Премини към съдържание

Още един Галант в отбора на феновете


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От близо седмица и аз най-после се сдобих с Галант GLSi, 97 г., 2000 cc, LPI газов инжекцион. Търсих го почти два месеца, през което време изчетох доста неща от интернет с намерението да взема Спейс Стар или Субару Форестер, докато накрая не попаднах на DJ_Tymbi. И слава Богу, защото той ясно и точно ми обясни плюсовете и минусите на Спейс Стар-а, Форестер-а, Каризма-та и Галант-а. След това изборът на марка / модел беше очеваден, още повече, че в миналото почти девет години карах Лансер 86 г., който сега е каран брат ми и ако изключим ръждата, по него няма почти никакви ядове (тази кола е феноменално здрава и ако спре да върви, това ще е само поради ръжда).

След като преди пет години дадох Лансера на брат ми, реших да взема нещо оптимално по отношение цена/качество. Ето защо взех Нисан Примера 1.6, 95 г., сглобена в Англия, която отвътре ми се виждаше малко неудобна. Мислех, че ще свикна с това, но се оказа, че съм грешал. В сравнение с Лансера, Примерата отвътре не само че беше грозна (с което все пак с времето свикнах), но и доста неудобна (с което не свикнах), въпреки, че не мога да кажа защо. С Лансера имах чувството, че колата е правена за мен. Същато чувсто имам сега и за Гланта (въщност всичко това ви познато:). Разликата в качеството на сглобката (имам предвид купето) беше драстична: част от тавана се отлепи, платмасите по купето скъцаха, при пълен ляв/десен завой свиреше ремък ... Доволен съм единствено от двигателя, който предполагам си беше японски. От всичко това разбрах, че компромиси с качеството не трябва да се правят. Това разбиране се превърна за мен в закон, когато един хубав следобед преди два месеца Нисана се запали на едни светофар, в резултат на кето изгоря целия преден кош. С други думи девиза "Събуди се и карай!" за мен има напълно конкретно занчение - след Примерата трябваше да се събудя за да мога да избера и карам нещо истинско. И това благодарение на DJ_Tymbi, който ми помогна да си избера Галант и след това му смени всичко, което беше за смяна. Сега Галанта просто мърка!

Едва ли ще изненадам членовете на форума с още една благодарност към DJ_Tymbi, затова ще цитарам една мисъл на брат ми, под която се подписвам и с двете ръце: "Струва си да си купиш Галант само заради това, че ще имаш на разположение човек като DJ_Tymbi, който да ти я поддържа".

 

Относно форума: По-горе писах, че когато избирах кола, доста се рових из българските форуми за коли. Това ми позволи да направя и известни сравнения. За ваша чест трябва да признаня, че не съм видял друг форум, кото да съчетава в такава степен интелигентност, коректност и добронамереност. Усещането за точност и балансираност на мненията във форума, не знам защо, подозрително ми напомня за пруктите на Mitsubishi.

 

За тези, които са тигнали до тук и смятат, че са си загубили времето в четене на настоящето - моите извинения, на всички останали желая ползотворна седмица!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Мога единствено с искрена възхвала да ти ръкопляскам :icon_clap: и да кажа едно голямо "Добре Дошъл" :drinks: :yes3: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога единствено с искрена възхвала да ти ръкопляскам :icon_clap: и да кажа едно голямо "Добре Дошъл" :drinks: :yes3: :good:

Добре дошъл, в Галантия, това не е сън, ти наистина не караш кола, а четириколесно бижу. Много безаварийни километри. А отностно Dj Tymbi, 40 % от българите бяха като него, но да не навлизам в подробности. Карай и не му мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успял си да напишеш много от нещата, които все ми се е искало да кажа, но не съм успявал. Поздравления за избора и ти пожелавам да надживееш мечтите си с този Галант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

честито и от мен колега

е сега да видиш колко може да е хубаво и просто и приятно и удобно и качествено и .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

честито и от мен колега

е сега да видиш колко може да е хубаво и просто и приятно и удобно и качествено и .........

