум 4.4 сек, а те го намалили под 4.

А при нас.... 3 сек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм бил доволен от "късия" жълт сигнал на светофара в София, защото знам, че като го видя трябва да спра.

Във Видин е в рамките на 3-4 секунди и поне 10 секунди чакаш да се източат колите от кръстовището.

Затова водачи от Видин, които са свикнали с този "дълъг" жълт сигнал на светофара като отидат в София се връщат с изкривени ламарини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Контрола е съвсем друго нещо. Жълтия сигнал е за изтегляне от кръстовището, забранено е навлизането така че е въпрос на контрол. Проблемът е, че при задръствания изтеглянето става по-бавно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова си говорихме в темата за радар детекторите,и мисля че снимките са незконни и ако не се разпише водача те след опредлено време падат!! :icon_clap:

Малко спам, ама почти е по темата :icon_blush: - имам известие в пощенската кутия, да отида да си получа нещо(актче) от КАТ и вече 2 мес. не се подписвам в пощата да се го получа, а само проверих от къде е. Пратили са го на адреса ми по лична карта, на който не живея от 7-8 год. и ако някой не ми каже,няма как да знам че имам известие. 99% знам от къде е - снимка от влизане в тунела посока към Плд със 140-150... като ходихме в детския дом май мес. и се опитвах да настигна групата. Въпроса ми е-дали имам някаква полза от това, като се правя че не знам че имам известие, или да ходя и ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко спам, ама почти е по темата :icon_blush: - имам известие в пощенската кутия, да отида да си получа нещо(актче) от КАТ и вече 2 мес. не се подписвам в пощата да се го получа, а само проверих от къде е. Пратили са го на адреса ми по лична карта, на който не живея от 7-8 год. и ако някой не ми каже,няма как да знам че имам известие. 99% знам от къде е - снимка от влизане в тунела посока към Плд със 140-150... като ходихме в детския дом май мес. и се опитвах да настигна групата. Въпроса ми е-дали имам някаква полза от това, като се правя че не знам че имам известие, или да ходя и ...

Аз от преди половин година имам писмо от КАТ за снимка с нарушение (най-вероятно в София) и не съм ходил, но преди един месец ми пратиха призовка по образувана преписка и пак не смятам ходя да проверявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко спам, ама почти е по темата :icon_blush: - имам известие в пощенската кутия, да отида да си получа нещо(актче) от КАТ и вече 2 мес. не се подписвам в пощата да се го получа, а само проверих от къде е. Пратили са го на адреса ми по лична карта, на който не живея от 7-8 год. и ако някой не ми каже,няма как да знам че имам известие. 99% знам от къде е - снимка от влизане в тунела посока към Плд със 140-150... като ходихме в детския дом май мес. и се опитвах да настигна групата. Въпроса ми е-дали имам някаква полза от това, като се правя че не знам че имам известие, или да ходя и ...

За това известиве в пощата,хич да не ти пука,но получиш ли призовка и я подпишеш...по-добре отиди,защото в противен случай можеш да отнесеш акт за неявяването(100лв.),освен това подлежиш на"принудително довеждане". :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега с призовките го направиха много гадно и ви съветвам да не се моткате, ако получите призовката.

Що се отнася до случая на Бобанка - ако не си подписала в пощата - не си го получила и това е. Но дойде ли ред до призовки - сега призовкарите могат да залепят призовката със специално лепило на дъбовата ви врата, излишно е да казвам, че то не се маха по никакъв начин и служи за доказателство, че сте призован. И язък за вратата! И да да не отидете - все тая, ще ви треснат и глоба за неявяване и само се усложняват нещата. Парите си все ще ги вземат, не берете ядове затова. Няма да ви дадат талончето, докато не платите всичко до момента.

 

Тъй че - като си дробим - ще сърбаме!

 

П.П. Боби, тая камера не е за скорост в тунела! Някъде другаде ще да си прегрешила! И трябва да внимаваме с кого прегрешаваме, че неуспорими доказатества са това.... Дето вика един мой приятел - "Като съм с нещо чуждо спазвам всички правила" :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......и ако някой не ми каже,няма как да знам че имам известие......

 

А, че си длъжен в 30-дневен срок да заявиш промяната на настоящия си адрес знаеш ли ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, че си длъжен в 30-дневен срок да заявиш промяната на настоящия си адрес знаеш ли ?

