Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

Привет на всички !

Искам да споделя за моята звездичка.След като я закупих забелязах че няма оборотомер и също е без abs.

Някой може ли да обясни какъв модел точно сам взел,и дали съм направил добър избор.

Иначе по документи е Spece Stars 1.3 1999г. 63кв.

И да ми препоръчате някой да я прегледа в гр.Пловдив.

Също ме притеснява,че не работи май и дисплея.

Показва температурата,някакъв разход,но часа не може да се настрои и не се вижда.

Свалена е оригиналната стерео уредба.

Без нея може ли да показва поне температурата и часа.

И ако някой продава такъв плеър да ми се обади.

Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, и аз станах собственик на небесна звезда, но имам един проблем: Лампата на еърбега ми свети постоянно ходих на диагностика и ми казаха че е повреден управляващия блок и трябва да се смени след смяната продължава да свети а на диагностиката показва нула грешки дайте съвет какво да правя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не мога за съжаление да ти помогна със съвет за конкретния проблем, но ще споделиш ли къде в нашия район и на каква диагностика е била Звездичката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, и аз станах собственик на небесна звезда, но имам един проблем: Лампата на еърбега ми свети постоянно ходих на диагностика и ми казаха че е повреден управляващия блок и трябва да се смени след смяната продължава да свети а на диагностиката показва нула грешки дайте съвет какво да правя

 

Обикновено се сменят и управляващия блок, и другите елементи по системата - възглавници и колани. Защото управляващия блок си търси неговите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте на всички , от 5-6 дена и аз се "влях" в "отбора" на мицубиши.

Засега не го карам защото не е обслужено , но от скоро ще се движи по улиците на Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Моля за съвет! Наложи ми се да си ремонтирам шофъорската седалка, след като то я монтирах на мястотой ми светна лампа с надпис SRS, която не може да угасне.Някой може ли да даде някаква идея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свържи кабела отдолу (при разкачен акумулатор) и отиди някъде, където имат диагностичен уред да ти изтрият грешката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Отскоро съм собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 бензин, 1999г. Съединитела ми отделя малко по високо. Може ли да се регулира и ако може как ? Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете с информация. Благодаря ви предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Отскоро съм собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 бензин, 1999г. Съединитела ми отделя малко по високо. Може ли да се регулира и ако може как ? Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете с информация. Благодаря ви предварително

Здравей колега.При мен се получи нещо такова със съединителя,отделяше горе и при повече газ даже пребоксуваше.

Смених го.

Навсякъде където питах за съединителя ми предлагаха само комплект(феродов, притескателен и лагер-290лв.)

Купих съединителя защото ми направиха доста голяма отстъпка защото взех всичко нужно което се сменя при покупка на кола.

Като свалихме съединителя феродовия диск беше износен,притескателния перфектен,затова го свали първо и търсди дали се продават само феродов диск и лагер.Съединителя който взех е уж VALEO но колко е такав не знам.Като гледам скоростната кутия ми прилича на френска,затова може и да се намери само феродов диск , но на всякъде излиза комплект .

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Отскоро съм собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 16V-бензин-2002г.Още при огледа преди закупуването на таблото светеше оранжева светлина /намира се между тази за акумулатора и тази за нивото в казанчето за чистачките/.От автосалона ме успокоиха,че свети,защото са свалили акумулатора и когато я взема ще изчистят грешката.Взех я лампата наистина не светеше вече.Загасих и запалих отново и тя светна...Пробвах с ново откачане на акумулатора-гасне и при повторно запалване-свети.Какво да проверя или сменя за да загасне,че сме като болни цялото семейство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш Milen_z, той ти е градски, прави ти диагностика и разбираш защо свети. Мисля, че има телефон в профила му. Успех :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, колеги!

От почти 3 месеца съм горд собственик на Звездичка , 99-то лето....

обаче улицата където паркирам е доста запрашена.... на втория ден като я измия е вече прашна...

