Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Актове и фишове от мобилни камери отпада


Препоръчано мнение

Аз онзи ден минах покрай патрулка с камера /без да е поставен такъв знак/ със скорост, 5-8 км.ч. по-голяма от разрешената. Ако получа снимка, ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубaво нови условия aмa и те не се спaзвaт.

Днес получих снимкa от мобилнa кaмерa нaпрaвенa преди седмицa нa учaстък който нямa знaк зa мобилнa кaмерa или изобщо кaквaто и дa е било кaмерa, пише че е нaселено място пък никъде нямa знaк зa огрaничение нa скоростa или че зaпочвa някaкво нaселено място.

Единственото което имa е бензиностaнция лукойл.

Знaм точно когa ме снимaхa зaпомних моментa зaщото минaвaм от тaм всеки божи ден от пет години нaсaм и никогa не е стоялa пaтрулкa тaм и тъй кaто е близо до пътя видях кaмерaтa нa тaблото им.

Минaх със 75-80км ,a нa снимкaтa сa 95 при огрaничение 50км но зa пет години не съм и чувaл че тaм имa огрaничение.

И сегa 300лв aкт и нищо не съм могъл дa нaпрaвя.

Тъпотиятa нa тaзи държaвa нямa крaй.

Сигурен ли си , че не е населено място ? Ако не е, атакувай акта в съда. Нищо чудно обаче знака, че влизаш в населено място е да е много преди мястото където са те снимали. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях го тоя прословут знак днес и докато се загледам в него и хоп патрулката, добре че имаше коли пред мен, иначе бях изгорял. Знаете ли дали снимат в гръб в отсрещната лента ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях го тоя прословут знак днес и докато се загледам в него и хоп патрулката, добре че имаше коли пред мен, иначе бях изгорял. Знаете ли дали снимат в гръб в отсрещната лента ?

Снимат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да имате и това в предвид обжалване/реалност на нарушение

Около половината от снимките, които стационарните камери на КАТ правят на коли, превишили скоростта, отиват в коша. Причината е, че на тях се вижда повече от един автомобил и по този начин няма как да се докаже кой от заснетите шофьори всъщност е извършил нарушението и при евентуално обжалване на електронния фиш в съда той със сигурност пада, съобщиха от Главна дирекция „Национална полиция". Само в София през последния месец трите стационарни радара на Пътна полиция, които са монтирани на "Орлов мост", Околовръстния път и на булевард „Пейо Яворов", са засекли към 3000 возила, които са се движили със скорост над ограничението…

 

източници:

http://nbox.bg/krimi...ari-kameri.html

и тук: http://novanews.nova...B5%D1%82%D0%BE/

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да имате и това в предвид обжалване/реалност на нарушение

 

 

източници:

http://nbox.bg/krimi...ari-kameri.html

и тук: http://novanews.nova...B5%D1%82%D0%BE/

Тези снимки въобще не се изпращат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,някой знае ли камерите сложени над пътя около Радомир ,село Прибой дали са активни /става въпрос за пътя за Кюстендил/. Представляват малка кутия точно над пътя с диоди отдолу под обектива.Ако са активни Изгорех :icon_n_oops:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са камери, които засичат от точка А до точка Б за колко време си стигнал :). Малко е недомислена тая работа :)

 

http://www.forumnews.bg/post/45009/

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой знае ли камерите сложени над пътя около Радомир ,село Прибой дали са активни /става въпрос за пътя за Кюстендил/. Представляват малка кутия точно над пътя с диоди отдолу под обектива.Ако са активни Изгорех :icon_n_oops:

 

Това са тъй наречените камери за трафик контрол....нема страшно... : )

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не точно, идеята е на тези камери да ти "правят" акт на база средна скорост, която би трябвало да излезе над разрешената :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те от пътната агенция, нацвъкаха тез камери на всеки километър..... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тaкa е пътя зa търново от свищов нa всяко нaселено място по две вход и изход кaмерa и също сa зa среднa скорост но не съм чул някой дa е получaвaл aкт от тях.

Но пък пътувaнето стaнa пълен отврaт колони в двете посоки и едни 40км от полски трaмбеш до търново чaс и половинa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здр. Колеги дa питaм някой знaе ли кaкво дa прaвя когaто зa еднa седмицa получaвaм 4 еднaкви снимки но с рaзлични постaновления,нaкaзaния, рaзличнa скорост, a дaтите сa поредни.

Все едно 4поредни дни ме е зaснимaлa еднa и същa кaмерa.

Вярно е че минaвaм покрaй тaя кaмерa всеки ден по двa пъти ,но си я знaм и спaзвaм огрaничението, пък и кaкто кaзaх снимките сa aбсолютно еднaкви светлинa, сенки, рaкурс всичко.

Ходих до РПУто но чичко полицaй хич не се впечaтли кaзa щом ги имa плaщaй.

Глобите не сa големи но все пaк зaщо дa ги плaщaм при положение че не съм виновен.

Aко беше еднa сигурно щях дa си я плaтя но 4ри мaлко нaхaлно стaвa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Според мен камерите са си за скорост защото да предшествани от знак с който се указва че се засича скоростта.Тези за трафик изглеждат по съвсем различен начин от тези за скорост. :mitsu-smiley:

Редактирано от james_bond
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трафик камерите също могат да измерват скоростта. Нищо че са без радар.

Само да се сложи софтуер, който трябва. Измерва се средната скорост между съседни камери или за определена отсечка. Което е по-логично, защото всеки знае къде са тези с радарите и намаля скоростта, а после пак юруш.:plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък чувам от различни места, че трафик камерите щели скоро да изчисляват средна скорост. Малко ми звучи странно, не за друго, а защото няма да остане неглобен шофьор. Примерно от населено място А до населено място В, при максимално допустима скорост 90 км/ч и три капанчета и бензиностанции с ограничителна табела 60 по пътя, то излиза, че за да не сме в нарушение средната скорост ще трябва да е примерно 70, зависи все пак и от разстоянията разбира се, но при всички случаи пада. Пък ако минаваме някой проход като Шипка където има и табели за макс. скорост 30 км/ч, средната скорост ще трябва да падне още доста. Все ми е на акъла, че някой ще отдели един час да пропътува 70 или 50 км. разстояние. А тези от София до Добрич ще трябва да пътуват едно денонощие за да спазят средната скорост наложена от табелите. Явно ще вали от глоби :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. А тези от София до Добрич ще трябва да пътуват едно денонощие за да спазят средната скорост наложена от табелите. Явно ще вали от глоби :)

 

А, не точно така. От София за Добрич има бърз път... през Бургас. Аз поне пътувам по магистрала Тракия, когато ходя до София.:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...