Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дaнък МПС


Препоръчано мнение

Много интересно. По "социалистическо" време, като ме спреше милиционер, ми искаше всички документи- книжка, талон...... и квитанция за платен данък.

Сега като ме проверяват, им давам квитанция за платен данък, а милиционерите викат, че не било тяхна работа. Аз обикновено кипвам и им казвам: "пари е давано :), ще проверите квитанцията" :). И те го правят с огромно неудоволствие.

Питам: толкова ли е трудно да се накарат милиционерите (държавна заплата) като те проверяват за нещо, да проверят и данъка (държавно вземане)?!?

Държавата, като администрация си е виновна, че не може да си събере вземанията. Тарикати винаги има и е имало. Просто преди 25-30 години почти не им минаваха номерата. Сега е национален спорт :(.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Пич, ако си беше плащал данъците всяка година, че и на две вноски в годината, нямаше да се налага да ти съчувстваме.

Знам,..дето се вика,ако бях слагал по 50ст всеки ден щеше да ми е мирна главата...Просто отлагах,отлагах заради други неща и това както казахте че няма силен контрол върху данъците на автомобилите и никой не те принуждава да плащаш....Ако акта за неплатен данък беше колкото за гражданска всеки сам щеше да се натиска да плаща...Не като мен да чака да се натрупат...

Както и да е,пари к'ат вестници:)

А кога ще има национален протест с/у цената на винетките?Някаква организация ,някой нещо няма ли да организира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А кога ще има национален протест с/у цената на винетките?Някаква организация ,някой нещо няма ли да организира?

Хах, че това да не е концерт в арена Армеец? Ще има протест когато на всички им писне, но явно има още мегдан за игра на нерви.

Такъв масов протест като последния, мисля, че няма да има скоро, защото след въпросния нищо хубаво не се случи, и хората още повече се обезвериха. За личната аритметика по разходите покрай колата, мнението на Miroslav е много вярно. Границата 100кс. винаги е играла важна роля в избора на кола. Данъците са за да се плащат. По същата логика се плащат и данък недвижими имущества.

al_bandi, ако колата ще се кара само на село, даже и табели не ти трябват (зависи кое е селото все пак) :icon_thumbup:

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са вързани вече, не е както преди няколко години. При регистрация в КАТ, те пускат данни в данъчното и ти слагат новорегистрираното МПС в партидата, не се налага да ходиш сам да регистрираш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика се плащат и данък недвижими имущества.

al_bandi, ако колата ще се кара само на село, даже и табели не ти трябват (зависи кое е селото все пак) :icon_thumbup:

С тази разлика, че тях не можеш да ги бракуваш като колата, независимо дали ги ползваш или не и данъка им ще го плащат и децата ти, и внуците, нищо че може да живеят на другия край на България или в чужбина .

 

А за селото не си прав, табели може да не трябват, ама ако реши да ходи до нивата ще му трябва винетка, :lol: защото нивите са извън селата, а на края на селото си има табела за задължителна винетка .:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... кога ще има национален протест с/у цената на винетките?Някаква организация ,някой нещо няма ли да организира?

http://www.bgsever.info/news/2015/11/21/протест-срещу-по-скъпите-винетки-ще-им/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

За смях сме....Повече от 100 плевенчани се събраха....Това е несериозно...Няма ли неправителствени организации,синдикати??или всички се включват само ако имат кирия....

Винаги сме така-тъпчат ни,мълчим си,ама иначе все недоволни!Явно този половин век турско робство се е отразил през поколенията сериозно върху психиката на съвременния българин....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, тези които (искат да) протестират срещу цената на винетката с +30 лв., дали си правят сметка и знаят ли приблизитлено колко лева харчат годишно за гориво? Ей така, да питат един от протеста, да чуем какво ще ни каже. Ако знае, ще трябва да каже, че за около 10000 км. годишно (което е съвсем малко) цената на горивото е около 2000 лв. Значи - има 2000 лв. за гориво, но няма още 30 лв. за винетка. Разбира се, оставяме настрана, че в БГ много се краде. Но въпреки това - не са тези 30 лв. от които ще обеднеем/забогатеем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За смях сме....Повече от 100 плевенчани се събраха....Това е несериозно...Няма ли неправителствени организации,синдикати??или всички се включват само ако имат кирия....