 

...................... И ........... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях тоз Галант и смея да твърдя, че изглеждаше доста добре! :)

Поздравления за този избор и безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита кола, със здраве да я караш "по хубавите друми из Родината"! От къде я взе? Предполагам не е от Горубляне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита кола, със здраве да я караш "по хубавите друми из Родината"! От къде я взе? Предполагам не е от Горубляне?

DJ_Tymbi ми даде телефона на човека, който е вкарал много коли от Холандия. Свързах се с него, обясних му какво искам и след две седмици той ми я докара. Доверих му се защото: 1. DJ_Tymbi ми го препоръча, 2. Не искаше капаро, 3. Докарването на кола не ме задължаваше да я купя, 4. Търговецът знаеше, че за да я взема трябваше първо DJ-я да я хареса и 5. Философията му за успех в продажбите се основаваше не на единични доходоносни "удари", а на удовлетворението на клиента (малко по ниски цени, внимателен избор на колите, което му гарантираше бързи продажби / завъртане на парите). Пътува за Холандия или Германия 3-5 пъти месечно.

А иначе човекът си има автокъща в Горубляне, в която продава и каравани - всъщност той докарва колите на собствен ход със закачена отзад каравана. Казва се Симеон и тефонът му е 0888537919. Смятам, че е коректен, което като цяло е рядко срещано качество при автодамбазите.

 

П.П.Сещам се за един продавач на коли, който предлагаше Спейс Стар за 13 000 лв., доста добре запазен (от Италия), който ми каза, че колата е 2003 г. (десетата цифра във VIN кода показваше, че колата е произведена 1999) и че нова такава в момента в магазина струва 46 000 лв. Реших, че е добре да му дам възможност да наговори тези неща и пред други хора (с надеждата, че повечето купувачи предварително са се поинтерсували за модела автомобил който искат за купят) и затова си тръганх без да коментирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ_Tymbi ми даде телефона на човека, който е вкарал неговата кола от Холандия. Свързах се с него, обясних му какво искам и след две седмици той ми я докара. Доверих му се защото: 1. DJ_Tymbi ми го препоръча, 2. Не искаше капаро, 3. Докарването на кола не ме задължаваше да я купя, 4. Търговецът знаеше, че за да я взема трябваше първо DJ-я да я хареса и 5. Философията му за успех в продажбите се основаваше не на единични доходоносни "удари", а на удовлетворението на клиента (малко по ниски цени, внимателен избор на колите, което му гарантираше бързи продажби / завъртане на парите). Пътува за Холандия или Германия 3-5 пъти месечно.

А иначе човекът си има автокъща в Горубляне, в която продава и каравани - всъщност той докарва колите на собствен ход със закачена отзад каравана. Казва се Симеон и тефонът му е 0888537919. Смятам, че е коректен, което като цяло е рядко срещано качество при автодамбазите.

 

П.П.Сещам се за един продавач на коли, който предлагаше Спейс Стар за 13 000 лв., доста добре запазен (от Италия), който ми каза, че колата е 2003 г. (десетата цифра във VIN кода показваше, че колата е произведена 1999) и че нова такава в момента в магазина струва 46 000 лв. Реших, че е добре да му дам възможност да наговори тези неща и пред други хора (с надеждата, че повечето купувачи предварително са се поинтерсували за модела автомобил който искат за купят) и затова си тръганх без да коментирам.

 

...първо да ти честитя новата поидобивка, - много безаварийни и да си я караш с ооогромен кеф!!!

 

И мойто-самолет е от Симо, - ядове с колата нямам никакви освен че вече са и за смяна задни амортесори, което за кола 1996 си е нужно! :) - ще ги сменям при Пламен тия дена надявам се ако не е зает:) - Симо я беше вкарал от Холандия и още първият път като я видях, нещо от вътре ми каза: Това Заро е твойта кола! - а Симо обича ракия :) :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А иначе човекът си има автокъща в Горубляне, в която продава и каравани - всъщност той докарва колите на собствен ход със закачена отзад каравана. Казва се Симеон и тефонът му е 0888537919. Смятам, че е коректен, което като цяло е рядко срещано качество при автодамбазите.

