Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

По добре го свали и го почисти.

Благодаря на всички за съветите.Свалих го и се оправи за малко,но заваля и не успях да го разглобя и почистя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията колега VenciTT

Няма как да ме збъркаш! Моето е тъмно синьо с велико-търновска регистрация

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , карам Spase Star 1,6 бензин. от 2003 г. Много добър автомобил. В момента е почти 200х.км. От няколко месеца свети ЧЕКа, без да се чувства повишен разход . Моля помогнете с мнение , а може и да подскажете специалисти в район Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, преди 6 часа се сдобих със Спейс Стар.Случайно поподнах на Мицубиши. То не гледах Зафира, Мазда Премаси, Хюндай Матрих,и разни дизелови комбита за около 3-4к лева.Досега съм карал почти само служебни коли-последната- нова баничарка. Спейса ми направи добро впечатление 1,3 бензин 2002г, 105000км /уж де-както казваше Тато навремето/. Есктра семейна кола, пък става малко и за работа. Сгъването на задните седалки и равния излаз на пода назад ми дават удобствата на "баницата". Препоръчайте ми откъде да започна с проверки и ремонти. Засега съединител отделя високо и не работи екран на борд-комп и осветление фоново на таблото /знаци за мигачи и прочие сигнали си ги има/. Доколкото четох /набързо/ форума, знам , че не е с оригинално радио и това може да е проблем. От баничарката съм се напатил от скъсани жила на съединител. Аз си ги представям нещата така: масло ск. кутия, горивен филтър, масло е сменено /продавача от автокъщата ми е малко познат/, после какво?... От няколкото часа каране виждам разликата в тиха и стегната возия ,спрямо предишните, които съм карал Партнер, Ланос, Корса 2006, Фелиция комби,и личен Ескорт. Дано да се видя с хубава и удобна кола, без да я гледам с финансово страхопочитание. Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честитито колега.Добре дошъл в отбора.Пожелавам безаварийно да си ползваш придобивката. На първо време направи обслужшане на :mitsu-smiley:, а именно смяна на консумативите (масла, ремъци, ролки, свещи и т.н). После е лесно караш и четеш раздела за Спейса във форума. Ако имаш въпроси колегите ще се отзоват на помощ. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги,от днес и аз съм от вашия отбор.След дълго търсене вече съм собственик на space star 1.6 2002г.Първите впечатления ми са много добри,но тепърва ми предстои да го опозная по-добре.Доверих се на вашите мнения за което съм благодарен.

Редактирано от Ilko77
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Привет.Несъм си и представял някога че ще си взема спеис стар ,но в края на месеца това ще стане. 1.6 2005г с газ.Страшно ми хареса и нямам търпение да я взема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте ! Днес се регистрирах във форума и имам запитване към всички вас, притежатели на "Mitsubishi Space Star GDI 122 к.с." : Каква марка масло да налея за смяна(134000 км.)? А, и мога ли да сложа газов инжекцион и какви проблеми могат да ме очакват ? Предварително ви благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Днес се регистрирах във форума и имам запитване към всички вас, притежатели на "Mitsubishi Space Star GDI 122 к.с." : Каква марка масло да налея за смяна(134000 км.)? А, и мога ли да сложа газов инжекцион и какви проблеми могат да ме очакват ? Предварително ви благодаря.

 

Здравей колега,

след като си регистриран, влизаш в раздела Space / Grandis и горе в търсачката на български търсиш по ключова дума каквото те интересува. Ще останеш учуден колко пъти сме дъвкали и разтягали лукуми една и съща тема ;) Отностно ГИ, добре би било преди покупката да се позаинтересуваш може ли. Ако вече е късно, за съжаление не може.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

след като си регистриран, влизаш в раздела Space / Grandis и горе в търсачката на български търсиш по ключова дума каквото те интересува. Ще останеш учуден колко пъти сме дъвкали и разтягали лукуми една и съща тема ;) Отностно ГИ, добре би било преди покупката да се позаинтересуваш може ли. Ако вече е късно, за съжаление не може.

Поздрави

[/quote /]

Та, не разбрах ГИ може или неможе да се сложи, защото търсих във форума и точно за моя модел не успях да намеря нищо. Четох за някакъв Милен, който разбира от Mitsubishi-та, ако може евентуално някои да ми каже как мога да се свържа с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се сложи газ колега или поне не с нормален газав инжекцион има вече модели които ги поставят но до колкото знам струват към 2000лв.

