Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скъсах агренажен ремък.....


rosko

Препоръчано мнение

Беше преди две години.Залепиха магнитите и оттогава си хвърчи.Милен Z инструктира майстора по телефона :icon_n_king:Длъжник съм му. Знам че ремък се къса изключително трудно, особено ако пише Мицубиши на него.На стария Галант смених агренажен след 12-тата година!На две три места се държеше на канапите.!1/3 от зъбите ги нямаше. :icon_crying: :first: Но не беше мръднал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз скъсах ремък на 2000км. на 1,8 ГДИ, само четири изкривени клапана, нищо друго.Интересното е че ремъка беше оригинален на мицубиши.Дали не е проблема в рязко падане на оборотите, по късно се установи че имам изместени магнити в дросела и от 120км/ч изведнъж минава в авариен режим.И ремъка заминава.

 

 

Оригинален ще е ама от тези дето пише че са от японски материали......Има голяма разлика с японски ремък. И от ремък да се прецака дросел да, обратното неможе да стане......Така че най-вероятно при смяната са ти объркали ремъка , поради което е станало това с дросела и с клапаните. Дори мога да се обзаложа че е така. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава да се е отлепил магнита от сърцевината?Ако минеш към Несебър лятото, обади се да почерпя.Спести ми 2700лв за дросел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тогава се е отлепил. От повишените вибрации, които ти може и да не усетиш. От нищо друго не се отлепя магнит на 1.8......Виж при 2.4 GDI мога да ти назова 20-тина причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, късане на агренажен ремък е много екстрено събитие.Едва ли и ментетата са много слаби.Иначе е престъпление.Това влизане в авариен режим в момент на форсаж и 120 км/ч не може ли да е причина за рязко натоварване на агренажния ремък секунди преди да отцепя съединителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага следва въпрос.....Ако караш с пълна газ, рязко пуснеш педала и пак го натиснеш до дупка.....Ще се скъса ли ремъка??.....Пък и те тези аварийни режими затова са направени, не са случайни.

 

П.С. в една друга там споменах за ремъци ментета с маркировка на оригинални...Единственната разлика е че на ремъка пише че е произведен от японски материали, а не японско производство........Толкова им е живота от 1000 до 5000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи са опасни.Точно тъй, спомням си, че пишеше Джапанис с едри букви и после нещо с дребни.Между другото, случи ми се в момент на изпреварване в тарапаната между Поморие и Бургас.беше "незабравимо" преживяване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

притежавам colt 1984 година(караме го от 20 год)харесах едно Space star 1.8 122 коня има проблем с компа и маслото мирише на бензин какъв му е проблема и дали да го взема 2002 година. Спукателните тръби от алуминий ли са или от пластмаса?

Редактирано от iv4o68
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проявявам интерес към колт-а ти ако е в добро състояние и го продаваш, за питането ти не е най-подходящата тема да се включиш. И за поставяне на газ заправи ако разбирам питането ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се първо,че не пиша по темата но тази е актевна ! Въпроса ми е на space star 1.3 ще слагам обикновенна газова уредба и чека ще светне има ле отделен бушон за лампата на чека ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се първо,че не пиша по темата но тази е актевна ! Въпроса ми е на space star 1.3 ще слагам обикновенна газова уредба и чека ще светне има ле отделен бушон за лампата на чека ?

Просто махни самата крушка ако те дразни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...