Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

здравейте фенове на японските машинки :)

от извесно време се заглеждам по спейс стар и си мисля че си заслужава да си купя едно. Искам някой да ми даде малко съвети как да го позная дали е технически изрядно като отида на огледа. Ако някой може и да напише примерни цени на частите на този модел. Всеки казва че съм им скъпи частите но никой не казва цена.

Аз съм харесал едно 2000 година с 1.3 16V двигател - посъветвайте ме нещо :)

Здравейте колеги скоро си купих дпейс старче 2004г много съм доволен от колата1,6 бензин е ,намерих оригинална навигация ще може ли да се монтира на колата като е с касетофонче пак оригинално.И как се монтира благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Безкрайни благодарности за Pdf-БГ Описанието!!!От няколко дена и аз съм горд собствеик на Space Star 1.3 2001г.

Тепърва ми предстои да се запознавам с небесната звезда.

Благодаря още веднаж.

Редактирано от simvasilev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди без аварийни километри и все на хубави места да те води! Само пари за бензин да наливаш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здр на всички колеги решил съм да сменям старата кола Seat Ibiza TDI 140 коня с нещо по семейно и съм се спрял на Spsce Star 1,6-98 или 1,8 16v-112 коня.Притесняваме дали са с прилична динамика,колко излиза обслужването на двигатела и как се държат на пътя.Разбрах че газта на тези двигатели не е провлем.Харесал съм тези http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11397309491602337&f1=details&slink=6auys2,http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11396000335699252&f1=details&slink=6auys2 и като цяло нямо мн инф за автоматика.Ще съм благодарен за малко мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте!

 

От десетина дни се ровя по форуми за мнения за покупка на автомобил. Засега съм се спрял на SPACE STAR 1.9 DID 2001г 102 к.с. Оледах я визуално купе, двигател ходова част. Ниакави забележки. Сегашният собственик ми показа документи кога какво е сменял. Личи си че я поддържа. Тези дни ще се кача и да я опитам в движение как е.

Искам да попитам на какво да обръщам внимание?

Редактирано от Iwo Mitov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай за омасляване около турбото , друго не се сещам и не е проблем щом върви. Между другото много правилен избор !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

От 1 седмица съм собственик на Спейс стар, 1.3 бензин 2000г. Някой може ли да сподели колко литра масло трябват за скоростната кутия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И пак аз - свети ми лампата на ръчната - жило ли е нещо или друго?

Като начало провери нивото на спирачната течност

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

 

Направих едно пробно каране на въпросното MITSUBISHI SPACE STAR. На кратко - това ще ми бъде семейната кола. Стиснахме си ръцете с продавача и след 5 дни я прехвърляме. Само въпросът ми е - Съединителя отделя малко горе. Четох че това е нормално за тези коли. Наистина ли е така или ще се наложи ремонт и на какви цени са такива ремонти при тези коли. Иначе като цяло съм очарован от колицата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ще я карам сега на цялостно обслужване и квото трябва мисля да го правя, че трябва да се ходи на море след месец-два :) Купих повечето ремъци и филтри и двиг.масло, ама не знам за скоростите колко ше трябва-в магазина гледаха нещо в компа и викат тука пише - 3-4 л. ама що толко много се чудят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ще я карам сега на цялостно обслужване и квото трябва мисля да го правя, че трябва да се ходи на море след месец-два :) Купих повечето ремъци и филтри и двиг.масло, ама не знам за скоростите колко ше трябва-в магазина гледаха нещо в компа и викат тука пише - 3-4 л. ама що толко много се чудят :)

 

Точно тaкa 3,4 литрa събирaт скоростите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

От 1 седмица съм собственик на Спейс стар, 1.3 бензин 2000г. Някой може ли да сподели колко литра масло трябват за скоростната кутия?