Иначе връзка с милен 0889 755 500 мисля че ще ти помогне на 100 % за твоята кола.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Пламен 75 и аз карам спеис стар ГДИ ,значи налял съм масло 5W40 и нямам проблем с него ,за газта няма как да стане на тоя двигател. но ако всичко ти е наред разхода не е много (градско 9,0 до 9, 5 ) и (извън градско 6 до 6,5 на 100км) с около 100 км в час

Здравейте ! Днес се регистрирах във форума и имам запитване към всички вас, притежатели на "Mitsubishi Space Star GDI 122 к.с." : Каква марка масло да налея за смяна(134000 км.)? А, и мога ли да сложа газов инжекцион и какви проблеми могат да ме очакват ? Предварително ви благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте на всички! С интерес чета вашите мнения ,а и все по-често обявите за Mitsubishi Space Star 1.3 .Бих искал да ви попитам каква е разликата между 1999,2000,2001 година на производство на модела и ако има разлика кой бихте ми препоръчали? Благодаря !

Редактирано от stoev_ivo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! С интерес чета вашите мнения ,а и все по-често обявите за Mitsubishi Space Star 1.3 .Бих искал да ви попитам каква е разликата между 1999,2000,2001 година на производство на модела и ако има разлика кой бихте ми препоръчали? Благодаря !

 

Здравей колега,

Важното е че си харесал модела, а на какъв ще попаднеш си е финансови възможности и късмет. Това, че първите двигатели са повече к.с, а в последствие намалени с 4 такива, няма голяма разлика поне за мен. Мицку си е Мицку. Разлики търси в интериора като ниво на оборудване (подгряващи седалки, 4-ри уреда на таблото вместо само 2, джойстиче за регулиране на външните странични огледала) и т.н. Колата си има стандартните екстри (отличен климатик климатик и парно, хидравлика волан, ел.стъкла и бордови компютър). На каквато и година да се спреш обаче не ще избегнеш и е много вероятно след време да смениш: съединител, предни макферсони и такива амортисьори. Но не се плаши и се хващай и ти на хорото. Ние отдавна сме там ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Важното е че си харесал модела, а на какъв ще попаднеш си е финансови възможности и късмет. Това, че първите двигатели са повече к.с, а в последствие намалени с 4 такива, няма голяма разлика поне за мен. Мицку си е Мицку. Разлики търси в интериора като ниво на оборудване (подгряващи седалки, 4-ри уреда на таблото вместо само 2, джойстиче за регулиране на външните странични огледала) и т.н. Колата си има стандартните екстри (отличен климатик климатик и парно, хидравлика волан, ел.стъкла и бордови компютър). На каквато и година да се спреш обаче не ще избегнеш и е много вероятно след време да смениш: съединител, предни макферсони и такива амортисьори. Но не се плаши и се хващай и ти на хорото. Ние отдавна сме там ;)

Поздрави

Направи ми впечатление ,че един от най-честите проблеми е със съединителя.Та се питам колко ли често би изникнал след евентуална една такава смяна :icon_blush: !?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, относно съединителя - от както съм купил Звездичката ми казаха че скоро ще ми е за смяна съединителя.... Ами вече към 15 хил.км.съм навъртял и още съм с него, вярно че съвсем скоро ще му е смяната , но не се знае колко... Може би всичко зависи от качеството на материала и от начина на каране все пак...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направи ми впечатление ,че един от най-честите проблеми е със съединителя.Та се питам колко ли често би изникнал след евентуална една такава смяна :icon_blush: !?

