Премини към съдържание

Актове и фишове от мобилни камери отпада


Препоръчано мнение

Добра новина. Макар че и със стационарна камера ме фотографираха - излизам много добре :-(

 

Който пътува по Подбалканската - на Мирково е гадта мръсна, с 60 ограничение......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението на ВАС не засяга обаче мобилните радари и стационарните камери. Законът за движението по пътищата позволява на полицията да заснема с камера автомобилите и след това да издава електронен фиш за налагане на глоба в размер, съответстващ на засеченото нарушение.

 

Я някой да обясни, тука пише МОБИЛНИТЕ РАДАРИ остават, тоест само радарите - стария метод или? Не мога да схвана :). Кое отпада и кое остава освен стационарките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да прочета подробно решението на ВАС, но мисля, че се отнася за случаите, когато радара не е в автоматичен режим. Например когато служителя на КАТ си "играе" с копчетата или те засичат в движение докато карат зад или пред теб.

Ако оставят радара включен и камерата снима автоматично, фиша не отпада. Това е добре, че радар детекторите станаха безпредметни по едно време.

Това е моето тълкувание, но да се има пред вид, че не съм чел решението на съда!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето тълкуване е че не може да се определи местоположението на подвижните камери и оттам дали си в нарушение на конкретното място.В резултат на това доста актове паднаха ,при стационарните камери това е ясно и няма как да се оспори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали сега катаджиите ще извадят отново добрите стари радари, с които преди залягаха по храстите. Защото ако е така, тогава да забършем праха на радар детекторите и ние шофьорите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го тълкувам така: Старото положение остава в сила - засичат нарушител, спират го и го глобяват. Електронен фиш сега може да се пише само ако нарушителя е заснет от стационарна камера. Снимките от мобилните камери вече не са доказателство за нарушението и точно те отпадат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го тълкувам така: Старото положение остава в сила - засичат нарушител, спират го и го глобяват. Електронен фиш сега може да се пише само ако нарушителя е заснет от стационарна камера. Снимките от мобилните камери вече не са доказателство за нарушението и точно те отпадат.

Точно това имах в предвид и аз колега,засичат те и те спират (местоположението е ясно )и се подписваш и от там нататък е ясно.Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах в предвид и аз колега,засичат те и те спират (местоположението е ясно )и се подписваш и от там нататък е ясно.Поздрави.

Дори и така не може да се тълкува. Съдът казва, че камерите могат да бъдат само стационарни, тоест без патрулки и каквато и да била намеса на полицейски орган. Дори една патрулка да стои постоянно на една позиция в продължение на месеци, пак не влиза в категорията стационарна камера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали сега катаджиите ще извадят отново добрите стари радари, с които преди залягаха по храстите. Защото ако е така, тогава да забършем праха на радар детекторите и ние шофьорите :D

 

Ще трябва да променят законодателството, защото от миналата година старите радари TR4, всички разновидности, са забранени за употреба по І и ІІ клас пътна мрежа. Затова ги монтираха на патрулките и ги свързваха с камери.

Основната линия в решението на ВАС е, че няма вграден GPS, който да дава точните координати и/или скорост на патрулката, което от своя страна не може да покаже точното място на нарушението.

Тези, които имат снимки може да видят, че записаните координати дори не съвпадат с територията на България, а понякога и с Европа. Затова и падат в съда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да променят законодателството, защото от миналата година старите радари TR4, всички разновидности, са забранени за употреба по І и ІІ клас пътна мрежа. Затова ги монтираха на патрулките и ги свързваха с камери.

Основната линия в решението на ВАС е, че няма вграден GPS, който да дава точните координати и/или скорост на патрулката, което от своя страна не може да покаже точното място на нарушението.

Тези, които имат снимки може да видят, че записаните координати дори не съвпадат с територията на България, а понякога и с Европа. Затова и падат в съда.

Точно така колега и аз мисля така,и така съм оборвал акт и падна.Мисля че това е разковничето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 2 седмици ...

