Премини към съдържание

Откраднати Мицубишита ( ГАЛАНТ - ЕА5А)


Препоръчано мнение

След случката която имах днес, се замислих за това дали тези коли се крадат или за това, че са редки екземпляри не се пипат.

Въпроса ми е дали някой е чул, видял, осуетил такъв случай.

 

Та случката е, че за малко май щях да остана без :mitsu-smiley: беше въпрос на време ми се струва да я вдигнат, та за това реших да потормозя и вас дали сте имали подобни ситуации.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах каква е случката!!!Как така да и я вдигнат?От къде,с какво,защо?

 

Аз когато си правих каското ми казаха ,че тези коли не билли предпочитани сред автоджамбазите,трудно се намирал пазар после и не си струвало много много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случката е че, две съмнителни типчета ми оглеждаха колата, като се почвих и питам какво става какво толкова има той ме пита за годината и се качи при другия в джипа. То може да се загледаш в някой Галант но чак пък толкова и накрая само за годината да питаш, малко съмнителано ми се струва а това е защото имам три такива случая с другите ми коли и слава богу се появявам в най-неподходящия момент за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то това и на мен ми се е случвало,ама ме питаха това Галант ли е.Но предполагам ,че е от самият модел.Галанта излгежда умопомрачително!!!А и застрахователите ме успокоиха,както ти споменах по-горе.Но няма невъзможни неща.Ако ще и Совалка на НАСА да караш решат ли наще специалиссти да ти я цункат,нищо няма да помогне.Утехата е пълно каско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галантите често така ги оглеждат и на мен ми се е случвало. :rolleyes: Пък и ако са решили да я дигат няма да я оглеждат и да те питат - де да знам всъщност... :icon_blush:

Аз лично не съм чул случай за откраднат Галант и не искам да чувам! Поне не е популярен като Голф 4 и Ауди А4.

Относно каското - в последно време зачестиха случаите на кражби на коли с каско.

В тази връзка - не забравяйте да си гасите колата и да си взимате ключовете, когато сутрин спирате за вестник до някоя будка! :dqdo:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно каското - в последно време зачестиха случаите на кражби на коли с каско.

 

Да бе, и аз бях чул, че се крадат коли с каско на определени застрахователни компании. Някой знае ли кои са те?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, и аз бях чул, че се крадат коли с каско на определени застрахователни компании. Някой знае ли кои са те?

 

Аз съм чувал, че застрахованите в Булинс, респективно в ДЗИ коли (щото ги маркират с едни и същи стикери) по-рядко изчезват, но доколко е вярно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един от шефовете ми преди години караше Галант 2001 г, 2.0дизел!

Крадат я пред дискотека и му искат откуп 4 бона. Шефа ги праща на ''майната им'', защото има застраховка. Обаче тази кола е трудна за продаване дори и на части и решават да му я върнат. Колата я намират след две седмици в дерето на Перловската река до Южен парк, цялата натрошена и надрана от арматурното табло до седалките и всичките стъкла потрошени!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тойота Лендкрузър и всички всички други Тойоти се крадат без значение компанията. На прицел миналата година бяха колите на БУЛСТРАД, тая година са на Алианц, но по принцип има мода за "кражба" и на камиони и автобуси. Тъй де, като не могат да си плащат лизинга и почват да ги "крадат".

ДЗИ има договор с Булинс и кражбата е застрахована там, затова по-малко им се пипат колите, но за скъпите - Х5, ML и Q7 няма разлика от компанията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много сте мнителни бре хора! Оглежадаха ми колата - значи ще я откраднат! Е това си е някаъв вид вманиачаване. Нали затова е каското, дори и да я надерат цялата и изпочупят, застрахователя пак трябва да плаща. Нещо ви се въртят само черни мисли напоследък, идат празници айде по-весело.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мой колега има магазин за Авто-части и каза че на негов приятел са му откраднали Галант GDI преди около месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми откраднаха през 2005 Тойота Ландкруизер на 2 години кола, дори ги е видяла комшийката. Колата беше застрахована в Алианц, и паркирана на бул.Арсеналски, точно пред офиса и гардовете на Лев Инс. Няма да ви казвам, като отидох да се оправям каква щайга с ключове на ''пипнати''коли имаше... Същата вечер имаше откраднати 5 джипа Тойоти, но тогава бяха на мода и отиваха за Ирак!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Мицубишитата се краде Паджерото,затова му се слага втори имобилайзер.Кражбата в Булстрад на коли над 20000 лв е при Лев Инс.По принцип коли на Лев Инс и Булинс не се "пипат",но напоследък има доста изключения.Крадат се основно коли за части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел с Тойота рав 4 и каско в ДЗИ му лепнаха колата и се оплакваше , че не му възстановили парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за вманиачаване аз за лош опит до момента, с точно такива ситуации. При една от случките аз виждам от прозореца, че я оглеждат докато слезна до долу, понеже нямаше прозорец и вече разбиваха ключалката а и другите ми опити са горчиви, та за това става въпрос.

