Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв анти-радар ще ми препоръчате?


valmark

Препоръчано мнение

Тогава ще търсим актуален софтуер за GPS,на всяко действие има противодействие

 

Има и мобилни камери. Включително могат да те снимат от немаркирана кола в движение, не е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах за тези снимки,ако не се разпишеш на нарушението до 2-3 месеца отпадали ,така поне ме посъветва колега от системата, а и за да те снимат пак трябва да има включен радар.Мен досега поне не са ме снимали ,но никога не е късно да станеш известен! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти мине след месец-два :)

Само не се разсейвай и не му се доверявай.

 

:icon_thumbup: Моят от около месец е непрекъснато включен. Обаче истината е, че скоро ще спре да има полза от него...

ПП. Към Станимирко- съветът, който са ти дали е не особено смислен. Сроковете текат от връчването. Всъщност, ако до 6 месеца от нарушението не е съставен акт - проблемът се решава автоматично, респ. ако в три месечен срок от съставянето на акта не бъде ИЗДАДЕНО наказателно постановление - пак печелиш. Но издаването не е същото като връчването. И след година да ти връчат постановлението действието му се запазва. Е, има една двугодишна давност там, но и на нея и намериха цаката. Май ще стане най-хитро да се кара близо до ограниченията...

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Моят от около месец е непрекъснато включен. Обаче истината е, че скоро ще спре да има полза от него...

Е... комбинираме с GPS и спазваме ограниченията, където трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах за тези снимки...

Днес разискваха по радиото този въпрос. Създали са някакво сдружение на участниците в движението по пътищата.

Оказвали безплатна помощ при подготовката на документи за обжалване на подобни актове по снимка. Човека каза, че в съда отпадали ВСИЧКИТЕ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес разискваха по радиото този въпрос. Създали са някакво сдружение на участниците в движението по пътищата.

Оказвали безплатна помощ при подготовката на документи за обжалване на подобни актове по снимка. Човека каза, че в съда отпадали ВСИЧКИТЕ.

Възможно е, не знам, но със сигурност не по-горната причина... Евентуално, ако не са вписани в регистрите на метрологията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докато не се промени закона снимков и видео материал няма да се приема за доказателство от съда, освен в случаите, когата е събран със СРС (Специални разузнавателни средства).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че става въпрос не за срока ,а за това че те не могат да се използват за доказтелство без подписа ти!Ще разпитам по-подробно,но мисля че ако се разпишеш при връчването ти си вкарваш автогол.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема идва от този член на ЗДвП.

 

Чл. 186. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., бр. 85 от 2004 г., изм. и доп., бр. 105 от 2005 г., изм., бр. 51 от 2007 г., изм. и доп., бр. 69 от 2008 г.) При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в размер до 50 лв. Издаденият за наложената глоба фиш трябва да съдържа следните данни: за самоличността на служителя, наложил глобата; за самоличността на нарушителя; за мястото и времето на нарушението; за моторното превозно средство, с което е извършено нарушението; за нарушените разпоредби, за размера на глобата, срока, сметката или мястото за доброволното й заплащане. Фишът се подписва от служителя, наложил глобата, и от нарушителя, когато е съгласен да плати глобата и се изпраща за изпълнение на съответната териториална дирекция на Националната агенция по приходите. Заплащането се извършва чрез пощенски запис в най-близката пощенска станция или чрез банков превод по посочената във фиша сметка. Образецът на бланката на фиша се утвърждава от министъра на вътрешните работи и указанията в нея са на български и английски език.

 

(2) На лице, което оспорва извършеното от него нарушение или размера на наложената му глоба или откаже да подпише фиша, се съставя акт.

 

 

(3) Фиш за неправилно паркирано моторно превозно средство може да се издаде и в отсъствие на нарушителя. В този случай първият екземпляр от фиша се закрепва към моторното превозно средство, като се вземат мерки той да не се повреди от атмосферните условия. Закрепването на фиша към моторното превозно средство е равносилно на връчването му. Вторият екземпляр се изпраща по пощата, а третият екземпляр остава за съхранение в службата за контрол.

 

 

(4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При маловажни случаи на нарушения, установени с техническо средство или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, за които е предвидена глоба в размер до 50 лв. включително, на собственика, на когото е регистрирано превозното средство, а когато то е собственост на юридическо лице - на управителя му, се изпраща покана с препоръчано писмо с обратна разписка да се яви в съответната служба за контрол в едномесечен срок от получаването й, за да му бъде издаден фиш или за да посочи лицето, на което е предоставило управлението на моторното превозно средство, с което е извършено нарушението. При неявяване в определения срок или при непосочване писмено на лицето, на което е предоставено управлението на моторното превозно средство, на собственика или на управителя на юридическото лице - собственик на моторното превозно средство, се издава фиш в негово отсъствие, който се смята за връчен от датата на издаване на фиша.

 

(5) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) На лице, посочено с декларация от собственика на моторното превозно средство, с което е извършено нарушението, или от управителя на юридическото лице, когато моторното превозно средство е собственост на юридическо лице, че му е предоставено управлението на моторното превозно средство, се издава фиш по реда на ал. 4.

 

 

(6) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., отм., бр. 69 от 2008 г.).

