Премини към съдържание

Galant 97-ма, за какво е този LED?


Sitio

Препоръчано мнение

Здравейте!

Въпрос на лаик, горд нов собственик на Галант 97-ма.

Та... този диод не ме притесняваше докато не светеше. Мислех че е остатък от аларма или имобилайзер, но уви... тази вечер взе че светна!

Обстоятелствата са следните:

1. Ниски температури -4 градуса.

2. Заледен път - колата не поднася много.

3. ABS-a си работи нормално при заледен път.

4. Имам печка Webasto ползвах я 30-ина минути преди да забележа диода да свети, сигурен съм че я изключих преди да тръгна.

5. Подкарах отново колата след час, диода не светна до 20-ина минути, после светна докато чаках 10-ина минути на паркинг със запален двигател, не съм включвал печката преди да запаля този път.

6. Конзолката на диода личи да е фабрична, не е пробивана допълнително за да се сложи диода.

От задната страна си има държач с пластмасови уши които държи диода.

 

Ако някой има идеи, моля споделете. Надявам се да избегна подигравки със следното допълнение... имам колата от 2 седмици. :)

Благодаря предварително!post-17599-048921400 1391015413_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е сигнализацията на алармата или както правят някой,слагат само мигащ диод без да има аларма,за да лъжат крадците. Попитай предишния собственик,ако не е автокъща,но така само няма как да ти кажем какво е без да се видят накъде отиват кабелите. Колата бензин или дизел е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дизел 2.0, но както написах не личи да е аларма. Съдя по това че конзолката в която е вкаран диода е фабрична а не дупчена в последствие при слагане на аларма. Колата не е имала алрма, купих я от позната и тя е единствен собственик, щеше да ми даде и алармата. За две седмици откакто имам автомобила не ми е светвала ни веднъж, само днес и то не като за аларма, не мига, не светва при заключване, отваряне или палене. Кабелите на диода са кафяв и черен като за автомобилно окабеляване. Като слагат аларми обикновенно ползват черен и червен кабел (но не е задължително де).

Не личи да е от печката, ползвам я вече трети ден а едва днес ми светна диода. В сервизното описание не пишат за диод, на тази конзола слагат копче за TCL, тази кола няма такова но на съседната празна конзолка на диода има буска с окабеляване, вероятно подготовка за копчето на TCL-a (това е много диво гадаене от моя страна а и забравих да купя боб да хвърлим).

 

Повече инфо не мога да дам. Ако някой е виждал нещо подобно моля да сподели, ако не, може и да е нещо фабрично слагано за европейския пазар ( колата е от Австрия) и няма смисъл да се гадае а да се проследят кабелите, но в този студ на никой не му се проследяват кабели заради нечия прищявка да разбере "що е то дето светва кога си реши и то без да мига" :) .

 

Благодаря пак

 

Най-вероятно е сигнализацията на алармата или както правят някой,слагат само мигащ диод без да има аларма,за да лъжат крадците. Попитай предишния собственик,ако не е автокъща,но така само няма как да ти кажем какво е без да се видят накъде отиват кабелите. Колата бензин или дизел е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е слагано допълнително колега, на моята няма такъв диод. Виждал съм още няколко дизелови Галанта 97-ма и при тях също нямаше такова нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за печка :)

Аргументи - твоят Галант се различава от другите по това, че има печка, и че има странен светещ диод.

След като диода свети, значи работи, т.е. системата, в която е включен, работи, или дава грешка. Значи не е сложен за "подготовка" на друга система, още повече, че не е самоделка, а е оригинално :)

Забележка:

Аргументите ги казва човек, който хабер си няма от Галанти, камоли пък от печки. Да се има предвид :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горкият ел. монтьор, приятел ми е а сега ще го карам да разгадава загадка достойна за сериала "Tween Peaks" :)

Благодаря на всички... като разбера за какво е диода ще постна непременно.

 

Аз съм за печка :)

Аргументи - твоят Галант се различава от другите по това, че има печка, и че има странен светещ диод.

