Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скъсах агренажен ремък.....


rosko

Препоръчано мнение

Ха честито :) :) :)

Роско, дали сега върви повече или не може да се усети разликата? Все пак доста неща са пипнати, почистени, шлайфани и паснати...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Лекичко хлабави ги оставихме умишлено и не мога да кажа все още, но би трябвало да има разлика - и във вървежа, и в разхода, и в горенето на масло. То колко ли гори, за 10 000 км преди доливах 0,5л, сега - ще видим. А и някой-друг теч спряхме....

Пракрически газоразпределението ми преди не е било от най-добрите, а сега е направо ново, хората в шлайф-базата си свършиха добре работата. Леглата на клапаните първо ги райбероваха, после - пасване на клапаните - там е чисто ново положението! Биелните лагери можеше и да не ги сменям, но така и така е пръснато всичко - хайде да върви!

Смазахме всякакви неща, жила и пр, мисля, че ще е доста по-добре колицата сега! А и не смея да я натисна, малко да се понаместят чаркалъците. Ще кажа впечатления по-късно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога ли да попитам колко парици ти излезна тази смяна на ремъка?

Все пак доста-леко се оправи за късмет.

 

Бе към 500 лв+ за части и шлайф (с помощ от приятел), без пътна помощ (помощ от приятел), без пари за труд (помощ от приятел).....................

Иначе струва:

450 лв пътна помощ само от Ябланица дотук, а аз къде ли не ходяя, мале мила!

Трудът - не мога да го оценя, но има едно 200 лв.

Частите са си части

 

Масло, антифриз.......... бензини, разправии, време, без кола, форд мондео на 400 000 по километраж (помощ от приятел). Не съм забравил да постна снимки на клапаните, само това ще ви откаже да ползвате какви да е части! На Ер-голям са! Добре, че не се счупиха........ Тогава какво мазало става - УЖАС!

 

Да си кътаме, обичаме и уважаваме приятелите, ей, закъде сме без тях?!

 

Милене, на мен семеринга на разпр. вал беше напукан и малко е просълзявал (помогнал е на ремъка). Имах някакви просълзявания тук-там. Та и оттам малко спадане....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да доливаш сега, аз на Вагона не доливам, между смени намалява с около 2-3 мм на щеката, сега като сте оправили маслените сегменти трябва да е 6+. Питах те защото на старото ми колтче конете нещо са се поуморили (350+км.), чуват се от аспуха че клапаните не затварят добре, предполагм че заслуга за това има карането на LPG, ще отворим двигателчето на свободно време да му се прегледат клапани, сегменти...да му олекне малко. Като се сетя как вървеше този двигател, направо чудо, давах да го кара понякога едно приятелче с Г2 1.3 беше адски впечатлен от вървежа на автомобила. Абе трябва да се попрегледа, в събота-неделя живот и здраве ще погледна скоростната кутия с бързи-бавни дали ще му пасне и ... ще има гости в коша ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре че си го намерил, че сменям хостинга тези дни и докато наглася нещата....

 

Честито!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте, от скоро имам space star 1.3 мотор 16v някои знае ли дали ако скъсам ремък ще ударя клапан или са защитени от това този модел. Благодаря ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, купи си читави части и марш да ги сменяш ремъци и ролки, иначе.... чети за какво става дума........ Няма защити, поне аз не знам за Мицубиши (освен ГДИ) да не удря клапани.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, купи си читави части и марш да ги сменяш ремъци и ролки, иначе.... чети за какво става дума........ Няма защити, поне аз не знам за Мицубиши (освен ГДИ) да не удря клапани.....
Защита има бре, и тя е навременно сменяне на ремък и ролки.....

А за ГДИ бъркаш.....Само Галант ГДИ има частична защита (при няколко зъба не удря) но ако го скъса, не знам...... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом Милен казва - значи удря....

 

Бях чел някъде тук, че буталата били конструирани по различен начин и не знам си какво... Или не е било вярно, или не съм разбрал....

 

Значи - удря ги.... СМЯНААААА.... че боли

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе неисках да го казвам за да не се успокои някои.......Въртях оня ден едно 2.4, ама нещя да запъне никъде. Докато 1.8 се троши яко, както трябва. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй да се каже - това съм прочел..... Помня, че беше обяснено, че са заострени като пирон ;-)

 

Не разбирам много, но паметлив ще се извъдя :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта с 2.0 136к също не удря клапани. :mitsu-smiley:

Айде бе, я пробвай на твоята и тогава ще запееш друга песен...............грешиш и то много...........

Виж тази тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...=9369&st=20

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе, я пробвай на твоята и тогава ще запееш друга песен...............грешиш и то много...........

Виж тази тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...=9369&st=20

Абе по добре е да не пробва, защото е изпробвано.......Някой ако се съмнява, ето...... :link: скъсан ремък на 4G63.........

И не само ги криви клапаните, ами понякога ги чупи........ :link:......

И ако някой се чуди къде е клапана, ето гооооо....... :link:....

И като го махнем, какво виждаме ? :o ... буталото и за пепелник не става..... :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Екстра си му е буталото, туриме му една дъвка да запуши дупката и тръгваме ,а клапана го лепим с каноконлит и отново на пътя.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро имам space star 1.3 мотор 16v някои знае ли дали ако скъсам ремък ще ударя клапан или са защитени от това този модел. Благодаря ви!

:drag: Споко имам 5бр.двигатели, :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе, я пробвай на твоята и тогава ще запееш друга песен...............грешиш и то много...........

Виж тази тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...=9369&st=20

Ами аз съм го пробвал и затова го казвам.Когато сменях ремъците на моя го пробвах,а този на снимката е 4g63 но двувалка ,а моя е с един вал!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм го пробвал и затова го казвам.Когато сменях ремъците на моя го пробвах,а този на снимката е 4g63 но двувалка ,а моя е с един вал!

Ами явно не си го пробвал както си трябва ..............никъде не пиша дали е с два вала, а дори и да е с два вала пак ги удря...........прочети внимателно мненията ни с колегите Иво Ру и Димитър Георгиев и ще разбереш ................и въобще не те съветвам пак да пробваш.............. :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав е DJ Tumbi - приплъзване на 4 зъба ми костваше 16 клапана, гарнитури, маслообирачи а впоследствие и хидравлични повдигачи, отделно ядовете. Единствения плюс беше, че походих повечко пеш :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Ух малиии ГДИ-то пък как ги удря......... :icon_blush:
Аз скъсах ремък на 2000км. на 1,8 ГДИ, само четири изкривени клапана, нищо друго.Интересното е че ремъка беше оригинален на мицубиши.Дали не е проблема в рязко падане на оборотите, по късно се установи че имам изместени магнити в дросела и от 120км/ч изведнъж минава в авариен режим.И ремъка заминава.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като я видя тази тема и ми се изправя косата! Ще почна да го сменям с маслото, :icon_censored:

 

Колега, звучи ми невероятно от бадане на обороти да се скъса ремък! Провери ли ролки, не знам как е при теб, но на моята ремъкът минава и през водната помпа.......

 

Стига бе, 2000 км..... Откъде го купи ремъка?

 

Ужас, ужас, не искам да си спомням и дано никого не стига тази участ повече!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...