подробности :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези 200 000 незаконно глобени шофьори. На 28-ми февруари в 22.30 часа, пътувайки за Шипково, в Габрово ми съставиха акт защото се движех с включени светлини за мъгла. Писах възражения по акта, които не бяха взети под внимание от началника на РПУ-Габрово и получих наказателно постановление за 20 лв глоба и 5 точки. Естествено, подадох жалба да съда в Габрово, но още не са насрочили дата на делото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези 200 000 незаконно глобени шофьори. На 28-ми февруари в 22.30 часа, пътувайки за Шипково, в Габрово ми съставиха акт защото се движех с включени светлини за мъгла. Писах възражения по акта, които не бяха взети под внимание от началника на РПУ-Габрово и получих наказателно постановление за 20 лв глоба и 5 точки. Естествено, подадох жалба да съда в Габрово, но още не са насрочили дата на делото.

 

Колега, имай предвид, че по закон допълнителните светлини( халогените за мъгла примерно) могат да бъдат включвани само заедно с основните светлини, т.е. с къси и дълги. Ако караш само с включени светлини за мъгла или с габарити+ светлини за мъгла си в нарушение...мен също се опитаха да ме глобят преди няколко години за такова нещо малко преди Монтана ама ми се размина, понеже се държах по-нагло, на катаджиите не им се занимаваше, а и спомнах една-две "пароли", че бях с доста позиции в региона по това време. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези 200 000 незаконно глобени шофьори. На 28-ми февруари в 22.30 часа, пътувайки за Шипково, в Габрово ми съставиха акт защото се движех с включени светлини за мъгла. Писах възражения по акта, които не бяха взети под внимание от началника на РПУ-Габрово и получих наказателно постановление за 20 лв глоба и 5 точки. Естествено, подадох жалба да съда в Габрово, но още не са насрочили дата на делото.

Слави,я виж този член от ЗДП:

Чл. 74 (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

 

 

Не знам дали при теб са били налице тези условия. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имай предвид, че по закон допълнителните светлини( халогените за мъгла примерно) могат да бъдат включвани само заедно с основните светлини, т.е. с къси и дълги. Ако караш само с включени светлини за мъгла или с габарити+ светлини за мъгла си в нарушение...

Аз си карах на къси + светлините за мъгла защото беше през тъмната част на денонощието и защото слизах от Шипка, а там имаше мъгла и прехвърчаше сняг. И това става през февруари, когато всички бяхме длъжни да караме и през деня с включени светлини.

1. Мисля, че не съм нарушил правилника.

2. Мисля, че дори и да бях в нарушение, то не е чак толкова голямо за да ми пишат акт.

3. Мисля, че наказващия орган е издал грешно наказателно постановление, защото в него пише, че съм използвал самостоятелно светлините за мъгла, което НЕ Е ВЯРНО. Докато в акта пише, че карам с включени светлини за мъгла, но не е записано, че карам само с тях, а и аз наистина бях на къси+халогените.

Водейки се от горните мотиви, реших да обжалвам наказателното постановление като незаконно и неправомерно издадено.

На всичкото отгоре в КАТ Ямбол са ми унищожили предварително червения талон (поне 15 години съм без никакви регистрирани нарушения), защото не са очаквали да обжалвам. По принцип глобите до 50 лв включително не могат да се обжалват, но аз не обжалвам размера на глобата, а акта като неправомерно издаден. В момента вместо талон, карам с наказателното постановление, на което има печат за валидност до 30 септември, но силно се съмнявам сагата да приключи толкова скоро...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време карах една 5-ца (от старите с 4-те фара ;) класика - правих се на тарикатче :D ) и бях пуснал късите+халогенките, беше през деня и след малко ме спряха. Катаджията ми продиктува точно този член от закона дето колегата цитира... От глоба ме спаси снисхождението на катаджията, че сестра ми беше бременна - иначе щеше да ме актува :( От тогава не карам на халогени - освен когато вали (дъжд, сняг), мъгла и такива подобни затруднения на видимостта.

Редактирано от tmintov
Използвайте главни букви, където е необходимо.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карах на къси + светлините за мъгла защото беше през тъмната част на денонощието и защото слизах от Шипка, а там имаше мъгла и прехвърчаше сняг. И това става през февруари, когато всички бяхме длъжни да караме и през деня с включени светлини.

1. Мисля, че не съм нарушил правилника.

2. Мисля, че дори и да бях в нарушение, то не е чак толкова голямо за да ми пишат акт.

3. Мисля, че наказващия орган е издал грешно наказателно постановление, защото в него пише, че съм използвал самостоятелно светлините за мъгла, което НЕ Е ВЯРНО. Докато в акта пише, че карам с включени светлини за мъгла, но не е записано, че карам само с тях, а и аз наистина бях на къси+халогените.

Водейки се от горните мотиви, реших да обжалвам наказателното постановление като незаконно и неправомерно издадено.

