Премини към съдържание

200 000 шофьори глобени незаконно


Препоръчано мнение

Това с табелите за "радар" е просто в помощ на водачите, че има вероятност за патрул, а иначе те могат да чакат където си искат - само не трябва да се крият.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с табелите за "радар" е просто в помощ на водачите, че има вероятност за патрул, а иначе те могат да чакат където си искат - само не трябва да се крият.

А как се дефинира "крият"?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с табелите за "радар" е просто в помощ на водачите, че има вероятност за патрул, а иначе те могат да чакат където си искат - само не трябва да се крият.

Това го измисми и направи бившият министър на МВР Михов след като макетите на полицейски автомобили вече предизвикваха само усмивки.

Във Видинско има поне 10 места с такива табели, където за 15 години никога не имало потрул на КАТ.

На това май му казваха превенция. :icon_hmm:

Вчера на един пред мен му светнаха с фаровете, че има КАТ на пътя и както караше с 90-100 слезе на 50-60 и така в продължение на 10 мин. ми къса нервите, въпреки че в този момент нямаше ограничение на скороста. Чак след 5-6 км беше патрулката, ама като си купуват книжките се панират и не знаят какво да правят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та за джигитите, днес четох статия във вестник "Телеграф". Шофьор на "Голф" се засича с лек автомобил мицубиши колт. Шофьора от голфа слязал и строшил стъклото на колта с крак. След това се качил в колата и отпрашил. Водачът на мицубишито записал номера и се жалвал в КАТ. Мисля, че след няма и час пишеше го издирили джигита. Без коментар...

 

П.С. Ако бях аз човека с колта сигурно мен щяха да издирват :D

 

ЕДИТ: Ето и статия :link:

 

И кво като са го издирили?! Правилното действие в случая е слизаш и ти и му чупиш кухата кратуна. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако го карат по закон е бая солено!

Напускане на ПТП води до отнемане на книжка, нанасяне на материални щети - евентуално хулиганство...... Стига да искат - могат да спрат подобни изпълнения, защо не го правят - аз лично не се наемам да коментирам. Но последното нещо, което ще направя е да се саморазправям, просто ще им настоявам и ще им припомням, че ще се интересувам от случая и неговото развитие. Да му уветри главата малко без книжка, да се подписва малко в пробационното и другия път да видим дали така ще подскача. Едно гражданско дело - за разнообразие - за нанесени материални и нематериални щети, пропуснати ползи (че точно в този ден е трябвало да подпиша договор, за което случайно имам свидетели и доказателства) и може да му се вие свят дълго и продължително. А ако му счупя главата - на следващото кръстовище същият джигит ще направи пак така............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано ми се струва пресилен случаят на Слави - зимата , при снеговалеж (било то силен или лек) е леко смешно да ти пишат акт за това , че си с пуснати фарове за мъгла (явно е трябвало да изпълнят бройката написани актове), но като цяло съм за санкционирането на водачите използващи въпросните светлини безпричинно и най-вече на водачите , които имат "някакви светлини" , но са насочени във всякакви посоки , само не и на пътя. Омръзнало ми е от коли с нерегулирани фарове (повечето заради претърпян челен удар) , които си карат на къси , но с разликата , че единият фар свети в небето като прожектор на дискотека , а другия е на друго "мнение".

Относно светлините за мъгла - преди доста години пътувах из Германия (като пътник) и на магистралата изведнъж започнаха да ни светят колите зад нас . Питах шофьора "Какво става ? Защо светят?" , а той си провери уредите и каза : "Лелеее добре , че случихме на хора зад нас - без да искам съм пуснал ЗАДНИТЕ светлини за мъгла "(предните не бяха включени). Бързичко ги спря и се извини (с аварийните) на останалите участници в движението.

Та тогава бях много изненадан от цялата история , знаейки , че тук всеки кара както си иска, но човекът ми обясни , че другият вариант е просто някой чичо или леля да се обади по телефона и да се оплаче от него , което неминуемо ще е глоба (солена , каквито са там)....та затова бяхме "случили на хора".

Тук (10 години след случката в Германия) все още преобладават хората , които безразборно карат с включени фарове за мъгла ....дори посред бял ден и повечето го правят , за да демонстрират "екстрите" на возилото си било то модел от 2009-та или от 1992-ра година.......комплексирана нация сме и има защо....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми пречи карането с пуснати халогени. Особено през деня! Обичам хората да карат с пуснати светлини и ги уважавам повече от останалите, защото ги виждам от далече! Аз също карам с набичени светлини и през деня, и не ми се свиди бензина или крушките, че заминавали. Важното е, че ме виждат от далече, а и за възрастните хора е много по-добре.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми пречи карането с пуснати халогени. Особено през деня! Обичам хората да карат с пуснати светлини и ги уважавам повече от останалите, защото ги виждам от далече! ....

Емо съмнявам се дали чувствата ти към всички са еднакви, защото такива с нерегулирани фарове от всякакво естество /халогени, ксенони или фарчета за мъгла/, дето ти вадят очите на среща - такива едва ли са за обичане. :icon_wwf: :icon_hammering: :icon_n_bash:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми пречи карането с пуснати халогени. Особено през деня! Обичам хората да карат с пуснати светлини и ги уважавам повече от останалите, защото ги виждам от далече! Аз също карам с набичени светлини и през деня, и не ми се свиди бензина или крушките, че заминавали. Важното е, че ме виждат от далече, а и за възрастните хора е много по-добре.

 

 

Значи, ти мен ни ме уважаваш!?! :icon_crybaby:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обичам хората да карат с пуснати светлини и ги уважавам повече от останалите, защото ги виждам от далече!
Знам, знам... Особено като видиш Хонда с пуснати халогени, направо я спукваш от уважение... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, знам... Особено като видиш Хонда с пуснати халогени, направо я спукваш от уважение... :lol:

 

Ако трябва да съм откровен с вас, една вечер минах покрай закъсала хонда... Келеша скочи като ме видя, но го подминах с мръсна газ. Ама тихо, че хондарите ако разберат ептен ще се счекнем :D

 

А бат Велико, за не регулираните фарове - то си е ясно. Аз специално заради хората, отидох до СБА да ми ги проверят на стенд. Ама на повечето хора им се свидят тези пари (5лв)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...