Сещам се кой е. Миналата година преди да си докарам моята кола от Германия, ходих на Горубляне в неговата автокъща (най-накрая вдясно) и имаше един Галант, но му искаха много пари! Когато си докарах моя Галант и го регистрирах се оказа, че с докарването, ремонта (трябваше да се сменят тампоните над предните амортисьори), обслужването и регистрацията пак излезе по евтино отколкото първоначалната цена там (т.е. цената с отстъпка), където тепърва колата трябваше да се регистрира, обслужва и ремонтира (щото имала някакъв проблем и ремонта щял да излезе "най-много 50 лв." - така твърдеше синът на въпросния Симо)! Така че всеки си преценява откъде и за колко да си вземе колата! Най-важното е, че си доволен от покупката!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Честито! Със здраве да си го караш и много да му се радваш!

И аз започвам да събирам пари за една галантна кола :icon_dance:

В контекста на последната част на първия пост ще вметна, че случайно, докато четях в тунинг-бг форума за разни марки и модели автомобили, прочетох едно мнение, което ме накара да се регистрирам тук. Там се казваше горе-долу същото, каквото и ти си казал. И аз също го забелязвам и много се радвам че е така.

Остава да досъбера пари и дано имам късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си го караш и много да му се радваш!

И аз започвам да събирам пари за една галантна кола :icon_dance:

В контекста на последната част на първия пост ще вметна, че случайно, докато четях в тунинг-бг форума за разни марки и модели автомобили, прочетох едно мнение, което ме накара да се регистрирам тук. Там се казваше горе-долу същото, каквото и ти си казал. И аз също го забелязвам и много се радвам че е така.

Остава да досъбера пари и дано имам късмет!

Ами успех колега, ще чакаме с нетърпение "още един в кюпа"............. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Множим се! Какво по-хубаво от това!

Честито, колега, а и щом Пламен я е избирал - проблемите ти са сведени до минимум! Със здраве да си я караш и безброооой безаварийни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами успех колега, ще чакаме с нетърпение "още един в кюпа"............. :icon_clap:

Пламене, трябва да сключим договор с правителството да те клонира на всеки 30 внесени диаманта по веднъж... Пред вас е взело да става тясно на улицата, а всички взеха при теб да ходят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В моя град няма нито един галант модел 97-ма. Тъкмо се опитвах да опиша на сестра ми и майка ми как изглежда колата, когато стигайки до бензиностанцията видях един автовоз с три коли, паркиран непосредствено до нея. Познайте каква беше колата по средата!

Докато мацката сипваше бензина, аз отидох да го разгледам. Син, 2.5 V6, с бежова кожа, л. дж... Общо взето отвън беше добре. Обаче вътре не ме изкефи - кожата изглеждаше овехтяла и напукана, таблото захабено, а задната седалка я нямаше и беше пълно с багаж. Всъщност може да е била сгъната, не знам. Автовозът е оставен там за да го пазят работещите на смени бензинджии. Питах на кого е, но казаха че не знаят и в понеделник мъжът щял да дойде.

 

Искате ли утре да отида да го наснимам през деня и да ви покажа какво е положението пък вие ще дадете акъл каква цена заслушава? Какво ще кажете?

 

Трябва да се измие цялата кола - и отвън и отвътре. Особено отвътре и може би няма да е толкова зле, колкото ми се видя. Все пак ме беше срам да зяпам. То и моята кола като я измият на автомивката и искам да се събуя преди да вляза :rolleyes: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, всички коли с кожен салон имат напукване на кожата. Всички имат и дребни проблеми по интериора/щом е втора ръка/. Всичко това се прави напудря с препарати, но важното е двигателя, ходовата част и скоростите да са наред.

п.п Естествено и климатика трябва да е в изправност, защото ремонта му е доста скъп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...