Премини към съдържание

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз карам вече две зими с Nokian WR и съм много доволен. Ефекта се видя по-предната зима, когато падна към 40 см сняг и изпълних ролята на снегорина първата сутрин. Според тестовете на АДАК е от среден клас, но беше най бърза на сняг и Нокиан я обявиха за най-бързата зимна гума. За моя Акорд взех 185/65/15 при нормални 195/60/15 /за зимните гуми се препоръчва да са по-тесни за по-добра проходимост в сняг/ и гумата ми струва към 130 лева с монтажа.

От високия клас препоръчвам Goodyear Ultra Grip. Старата ми кола: Лансер 1.3 '94 го карах само с Goodyear /при това всесезонни Vector 3 и Vector 5/ 6 години и нямах никакви проблеми зимата. Преди това имах Галант 1.8 '89 и него две зими го карах с Goodyear!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах Нокиан и съм доста доволен. Сега карам с Тойо, летни и съм много доволен от гумата - и за сухо, и за мокро, колата се държи много добре.

Та бих искал да ви питам за впечатленията ви за зимните Тойо....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясна е работата. Всеки си има предпочитания и впечатления. Та и Аз да споделя тогава. Fulda Crystal Montero. Това са гумите от които съм най-доволен за зимни те условия в нашия регион. от 96г съм шофьор и съм покарал доста зимни гуми. Тези най-добре ми пасват на стила на каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв ще трябва да е максимума ширина на джантата за да може да пасне на 205/60? Колегата горе посочи едни приятни OZ, но 7.5" не съм сигурен дали стават.

 

Тези размери стават и са пробвани от американците

 

Гуми:

 

205/60R16

215/55R16

225/55R16

 

205/55R17

215/50R17

225/50R17

 

215/45R18

225/45R18

235/40R18

 

225/40R19

235/35R19

245/30R19

 

225/35R20

235/30R20

245/30R20

245/35R20

255/30R20

 

Джанти:

 

16x6.5"

16x7.0"

 

17x6.5"

17x7.0"

17x7.5"

17x8.0"

 

18x7.0"

18x7.5"

18x8.0"

 

19x7.5"

19x8.0"

19x8.5"

 

20x7.5"

20x8"

20x8.5"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация :). Обаче ми се струва, че на 225/55R16 ще могат да се сложат 16х7.5", но те пък от своя страна не ни вършат особена работа през зимата заради дебелината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация :). Обаче ми се струва, че на 225/55R16 ще могат да се сложат 16х7.5", но те пък от своя страна не ни вършат особена работа през зимата заради дебелината.

Колега, дебелината е една и съща и на трите размера. Не се заблуждавай от цифрите 55. Това беха някакви проценти от ширината на гумата, ако не се лъжа. Но мисля, че съм прав. Taka че дали е 205/60, 215/55 или 225/55. Даже мисля, че 225 е по-висока от другите. А 225/55 R16 може и на 16x7'' и на 16x8'' да се сложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за ширината - 205, 215 и 225 са си различни ширини, каквито са съответно 6,5, 7 и 7,5 инча на джантата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за ширината - 205, 215 и 225 са си различни ширини, каквито са съответно 6,5, 7 и 7,5 инча на джантата.

Извини ме колега. Писах това, защото си писал за дебелината, а не за ширината. За зимата по-теснички разбира се. колкото по-тесни толкова натиска на квадратен сантимерър от протектора е по-голям, повишава се сцеплението и караме по-стабилно и сигурно в снега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А откъде и на каква цена идва гумата?

 

Иначе колега Сивков, ти вкара интересно предложение в другата тема, за което не се бях замислял (а би трябвало да е първото нещо, за което да се сети човек :P) - да се сложат гуми на 18" джанти. За сцеплението е ясно и точно за това всички се насочваме към 16", но от 215 до 205 реално не е фрапираща разликата и много ми е интересно колко ли ще се различава поведението на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой карал ли е само с 2-зимни гуми само на двигателните колела ?

Че се замислям дали да вземам 4 зимни гуми .

То и в Бургас една зима ама знае ли човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А откъде и на каква цена идва гумата?

 

Иначе колега Сивков, ти вкара интересно предложение в другата тема, за което не се бях замислял (а би трябвало да е първото нещо, за което да се сети човек :P) - да се сложат гуми на 18" джанти. За сцеплението е ясно и точно за това всички се насочваме към 16", но от 215 до 205 реално не е фрапираща разликата и много ми е интересно колко ли ще се различава поведението на автомобила.

За 18" размерите почват от 225 нагоре... което не е гот. Ако някой може да ми покаже хубава зимна гума с 215/45 може да дискутираме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за гумите съм го решил.... Michelin Primacy Alpin PA3 205/60/16, ама за джантите още се чудя...

Ами ти си решил и това бе колега 205/60/16" :D или се чудиш дали желязни или аломиниеви?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А откъде и на каква цена идва гумата?

 

Иначе колега Сивков, ти вкара интересно предложение в другата тема, за което не се бях замислял (а би трябвало да е първото нещо, за което да се сети човек :P) - да се сложат гуми на 18" джанти. За сцеплението е ясно и точно за това всички се насочваме към 16", но от 215 до 205 реално не е фрапираща разликата и много ми е интересно колко ли ще се различава поведението на автомобила.

Абе да ти кажа разликата май няма да я усетим, защото през зимата по-внимателни ще сме с карането. А това за сцеплението е за непочистени пътища с големи наклони, по каквито се надявам да не ми се налага да карам. Нали плащаме за да ги почистват. Погледнете темата за събирането на Пампорово и си дайте мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, тъй като това може да се каже, че ще е първата зима на модела тук, нека споделяме кой към какви гуми и джанти се е насочил. Лично аз съм решил единствено, че ще бъдат 16", но останалото още ми е мъгла. Някой има ли представа 16" джанти в Балкан Стар на каква цена са? Гуми - марки, модели?

с колко дупки трябва да са новия галант

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой карал ли е само с 2-зимни гуми само на двигателните колела ?

Че се замислям дали да вземам 4 зимни гуми .

То и в Бургас една зима ама знае ли човек.

Карал съм. По точно пробвах. Беше истински ужас, задницата си тръгва когато и на кадето си иска, и то доста бързичко. Не става, освен ако не си решил да си блъскаш колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм. По точно пробвах. Беше истински ужас, задницата си тръгва когато и на кадето си иска, и то доста бързичко. Не става, освен ако не си решил да си блъскаш колата.

 

Благодаря , само питах нямам намерение за сега да я блъскам така , че ще мина на вариянта с 4 зимни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко влизам в противоречие, но при по спокойно каране, няма проблем само с предни зимни, но ако имаш възможност, нека да са 4!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко влизам в противоречие, но при по спокойно каране, няма проблем само с предни зимни, но ако имаш възможност, нека да са 4!

 

Е щом съм могъл да си купя такава кола , мога ли да не мога да си позволя 4 зимни :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги погледнете в Дианата - Nokian WR G2 225/40/18", Continental contact TS790 V 225/45/18".Това са с много малко по-широки от тези 18" летните, с които си купихме колите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те са по-широки от летните, а идеята е да са по-тесни или същите. Аз лично не бих си взел по-широки и по-ниски от летните, губи се смисъла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...