Премини към съдържание

Гуми Yokohama Advan A10


hostagebg

Препоръчано мнение

В понеделник се сдобих с Lancer Intense 2.0DI-D. :icon_dance:

Днес се загледах в предната лява гума и установих че имам малка жабка. :icon_crying: (най-лошото е че не съм влизал в дупки :( )

Ясно е че това никой няма да ми го признае.....

И да стигана до същественото: От къде мога да си купя Yokohama Advan A10 215/45/18"?!?!?!? (и цена ако можете да ми кажете).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник се сдобих с Lancer Intense 2.0DI-D. :icon_dance:

Днес се загледах в предната лява гума и установих че имам малка жабка. :icon_crying: (най-лошото е че не съм влизал в дупки :( )

Ясно е че това никой няма да ми го признае.....

И да стигана до същественото: От къде мога да си купя Yokohama Advan A10 215/45/18"?!?!?!? (и цена ако можете да ми кажете).

Я виж тази тема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=13162

 

Явно наистина има проблем с тези гуми :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат... и за други техни модели фабрично монтирани на други марки има лоши отзиви. Може би тези за "фабричен" монтаж са си такива.

 

Така че купи си две нови други гуми :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Егати! Да купиш чисто нова кола и да ходиш след това да купуваш гуми!!! :argue: :argue: :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник се сдобих с Lancer Intense 2.0DI-D. :icon_dance:

Днес се загледах в предната лява гума и установих че имам малка жабка. :icon_crying: (най-лошото е че не съм влизал в дупки :( )

Ясно е че това никой няма да ми го признае.....

И да стигана до същественото: От къде мога да си купя Yokohama Advan A10 215/45/18"?!?!?!? (и цена ако можете да ми кажете).

От БС ли я купи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama уж яка гума.

 

Ами не е "уж", защото аз съм с йокохами. Цаках преди две години 560 лв. за четири 15-ки, и понесоха не човешки бой. Да не говорим за сцеплението което дават ако са загрети. На 5-6 000 оборота пускам съединителя, само пропискват и колата трамлинира. Много добро поведение на вода. Когато въртиш гуми не пищят на умряло, освен ако не са загряли много. Изобщо специално за модела AVS Sport 102 мога да кажа, че на асфалта са трепач и съм се убедил в възможностите им. На кал обаче си все едно с динени кори на лед :) Догодина мисля да пробвам парада аспек 2 модела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник се сдобих с Lancer Intense 2.0DI-D. :icon_dance:

Днес се загледах в предната лява гума и установих че имам малка жабка. :icon_crying: (най-лошото е че не съм влизал в дупки :( )

Ясно е че това никой няма да ми го признае.....

И да стигана до същественото: От къде мога да си купя Yokohama Advan A10 215/45/18"?!?!?!? (и цена ако можете да ми кажете).

Нова такава струва към 400-500лв. Някаде си я треснал без да се усетиш. Аз мойте ги правих диви и щастливи и държаха. 2те ги изтрих на 0, едната я разпорих на камък по пътя за Пампорово и 1 ми остана в гаража. Ако искаш ми се обади 0888 75 72 79, че ще си ходя на 16-18 до Смолян. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да не си влизал в дупки, като се качваш по бордюрите понякога пак се случва. Карат се минимум на 2.4 .

Аз под 2.5 за задни и 2.7 за предни, не ги карам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз под 2.5 за задни и 2.7 за предни, не ги карам.

А, твоите са по-високи.... Всъщност ми се струва правилния размер за този автомобил, като ширина и височина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, твоите са по-високи.... Всъщност ми се струва правилния размер за този автомобил, като ширина и височина.

Ами те са по-високи с 1см бе Тоше. Не мисля че е проблем, освен това колата така я чуствам по стабилна. Нали на мене не ми са ограничени комплектите с гуми и времето за тестове. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те са по-високи с 1см бе Тоше. Не мисля че е проблем, освен това колата така я чуствам по стабилна. Нали на мене не ми са ограничени комплектите с гуми и времето за тестове. :icon_thumbup:

Мисълта ми беше, че може и да не ги караш толкова напомпани, понеже са по-високи. Хубаво си направил ,че си взел 225 понеже наистина автомобила става по-стабилен на пътя и профила се увеличава, което заради нашите хубави пътища е препоръчително. А и при по-голяма ширина, джантите са по-малко застрашени от удар и изкривяване. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колата е купена от БС, но това няма значение...

Доколкото до дупки, които не съм усетил - няма щанс (приятелите ми се смеят, че едва ли не при най-малката неравност почти спитам), бордюри не съм качвал само по булевардите си карам.

 

Решенията са 3:

1. От колегата "Vasil Sivkov-Noby" да взема гума (като се споразумеем за цената).

2. Dunlop 225/40/18 (модела не се сещам вмомента). 2 или 4 броя на цена от 390лв./бр. (на промоция)

3. Купувам 4 205/60/16 гуми и едни нови джанти, и спирам да се притеснявам за гумите и джантите.

:icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

 

Все още не съм решил какво да правя, понеже съм в провинцията...

За сега колата няма никакви проблеми с гумата с балона (не тресе, не тегли дори при скорост от 160км/ч, а все още стои отпред).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш от Сивиков гумата, слагаш я заедно със здравата предна отзад, а задните отпред и си свиркаш :) Ще си имаш една резервна макар и с балон ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е купена от БС, но това няма значение...

Доколкото до дупки, които не съм усетил - няма щанс (приятелите ми се смеят, че едва ли не при най-малката неравност почти спитам), бордюри не съм качвал само по булевардите си карам.

 

Решенията са 3:

1. От колегата "Vasil Sivkov-Noby" да взема гума (като се споразумеем за цената).

2. Dunlop 225/40/18 (модела не се сещам вмомента). 2 или 4 броя на цена от 390лв./бр. (на промоция)

3. Купувам 4 205/60/16 гуми и едни нови джанти, и спирам да се притеснявам за гумите и джантите.

:icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

 

Все още не съм решил какво да правя, понеже съм в провинцията...

За сега колата няма никакви проблеми с гумата с балона (не тресе, не тегли дори при скорост от 160км/ч, а все още стои отпред).

Може да хвърлиш един поглед ТУК, както и да видиш моя опит с гуми от Англия ТУК

Не е проблем за около 700 лв. са си купиш 4 18-ки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да хвърлиш един поглед ТУК, както и да видиш моя опит с гуми от Англия ТУК

Не е проблем за около 700 лв. са си купиш 4 18-ки...

Ами как да стане да си поръчам гуми от тоси сайт? Ето тези http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m4b0s134p12423, само че искам 225/45/18" и колко ще ми струват?

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да стане да си поръчам гуми от тоси сайт? Ето тези http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m4b0s134p12423, само че искам 225/45/18" и колко ще ми струват?

 

Кредитна карта нали имаш? Ако да, нямаш проблем. Сържи се с Калин на скайп kasoft, той ще ти даде адреса си в Лондон, на който да изпратят гумите. Доставката до него е 10-ина паунда, от него до България в зависимост от теглото, да речем още 40, 50 паунда...Пътува микробус всяка седмица и ги доставят до големите градове в БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си на малко километри гумата трябва да е в гаранция;обади се на твоя дилър и го поразпитай.Може да пробваш и със застрахователя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този модел на VREDESTEIN се продава и в България цената им е около 330-340 лева за брой (225/45/18).

Това прави 1360лв бе човек. А в тоясайт са по 200лв български пари. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си на малко километри гумата трябва да е в гаранция;обади се на твоя дилър и го поразпитай.Може да пробваш и със застрахователя

 

 

Обадих се на дилъра веднага, бях на неповече от 220км, питах го дали самата гума като гума няканякфа гаранция от производителя - отговора беше - НЕ!

Естествено има и следващ въпрос: Ами, ако я бях видял в магазина че е такава гумата?!?

Той отговори: Ами щяхме да я сменин с някоя друга, от друга кола!

т.е. Това най-вероятно се е случило и на мен... Сменили са на някой техен човек и си свиркат....

Другия път ще знам, че като си копувам НОВА кола, ще трябва да я оглеждам повече и от кола 2 ръка!!!

Както и да е....

Вече намерих 4 същите гуми на много добра цена от колега, остава само като се прибера в София, да отида да ги видя и всичко ако е ОК с тях, да ги отнасям! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, наскоро ми се случи една лоша история трябваше да избегна челен удар с друга кола и влязох в една дупка (чети ЯМА), и гумата ми се сцепи(Yokohama Advan 18''). Колата ми е застрахована към БулСтрад. Обадих се на Булстрад , те ми казаха, че за Варна трябва да идват на огледи от фирма 3с СОТ, дадоха ми телефон , но там ми дигна един охранител и ми каза че работили до 5 и 30. На другият отидох пак на мястото където стана и се обадих отново на 3S СОТ, които любезно ми обясниха че имат договор с Булстрад от около 1 месец и че те също незнаят какво правят. Обадих се на Булстрад и им обясних , а те ми казаха че да ми признаят щетата ще ми трябва протокол от КАТ например. КАТ категорично отказаха да дойдат на оглед тъй като това бил новият закон. Вече безкрайно изнервен отидох в Булстрад да си подам щетата и не ме интересуваше нищо. Както и да е отидох подадох щета излезе ми Възлагателното писмо за Балкан Стар , но парадокса беше в това, че тази гума вече не се произвежда и трябваше да отида и да си купя сам. Отидох оказа че другата ми гума има балон и така се сдобих с две нови гуми Yokohama Advan Sport, след 2 седмици ходене по мъките и въртене на телефони. Просто съвет към колегите собственици на новият Lancer : Внимавайте с Гумите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...