Винаги сме така-тъпчат ни,мълчим си,ама иначе все недоволни!Явно този половин век турско робство се е отразил през поколенията сериозно върху психиката на съвременния българин....

Батинка, ако беше половин век нямаше да се отрази, ама виж 5 века - със сигурност.

Що се отнася до колегата Стоян: въпросът е принципен и трябва управляващите да знаят, че не могат да правят каквото си искат, както са свикнали!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, тези които (искат да) протестират срещу цената на винетката с +30 лв., дали си правят сметка и знаят ли приблизитлено колко лева харчат годишно за гориво? Ей така, да питат един от протеста, да чуем какво ще ни каже. Ако знае, ще трябва да каже, че за около 10000 км. годишно (което е съвсем малко) цената на горивото е около 2000 лв. Значи - има 2000 лв. за гориво, но няма още 30 лв. за винетка. Разбира се, оставяме настрана, че в БГ много се краде. Но въпреки това - не са тези 30 лв. от които ще обеднеем/забогатеем.

 

На мен пък сте ми интересни такива като теб, само 30 лв. се вдига винетката- защо да протестираме, утре ще вдигнат тока само с 10-20 %, защо да протестираме, после и застраховка ГО само с няколко процента и пак защо да протестираме .

Трябва да се протестира даже и за стотинки увеличение щом е неоснователно, както в случая с винетките, докато има такива масони, дето само 30 лв. не ги събарят, управляващите ще си правят каквото си искат .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, тези които (искат да) протестират срещу цената на винетката с +30 лв., дали си правят сметка и знаят ли приблизитлено колко лева харчат годишно за гориво? Ей така, да питат един от протеста, да чуем какво ще ни каже. Ако знае, ще трябва да каже, че за около 10000 км. годишно (което е съвсем малко) цената на горивото е около 2000 лв. Значи - има 2000 лв. за гориво, но няма още 30 лв. за винетка. Разбира се, оставяме настрана, че в БГ много се краде. Но въпреки това - не са тези 30 лв. от които ще обеднеем/забогатеем.

 

67лв са много,а 97 къде отиват?Не са 30лв колега повече са...И въпроса не е в тях ,а в това че се примиряваме (както ти) с всяка простотия в тая е***а държава....

Искам да ми кажеш как ЗАРАДИ един човек във Варна цените на горивата паднаха с 40ст,а газта на 76ст литъра....???И защо на същите вериги бензиностанции в други части на държавата цените не падат???ЗАЩОТО СА МОНОПОЛИСТИ! :icon_box:

Монопола в държавата те принуждава да плащаш толкова....Защо всички безнзиностанции ВЪВ ВАРНА свалиха цените моментално след отварянето на въпросната бензиностанция?Защото са монопол!Те определяха досега колко да даваш ти за гориво....

ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ КОИТО СА ОТ ВАРНА сами да преценяг къде да зареждат гориво!!!при тези които ГОДИНИ НАРЕД ИМ ИЗПРАЗВАХА ДЖОБОВЕТЕ ИЛИ при тези ЗАРАДИ КОИТО ПАДНАХА ЦЕНИТЕ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Батинка, ако беше половин век нямаше да се отрази, ама виж 5 века - със сигурност.

Що се отнася до колегата Стоян: въпросът е принципен и трябва управляващите да знаят, че не могат да правят каквото си искат, както са свикнали!

Да де,това исках да кажа-5века:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В университета навремето изучавахме и "Кривата на Лафер" цък. Теорията накратко гласи, че човек е склонен да плаща данъци до едно положение, например 10% от доходите му. Ако са 30 % например не иска да плаща, защото ще работи на вятъра.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи - има 2000 лв. за гориво, но няма още 30 лв. за винетка. Разбира се, оставяме настрана, че в БГ много се краде. Но въпреки това - не са тези 30 лв. от които ще обеднеем/забогатеем.