Мисля, че около 3,5 литра! А може и колокто е писал колегата! При всички случаи е над 3, а после докато просълзи!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от скоро имам Space Star 2003 1.9 di-d, но имам малък проблем,от някъде капе двигателно масло. Разкостихме всичко и така и не можем да разберем от къде е теча, когато работи го няма, само като е изгасена. мМоля ако някой има идея от къде може да е . Два дена я гледаха в сервиз и там не можаха да разберат от къде е теча, ужас направо . Иначе ванчета е перфектно. Благодаря ви предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да по питам и аз нещо - на Спейс Стар 1.8, двигателя който е - газова уредба може ли да се сложи? Трудно ли се слага? Подочух, че на ГДИ-тата преди време не искали да слагат, това вярно ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от скоро имам Space Star 2003 1.9 di-d, но имам малък проблем,от някъде капе двигателно масло. Разкостихме всичко и така и не можем да разберем от къде е теча, когато работи го няма, само като е изгасена. мМоля ако някой има идея от къде може да е . Два дена я гледаха в сервиз и там не можаха да разберат от къде е теча, ужас направо . Иначе ванчета е перфектно. Благодаря ви предварително

 

Къде е омазнено? Най-често текат от фланеца след турбината, и защото е най отгоре - омазва доста двигателя.

Може да потърсиш гараж и да застелиш с вестници отдолу. И после да гадаеш... :rolleyes:

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да по питам и аз нещо - на Спейс Стар 1.8, двигателя който е - газова уредба може ли да се сложи? Трудно ли се слага? Подочух, че на ГДИ-тата преди време не искали да слагат, това вярно ли е?

Колега по принцип мисля , може да се сложи, но смятам че цената която ще ти кажат е уникално висока и ще се откажеш. Аз сега едно ГИ се двоумя, а за GDI мотора...... . Проучи и пиши резултата . Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте ! Много отдавна се каня да попитам някой знае ли точно какво означава надписа DI-D който е отзад на колата ? Предварително Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обслужих колицата и се наложи и някои дреболии по ходовата - външни кормилни накрайници и задни биалетки. Прегледаха я, май др.няма. Долях спирачна течност и изгасна лампата, ама нещо ми омаслява казанчето отдолу,не мога да разбера дали е от него,капачката или малките маркучета или скобички, но леко прокапва надолу едва доловимо, а пък е киселина все пак...Питах в ед.маг.-ново казанче 230 лв. Ония ден забелязах и съвсем леко прокапване и омасляване от антифриз и откъм дебелия маркуч/вижда ми се здрав/ който излиза под перката на радиатора нагоре-там не мога да видя и разбера от скобичката ли нещо или пък от маркуча, или да не е от самия радиатор? Някой подобен проблем да е имал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе много ми харесва този модел на Мицубиши, яка бегачка е/шегувам се/ :first: Оня ден баща ми казал на един негов приятел ква кола съм взел и оня казал - Не се сещам за модела, ама звучи като да си е...е майката :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Много отдавна се каня да попитам някой знае ли точно какво означава надписа DI-D който е отзад на колата ? Предварително Благодаря !

DI-D - Direct Injection Diesel. Демек директно впръскване на горивото в случая нафтата.

Мисля мотора е на Рено, каквато е и версията със 102 к.с. Имам приятел със такъв и ми се вижда, че е доста пъргав за ''трактор'' :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам спеис стар 1.9д 116 к и искам да попитам от колко оборота започва да надува турбината. Благодаря ви предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам спеис стар 1.9д 116 к и искам да попитам от колко оборота започва да надува турбината. Благодаря ви предварително

Над 2000 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте ! Имам един странен въпрос - днес един съсед който има дизелова кола ми каза , че слагал в дизела двутактово масло 200гр. на 40-50 литра нафта защото по норми на европейският съюз нещо нямало в нафтата и ако я караш само с нафта от бензиностанциите щяло нещо да се прецака-нямало някакво смазване на помпата и други неща. Вярно ли е това :icon_hmm: ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...