Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

На вниманието на всички бъдещи собственици на Space Star 1.3 в Пловдив. Далавера, онзи ден си платих данъка за цялата 2012г - символично 27 лв (предполагам колата е регистрирана че е с катализатор) с 5-те % бонус. Приблизително същата сума ми я потвърди и този сайт. Цък. :icon_n_king:

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тарикати сте у Пловдив, ама ние - "повече" - данъка ми е 38.27 лева.

За миналата год. беше към 47 лева.

Нали все пак в Ст. Загора всичко си е по-скъпо тук...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

(предполагам колата е регистрирана че е с катализатор)

 

Тука ти искат всяка година документ, че катализатора е действащ все още. Това струва някъде около 15лв или половината данък...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

къде го искат този документ?

Не става ли да си го сканираш и следващата год. пак... ;)

Нищо чудно и на други места да въведат това легално оскубване на данъкоплатеца...

Та нали от тази година всички пунктове за ГТП са оборудвани с камери и си ги гледат тези неща, после си ги отбелязват....

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако отидеш в данъчното и искаш да ти намалят данъка, трябва после да предоставяш такова всяка година, издадено от точно определени сервизни пунктове от един списък, не от всеки пункт за ГТП.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако отидеш в данъчното и искаш да ти намалят данъка, трябва после да предоставяш такова всяка година, издадено от точно определени сервизни пунктове от един списък, не от всеки пункт за ГТП.

 

Аз също бях чел инфо тук от форума, че за намаляване данъка трябва да докажеш, че двигателя е оборудван със система за третиране на отработените газове. Първият преглед на колата миналата пролет бе извършен в КАТ. Той и един преглед (погледнаха мимоходом само номера на рама)... За малко повече от половин година, данъка на Мицку бе към 20 лв. Не си спомням в декларациите в данъчното упоменат ли бе катализатора. Ако е имало такава точка ще съм я написал :spamer: . И така докато онзи ден когато в данъчното единственият хартиени носител които поискали са били....кинтите. Веднъж и да останат 2 лв за кафе :coffee: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте на всички във форума. И ние вчера се сдобихме със "звездичка" (допада ми как всички го наричат). Ще кача снимки на красавицата по-късно. Бързам да се регистрирам, за да изпреваря мъжа ми и да споделя един проблем. Случи се на мен, тъй като колата аз ще си я карам повече. Като стигна до работа, когато е позагряла вече, й падат оборотите до такава степен, че сама изгасва на свободна, а като е студена пък ги държи високи. Освен това не й работи дисплея, но продавача обеща да си го оправи за негова сметка като се върне от Италия след 4-5 дни. Ех, не можахме да й се порадваме и трябва да започваме с консултациите и ядовете. А колата е супер - 2000 г., двигател 1.3, бензин, всички екстрички, за които човек може да се сети. Попрочетох това-онова из форума и виждам, че и други са срещали подобен проблем, но нали съм жена и не разбирам много (пък и съм на работа и нямам много време да чета), дали някой може да каже точно и конкретно какво трябва да се направи в случая и от какво може да е проблема, че ми се иска да се обичаме с мицубишенцето доста време. Ако ви трябва още информация за колата, за да ми дадете съвет моля кажете. Сигурно е постояла доста време преди да й закачат акумулатор ако това има връзка, не знам, чета за някакви грешки, ама кога се натрупват и защо и как се чистят.... това дали е разрешение. Моля помогнете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, покарай я с някой километър повече, щом е от вчера при теб и е била със свален акумулатор и тогава кажи пак за оборотите. Поздрави за звездичката :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, покарай я с някой километър повече, щом е от вчера при теб и е била със свален акумулатор и тогава кажи пак за оборотите. Поздрави за звездичката :mitsu-smiley:

Благодаря за съвета Светле! След като доста разпитах и патили май това ще е разрешението. В събота ще направим една извънградска разходка, че през седмицата няма време. До скоро!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля за софииския данък - взеха ми 30лв.

Взеха ми и 40лв за миналата година (10лв. данък + 30лв. глоба), защото я регистрирах в общината 6 месеца по-късно :icon_blush: Ако някой се чуди - срокът е 2 месеца след закупуване на колата.

 

До г-жа Цанев - най-вероятно е от акумулатора - ако се откачи, след това колата така се държи известно време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля за софииския данък - взеха ми 30лв.

Взеха ми и 40лв за миналата година (10лв. данък + 30лв. глоба), защото я регистрирах в общината 6 месеца по-късно :icon_blush: Ако някой се чуди - срокът е 2 месеца след закупуване на колата.

 

До г-жа Цанев - най-вероятно е от акумулатора - ако се откачи, след това колата така се държи известно време.

Благодаря за мнението. Взех да се съгласявам и да си го обяснявам с женския си акъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А продължава ли да го прави? Защото при мен този проблем изчезна с около 20-30 минути каране.

