Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дaнък МПС


Препоръчано мнение

Този разговор е безкраен. И доколкото е силно субективно колко са 37 лв. - вероятно за един много, за друг - не толкова е по-конструктивно да знаем колко струват нови пътища. Около 4 млрд. лв. Това включва и второкласната и третокласна мрежа, без четвъртокласната. От винетки, доколкото помня, се събираха нещо близо до 200 млн. лв. годишно, тоест ще е нужно относително дълго време, докато изгреят новите пътища с пари само от винетки. С увеличението ще дойдат още 50 млн. и то ако не се случи бум на фалшификатите или хората да не започнат да карат по-често без винетка. Та с 50 млн. лв. допълнително годишно ще отнеме маалко повече време да се случат мечтаните пътища. За това кога ще се оправи четвъртокласната мрежа- не бих искал да съм циничен, но в села с по 100 души парите ще дойдат твърде късно или никога, но това май не е толкова страшно, ако се инвестират в главните пътища, ползвани от далеч повече хора.

 

Към Санчо Панса- първо, добър никнейм. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Второ, държавата е договор - добър или лош, договор. Доброволно даваш на някого правото да взема решения вместо теб - правиш го кмет, народен представител или премиер. И в договорите има права, има и задължения. Искаш път, плащаш си данъка за колата, че и другите данъци. Тук стана класически виц, допреди 5 мнения обясняваше, че не си си платил данъците, но протестираш срещу винетката... Няма да задълбавам, че не е приятно, ама бих те посъветвал да потърсиш някои отговори от себе си, ти също си държавата, не по-малко от мен или някой друг...

Проблем има, но той е че не всички пари от винетки отиват за пътища. Качеството на новите магистрали не съм компетентен да коментирам, но повечето маршрути, по които карам около 20 000 км. годишно имат известен прогрес. И ще си купя годишна винетка в края на януари догодина. Без да я сравнявам с цената на един резервоар гориво на колата ми, който струва 201, 52 лв. или малко повече от две годишни винетки.

 

 

Точно казано!

За пръв път да ми хареса и да съм на 100% съгласен с мнение на данъчен - свързано с данъците.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Точно казано!

За пръв път да ми хареса и да съм на 100% съгласен с мнение на данъчен - свързано с данъците.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

 

Няма как нормален човек да не се съгласи на 100% с написаното- то е логично, честно, правилно и ....... утопично.

1. Не всички, които ползват, плащат. Това се отнася както за винетки, така за здравеопазване и пр. публични услуги. Това неминуемо деморализира честните платци.

2. Ежедневно виждаме примери, които също деморализират. Като се започне от катаджия, който се обръща гърбом, когато скъпа лимузина нарушава, защото не му се разправя, мине се през разхищение на публични финанси от некомпетентност и се стигне до откровена корупция, за която все няма доказателства, годни за пред съда...

 

Този списък може да се продължи, но няма много смисъл. Хубаво ще е, ако и другата страна по договора си спазва задълженията :)

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Санчо, а във Варна колко човека протестираха?

 

Николко,това е проблема...

 

Ника ми е толкова тъп понеже всички никове които ми харесваха бяха заети и написах нещо без никаква връзка и смисъл.

 

Всеки сам преценява колко може и дали ще плаща за винетка...Само да кажа че съм семеен (както повечето предполагам) и отследващата година вдигат детските от 35 на 37 лв? 2 лева?

 

Невярвам че ремонтите ще станат по качествени с увеличението....

 

Към компетентните,които ме ОСЪДИХА ПО БЪРЗАТА ПРОЦЕДУРА за неплатения ми данък и това че съм нелоялен гражданин и вероятно потенциален престъпник....Желанието ми да си платя данъка се вижда с първоначалния ми въпрос "дали някой знае колко са лихвите"

...Това че съм нелоялен показва че не ми се дават 30лв отгоре за винетка....Нека да е така,но никой не се сеща дали този Санчо, аджаба може да отдели 100лв настрани....просто за нещо...