Сега имам въпрос :), имам снимка от мобилна камера, днес ми я "доставиха" карал съм с 69 при ограничение 50 ( някога Септември месец 2013г. ), глобата не е голяма, 35лв с отстъпката, обаче въпроса ми е, да го плащам ли или невалиден :)? Ако е невалиден, на кого точно да се оплача и какво точно да направя, не обичам да ми седят задължения към държавата или каквито и да е администрации.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега имам въпрос :), имам снимка от мобилна камера, днес ми я "доставиха" карал съм с 69 при ограничение 50 ( някога Септември месец 2013г. ), глобата не е голяма, 35лв с отстъпката, обаче въпроса ми е, да го плащам ли или невалиден :)? Ако е невалиден, на кого точно да се оплача и какво точно да направя, не обичам да ми седят задължения към държавата или каквито и да е администрации.

Аз мисля, че трябва да го обжалваш в съда, няма да падне автоматично, защото споменатите по-горе промени още не са обнародвани в Държавен вестник и съответно не са влезли в сила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се занимавам за 35лв. Тъпо е само, че хем вече е ясно, че не могат да го правят, хем си го правят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се занимавам за 35лв. Тъпо е само, че хем вече е ясно, че не могат да го правят, хем си го правят.

Те точно на това разчитат - че повечето хора няма да се занимават, освен това докато не излезе промяната в Държавен вестник, все едно че я няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не са се отказали да снимат. Видях ги с камерата и с цивилната Астра преди 2 седмици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, оказа се, че приятелка адвокат го има готово :), попълни го само с моите данни и каза само да го внеса, няма да има съд и акта ще отпадне. Демек, днес отивам и пускам жалба. Ще видим какъв ще е резултата.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мобилните камери остават! Засичат те за превишена скорост и на място, подчертавам на място, са длъжни да ти покажат снимката и данните по нея.Тоест спират те и...съответно е последващата бумащина,най-вероятно,акта До колкото разбрах снимката за превишена скорост направена от мобилна камера за превишена скорост пратена по пощата заради възможни манипулаций спекулаций и тн. инсинуаций ОТПАДА ... :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правило си разбрал. Отпадат тези по пощата, трябва като те снимат или да те спрат и да ти напишат АКТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега остава да си вземем по едно ЕВО :icon_dance: и нека си снимат ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както писа Mitsubishi решението на ВАС отностно казусите с мобилните камери трябва да се публикува в Държавен вестник за да влезе в сила... до колкото знам това още не се е случило или поне не намирам инфо...

Затова казуса на Rangel е интересен и за момента и за в бъдеще... какво правим като все пак пристигне снимка от мобилна камера (ако е стационарна се предполага че не е манипулирана и си плащаш... говорим само за мобилна)... затова и помолих да пише дали само с пускане на жалб ще отпадне фиша :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • преди 1 месец ...

Хубaво нови условия aмa и те не се спaзвaт.

Днес получих снимкa от мобилнa кaмерa нaпрaвенa преди седмицa нa учaстък който нямa знaк зa мобилнa кaмерa или изобщо кaквaто и дa е било кaмерa, пише че е нaселено място пък никъде нямa знaк зa огрaничение нa скоростa или че зaпочвa някaкво нaселено място.

Единственото което имa е бензиностaнция лукойл.

Знaм точно когa ме снимaхa зaпомних моментa зaщото минaвaм от тaм всеки божи ден от пет години нaсaм и никогa не е стоялa пaтрулкa тaм и тъй кaто е близо до пътя видях кaмерaтa нa тaблото им.

Минaх със 75-80км ,a нa снимкaтa сa 95 при огрaничение 50км но зa пет години не съм и чувaл че тaм имa огрaничение.

И сегa 300лв aкт и нищо не съм могъл дa нaпрaвя.

Тъпотиятa нa тaзи държaвa нямa крaй.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...