Продължава да, защото за сега се возя само до работа и обратно вечер и не ми отнема много време. Дразнещо е много и не знам кога ще я "изпънем" на по-дълъг път, че да се оправи. Освен това се очертава пълно обслужване и ни се искаше да знаем с колко средства да се подготвим ако някой скоро го е правил и от къде най-добре да се поръчват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТА ВЗЕХ СИ МАЛКАТА ЗВЕЗДИЧКА!ОТ ИТАЛИЯ 2002г. ПЪРВИЯТ ПРОБЛЕМ БЕШЕ ПУКАНЕ В ПРЕДНИЦАТА ПРИ ВЪРТЕНЕ НА ВОЛАНА. ОКАЗА СЕ ,ЧЕ КОГАТО СА СМЕНЯЛИ ЛАГЕРИТЕ НА МАКФЕРСОНА, НЕ СА МОНТИРАЛИ ПРАВИЛНО ТАВИТЕ, МЕЖДУ КОИТО Е ПРУЖИНАТА.РЕШЕНИЯТА СА ДВЕ-ИЛИ СЕ ПРИСАЖДА СТРУГОВАНА КАПАЧКА ,ИМИТИРАЩА РАЗБИТАТА ИЛИ СЕ КУПУВА МАКФЕРСОН ОТ КАРИЗМА(ляв или десен-какъвто е нужен)САМО ДА Е ЧИТАВ ЛАГЕРЪТ.СТАВА БЕЗ НИКАКВО ПРИПРАВЯНЕ.АКО МОГА ДА ПОМОГНА НА НЯКОЙ С ОТГОВОРИ--ПИШЕТЕ. НА МОЯТА ЗВЕЗДИЧКА Й ЛИПСВА АУДИОТО,А ОТТАМ СЕ НАСТРОЙВАЛИ ПОКАЗАНИЯТА НА РАЗХОДИТЕ.ИМАМ СРЕДЕН,ТОВА МИ СТИГА ЗА СЕГА. ДОВОЛЕН СЪМ ОТ КОЛАТА!

 

 

 

 

:icon_thumbup: :icon_clap:

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А продължава ли да го прави? Защото при мен този проблем изчезна с около 20-30 минути каране.

Честито на мен, звездичката вече не гасне и си поддържа обороти (пу-пу) и то стана не след по-дълго каране, а я закачиха на компютър и й смениха някакъв изгорял бушон на дисплея, който не светеше. Това си го пое продавача както беше обещал. Та изчистили са й някакви грешки, и аз не разбирам, ама важното е да върви и да не създава повече проблеми. Обаче не иска да запамети часа. Освен това прочетох тук, че настройките за отчитане на разхода на гориво се правели от аудиото (оригиналното си е) и това не знаем как, ама сигурно има начин. Сега отчита среден разход предполагам. Ще трябва да се поровим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Topaligov, с какъв двигател е колата?

Честито и безаварийно каране!

Благодаря!Двигателят е 1.3 16v .Преобладаващо мнение,че това е по-сполучливият двигател,макар да е най-малкият.Още нямам впечатление,карам колата от скоро.Но,вече опознах предното окачване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес намерих място в Пловдив,където могат да ми монтират оригинално аудио.Имаха само касетофон,обаче!Ще изчакам да ми намерят CD.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито на мен, звездичката вече не гасне и си поддържа обороти (пу-пу) и то стана не след по-дълго каране, а я закачиха на компютър и й смениха някакъв изгорял бушон на дисплея, който не светеше. Това си го пое продавача както беше обещал. Та изчистили са й някакви грешки, и аз не разбирам, ама важното е да върви и да не създава повече проблеми. Обаче не иска да запамети часа. Освен това прочетох тук, че настройките за отчитане на разхода на гориво се правели от аудиото (оригиналното си е) и това не знаем как, ама сигурно има начин. Сега отчита среден разход предполагам. Ще трябва да се поровим.

 

Здравей,

 

Показанията се сменят от бутон Disp на оригиналия плеар или за тези, които нямат такъв могат единично преди да запалят колата да направят следното:"слага се контактния ключ без да се дава на контакт.Натиска се бутона без надпис и се дава на контакт,натиска се сет и се сменят позицийте.". link

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Собственик съм На Спейс Стар 1.3 2002г. След смяна на предни и задни накладки докато си карах на таблото светна лампата за диагностика на двигателя, спирачната система и тн. Откачих клемите на акумулатора за 30-40 мин после се оправи, но след два дни пак светна дакато си карах. Привидно нищо и няма на колат, всичко е ок сега съм я оставил за диагностика, някой да има предположение. Мерси и успех на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Собственик съм На Спейс Стар 1.3 2002г. След смяна на предни и задни накладки докато си карах на таблото светна лампата за диагностика на двигателя, спирачната система и тн. Откачих клемите на акумулатора за 30-40 мин после се оправи, но след два дни пак светна дакато си карах. Привидно нищо и няма на колат, всичко е ок сега съм я оставил за диагностика, някой да има предположение. Мерси и успех на всички.

За да светне, значи е регнала грешка, която трябва да се прочете...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодарая. Направиха диагностика и като я закачиха казаха стандартното, че е имало грешка и са я изчистили и всичко с колата е ОК. Искам да попитам DJ Tymbi дали може да погледне този многофункционалния дисплей на колата понеже има някакъв проблем, смисъл, че изкарва цифрите наполовина, бледи и тн. Автомобила няма оригинално аудио Мицубиши. Дали може да докарам колата някъде да я погледнеш и да си кажеш мнението и , ако може да се оправи за да си го използвам. Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...