Премини към съдържание

Информация за Колт


Препоръчано мнение

Ето го зверчето, още не съм го измил заради това скапано време, в неделя тръгнах към автомивката и заваля градушка, иначе за сега проблеми нямам, сигурно тази седмица ще го закарам в Балкан стар за един профилактичен преглед

http://store2.data.bg/peterrb/colt.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • Admin

Супер :icon_thumbup: Много ме дразнят някои като почнат да разправят, че Колта бил женска кола :mad:

 

Absolute unisex, absolute sexy! :icon_dance:

 

Колта никога не е бил женска кола! Вътре се събират мъже по два метра! Така че да си гледат работата! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Аз съм жив пример: 186см. и тежа 98кг. Даже имам един приятел които е 145кг и като го возя не се оплаква освен от друсането. Горкото ми колтче. На какво тегло е с мене. Много добре проектирана кола като всички :mitsu-smiley: стават за всякакви хора! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко фейдбек за скоростната кутия. Първите няколко дни карах на ръчен режим, не е лошо сменяш си когато искаш, при рязко спиране сама си връща предавките, не съм карал до сега друга автоматична кола не знам бързо ли става смяната на предавката или бавно, във всеки случай се усеща при по-рязко ускоряване. Напълних един резервоар го горе, нулирах трип компа и реших да видя как ще е на пълен автоматик. Родих се, първо че дясната ми ръка е винаги свободна и мога да държа волана с две, свикнах да играя само с газта за да контролирам ускорението и смяната на предавките. Общо взето колата добре подразбира как искаш да караш и си сменя съответо с настроението ти( колко бързо ускоряваш) в смисъл като дам повечко газ пълни оборотомера до 5000 и чак тогава сменя, ако подам лекичко газ без да ускорявам бързо като стигне 3000 си сменя на по-висока предавка, при рязко натискане на педала на газта, връща скорост и те залепя за седалката. По компютър разхода ми в града в момента е 8.5 при доста неравномерно каране (газ, спирачка) . Та за града определено смятам да си я карам на пълен автоматик, пък нека и да е пенсионерско това :). Очаквам повече след като направи 2000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По време на първите 1500 км не трябва да се превишават 4000 об/мин (в книжката го дават като макс. км/ч за съответната предавка)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едновремешните коли са се разработвали по 10000км. Сега двигателите са доста по-съвършенни. Да предположим че вече е бил разработен. Аз ако си бях купол такава коласигурно щях да я карам поне половин година без да надвишавам 3500оботота. Пък и колегата няма да я кара 100 години. Като и навърти 100-150 хил ще я тръкне на някои и ще си купи пак нова така че няма никъкви проблеми, а и колата е в гаранция така че ако немисли да я кара повече от 5 години да си я кара както му е кеф :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като натиснеш рязко спирачките чуваш ли звук на стрържещ метал?

При мен до ок. 5000 км спирачките свиреха при леко натискане. После се оправиха. Просто я карай :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас свирят с режещ звук при по-рязко спиране, но е на 3000 км.

Ако не се оправят ще видим какво е на прегледа на 1г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен просто и дисковете и накладките като са чисто нови още не са си легнали по местата и паснали както трябва. Може и феродото да е малко по-твърдо. Но ако не ти се оправят задължително го спомени на прегледа, та дори и по-рано от 1 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Искам да попитам нещо за скоростната кутия, като спра на светофар съм свикнал да си включвам на неутрал от ръчните скорости, но чух че на автоматици това не било препоръчително. Някой знае ли специялно за тази ск. кутия, кое е най благоприятно да я оставям на скорост и да държа спирачката или да връщам на неутрална?

АА и ето една снимка на измития :mitsu-smiley:

http://img224.imageshack.us/img224/4517/bakiplane01stx8.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето в тази тема в един момент започна да се говори за това. Виж дали ще ти е полезно.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=17825

 

Подобно става и тук...Не е лошо сега като имаме модератори, като се отклони темата от първоначалната да отделят нови теми, за да стане по-подредено ;)

 

А към другите - пускайте нови теми при различен въпрос, темата е определяща, не това че става въпрос за същия автомобил или на същия човек ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си го със здраве, имам същия но ръчка, не е лош автомобил, но не и чак толкова добър. Досега вече 26000км , двигателя е 1.3 95к.с. Добра динамика, но чак след 3500об/мин , на 1100км съединител (казаха заводски дефект), чаках 30 дни, нов модел - малко продадени бройки, нямало части. Сега нещата май са се пооправили. Миналата седмица мина в сервизен режим (в Ст. Загора нямаха новия софтуер и я пратих в Пловдив с пътна помощ, на другия ден сутринта беше готова). Жабката има проблем с затварянето - заводски дефект, 5 мин след оплакването беше сменена. Пукна ми се копчето за светлините за мъгла от самосебе си. И много шумен двигател, ама на мен това ми харесва :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И ние взехме такъе Колт. Жената го кара основно и е на 1700км. За съжаление аз малко се разочаровах като се качих на него. Като вляза от Галант-а в Колт-а и имам чуството че съм в електрокар. Въобще не знаех че толкова са дупките по пътищата, в смисъл че с Галант-а не ги усещах :) Струва ми се пъргав двигателя, но го карам още до 3000-3500 оборота. Вярно е че е шумничък. Пространството вътре наистина е изненадващо голямо за такава малка кола.

Все пак твъдото возене май е характерно за всички малки коли, защото карах Ярис и Корса и те друсаха още повече :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте отново, честита нова година и много късмет на всички. Имам пак въпросче, направих 14000км и наближава първата смяна на масло, някой може ли да ми каже колко пари да си приготвя като тръгна за сервиза(Балкан-Стар)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Здравейте отново, честита нова година и много късмет на всички. Имам пак въпросче, направих 14000км и наближава първата смяна на масло, някой може ли да ми каже колко пари да си приготвя като тръгна за сервиза(Балкан-Стар)?

Посети ли вече Балкан-Стар

Как е положението там :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Така, смених консумативите. Имах път към Бургас и реших да ги сменя в Дарс Ауто( от където е купена колата). Това стана в събота, механиците на Митсубиши не бяха на смяна, но въпреки това съвсем любено ме обслужиха механиците на Мерцедес. Смяната на масло, филтър маслен и въздушен ми струваше 130лв. Не знам дали трябваше да сменя и филтъра на купето, но не исках да ги притеснявам допълнително хората. Като дойде пролет ще го сменя и него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...