Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бензин от Марешки в София.


Препоръчано мнение

Колеги, от няколко дни Марешки отвори бензиностанция в Люлин на доста примамливи цени. Някой ползвал ли е гориво от там и ако да как се държи автомобила с него, като разход и мощност? Аз мисля следващото пълнене да го направя там за проба (15лв на резервоар си е добра разлика)....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За бензина не знам колега, зареждах газ там... Колата се държи перфектно и сякаш има мааааалко повече мощност. Колкото до разхода, още не мога да кажа, минал съм само 150км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих нафта на 1.86 лв. покарах 30-40 км. не усещам да има разлика в поведението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз заредих в петък, минал съм около 100 km, не забелязвам разлика във вървежа, очаквам да видя разхода :).

По повод качеството, струва ми се, че това е най-проверяваната верига за горива в България. Със сигурност щяха да затворят всички обекти, ако можеха да се закачат за нещо.

Не знам що за птица е Марешки, но в радиус от около 5-10 km цените на другите бензиностанции паднаха с по 6-7 ст./l за една нощ :). Което не е достатъчно, но все пак е тренд :)

Близо до нас има Лукойл и от известно време му ползвам само кафето и тоалетната :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от близо година зареждам дизел на Марешки (Габрово) и не съм забелязал разлика в качеството и разхода с останалите бенизностанции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм зареждал на новата бензиностанция, за да видя как е. Отказаха ме снимките с опашки от първите дни. Ще изчакам да мине първоначалната еуфория и ще го пробвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера заредих и бензин, никакви проблеми. Забелязах че са залепили етикетчета до помпите с отбелязан 7 % на етанол в горивото.

Бензиностанцията има почти 50 ( може да са и 50) колонки, опашката за зареждане почти не спира да се движи. Няма какво да изчакваш. Носи си пари в брой за да платиш. Не работят с ПОС терминал заради банковите такси.

На околовръстното на Лукоил цената беше 2,09 при Марешки в Люлин 1,88.

Сметката е спестени 10,52 лв. при заредени 52 литра бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм зареждал на новата бензиностанция, за да видя как е. Отказаха ме снимките с опашки от първите дни. Ще изчакам да мине първоначалната еуфория и ще го пробвам.

Еуфорията не отминава.Винаги е с опашки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еуфорията не отминава.Винаги е с опашки.

 

Няма да отмине тази еуфория :D. Аз лично само от Марешки зареждам, винаги до горе. Никога не са ми препълвали резорвоара :D (ОМВ успяха да съберат 42 литра в 40 литра резервоар).Качеството на Марешки е добро. В предвид това, че сигурно най-много проверки има от всички останали бензиностанции взети заедно, може да сте спокойни, че качество и количество ще са ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз зареждах при Марешки и не усещам разлика в поведението на мъртвиняка. Да споделя една хитринка, ако влезете в бензиностанцията откъм колелото на тролеите ще спестите редене на опашка, такава отам почти няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да прасна едно негативно мнения в изборния ден, че не може само позитиви. Никога не съм зареждал от Марешки, не мисля и да го правя. Преди време продадох галанта и минах на Субару и сега повече се мотам в субару форума макар че от време на време влизам и тук (старата любов ръжда не хваща :icon_rock: )

Та в субару форума както може би във всички форуми има тема за горивата. Както знаете съзвездието е меко казано по-капризно към масло и гориво от трите диаманта. Искам да ви кажа, че 6А13 e железен двигател, ама вие си знаете де :icon_thumbup:

Отклонявам се от темата накратко поствам линк от предпоследната страница https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=7551&start=620

Логовете на колегата ясно показват, че горивото не е с октаново число 95, а може би по ниско 91 или дори по-надолу. Това не би трябвало да е проблем предвид факта, че 6А13 е железен двигател и сигурно и с олио ще върви, но да се знае....

И да не припомням старата поговорка с врачански привкус: Сиренйето е с пари!