Как се издържа жена ,дете,кола и аз ест с 800-900 лв на месец?Лесно?или не чак толкова?Средната издръжка на член от семейтво възлиза на повече от 500лв...Вие кажете кое е правилно:да продължава монопола на горивата,да продължаваме да си чупим колите и да плащаме за това или да протестираме срещу всяка ГРЕШКА В СИСТЕМАТА НА Р. БЪЛГАРИЯ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ които са така да кажем заможни,вмисъл под заможен за моя сегашен стандарт разбирам примерно да мога да купя чисто нови гуми или всеки ден да ходя с колата на работа....

СИТИЯ НЕ ВЯРВА НА ГЛАДНИЯ! Явно за вас 30ст на литър нагоре или 30лв нагоре нямат смисъл!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ които са така да кажем заможни,вмисъл под заможен за моя сегашен стандарт разбирам примерно да мога да купя чисто нови гуми или всеки ден да ходя с колата на работа....

СИТИЯ НЕ ВЯРВА НА ГЛАДНИЯ! Явно за вас 30ст на литър нагоре или 30лв нагоре нямат смисъл!

Не го приемай чак толкова навътре. СИТИЯ НЕ ВЯРВА НА ГЛАДНИЯ! Той човека ти обясни какъв е. Намерил с какво да парадира. Да е жив и здрав. За всеки идва Видовден. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откъде тръгна темата, а къде стигна... Така са наболяли въпросите с винетки и данъци и на мен ми се прииска да наспамя.

 

Общата дължина на пътищата от републиканската пътна мрежа на България e около 20 000 km.

Общата дължина на местни общински пътища е около 21 000 km. (по данни на МРРБ от 2006г.)

Има и много местни обслужващите пътища, които са с неустановена дължина към момента.

 

Не съм бил роден по времето, когато са строени повечето от тези пътища.

По-възрастните хора казват/те, че в онези времена животът е бил изключително труден и тежък - Вярвам им/ви!

Но не мога да не оценя факта, че по груба сметка имаме 41 000 km. построени пътища. Забележете построени, а не поддържани и то без винетки и без европейско финансиране, да не говорим за пътен данък, защото броят на превозните средства тогава, спрямо днес е нищожен.

Много от тези пътища включително и проходите през планините са ги строили бащите, дядовците ни, а вероятно и някои от вас, докато са служили в армията. Ромите също са градили, а не са разбивали всичко що е стоманобетон да извадят 5 кила желязо за 8 човекочаса труд.

Така че тези пътища не са на политиците, а са наши. Те са национално богатство - поредното ограбено и ограбващо се.

Да помислим кой и как го ограбва:

Кой амортизира пътищата най-много? Сигурно ние с по 10 000 км. на година с 1-1,5 тона "лека" кола! Все едно да си караш колелото по велоалея и вследствие на това да станат дупки – ями. Няма такъв филм или материалът е некачествен, или основата не е каквато трябва, или самият път не е оразмерен за такъв трафик и такова натоварване, за да е по-евтин.

Да вярно изтрива се износващия пласт от асфалта, но той има дълъг експлоатационен срок и подмяната му, не е чак толкова скъпа както е цялостен ремонт на пътна конструкция.

Нима не знаем откъде минава пътя между Азия и Европа. Отговорът на гатанката е - превозвачите с тежките камиони. Не само чуждите, а и нашите. Плащат си на ДАИ и си джиткат в жегите с и без това претоварените камиони. Влакова композиция на асфалт - ми какво очакваме - гърчи се тестото отдолу. Да не забравяме че и онези пътища из Европа са оразмерени правилно и под асфалта има по 50cm. и повече стоманобетон, а нашите са възможно най-евтиното изпълнение с минимално допустими дебелини на пластовете. Все пак не можем да си позволим по-скъпо.

Събират се някакви пари за ремонти. Ама едно е подмяна на износващ пласт съвсем друго е да тъпчеш кубичните метри асфалт в ями, които и без това пак се отварят. Като влезе вода между стария и новия асфалт и замръзне два пъти и го спуква. После с гумите си, превозните средства изхвърлят материала и дупката се разраства. Нямаме средства и не можем да си позволим да се затвори пътя, да се изкопае до основи и да се възстанови нали.