На всичкото отгоре в КАТ Ямбол са ми унищожили предварително червения талон (поне 15 години съм без никакви регистрирани нарушения), защото не са очаквали да обжалвам. По принцип глобите до 50 лв включително не могат да се обжалват, но аз не обжалвам размера на глобата, а акта като неправомерно издаден. В момента вместо талон, карам с наказателното постановление, на което има печат за валидност до 30 септември, но силно се съмнявам сагата да приключи толкова скоро...

 

Е, тогава си напълно в правото си! Аз съм далеч от мисълта, че и да си бил само с халогени си направил голямо нарушение - глобата най-вероятно е само по фиш. То оставаше и да е за размера на глобата - за 50-100лв едва ли някой би се наел да обжалва. Само разноските по делото ще са повече. Прав си обаче да се ядосваш - аз по принцип рядко споря с КАТ, особено ако съм "леко" виноват...ако съм (или се чуствам) в правото си обаче полудявам...в Студентски Град преди 8-9 години, след 30-на мин спор с 3-ма катаджии(аз сам) се стигна дотам да ми върнат всички документи с думите: "Айде вземай си документите и се махай!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, тогава си напълно в правото си! Аз съм далеч от мисълта, че и да си бил само с халогени си направил голямо нарушение - глобата най-вероятно е само по фиш. То оставаше и да е за размера на глобата - за 50-100лв едва ли някой би се наел да обжалва. Само разноските по делото ще са повече. Прав си обаче да се ядосваш - аз по принцип рядко споря с КАТ, особено ако съм "леко" виноват...ако съм (или се чуствам) в правото си обаче полудявам...в Студентски Град преди 8-9 години, след 30-на мин спор с 3-ма катаджии(аз сам) се стигна дотам да ми върнат всички документи с думите: "Айде вземай си документите и се махай!"

Ами в нарушение си и когато използваш халогените без да е намалена видимостта. Уви, практиката е да се пишат санкции до 50 лв. заради необжалваемостта на актовете под тази граница. Иначе шансът да се оспори незаконосъобразността на самото НП, а не и на определената в него санкция е много малък... Иначе цялата тая щуротия с необжалваемостта е отявлено противоконституционна, ама това е дълга тема... Иначе жалбата срещу акта аз я писах, май? Очевидно не сме успели особено...

ПП. Днес слушах, че новият шеф на полицията щял да има основен приоритет КАТ и джигитите по пътищата.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та за джигитите, днес четох статия във вестник "Телеграф". Шофьор на "Голф" се засича с лек автомобил мицубиши колт. Шофьора от голфа слязал и строшил стъклото на колта с крак. След това се качил в колата и отпрашил. Водачът на мицубишито записал номера и се жалвал в КАТ. Мисля, че след няма и час пишеше го издирили джигита. Без коментар...

 

П.С. Ако бях аз човека с колта сигурно мен щяха да издирват :D

 

ЕДИТ: Ето и статия :link:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе жалбата срещу акта аз я писах, май? Очевидно не сме успели особено...

Да, жалбата я писа ти, но началника на РПУ-Габрово е предпочел да напише глоба 20 лева, защото иначе трябваше да анулира акта, разчитайки точно на необжалваемоста на глобата.

Вече съм си наел адвокат и силно се надявам да съборя акта, парите в случая нямат значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в Габрово ми съставиха акт

 

А и на мене... Бяха окопали патрулката в една пряспа, не че имат право да се крият, пътя беше заледен. Акта беше нещо от сорта че съм карал с 55 (по инерция :giggle: ) в ненаселен горски район (но в регулация). Вика ми тук в града ограничението е 50км/ч, аз го гледам странно и се чудя... Показва ми радара, пише кръгло 55, но дали е на мен или на някой който е бил преди мен вече е друг въпрос (и как ще го докажат)? Вика ми неможе фиш, ще ти пишем акт (акта е без номер :D), размера на глобата ще бъде определен в едномесечен срок от началника на КАТ Габрово и ще ти пратят постановлението... Разбрах че простотията е пълна и няма какво да се занимавам с тия... После отидох в КАТ дадох си 10-те левчета и толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че преди година или година и половина (не помня точно) бяха се изчерпали фишовете и никой не бе пуснал поръчка да се напечатат нови и се минаваше само с актове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз пък от полицаите нямам оплаквания, понеже май съм им симпатичен :icon_thumbup: След 2 години и половина без никакви глоби и актове ме спряха до Стара Загора с 85, при ограничение 50 и вместо Акт за 150-200 лева ми съставиха глобичка с фиш за 30 лева и си ме изпратиха поживо-поздраво :icon_blush:

Но ми е интересно и искам да попитам, дали извън града при отсъствие на знак, че те засичат с радар - имат ли право да те засичат и да ти съставят каквито и да е глоби, защото съм забелязал, че повечето вече дебнат само на места, преди които е означено РАДАР :icon_hmm:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...