Поздрави на всички и гласувайте :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да прасна едно негативно мнения в изборния ден, че не може само позитиви. Никога не съм зареждал от Марешки, не мисля и да го правя. Преди време продадох галанта и минах на Субару и сега повече се мотам в субару форума макар че от време на време влизам и тук (старата любов ръжда не хваща :icon_rock: )

Та в субару форума както може би във всички форуми има тема за горивата. Както знаете съзвездието е меко казано по-капризно към масло и гориво от трите диаманта. Искам да ви кажа, че 6А13 e железен двигател, ама вие си знаете де :icon_thumbup:

Отклонявам се от темата накратко поствам линк от предпоследната страница https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=7551&start=620

Логовете на колегата ясно показват, че горивото не е с октаново число 95, а може би по ниско 91 или дори по-надолу. Това не би трябвало да е проблем предвид факта, че 6А13 е железен двигател и сигурно и с олио ще върви, но да се знае....

И да не припомням старата поговорка с врачански привкус: Сиренйето е с пари!

Поздрави на всички и гласувайте :drinks:

.....и аз така мисля, май нещо си играят с октана ,но не съм сигурен....на 6 коли вече правя диагностика заредени от Марешки, и виждам разлики в аванса на пр. ход на моторите.......една от причините е именно от бензина....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това което подозирате е факт, то значи въпросните "проверки" са поредния фалш в тази държава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това което подозирате е факт, то значи въпросните "проверки" са поредния фалш в тази държава...

....има толкова добри разредители за бензин, които са доста по евтини от него, че дори и с ДВГ с променлива степен на сгъстяване да дойде, може и да не установят разлики.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подозирам, че и по другите бензиностанции, това което в България наричаме А95 е реално А92.

Просто при Марешки може да е А91 и оттам да му идва разликата.. ;) - Имате ли друго обяснение за многобройните истории как някой си минал през цяла Европа с разход 7/100 и като влезе в БГ разходът скача на 9/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли друго обяснение за многобройните истории как някой си минал през цяла Европа с разход 7/100 и като влезе в БГ разходът скача на 9/100.

 

Няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да прасна едно негативно мнения в изборния ден, че не може само позитиви.

Ей, събори на човека рейтинга с това мнение .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/tooth.gif От 6 и кусур % на президентските избори, на едва 4 % на тези .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

 

Имате ли друго обяснение за многобройните истории как някой си минал през цяла Европа с разход 7/100 и като влезе в БГ разходът скача на 9/100.

Аз имам .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Това българите са странно явление. Когато трябва да плюят горивата, като се приберат от чужбина колите им започват да горят повече, когато обаче трябва да си хвалят колите в темите за разход, нещата рЕзко се променят .

Аз лично съм виждал твърдения в този форум преди години, как Каризма ГДИ горяла 4/100, http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif докато тези по европейските сайтове си горяха 6-7/100 и все си мислех, че тази разлика идва от по хубавите ни горива .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей, събори на човека рейтинга с това мнение .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/tooth.gif От 6 и кусур % на президентските избори, на едва 4 % на тези .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Да бе широк обществен отзвук след моя пост, сринах на Ярешки рейтинга едвам влезе в парламента..... :icon_clap:

И сега като се започне една работа за българския народ, като се направят едни бензиностанции със сто октанов бензин на цена левче, като се зараздават едни ево X на електората и направо ще заживеем щастливо като в приказките.....

Айде стига съм тролил :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми понеже ми е до гъза, се пуснах и аз с един резервоар. :) Не забелязвам никаква разлика с останалите бензиностанции. Т.е. ще продължа да си пълня от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми понеже ми е до гъза, се пуснах и аз с един резервоар. :) Не забелязвам никаква разлика с останалите бензиностанции. Т.е. ще продължа да си пълня от там.