Парите от винетки в голяма степен отиват и за поддръжка. Снегопочистване, кастрене и други неизмерими с количество услуги, където изчезват лесно. Ако няма сняг тази зима, дали фирмите ще върнат парите, а колко точно снежинки са уловили? Маркировката не се подновява редовно. Табелите се крият в храстите, канавките преливат. Тази вода да не би да не разрушава пътя, а химията която ръсят зимно време? Лошото и ненавременно поддържане води до още по-големи разходи.

Да с цена от 67лв. винетките не покриват всички тези разходи особено големите ремонти. И 147 лв. пак няма да са достатъчни то е ясно. Ама кой здравомислещ отлага проблема докато стане необратимо голям, трудно поправим и адски скъпо струващ? Ми как кой – политиците. Просто чакат удобен момент за лошите новини, след избори може. Защо не увеличават цената с някакъв минимален марж на година? Както каза valboss стрелят в тъмното да видят общественото мнение и после осредняват цената.

Както населението в държавата намалява (имам предвид не ромското) така и пътищата намаляват, в по-малките населени места пътищата ще изчезнат завинаги.

А сега се бием в гърдите как построихме 200 km. магистрали. Добре, че са фондовете на Европейския съюз, но сиренцето било безплатно само в капана за мишки. Да вярно бяха построени и се строят нови пътища и реновираха отсечки и улици от градската мрежа - спор няма. По-добре от нищо. Някой ще каже, ей пак сме недоволни. Ами как да съм доволен – като виждам отблизо нещата.

Проект (без значение кой)- за 140 милиона – 20 от бюджета, 120 отпуснати от Европа. Върнаха се 50 милиона на Европа, не за друго, а защото фирмите участвали на търговете си подбиват цените, само да вземат поръчката. По велико българско правило печели най-ниската оферта за изпълнение, а не тази, която ще доведе до най-ниски експлоатационни разходи и най-технически обоснованата. После почва едно кършене на пръсти от строители, ние сега този обект как да го построим, то много ниски цени сме играли. Ами да сте играли високи. Парите можеше да влязат в народа, а не да се изцеждат заплати на работниците, да пада качеството и т.н. Как няма да стане на вълни магистралата - от колеги знам, че на места насипите са правени с материал от комините разрушени в Стара Загора. Кой строи пътища – фирми близки до властта – на тях е позволено всичко. Не всичко построено разбира се е некачествено. Трябва обаче и да ги пазим тези пътища. Лошото е, че ако позволим бързо да се амортизират от камионите, Европа втори път пари няма да отпусне.

Защо държавата не построи един платен път по трасето водещо до Дунав мост 1 или 2 или друг граничен пункт и парите от превозвачите да влизат в бюджета. Едва ли проблемът е финансиране. Кредите се теглят, но само за харчене, не за инвестиция с възвръщаемост. Освен това като тръгнат камионите по платени пътища, ще секнат бизнеса с про….утки и наркотици на мафиотите.

Политиците нямат смелост да се опълчат на превозвачите, а може би и не искат. Самите те са собственици на такива фирми. Ние нямаме смелост да се опълчим на тях и от солидарност плащаме. Не е само въпроса 67 или 97лв. Въпросът е къде и за какво точно отиват 67 и новите 30 какво ще покрият?

Така е и с пътния данък към общините. И там сформирането на цената е нелогично.

Всеки общински съвет си гласува таксите и не мога да разбера, защо определящи са конските сили и защо бариерите са така драстични. Уж изгорели газове – ала бала.

Понеже във Велико Търново за категорията, в която попадаше моята кола пътните данъци са най-високи, ако не вярвате проверете

http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

 

Галант 163 коня между 5 и 14 години – данък 397 лв. Плащал съм го редовно, ама ме е боляло сърцето... В Свищов, където също карат с табела ВТ, данъкът им е доста по-малък. Дори в София е 276 за същия автомобил. Къде е логиката?

Това си е чиста кражба – осовите линии по улиците в Търново отдавна трябваше да са с позлата за тези цени.