След като диода свети, значи работи, т.е. системата, в която е включен, работи, или дава грешка. Значи не е сложен за "подготовка" на друга система, още повече, че не е самоделка, а е оригинално :)

Забележка:

Аргументите ги казва човек, който хабер си няма от Галанти, камоли пък от печки. Да се има предвид :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за печка :)

Аргументи - твоят Галант се различава от другите по това, че има печка, и че има странен светещ диод.

След като диода свети, значи работи, т.е. системата, в която е включен, работи, или дава грешка. Значи не е сложен за "подготовка" на друга система, още повече, че не е самоделка, а е оригинално :)

Забележка:

Аргументите ги казва човек, който хабер си няма от Галанти, камоли пък от печки. Да се има предвид :)

Не е свързано с печката този диод колега аз на единият ми галант е 2000 бензин 136 коня и има същата лампичка на същото место нямам печка,колата я взех и аз от австрия и ей така свети си когато си иска този диот вече има няма 3 години и половина и незнам за какво е ... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е свързано с печката този диод колега аз на единият ми галант е 2000 бензин 136 коня и има същата лампичка на същото место нямам печка,колата я взех и аз от австрия и ей така свети си когато си иска този диот вече има няма 3 години и половина и незнам за какво е ... :mitsu-smiley:

Аааа, добре, значи не е печка :)

Остава само да е свързано с Австрия! :D Нали и на автора Галанта е от Австрия...

Най-добре ще се разбере, като се видят кабелите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате колеги ама много комична тема :)

 

В какъв размисъл се вкарвате с една светеща лампичка :icon_clap: дано се разбере за какво е.

 

Аз мисля че има няколко варианта:

1. Колата като се отдалечава от Австрия светва лампичката като се доближава изгасва

2. Лампичката отчита надморска височина (изкачване и снижаване) съответно On / Off

3. Лампичката както и колата имат собствено мнение, не са малко случаите с изкуствен интелект в автомобил, сигурен съм че сте гледали Knight Rider

4. Лампичката е средство за обогатяване на личния интелект и самообразование. В момента на светване потребителят активира изключително сложна мисловна дейност, която допринася за увеличаването на имствените клетки у човека.

5. Лампичката съответно колата, изразяват мнение - Светва - ДА, Гасне - НЕ.

6. Лампичката е олицетворение на добрите и лошите моменти в живота. Човек трябва да цени миговете, в които има светлина в живота му и да им се радва, защото не се знае кога тази светлина ще угасне и нещеш ли, той пак ще се озове в затворения жизнен кръговрат изпълнен с негативизъм, нещастие и тъмнина.

 

И така скъпи колеги, respect the лампичка и тя ще ви respect-ва обратно.

 

Всичко това е разбира се в кръга на шегата... късно е, аз съм на работа, и ме е ударило на размисъл и едни лампички ми се въртят в главата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не е с прибиращ се теглич? Като е изваден и готов за употреба свети, ако си е сгънат - не свети.

Никой не предположи връзка с газовата уребда :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате колеги ама много комична тема :)

 

В какъв размисъл се вкарвате с една светеща лампичка :icon_clap: дано се разбере за какво е.

 

Аз мисля че има няколко варианта:

1. Колата като се отдалечава от Австрия светва лампичката като се доближава изгасва

2. Лампичката отчита надморска височина (изкачване и снижаване) съответно On / Off

3. Лампичката както и колата имат собствено мнение, не са малко случаите с изкуствен интелект в автомобил, сигурен съм че сте гледали Knight Rider

4. Лампичката е средство за обогатяване на личния интелект и самообразование. В момента на светване потребителят активира изключително сложна мисловна дейност, която допринася за увеличаването на имствените клетки у човека.

5. Лампичката съответно колата, изразяват мнение - Светва - ДА, Гасне - НЕ.

6. Лампичката е олицетворение на добрите и лошите моменти в живота. Човек трябва да цени миговете, в които има светлина в живота му и да им се радва, защото не се знае кога тази светлина ще угасне и нещеш ли, той пак ще се озове в затворения жизнен кръговрат изпълнен с негативизъм, нещастие и тъмнина.

