Премини към съдържание

Информация за Колт


Препоръчано мнение

Здравейте, другата седмица ще се обзаведа с нов колт 1.3 5врати, автоматик. Може ли някой, който има същата кола да сподели как е подръжката и обслужването, къде в София има сервизи за подръжка, кога сте сменили първо маслото, колко време сте я разработвали и горе долу как са цените. Когато дойде обещавам да покажа снимки да се изфукам :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Изглежда за нов Colt пита... :icon_confused:

А тогава защо го интересуват сервизи, поддръжка, масло, т.н? Та това си го прави дилъра в неговия сервиз и той ще му каже всички тези неща, както и цените. :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съпругата има 1.3 с ръчни скорости. Много добра кола.

По книжка се разработва 1500 км. След първите 1000 км има контролен преглед (по-скоро оглед).

Маслото се сменя на 20 000 км или на година (което настъпи първо).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за новия модел става дума, чакам го още да му оправят документите за лизинг. Благодаря на gig за отговора, 20000 не е ли малко множко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

От близо 1 година имам нов 1,5-автоматик- великолепен автомобил. В началото впечатлява малко повечкото шум от мотора в купето , но с времето се свиква, а удоволствието от динамиката е невероятна. Съвет- предавките се сменят в автоматичен режим по желание на водача като след набиране на обороти поне 2000/мин леко и се отнема газта. Смяна на масло за бензинов мотор-20 000км пробег. Питай смело при наличие на други въпроси! :icon_thumbup:

post-1375-1177430638_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От близо 1 година имам нов 1,5-автоматик- великолепен автомобил. В началото впечатлява малко повечкото шум от мотора в купето , но с времето се свиква, а удоволствието от динамиката е невероятна. Съвет- предавките се сменят в автоматичен режим по желание на водача като след набиране на обороти поне 2000/мин леко и се отнема газта. Смяна на масло за бензинов мотор-20 000км пробег. Питай смело при наличие на други въпроси! :icon_thumbup:

1.5 ли е наистина? Това значи CZT. Учудва ме, защото БС почнаха да ги продават една преди няколко месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е CZT (4G15, 150 к.с.), a e Colt 5 врати (4А91, 109 к.с).

Смяната на масло на 20 000 км е нормална за съвременните бензинови двигатели. То още на шкодовите двигатели 1.3 карбуратор им даваха смяна на 15 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май освен нов друг такъв няма :icon_doh:

Има но е доста стар, като моят.

 

 

 

 

p_bakardjiev взе ли го?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нее :(, вчера ми се обадиха че оправяли още документи и трябвало да минат КАТ, отложиха за днес, а днес ми казаха утре. Вече не искам да правя предположения, когато стане тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нее :(, вчера ми се обадиха че оправяли още документи и трябвало да минат КАТ, отложиха за днес, а днес ми казаха утре. Вече не искам да правя предположения, когато стане тогава.

Абе обаждаш им се и им казваш да излизат от Колта. Как така ще те бавят? :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е колкото повече те бавят толкова ще ти е по-сладко после! :) Все пак чакането ще си заслужава защото ще караш чистак бърсак :mitsu-smiley: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам, проблема е че го купих от Бургас, а ще го взимам от София, исках да е със софийска рег. тъй като ще го карам тук, явно това създаде повече проблеми от колкото си мислех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе ако си го взел на лизинг ще е със Софииска регистрация. Това според мен не е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе ако си го взел на лизинг ще е със Софииска регистрация. Това според мен не е проблем.

Не винаги колите на лизинг са със софийска регистрация, възможно е да е и с бургаска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех я в Петък, беше леко лудница, в 6 колата дойде от КАТ в балкан стар, там си бяха решили да ходят вече хората, но ме изчакаха и ми предадоха колата. Много ми харесва като визия, адски просторна за пътниците, не очаквах да е толкова просторна. В събота сутринта тръгнах към Бургас с нея( за това и не писах 4 дена), по пътя се появи проблем с десния преден мигач, не светеше, за щастите сервиза в Бургас работеше в събота, закарах я и се оказа, че крушката не е правила добър контакт просто, там ми дадоха останалите неща, сервизни книжки, гаранции и други. Колата е още с някакво парафиново покритие и не става да се отмие на автомивка, казаха ми че с пароструйка щяло да стане. Като се пооправи времето ще и направя една фотосесия. След прибирането от Бургас стана на 1000км, все още я карам по-лекичко. Неприятно е когато при маневри, главно паркиране търся съединителя, но почти и свикнах. Това е колата според мен за парите си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :icon_clap: Безаварийни километри!

 

 

Колкото до парафина ако искаш да ти падне боята измий я на пароструйката. Но все пак по-добре остави покритието да си се отмие само.

 

Щом е на 1000 трябва да я закараш пак в Балкан Стар за преглед.

Засече ли среден разход?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отидох до Бургас с полвин резеровар, компютъра даде 7.5/100. Края на седмицата ще звънна да си уредя преглед. Те попринцип я прегледаха в сервиза в Бургас след 500км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Правилен е съвета на колегата да оставиш парафина да се отмие сам. И по-дълго да я караш полека няма да збъркаш. Говоря за разработката. Да си я караш със здраве и без да влизаш в сервизи освен за консумативи, което е почти сигурно. На следващата среща ще повозиш. :drinks: И само :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като собственик на същото бижу от половин година насам, мога да те уверя, че с всеки изминал ден тази кола ще те изненадва все по-приятно и скоро удовоствието да я караш ще се превърне в мания. Не знам какво си карал досега, но с тази наистина не се налага да мислиш за сервизи, ремонти и други подобни неща. Това е :mitsu-smiley: все пак. Честито и просто се наслаждавай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...