Някой ще каже, решил си да караш мощна кола ще плащаш. Не съм напълно съгласен. Нито износвам пътя повече, нито повече вредни емисии имам от един двутонен дизелов джип, микробус или друго возило, за да плащам в пъти повече. Нито Търново е нещо повече от който и да е друг град като улици.Не давам пари за алкохол и цигари, а за бензин – това ми доставя удоволствие. И на скъпите и на евтините цигари акцизът е един. Ама на колите малолитражки данъка 40лв. - Галанта 400лв.. Разбирам на малолитражката 100, моя 200 два пъти разлика, а не десет. А тези реално, които са с мощните и скъпи коли, масово не плащат данък. Колите им са регистрирани в Германия и номера започва с SHA.

Още по-неприятно ми стана, когато ме блъснаха и чаках застрахователите два месеца да вземат решение, че колата ми е тотална щета(не че не беше очевидно), за да ми позволят да я бракувам и да я отпиша от КАТ и данъчното. Начислиха ми данък за двата месеца, въпреки че представих протокола с датата на ПТП-то и решението доказващи, че колата не се е движила повече след ПТП-то.

Преди години ни откраднаха Лада 2107, която беше купена на кредит и трябваше родителите ми да я доизплатят още две години за да могат да я бракуват, съответно отпишат от данъчното. За които две години също дължаха данък. Наглост.

Щом правилата на играта не са ясни, нито справедливи и защитават само нечии интереси, тенденцията е съвестните данъкоплатци да стават все по-малко.

Колегата е показал кривата на "Лафер".

 

Нема такава държава…

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемай чак толкова навътре. СИТИЯ НЕ ВЯРВА НА ГЛАДНИЯ! Той човека ти обясни какъв е. Намерил с какво да парадира. Да е жив и здрав. За всеки идва Видовден. :good:

Ама така е приятелю....Това е реалността...Законите са такива ,против нас.Те ни правят такива каквито сме...Аз не се засягам...За какво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за да върнем темата към аргументираните становище, ето статия от преди малко в Дневник.

Като ще си говорим за аргументи:

Кметове на малки общини се возят в лимузини за стотици хиляди

Понеже темата е за Данък МПС, ще се огранича само до този цитат, за да не се налага да се аргументирам какво получавам аз и семейството ми след като плащаме ВСИЧКО, което дължим, на "държавата". Почва да ми писва да слушам как вечно пари за нищо няма и в същото време да виждам как се пилеят, и вместо да се работи в посока реформи и подобрение на условията на живот, единственото , което се прави е да се вдигат данъци и цени в замяна на голи приказки.

Хубавият път дето го правиха между Пловдив и Карлово, вече има места, на които има табели за ограничение 60 поради неравности на платното за движение, новата магистрала за морето има същите проблеми, още колко случаи има такива. В Пловдив обновиха централен булевард и след няма и няколко месеца му видяха сметката защото се случи авария.

"Там има два водопровода. Те са изключително стари и е възможно да се стига до аварии и за в бъдеще. Целият проблем е, че не са подменени тези тръби, когато е асфалтиран булевардът", поясни Генов.
цитатът е от тук

Лично аз предпочитам да оправят по-малко пътища, но като хората, от колкото много ама колкото да се отбие номера . По-лесно у нас обаче е само да вдигаш цени, без да предлагаш алтернативи. Спирам ,че само се ядосвам.....

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, той човека ни казва, че никой не ни е виновен за състоянието, и ако искаме да сме добре, трябва да мислим в посока как да печелим много пари, или аз нещо не съм го разбрал... Наскоро имах разговор с един местен "дерибей" и той ме попита: кажи ми какви качества трябва да имаш, за да бъдеш лидер? И аз му отвърнах: защо е нужно да бъда лидер? И той ме изгледа учудено. Не знам защо, но лидерството го свързвам с позицията "мениджър". Може ли всеки втори да е мениджър и кой ще работи тогава? Това е малко като държавната администрация - събрали се едно ято гъски и симулират активност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Леле че и темичкa се зaформи тук не бях я проверявaл отдaвнa и сегa съм силно учуден от тaзи aктивност!

 

Принципно щом нaтaм отиде рaзговорa ще нaпрaвя еднa бързa сметкa по годишните рaзходи зa мпс-тaтa ми:

Митсубиши гaлaнт 2.0 136кс 1998г.-

Дaнък-176лв.

Зaстрaховкa-211лв.

Винеткa-97лв.