Ей за туй ни казват "робско племе". Явно петте века са ни били малко :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз и 200лв. винетка ще плащам стига обаче пътищата да са ни, както в Германия. Така ще си спестя тези 200лв. от сервизни услуги, като реглажи, изправяне и баланс на джанти...да не добавям ако излезне нещо друго по окачването. Не е коректно от страна на държавата да се заблуждават хората с изрази от сорта, че без пари няма как да има хубави пътища. Аз ще попитам тогава, защо новите пътища направени уж с много пари след 1год. вече са на вълни, бабуни и коловози....за такава услуга и сегашната цена на винетката е абсурдна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Санчо, а във Варна колко човека протестираха?

Щото в Плевен не са 100 души, а над 100 автомобила.

И то за втори път тази седмица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах репортаж от един от протестите. Две неща ми направиха впечатление. Първо, там не видях никого, който да прилича на мен, на моите приятели и познати, да има поне подобни на нашите/техните автомобили. Второ, репортерите питаха един за какво протестира и той каза нещо от сорта: Цената на винетките не е променяна осем години, ОК, но и пътищата не са се променили осем години.

 

Помислих си, че този никога няма да успее да си изкара главата от собствения задник.

 

Така аз изобщо не можах да се асоциирам с този протест. След което разочарован смених и канала.

 

И понеже много теми се набъркаха по-горе, искам да споделя следното. Когато бяха протестите срещу Орешарски, аз бях всеки ден там. Вкл. блокадата срещу парламента първата вечер. Единствено ме е яд, че пропуснах нощта на белия автобус, но тогава не бях в Сф. Толкова за това как търпя да ни цедят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И понеже много теми се набъркаха по-горе, искам да споделя следното. Когато бяха протестите срещу Орешарски, аз бях всеки ден там. Вкл. блокадата срещу парламента първата вечер. Единствено ме е яд, че пропуснах нощта на белия автобус, но тогава не бях в Сф. Толкова за това как търпя да ни цедят.

Аз от този пост разбрах единствено за кой гласуваш и кого подкпрепяш, което до известна степен оправдава и твоята теза за винетките. Въпросът е: беше ли там, когато бяха протестите срещу Герб?

Лично аз подкрепям колегите - трябва да има съответствие: висок данък пътища = добра поддръжка. Казваш 8 години не се променили пътищата - а дали ще се променят следващите 8, въпреки увеличаване на винетките? - В тази връзка припомням мнението на колегата по-горе - "за качеството на новите пътища с много пари".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от този пост разбрах единствено за кой гласуваш и кого подкпрепяш, което до известна степен оправдава и твоята теза за винетките. Въпросът е: беше ли там, когато бяха протестите срещу Герб?

Лично аз подкрепям колегите - трябва да има съответствие: висок данък пътища = добра поддръжка. Казваш 8 години не се променили пътищата - а дали ще се променят следващите 8, въпреки увеличаване на винетките? - В тази връзка припомням мнението на колегата по-горе - "за качеството на новите пътища с много пари".

Този разговор е безкраен. И доколкото е силно субективно колко са 37 лв. - вероятно за един много, за друг - не толкова е по-конструктивно да знаем колко струват нови пътища. Около 4 млрд. лв. Това включва и второкласната и третокласна мрежа, без четвъртокласната. От винетки, доколкото помня, се събираха нещо близо до 200 млн. лв. годишно, тоест ще е нужно относително дълго време, докато изгреят новите пътища с пари само от винетки. С увеличението ще дойдат още 50 млн. и то ако не се случи бум на фалшификатите или хората да не започнат да карат по-често без винетка. Та с 50 млн. лв. допълнително годишно ще отнеме маалко повече време да се случат мечтаните пътища. За това кога ще се оправи четвъртокласната мрежа- не бих искал да съм циничен, но в села с по 100 души парите ще дойдат твърде късно или никога, но това май не е толкова страшно, ако се инвестират в главните пътища, ползвани от далеч повече хора.