 

 

(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм. и доп., бр. 105 от 2005 г., предишна ал. 4, изм., бр. 51 от 2007 г., доп., бр. 69 от 2008 г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.

 

Проблема е, че ти издават АКТ вместо ФИШ.

При издаване на фиш не ти се отнемат точки и синия талон, а при акта това е стандартна процедура.

Отделно стои въпроса за обжалването, тъй като актове под 50 лв. не се обжалват. Понякога, а в София почти винаги се чака 3-4 месеца с акта докато ти излезе наказателното постановление. Това означава, че 3-4 месеца ще трябва да ходиш до КАТ, за да си продължиш срока на управление на автомобила без талон. Това означава всеки месец от този период да ходиш в КАТ и да чакаш по един, а не рядко и два дни докато минеш.

 

Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон.

 

(2) Редовно съставените актове по този закон имат доказателствена сила до доказване на противното.

 

 

(3) Свидетел по акта може да бъде и служебно лице.

 

 

(4) (Доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказателните постановления се издават от министъра на вътрешните работи, от министъра на отбраната, от министъра на транспорта и от кметовете на общините или от определени от тях длъжностни лица съобразно тяхната компетентност.

 

 

(5) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., нова, бр. 51 от 2007 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.

 

(6) За неуредените в този закон случаи по съставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления и по изпълнението на наложените наказания се прилагат разпоредбите на Закона за административните нарушения и наказания.

 

 

(7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния процес.

 

 

(8) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При връчване на наказателното постановление водачът задължително представя валидно свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, знаеш ли как се включва GPS(Гармин навигация) към Кобра 9955 и дали изобщо е възможно?Предложиха ми да си заменя моя модел 9940 за 9955 само срещу 40лв.,а той има опция за включване към GPS!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно с Bluetooth. Ползата ще е че вероятно ще отбелязва автоматично на картата, къде се е разпищял.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, знаеш ли как се включва GPS(Гармин навигация) към Кобра 9955 и дали изобщо е възможно?Предложиха ми да си заменя моя модел 9940 за 9955 само срещу 40лв.,а той има опция за включване към GPS!!!

 

Доколкото прочетох има техен специален GPS приемник, който се закупува отделно и получаваш тяхна база данни с редовни обновявания на статичните полицейски места и камери за минаване на червено в САЩ и може да те предупреждава и за тях.

 

Тоест абсолютно безмислена фунционалност... Дори и евентуално да може да се хакне и да се качат точките за България, наличието на друга пълнофункционална навигация ги прави излишни.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох има техен специален GPS приемник, който се закупува отделно и получаваш тяхна база данни с редовни обновявания на статичните полицейски места и камери за минаване на червено в САЩ и може да те предупреждава и за тях.

 

Тоест абсолютно безмислена фунционалност... Дори и евентуално да може да се хакне и да се качат точките за България, наличието на друга пълнофункционална навигация ги прави излишни.

Taka е ! Струва 90$ обаче си плащаш за базата данни после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи не може да се използва в БГ,а това че има 15 честоти (с три повече )! Сигурно също ги няма при нас!Аз съм доволен от моя, но пък от друга страна само за 40 лв. ,ще взема по -новия модел!Мерси на всички за инфото! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам тази тема , защото предмета на питането ми е подобен . От известно време ми е влязла муха в главата за антирадар( не радар-детектор ) . Интересно ми е мнението на колегите за този вид устройство , защото с традиционните радар-детектори , полицаите не ни оставят вече никакъв шанс . А също така някой друг мислил ли е да търси такова нещо ( все пак не се продават в МЕТРО ) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто е шанса с традиционните, такъв е и с тези. Има предимство само при "стреляне" на полицая с радара, когато нямаш време за реакция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...и ако те хванат със сигурност ще трябва да плащаш... Да не говорим, че не е особено полезно постоянно да се облъчваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал как по-скъпите коли минават с 180 покрай радарите и нямат проблем,незнам какво слагат и какво не ,но Ники е експерт по технологията на радара!!!Полицията в Европа вече има радар детектор детектор,който може би ще лови и антирадара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа за спецификацийте на новите камери (тия в кутийте) трябва да минат с 300+ за да не ги хванат ;) Няма антирадари дето да могат да ги спасят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението на проблема е ясен - Стелт покритие :hysterical: :icon_rock: :plane: :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Полицията в Европа вече има радар детектор детектор,който може би ще лови и антирадара.

 

По-скоро ще лови точно антирадарите, както и радар-детекторите в зависимост от принципа на действие.

Това за 300+ км може да е вярно ако се мине по здрачаване срещу слънцето... :D

 

Решението на проблема е ясен - Стелт покритие

Да, ама ако е от американското не е, защото то е само за определена честота и новите радари го ловят без проблем.

Трябва да е руско с плазмен генератор: http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението на проблема е ясен - Стелт покритие :hysterical: :icon_rock: :plane: :drag:

Хм..

Преди време, бях пуснал един кратък филм, за това невидим ли е "Стелта"....

Проблемите му бяха с едно тридесет годишно оръжие.

ЛИНК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм..

Преди време, бях пуснал един кратък филм, за това невидим ли е "Стелта"....

Проблемите му бяха с едно тридесет годишно оръжие.

ЛИНК

А те сърбите не бяха разбрали че е невидим и взеха та го свалиха :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...