Преглед-56лв.

Общо:540лв.

Митсубиши гaлaнт 2.5 163к.с. 1998г.-

Дaнък-297лв.

Зaстрaховкa-255лв.

Винеткa-97лв.

Преглед-56лв.

Общо:705лв.

Зa двете общо:1245лв.

 

Зa коли нa 17години някaк си идвa множко не мислите ли?

Ок имaш пaри зa бензин ще имaш пaри и зa друго!-a тия дет сме нa гaз?

Aз лично съм ходил нa протестите във търново против винетките и пaк ще ходя зaщото тези пътищa с тези цени не си отговaрят ценa-кaчество!

Принципно съм съглaсен със всеки един от вaс но не съм съглaсен с политикaтa мaчкaй го пък той ще си мълчи!

Глупaв нaрод сме бългaрите прост и тaкa ще си отиде!

 

И дa кaжa рaзвитието нa историятa зaрaди която се отвори темaтa пичa отиде в един лицензирaн пункт зa ГТП обясни нa упрaвителя кaквa е рaботaтa оня му поискa 20лв горницa зa услугaтa и го пуснa дa мине преглед и без дaнък.

Тa въпросa ми е кой е луд тоя дет изял бaницaтa или тоя дет му я дaл.

Знaчи aз ще плaщaм еднa кaмaрa пaри нa държaвaтa зa дa имaм екстрaтa нaреченa колa ,a други ще дaвaт 20лв е кой е глупaвия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На много места данъкът се увеличава с възрастта на колата по ред съображения- сигурност, екология и т.н.

Тук е наопаки работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И дa кaжa рaзвитието нa историятa зaрaди която се отвори темaтa пичa отиде в един лицензирaн пункт зa ГТП обясни нa упрaвителя кaквa е рaботaтa оня му поискa 20лв горницa зa услугaтa и го пуснa дa мине преглед и без дaнък.

Тa въпросa ми е кой е луд тоя дет изял бaницaтa или тоя дет му я дaл.

 

Опитай да отговориш на този въпрос: когато след преглед като горния, шофьорът поради техн. повреда, да не дава господ, убие или тежко рани твоето дете, на кой господ ще се кланяш тогава?

 

Ето на този въпрос ако отговориш, ще се съглася със всичко по-горе.

 

Да не говорим, че още преди десетилетия президентът Кенеди каза: Не питай какво държавата може да даде на теб, а се запитай ти какво можеш да дадеш на държавата. Аз, доколкото знам, повечето искат да емигирират в САЩ, значи там нещо е по-така. И за да се върнем у нас - правим магарии да не плащаме данъци, а имаме претенции. Аз това не мога да си го обясня що за мислене, разбиране и нагласа е. Ако утре твоят работодател не ти плати за три месеца, ще се сърдиш ли?

Редактирано от СтоянБ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че още преди десетилетия президентът Кенеди каза: Не питай какво държавата може да даде на теб, а се запитай ти какво можеш да дадеш на държавата. Аз, доколкото знам, повечето искат да емигирират в САЩ, значи там нещо е по-така. И за да се върнем у нас - правим магарии да не плащаме данъци, а имаме претенции. Аз това не мога да си го обясня що за мислене, разбиране и нагласа е. Ако утре твоят работодател не ти плати за три месеца, ще се сърдиш ли?

Това е така. Но ние твърдим, че дори да сме изрядни данъкоплатци, събраните данъци не се усвояват ефективно (разбирай "се крадат"). Не само те се крадат, но и всички други отпуснати средства от бюджета, еврофондове... смея да твърдя и някои "благотворителни фондове"! Всеки, който се добере до позиция, гледа да спечели от нея, наречи го манталитет, политика, навик, беззаконие и т.н.

И как да се противопоставим ние, народа, се запитай? Или просто да си плащаме и да таим надежди за едни по-добри времена? Сега се канят да "либерализират" пазара на ел. енергия, да видим какво ще стане? Правосъдната, здравната системи?

Дългия пост на iskrenkrustev казва доста неща, виждате как се правят пътищата у нас. Аз също съм чувал "разкази" за това какви проекти се правят на хартия, а после този проект как се изпълнява реално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да отговориш на този въпрос: когато след преглед като горния, шофьорът поради техн. повреда, да не дава господ, убие или тежко рани твоето дете, на кой господ ще се кланяш тогава?