 

И така скъпи колеги, respect the лампичка и тя ще ви respect-ва обратно.

 

Всичко това е разбира се в кръга на шегата... късно е, аз съм на работа, и ме е ударило на размисъл и едни лампички ми се въртят в главата...

 

Колега, това само Понтиак го имат като екстри :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "за" теглич. Най - вероятно е свален, а жичките са оставени някъде неизолирани и в това време се бъзикат. :icon_thumbup: На другата кола има теглич и такава лампичка, която не е фабрично. Като вкараме буксата от рамаркето в гнездото на колата и тя светва. Може би показва, че има контакт между двете (а може и да съм изръсил някоя глупост :D ) Поздрави :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На някои табла за галант има такава зелена лампа горе в ляво, която изобразява теглич :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дизел?

Ми да. Може да се сложи газова уредба на дизела и като почне да дърпа газ, да светва е такава лампа - зелена, демек екОноми режим. Само че случаят не е такъв.

Не ми се вярва да е оригинална тази крушка, особено ако е диод.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги, ако видите понтиака на Knight Raider без теглич да знаете че отдавна е в употреба, сложен на моята кола. Въпреки че има гумена капачка на буксата на теглича, тя беше добре обледена и от вътре. Като се постопли ще проверя кабелите сигурно някой дава контакт и диода светва като да има закачено ремарке.

Аз бих ползвал огледалото за задно виждане като сигурен датчик за присъствието на ремарке а не да се доверя на диода, още повече като е поставен така че да се скрива от волана докато шофираш. Докато забележа че не свети ще трябва да се върна доста път та да си прибера ремаркето. :)

 

Обобщавам: като горд собственик на дизелов Галант (без газово);) от Австрия, с печка, теглич и LED... колегата с ник Mitsubishi даде най-прямия и за сега най-достоверния отговор "Теглич - спри да питаш"

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай са я сложили там,моята е имала теглич в Германско,но пристигайки тук,прибрани българи са го демонтирали с естетическа цел,но крушката ми стои и е закачена към таблото.Представлява зелена светлина с нарисуван теглич и лампата свети,не за да ти напомня,че имаш ремарке,а за да виждаш,че ти работят светлините на ремаркето и ако изгасне да спреш и да притегнеш буксата, евентуално .

Мисля че, с това можем да изчерпаме темата с мистериозната лампичка .

:zakrivam:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:otkrivam::)

 

Ха все едно гледам моята кола,същият зелен диод ,на същото място.

Имам теглич ,имам си и индикатор на таблото за него.

Та сега моята е свързана към аварийните и си святка с тях (не знам поради каква причина на копчето ми за аварийни няма лампичка няма и такова място за нея ) и предполагам за това предишния собственик го извел там.

Най ясно ще стане като проследите кабелите или разгледай те дали наистина не е от теглича ,както са казали колегите по горе :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде от мен да мине,ще пиша след "закривам" :D.

Кабелите продължават до едно реле свързано към предната част на ETACS-а,поне при мен е свързано така в оторизирания сервиз,в който е монтиран (даже имам и документ,ама теглич-не). Крушката за теглича само присветва като натисна аварийните.

Ники,извади си копчето за да видиш дали имаш крушчица вътре и по-скоро гумената основа,тя крушката се води mini за около 50 ст,с дълги крачета,които се увиват около гумената основа. Изключиш ли аварийния бутон, няма да имаш мигачи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Ники,извади си копчето за да видиш дали имаш крушчица вътре и по-скоро гумената основа,тя крушката се води mini за около 50 ст,с дълги крачета,които се увиват около гумената основа. Изключиш ли аварийния бутон, няма да имаш мигачи.

Вадил съм я няколко пъти и все няма ,ама утре пак ще я извадя да проверя :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като казахте, че свети с аварийните се сетих, че и аз имам такава, но вляво под волана на пластмасовия капак. А преди да я взема имаше теглич...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...