 

Ако приемем, че в зависимост от стила на предишно каране и тежестта на колата, един съединител би изкарал 120к-150к, то го сменяш веднъж завинаги, ако планираш колата да е твоя още 10г и да минаваш по 10к на година. Сумата на съединителя не е фрапираща между 250-350 лв за комплект. Известно неудобство е че при смяната му се източва маслото в скоростите. После не е препоръчително да го сипваш отново това, т.е. обслужваш още 1 възел от 3,4л масло. А неудобство се явява факта, че е строго задължително при първоначалното обслужване на колата това масло да се смени (105к/7г). И ако на съединителя ти му дойде времето както на мен на 5-6-тия месец от покупката, то ще дублираш разхода ти за масло на скоростите. След съединителя родните ни пътища с павета разбиха тотално единият ми макферсон и за нещастие след ремонта му след 1 седмица изтърва и преден амортисьор изведнъж. Затова моя бъдещ съвет е след време при финансови възможности да се сменят наведнъж макферсоните+амортисьорите наведнъж. Парите така и така се дадоха, но си е неудобство - спиране на 2 пъти колата по времето на ремонтите.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем, че в зависимост от стила на предишно каране и тежестта на колата, един съединител би изкарал 120к-150к, то го сменяш веднъж завинаги, ако планираш колата да е твоя още 10г и да минаваш по 10к на година. Сумата на съединителя не е фрапираща между 250-350 лв за комплект. Известно неудобство е че при смяната му се източва маслото в скоростите. После не е препоръчително да го сипваш отново това, т.е. обслужваш още 1 възел от 3,4л масло. А неудобство се явява факта, че е строго задължително при първоначалното обслужване на колата това масло да се смени (105к/7г). И ако на съединителя ти му дойде времето както на мен на 5-6-тия месец от покупката, то ще дублираш разхода ти за масло на скоростите. След съединителя родните ни пътища с павета разбиха тотално единият ми макферсон и за нещастие след ремонта му след 1 седмица изтърва и преден амортисьор изведнъж. Затова моя бъдещ съвет е след време при финансови възможности да се сменят наведнъж макферсоните+амортисьорите наведнъж. Парите така и така се дадоха, но си е неудобство - спиране на 2 пъти колата по времето на ремонтите.

Поздрави

Благодаря ви колеги за изчерпателните мнения !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, марката е нова за мен, но съм харесал Mitsubishi Space star family 1.9DID 75kw family 2002г. Дали може някой съвет или насоки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, марката е нова за мен, но съм харесал Mitsubishi Space star family 1.9DID 75kw family 2002г. Дали може някой съвет или насоки?

 

Здравей колега. Колеги притежатели на такъв дизелов Мицку биха споделили в дълбочина впечатленията си. Това което е видно за него е дизеловият двигател на Renault и ръчната скоростна кутия (някаква съвместна разработка Renault-Volvo).

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Колеги притежатели на такъв дизелов Мицку биха споделили в дълбочина впечатленията си. Това което е видно за него е дизеловият двигател на Renault и ръчната скоростна кутия (някаква съвместна разработка Renault-Volvo).

Поздрави

Вчера обиколих Дупница,за мое учудване само 2 коли Space Star 1.3i 16v! Едната човека я запали ,държеше 1500 оборота през може би 5-те минути през ,които работи.2002г.,изглеждаше добре с леки външни забележки,нищо фрапиращо според мен.Каза ,че по-малко от 3000лв не може да ми я даде.Как мислите регистрация ,цялостно обслужване и един газов инжекцион колко ли ще ми се върже? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.Как мислите регистрация ,цялостно обслужване и един газов инжекцион колко ли ще ми се върже? :icon_hmm:

 

Регистрация в КАТ + аптечка е под 100 лв. Гражданска около 170 лв. В напълно средни рамки първоначалното обслужване (3 ремъка+ролка; масло: двигател, скорости, хидравлика, спирачки; антифриз) + труд си е около 500 лв. ГИ варира, но сложи средно 1000 лв. Гуми, стенд преден мост + каквито ремонти се обадят в последствие са като си поемеш въздух след покупката :icon_bye:

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Регистрация в КАТ + аптечка е под 100 лв. Гражданска около 170 лв. В напълно средни рамки първоначалното обслужване (3 ремъка+ролка; масло: двигател, скорости, хидравлика, спирачки; антифриз) + труд си е около 500 лв. ГИ варира, но сложи средно 1000 лв. Гуми, стенд преден мост + каквито ремонти се обадят в последствие са като си поемеш въздух след покупката :icon_bye:

Поздрави

 

Забрави еко таксата 240-270лева:) така 2000 лева може и да не ти стигнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Нов съм във форума, но от 10 дни и аз съм собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 2000 г. Прочетох доста полезни неща от форума, но при опит да изтегля ръководство на български файловете липсват. Молбата ми е ако може някой да посочи от къде мога да го намеря. Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...