 

Ето на този въпрос ако отговориш, ще се съглася със всичко по-горе.

 

Да не говорим, че още преди десетилетия президентът Кенеди каза: Не питай какво държавата може да даде на теб, а се запитай ти какво можеш да дадеш на държавата. Аз, доколкото знам, повечето искат да емигирират в САЩ, значи там нещо е по-така. И за да се върнем у нас - правим магарии да не плащаме данъци, а имаме претенции. Аз това не мога да си го обясня що за мислене, разбиране и нагласа е. Ако утре твоят работодател не ти плати за три месеца, ще се сърдиш ли?

 

Тaзо въпрос мисля нямa смисъл дa отговaрям зaщото aз искaм дa кaжa съвсем друго не товa че колaтa е технически испрaвнa или не a че aз плaщaм кaто поп пък други бутaт под мaсaтa и минaвaт тънкaнa и се гордеят със себе си!

Може дa не съм съглaсен с товa но се зaмислям зaщо зaтовa и кaзaх че сме глупaв нaрод.

 

Пък зa еврофондове, усвоявaне нa пaри и крaжби нямa смисъл дa кaзвaм нищо всеки знaе схемите проект зa 5млн. отпуснaти 10млн нaпрaвено зa 2млн и остaтъкa зa "бaничaрките" нa видни "бългaри" редовно плaщaщи дaнък 17лв годишно и нищо че "бaничaрките" сa със V-обрaзни мотори, последни модели със 300коня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Депутатите вдигат винетния стикер на 97лв

Депутатите вдигат макс пенсии на 910лв

Депутатите вдигат детските от 35лв на 37лв

Няма ли в тая държавица някой който да влезе вътре в парламента и вместо "Аллах акбар" да извика "България е велика" и всичко да приключи най-после???Ще ме критикувате за тея думи но явно трябва Меркел ,Кери или Путин да пороби тая държава и да се въведе малко от малко ред...Моля никой да не разбира думата робство както от преди 500г.

Винаги ще има някой да лапа,ама извинете 500 000лв,1 000 000лв или Г-н Василев с имущество за половин милиард?

И все не им стига,съдят бивши депутати,но не ги осъждат,идват нови,по-гладни от нас и всичко отначало....

Интересна тема ,засягаща много интереси...Но проблема идва от т.нар. СИСТЕМА!

 

 

Ако данъците на всяка община остават за самата община,а не за държавата (и после тя/те да разпределят колко и за какво) може би нещата ще изглеждат една идея по добре....Сега ще кажете "Ама в София има 2млн души,те ще съберат повече и ще направят повече,а тези от Видин като са по малко как ще съберат за пътища,за почистване ...?"Еми в момента се случва точно така...И даплащаш и да неплащаш парите се наливат там където те решат!Варненска община ако събере 100%.от данъци и винетки и те останат само за Варненска ,ще караме по 100% нови пътища и няма да ни падат гумите от моста...

Редактирано от san4o pansa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..............Варненска община ако събере 100%.от данъци и винетки и те останат само за Варненска ,ще караме по 100% нови пътища и няма да ни падат гумите от моста...

Корекция: местната власт няма нищо общо с вЕнетките, или лилянките, както ти харесва повече.

Иначе, пак няма да карате/караме на 100% нови пътища, просто ще се смени бенефициента по откраднатите пари. За съжаление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Депутатите вдигат винетния стикер на 97лв

Депутатите вдигат макс пенсии на 910лв

Депутатите вдигат детските от 35лв на 37лв

Няма ли в тая държавица някой който да влезе вътре в парламента и вместо "Аллах акбар" да извика "България е велика" и всичко да приключи най-после???Ще ме критикувате за тея думи но явно трябва Меркел ,Кери или Путин да пороби тая държава и да се въведе малко от малко ред...Моля никой да не разбира думата робство както от преди 500г.

Винаги ще има някой да лапа,ама извинете 500 000лв,1 000 000лв или Г-н Василев с имущество за половин милиард?