 

Към Санчо Панса- първо, добър никнейм. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Второ, държавата е договор - добър или лош, договор. Доброволно даваш на някого правото да взема решения вместо теб - правиш го кмет, народен представител или премиер. И в договорите има права, има и задължения. Искаш път, плащаш си данъка за колата, че и другите данъци. Тук стана класически виц, допреди 5 мнения обясняваше, че не си си платил данъците, но протестираш срещу винетката... Няма да задълбавам, че не е приятно, ама бих те посъветвал да потърсиш някои отговори от себе си, ти също си държавата, не по-малко от мен или някой друг...

Проблем има, но той е че не всички пари от винетки отиват за пътища. Качеството на новите магистрали не съм компетентен да коментирам, но повечето маршрути, по които карам около 20 000 км. годишно имат известен прогрес. И ще си купя годишна винетка в края на януари догодина. Без да я сравнявам с цената на един резервоар гориво на колата ми, който струва 201, 52 лв. или малко повече от две годишни винетки.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пътищата ще се подобрят и с винетки и без винетки. Това е неизбежно. Повишената цена с 30 лв. годишно (само забележете за каква дреболия е конкретната дискусия, въпреки че в нея се намесиха и по-обширни теми) ще ни накара да си преустроим бюджетите. Например ще пием и ще пушим по-малко.

 

Така ще живеем по-добре, ще изкарваме повече пари, ще имаме не само за винетки, а и за други неща. Уикендите ще сме със семействата си, а няма да ходим на протести и да оставяме жените и децата си сами. Ей това е тъпотията - че вместо да помислим как да живеем по-добре и да изкарваме повече пари, а в почивката да сме с близките си, ние се ежим кой е по-голям протестиращ.

 

Пък кой за кого, дали и как е гласувал, изобщо няма какво да се коментира. Тук се обсъждат авто-мото въпроси. На мен само двете застраховки ГО и Каско са ми 1000+ лв., данъкът ми е 200+ лв. Винетката дали ще е 60+ или 90+ - минимална разлика. Това, че по-горе в темата има хора, които не (искат да) плащат данъци, напълно обяснява дискусията тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като изряден данъкоплатец искам само едно простичко нещо, а то е новите пътища да се правят качествено на каквато и да било цена. Силно се надявам така дългоочакваното преасфалтиране на Цариградско шосе в София да издържи поне 2г.без да се накъдри и ошари с коловози, както се случи с новата магистрала към морето. :icon_thumbup:

 

П.С. Всички тук ще ги извадим тези 30лв. отгоре то е ясно, но не в това е основния въпрос. Същественото тук е колко от тези 30лв. ще бъдат усвоени по направление и колко от тях откраднати...Да не излезне съотношение 50-50 :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах репортаж от един от протестите. Две неща ми направиха впечатление. Първо, там не видях никого, който да прилича на мен, на моите приятели и познати, да има поне подобни на нашите/техните автомобили. Второ, репортерите питаха един за какво протестира и той каза нещо от сорта: Цената на винетките не е променяна осем години, ОК, но и пътищата не са се променили осем години.

 

Помислих си, че този никога няма да успее да си изкара главата от собствения задник.

 

Така аз изобщо не можах да се асоциирам с този протест. След което разочарован смених и канала.

 

И понеже много теми се набъркаха по-горе, искам да споделя следното. Когато бяха протестите срещу Орешарски, аз бях всеки ден там. Вкл. блокадата срещу парламента първата вечер. Единствено ме е яд, че пропуснах нощта на белия автобус, но тогава не бях в Сф. Толкова за това как търпя да ни цедят.

А така, кажи че си отявлен гербераст, да не се чудим що така... Няма да коментирам чия глава къде е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е, което казах горе:

 

Пък кой за кого, дали и как е гласувал, изобщо няма какво да се коментира. Тук се обсъждат авто-мото въпроси.

 

Да останем в дискусията с тон, съответстващ на форума, а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за да върнем темата към аргументираните становище, ето статия от преди малко в Дневник.

A що не прочете и коментарите. Или те са от червените тролове, дет са си заврели главите в ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...