То ясно, че има каско и то решава до някаде проблема, но каква полза от каското като върнат колата разбита и почти унищожена ( обезчестена ) знаете за какво говоря.

 

П.П. Обаче да знаете какъв кеф е да пипнеш крадец на местопрестъплението :icon_box: :icon_box: и колко разтоварващо действа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахх тииии!!!! :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Браво ,че си ги хващал.Наистниа е разтоварващо,случвало се е със старата Астра!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случката е че, две съмнителни типчета ми оглеждаха колата

 

При мен три озни ден, видях ги през прозореца. Мисля че просто не са виждали :mitsu-smiley: и им е интересно и затова надничат. Иначе джамбазите не вярвам да са долкова прости и да се набиват на очи. При тях просто на следващия ден колата ти вече я няма без да разбереш, даже може и посред бял ден под носа ти да я отмъкнат.

 

Обмислям да си слагам аларма с обемни датчици (тези дни ще проверя как стоят нещата като цени); и да си приготвя две-три полвинки от минерална вода за мятане от шестия етаж (само да не оцеля някоя кола :D );

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прощавайте ме за въпроса , ама какво точно вършат обемните датчици ? Моя звяр има , и алармата е с двуобемнни датчици или нещо такова ама незнам доколко това помага.Ама както се казва да ни пази Господ , че иначе разправиите са големи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто не е нужно да ти ударят колата за да се задейства алармата. Сигурно ако минеш много близко изпюлкава по няколко пъти, когато е включена алармата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aми няма такова нещо като мине някои близко да пивка, тя даже е много устойчева трябва нещо много голям гръм да има или незнам какво ,че да пивка , не говоря ако я ударят или да се опита някои да я разбие (не дай си боже).Мисля си , че мойте датчици са за движение вътре ако има такова при включена аларма.Но не мога да разбера точно какво действие вършат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прощавайте ме за въпроса , ама какво точно вършат обемните датчици ? Моя звяр има , и алармата е с двуобемнни датчици или нещо такова ама незнам доколко това помага.Ама както се казва да ни пази Господ , че иначе разправиите са големи.

Когато оставиш колата със спуснати прозорци и включена аларма, тя ще се задейства, ако някой си мушне дори само ръката през прозореца. Ако спреш колата близо до голям концерт (в смисъл с много дъндания) и стъклата са вдигнати алармата се задейства от вибрациите получени от музиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обемни датчици

 

Обемните датчици служат за създаване на поле в купето на автомобила (еднозонови) или на поле в и извън колата (двузонови).

 

Обемните датчици по принцип повишават нивото на охрана. Трябва да се има в пред вид обаче, че те не са особенно прецизни и случайните сработвания по тяхна вина не са рядко явление. Ако колата обаче е кабриолет използването им е задължително.

 

Обемните датчици са два вида в зависимост от физичният им принцип на действие:

 

Ултразвукови :

 

Това са добилите популярност ”оченца” в двата края на арматурното табло. Едното от тях е високоговорител, излъчващ високочестотен звук, а другото микрофон който го приема. Електрониката на датчика отчита разликата в параметрите на излъчения и приетия звук (Доплеров ефект). Ако няма такава разлика датчика е в покой. При навлизане на определен обем в купето обаче звука се отраява в него и променя параметрите си, което от своя страна води до променяне и на приетия звук и задействане на датчика. Недостатъка на тези датчици се състои в това, че сработват ако в колата има останали насекоми и те кацат върху ”оченцата”, както и във факта, че при топлят и студеният въздух прдставляват различна среда.

 

Микровълнови:

 

Това са датчици, които отчитат разликата в излъчен и после обратно приет отрезен високочестотен радиосигнал. При навлизане на определен обем в радиуса им на действие се променят параметрите на отразеният сигнал. Тези датчици могат да разпростират действието си извън купето на колата, затова те често са двузонови. Недостатъка им се в състои в радиочестотната им зависимост, както и задействането им при паркиране на автомобила в близост до дърво люлеещосе от вятъра или в зони с интезивни движение на хора и коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колеги , сега вече ми е доста по-разбираемо :)

Eмо от това подробно описание незнам на кого няма да му стане ясно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колеги , сега вече ми е доста по-разбираемо :)

Eмо от това подробно описание незнам на кого няма да му стане ясно ;)

:good:

 

Аз също мисля обаче, че нашите автомобили не са на почит сред джамбазите... Гадното е само, че има... как да кажа "кофти" митсу-собственици, които като им се счупи нещо, предпочитат да го окраднат, от колкото да го купят... Не знам, но аз лично ако видя някой да ми бара колтчето, ще стане много дебела...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...