И все не им стига,съдят бивши депутати,но не ги осъждат,идват нови,по-гладни от нас и всичко отначало....

Интересна тема ,засягаща много интереси...Но проблема идва от т.нар. СИСТЕМА!

 

 

Ако данъците на всяка община остават за самата община,а не за държавата (и после тя/те да разпределят колко и за какво) може би нещата ще изглеждат една идея по добре....Сега ще кажете "Ама в София има 2млн души,те ще съберат повече и ще направят повече,а тези от Видин като са по малко как ще съберат за пътища,за почистване ...?"Еми в момента се случва точно така...И даплащаш и да неплащаш парите се наливат там където те решат!Варненска община ако събере 100%.от данъци и винетки и те останат само за Варненска ,ще караме по 100% нови пътища и няма да ни падат гумите от моста...

Колега,много добре се ориентираш,станало ти е ясно че без СЕРИОЗНА външна намеса/или както ти го наричаш поробване/оправия няма да има.Само в списъка с имената махни това на другаря Путин,защото този филм сме го гледали,за да не кажа, че още го гледаме,а за лапането при другаря- на тези суми ,които си цитирал,ще трябва да добавиш по две,за да не кажа по повече нули,такава е СИСТЕМАТА при него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,много добре се ориентираш,станало ти е ясно че без СЕРИОЗНА външна намеса/или както ти го наричаш поробване/оправия няма да има.Само в списъка с имената махни това на другаря Путин,защото този филм сме го гледали,за да не кажа, че още го гледаме,а за лапането при другаря- на тези суми ,които си цитирал,ще трябва да добавиш по две,за да не кажа по повече нули,такава е СИСТЕМАТА при него.

От първа ръка ли ти е информацията?

 

Пак оспамихме темата с глупости.

Не е лошо модератор да я поразчисти.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От първа ръка ли ти е информацията?

 

Пак оспамихме темата с глупости.

Не е лошо модератор да я поразчисти.

Да,от съветски учени от Ленинградкия университет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споменах тези три имена колкото да изразя няколко водещи нации...Не съм се замислял кой какво ни дава или взема...

За цифрите си прав,със сигурност са повече...

Главната причина-Системата-остава тук и навсякъде около нас...Направена е за тях,не за нас...И една последна фраза-ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ,ЗА ДА ЖИВЕЯТ В ЗАМЪЦИ!

Лека вечер на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зачетох се отново в темата и се замислих за факторите, които ни карат да (не) сме такива. А причините се крият дълбоко в нашето минало, възпитание и образование. Аз съм на почти 40 години. И ясно си спомням на какво ни учеха в училище - тежки уроци по история за турското робство, налагане на (забележете точно 10%) десятък, ограбване на населението. Драматични картини, на които в час по литература трябваше да правим художествен анализ. И ние така сме научени - държавата/системата са чужди, не са наши, ние нямаме отговорности към тях и прочее. Никой тогава не ни обясни, че по този начин функционират държавите - с плащане на данъци и такси. И през 80-те години от нашите родители са взимали данъци, и днес от нас взимат от 10%, но приемаме това за нормално. Има няколко томчета на Иван Хаджийски за бита и душевността на българския народ, където по много интересен начин се обясняват причините за възникване на Априлското въстание. Ще отбележа само, че основният двигател са богатите българи и водещата причина е икономическа - разклатената турска феодална система вече не е била устойчва, за да гарантира тяхното богатство. Който проявява интерес, да потърси, да прочете. Впрочем, преди няколко години известни общественици, вкл. президентът Петър Стоянов по подобен начин обясниха падането на СССР и комунизма - забогателите в съюза започнали да се страхуват, че системата не ги защитава достатъчно и рискуват да загубят натрупаното (с връзки и кражби, разбира се).

 

И оттам нататък всичко си идва на мястото. Всеки се е окопал в неговото блато, плува си, мърда, шава. На всеослушание обявява колко е тежко положението, колко е зле държавата, системата. Обаче когато някой отвън се опита да промени нещо - ние всички сме съгласни да се промени нещо при другите, но когато става дума за нашето блато - камък не даваме да се хвърли в него.

