Премини към съдържание

Mitsubishi Galant


ilievi

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, искам да попитам за Mitsubishi Galant след 1997ма година надеждни ли са и искам да ме посъветвате, дали да си взимам такъв автомобил благодаря предварително за съветите ?:)

Кои мотори са по-добри дизеловите или бензиновите за Mitsubishi Galant ?

Редактирано от TASSO
Събиране на 2 теми в 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кои мотори са по-добри дизеловите или бензиновите за Mitsubishi Galant ?

 

Всички са добри, зависи какво търсиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двата вида двигатели са добри, колега. Има страшно много теми, прочети първо тях и тогава, ако имаш още въпроси питай, с каквото можем ще помогнем. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Икономичен и здрав

 

Икономична, здрава, мощна и евтина ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Икономична, здрава, мощна и евтина ли?

За тези автомобили нищо не знам,искам да науча нещо за тях.Главната ми цел е да е икономична и евтина за подръжка и искам да знам за този автомобил какво ще кажете ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

За тези автомобили нищо не знам,искам да науча нещо за тях.Главната ми цел е да е икономична и евтина за подръжка и искам да знам за този автомобил какво ще кажете ?

 

Грешен раздел сте избрали. Галант не е икономичен и никога не е бил евтин за поддръжка.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

В магазин влиза един клиент и казва на продавача:

- Искам евтино и хубаво!

Той отговорил:

- Виждате ли този огромен магазин?

Той е разделен на две абсолютно равни части.

От ляво, господине е хубавото, а от дясно - евтиното!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези автомобили нищо не знам,искам да науча нещо за тях.Главната ми цел е да е икономична и евтина за подръжка и искам да знам за този автомобил какво ще кажете ?

 

Не е много евтин за поддръжка, но пък като цяло са здрави и по-рядко изпадаш в ремонти, особено ако попаднеш на по-запазен екземпляр. Като разход вече много зависи от стила на каране, за дизела под 6 няма да паднеш, а градско поне 1-2 литра отгоре. Вече при бензина е сложно, зависи кой мотор те интересува и дали има газ и каква уредба е сложена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Икономичен и здрав

 

Значи дилемата е ясна- Голф 2-ка е колата за теб,няма какво да се чудиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта нито е евтин за поддръжка, нито е икономичен - бензин градско между 10 и 14 литра на 100 при 2.0 и между 14 и 18 литра на 100 при 2.5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта нито е евтин за поддръжка, нито е икономичен - бензин градско между 10 и 14 литра на 100 при 2.0 и между 14 и 18 литра на 100 при 2.5

Брее колега къв е този разход,недей така стресна евентуално бъдещия фен на марката.Аз съм с 2.5 автомат и съм с разход 10/100 градско,а карането ми не е никак икономично,постоянно съм на кик :icon_blush: да не ме чуе чичко полицай само

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят разход в София е 12-13/100 на бензин. На газ - към 14-15/100.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

14/100 за 120 лева бенЦин Н95. Оборотомерът мнооого рядко е стигал 2000. Газта само я докосвам. Това ако е икономично... Евтино за поддържане и цени на частите също не е, така че не е това колата за спестовници. Нещо тди на три или четири цилиндъра, до 1900 сс, малко купенце, предно и те така.

 

Тоя разход на Свето въобще не мисля и да го коментирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...... Нещо тди на три или четири цилиндъра, до 1900 сс, малко купенце, предно и те така....

 

Не знам :icon_hmm: , при мен с 1,5 DiD (колт 6) първия месец за цял резервоар ми даде почти 10 на сто нафта, второто зареждане паднах малко под 9. Става дума за Софийско.

 

Редакция: 3 цилиндъра.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

14/100 за 120 лева бенЦин Н95. Оборотомерът мнооого рядко е стигал 2000. Газта само я докосвам. Това ако е икономично... Евтино за поддържане и цени на частите също не е, така че не е това колата за спестовници. Нещо тди на три или четири цилиндъра, до 1900 сс, малко купенце, предно и те така.

 

Тоя разход на Свето въобще не мисля и да го коментирам.

Е пак си добре, моя е рекордьор гореше точно 18,33 на 100, като по един и същ маршрут почти минавах, далечната 2008 г, автомат 98г. 2,5 моторас всички екстри, комби и не жалене на педала разбира се.Кола за жалене още не съм си купил и не мисля да си купувам :)

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам :icon_hmm: , при мен с 1,5 DiD (колт 6) първия месец за цял резервоар ми даде почти 10 на сто нафта, второто зареждане паднах малко под 9. Става дума за Софийско.

 

Редакция: 3 цилиндъра.

 

O.o Аз с моя дизелов Галант 10 стигнах само веднъж с много дивашко каране. Обикновено 8, ако карам бабешки и по-малко стига

Редактирано от Itzo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С дивашко каране, каквото и да значи това, гаранция над 30/100 при моя Дзвер. Това е положението. Аз ако имах пари да му наливам толкова материал, щях да карам друг автомобил. Затова с малко газ, превключване на предавки и колкото - толкова. Всъщност е малко над 13 (13,1-13,2). На първа през разкопани улици, камънаци, траполяци, тук-там може и втора и през другото време трета. Четвърта няма къде. А, и задна ползвам. Има колици с 1.6-1.8 двигатели с такъв разход, така че не е толкова зле. Но не може да се говори за даване на газ. Колкото да върви там...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.5 автомат и съм с разход 10/100 градско

Ееееее, тука вече няма как да ти се фане вяра, още повече че си със 17" джанти...10/100 градско с тая кола може, но ако те тегли някой :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ееееее, тука вече няма как да ти се фане вяра, още повече че си със 17" джанти...10/100 градско с тая кола може, но ако те тегли някой :icon_doh:

 

Със шестака не мога да сваля по-малко от 12л/100км в града с джанти 17". :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз под 13 не мога да го смъкна,ама виж 15-17/100, редовно се постига,с късите разстояния и използването на оборотите над 3000 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз при нормално каране в София отчитам разход около 12/100 на шест цилиндъра. При настъпване няма какво да си говорим, стрелката на бензина спада в реално време от "завихрянето" в резервоара :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12л. градско в София 2,0 на газ, отделно да се прибави и бензин в началото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...