....я мини утре да засечеме някои неща......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно няма и да видиш разлика, защото ако имаше такава отдавна да са затворили обектите му .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Това за разликата са приказки от народния фолклор, като един вид основание за по ниските му цени, а той човека просто не е толкова алчен .

Не знам как не са измислили още теория, че и лекарствата му са ментета, които е седнал и сам си прави, защото и те са на много по ниски цени от останалите аптеки ( между които също няма картел сигурно), защото вчера се произнесоха, че между петролните бизнесмени у нас такъв не съществувал .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че си е съвсем точен бензинът.

 

А с близката негова аптека от самото начало нещо не ми върви.. -- ама не знам и аз защо: Първо влизам един ден да си купувам антибиотик и продавачът нямаше нужното количество, затова ми продаде малка опаковка + половината от голяма опаковка.

Взимам си бележката, излизам и чета: малката опаковка = Х лв., същото количество от голямата Х + 2 лв (примерно).

 

Връщам се след малко и му казвам: - Абе, може ли две малки опаковки да струват с 2 лв. по-евтино от една голяма?? - или защото хората си мислят, че като вземат голяма ще им е по-евтино, та удобен случай да ги натоварим.. На продавачът му стана неудобно и каза, че верно не трябва да е така, ама явно някой е решил да сложи такива цени: - по-малката опаковка да е по-евтина.

/- Просто много голяма случайност, че нямаше цяла голяма, иначе щях да си взема една голяма. Нямаше да имам база за сравнение. т.е. и аз щях да съм от прекараните с по-високата цена на голямата опаковка./ Този номер го правят по принцип навсякъде, даже и с праха за пране. Използват, че човек си мисли да вземе по-голяма опаковка, защото би трябвало да е по-на далавера, ама не е.

 

В случая продавачът реши да ми върне парите до по-добрата цена. Но после пак влизам нещо да си купувам, може би беше етилов спирт 1 литър - че нямах зимна течност в чистачките и ми хрумна да го сипя вътре, за да разреди.. Не знам дали беше на по-добра цена от при другите аптеки, всъщност хич не ми се видя по-ниска -> май беше 7 и нещо лв. А същото количество си бях купувал предна година за 6.20 лв. от съседната аптека. Но едно, че няма от къде да знам дали междувременно не са му вдигнали цената. И второ, че цените между различните производители може да варират с около 1 лв.

Обаче нали съм вече предубеден, и най-внимателно чета касовата бележка, на която пише: Цена еди какво си, ала бала, -- ДНЕС ВИЕ СПЕСТИХТЕ Х лв.. -- ха!

 

Връщам се и питам продавача: -- ъ-ъ, абе, любопитно ми стана.. можете ли да ми кажете какво съм спестил, какви са тези Х лв??

Продавачът: - Ами, не мога да ви отговоря, наистина много хора са ме питали, така и не знам какви са тези Х лв.

(- то ясно, че софтуерът ги отпечатва на бележката, само че от къде ги вади, по какво ги смята, какво съм спестил - и пак повтарям, че не знаех актуалната цена към момента на 1 литър етилов спирт по другите аптеки, но цената на този не ми се видя по-ниска. И горе-долу тогава започнах съвсем да им се дразня от тези балъшки методи за омагьосване на доверчиви пенсионери, особено заради това: "вие спестихте Х лв." - и спрях да пазарувам от там.

 

Все едно Мегапартс като ви напишат: карбуратор за Форд Фиеста - 60 лв. задраскано, и отдолу отстъпка с нова цена = 26 лв. - цигански тарикатлъци, ама аз нали ги разглеждах преди един месец (в края на февруари) - всичките им такива карбуратори и моно-та бяха на цени за по 15 лв. и всъщност никой не се е изтрепал да ги купува.. ;)

 

p.s. Може би не ми върви с тази аптека на Марешки, защото аптеката е пред нас от доста време, но за пръв път влязох в нея, когато беше намаляваща фазата на луната.. ;)

Редактирано от dreadx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...