 

Реформа на образованието - скачат деца (!!!), родители, учители, Янка Такева. Иначе - образованието е лошо.

 

Реформа в здравеопазването - скачат лекари, пациенти, НПО-та, каса, маса и не-знам-си-още-кой. Ама иначе всички казваме, че здравеопазването ни не работи.

 

Реформа в превозите - скачат БДЖ, синдикати, автопревозвачи. Обаче уж всички сме съгласни, че влаковете ни са от малко след ВСВ.

 

Реформа в МВР?! За малко да падне държавата. Но иначе всички кълнем шапкарите - малко работят, рано се пенсионират, две купчини пари вземат при пенсиониране и т.н. За подкупността да не говорим.

 

Реформа в съдебната система... О, боже... #Кой е там...

 

Трябва да си дадем сметка за това и да си признаем, че докато продължаваме по този начин ще живеем лошо - в лоша заобикаляща среда, ниско качество на живот, евтини и некачествени стоки, евтина работна сила, ниски доходи... Спирала на жалко съществуване. Колкото по-скъпи стават стоките и услугите, толкова повече ще се увеличава нашето (собствено) благосъстояние.

 

Вчера ходих на ГТП - представих документи, провериха в системата, казаха - всичко ти е наред, данъци, такси, застраховки. Колата ти е наред, лек път! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И оттам нататък всичко си идва на мястото. Всеки се е окопал в неговото блато, плува си, мърда, шава. На всеослушание обявява колко е тежко положението, колко е зле държавата, системата. Обаче когато някой отвън се опита да промени нещо - ние всички сме съгласни да се промени нещо при другите, но когато става дума за нашето блато - камък не даваме да се хвърли в него.

 

Реформа на образованието - скачат деца (!!!), родители, учители, Янка Такева. Иначе - образованието е лошо.

 

Реформа в здравеопазването - скачат лекари, пациенти, НПО-та, каса, маса и не-знам-си-още-кой. Ама иначе всички казваме, че здравеопазването ни не работи.

 

Реформа в превозите - скачат БДЖ, синдикати, автопревозвачи. Обаче уж всички сме съгласни, че влаковете ни са от малко след ВСВ.

 

Реформа в МВР?! За малко да падне държавата. Но иначе всички кълнем шапкарите - малко работят, рано се пенсионират, две купчини пари вземат при пенсиониране и т.н. За подкупността да не говорим.

 

Реформа в съдебната система... О, боже... #Кой е там...

 

И понеже много теми се набъркаха по-горе, искам да споделя следното. Когато бяха протестите срещу Орешарски, аз бях всеки ден там. Вкл. блокадата срещу парламента първата вечер. Единствено ме е яд, че пропуснах нощта на белия автобус, но тогава не бях в Сф. Толкова за това как търпя да ни цедят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, тези които (искат да) протестират срещу цената на винетката с +30 лв., дали си правят сметка и знаят ли приблизитлено колко лева харчат годишно за гориво? Ей така, да питат един от протеста, да чуем какво ще ни каже. Ако знае, ще трябва да каже, че за около 10000 км. годишно (което е съвсем малко) цената на горивото е около 2000 лв. Значи - има 2000 лв. за гориво, но няма още 30 лв. за винетка. Разбира се, оставяме настрана, че в БГ много се краде. Но въпреки това - не са тези 30 лв. от които ще обеднеем/забогатеем. 30 те лева отгора се искат, за да се ОКРАДАТ ! Парите от АКЦИЗИТЕ по закон трябва да отиват за ремонт на пътищата ! Пак се крадат ! Алчността и грандоманията на премиера е пословична! 2/3 от парите за пътища СЕ КРАДАТ ! 18.млн ПОХАРЧИХА за кръстовището до телевизионната кула. Направи се ревизия от една гражданска организация.Установи се, че по НАЙ-ВИСОКИТЕ ЦЕНИ цената е 7 млн. Бе уведомена прокуратурата И ЗА ДА СЕ ЗАМЪЛЧИ ПО ВЪПРОСА, ремонтираха безплатно улицата от тв кула до канала. Затова - ПАРИ НА правителство, провеждащо политика на ГЕНОЦИД над народа си, НЕ СЕ ДАВАТ !

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...