Ще ми се като за проба да метна едно покривало за кола. но не съм сигурен какви размери трябва да е, или дали ще открия за специфичната форма на Space Star... Моят има релси за багажник на тавана...

а и масово май се предлагат за коли тип седан.

Моля ако някой е пробвал покривало или има инфо къде мога да открия подходящо да Звездичките ни, нека сподели опита си...

Предварително благодаря!

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги . Имам един въпрос на спейс стара ми не ми свети копчето за халогена ,вътре в копчето имали някакъв диод или трябва да се смени цялото копче ? Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги . Имам един въпрос на спейс стара ми не ми свети копчето за халогена ,вътре в копчето имали някакъв диод или трябва да се смени цялото копче ? Благодаря

 

Привет Колега! Копчето е със специфични крушки (с цокъл се продават по принцип приличат а диод), които аз лично не открих по магазините, но честно да кажа много и не търсих. Директно запоих един син диод и се получи доста добре

Редактирано от vekos
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... не ми свети копчето за халогена ,вътре в копчето имали някакъв диод или трябва да се смени цялото копче ? Благодаря

 

Привет, колега! Моите скоро ги сменях, открих една тема със снимков материал от форума, много добре обяснена. Използвай търсачката или разрови малко темите.

На кратко - сваляш панелчето внимателно, посредством отверка с кърпичка за да не одраскаш пластмасите.

Отделяш внимателно корпуса на бутона с изгорялата лампичка.

От страни стоят фасунгите с лампички (при мен са 2 - фарове и стоп за мъгла)

вземаш едната и минаваш през магазин за електронни елементи и т.н. там трябва да имат.

От Ст. Загора - "телевизионният сервиз" си ги взех по около 0,16 лв. крушката и още 0,03 или 0,04 за синята шапчица.

крушката е с размер към 3 мм, без метален корпус.

За диод не се бях сетил, както е направил колегата.

Успех!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

 

пп

Ето ги въпросните крушки с фасунги

ето и само КРУШКИТЕ - малката крушка от снимката.

Редактирано от VenciTT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаряви ! Също намерих и темата ,събота и неделя като почивам, ще мъча да махна копчето.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, намерих крушка и си я смених на копчето за халогените.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бихте ли дали пак мнение, като си сменях въздушния филтър бях откачил буксата за филтъра и след това забравих да я сложа и запалих колата и ми светна лампата на двигателя,сложих я и угасна . Но сега като карам на два пъти ми светва когато съм над 3500 или 3800 обор. мин. след това като е угася и запаля пак като си карам нормално няма проблем .Мога ли да си изчистя грешката сам или трябва да отида на диагностика да ми я изчистят ? Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да светне повторно - грешката се повтаря. Най-малкото провери конектора, дали е добре свързан и прави ли контакт. Ако разкачиш акумулатора и не направиш процедура за адаптация на дросела може известно време оборотите на празен ход да станат доста нестабилни. Ако се отстрани причината лампата не трябва да святка повече. За адаптацията пише в раздел Carisma във важната тема (по добре не го разкачай). Ако не се оправи от конектора трябва да отидеш на диагностика, ако има къде или да прибегнеш към самодиагностика, като в тази тема и после да се търси и отстрани причината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги бихте ли дали пак мнение, като си сменях въздушния филтър бях откачил буксата за филтъра и след това забравих да я сложа и запалих колата и ми светна лампата на двигателя,сложих я и угасна . Но сега като карам на два пъти ми светва когато съм над 3500 или 3800 обор. мин. след това като е угася и запаля пак като си карам нормално няма проблем .Мога ли да си изчистя грешката сам или трябва да отида на диагностика да ми я изчистят ? Благодаря

 

Най-добре е да ти изчистят грешката. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ами къде ми се намира буксата на която се закача компютъра ,че до сега не ми се е налагало да я закачам и някои може ли да ми препоръча човек (или място ) в Търново където да я закача за изчистване на грешката или не е сложна работа кои (къде) ще я изчисти ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...