Премини към съдържание

Зимни гуми


Препоръчано мнение

Аз помислих, че прахово ги е боядисал...Само не разбрах за каква корозия ставаше дума... Иначе по темата, все още изчаквам със зимните гуми аз. Във Варна поне, климата е по-подходящ още за летните.

 

Алуминия също корозира, прави дребни ямички, почва да се рони и става на прах. Погледни на някоя стара кола интеркулер тръбите и със сигурност ще намериш такива петна.

 

Аз съм решил да слагам на Лансера Hankook W320. Не ми трябва някаква екстремна гума за сняг, по-скоро градска зимна гума.

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 253
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази година за пръв път реших да опитам Yokohama. Моделът е W drive, размерът е 18 цола, СУВ.

Вчера ги монтирах и имам впечатления на сухо и на доста мокър път. Бих могъл да обобщя опита си досега с препоръка за зимни гуми да се придържа човек към Бриджстоун.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази година съм изцяло на корейски гуми.

Летни Кумхо и зимни Нексен. На мокро се държат много добре, не дават да пипнеш педала на спирачката. Други впечетления за сега нямам, защото с летните имам 1000 км, а със зимните малко над 100. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Нагледах се на Нокиан от Русия и други марки произведени в непознати за мен държави.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

BF Goodrich ми е фаворит, TOYO също и Good Year Ultragrip 8 за зимните иначе Фалкен за летните. Убедих се в едно обаче имат значение много фактори, като започнем от настилката, производството на гумата кога е, каква е колата, дори колко е натоварена ... Така че малко нещата отиват на пристрастия и късмет когато се говори за гуми с приблизително близки качества. Аз тази година на еднакви автомобили сложих различни гуми и ще имам резултати като мине зимата :) Това не означава, че победителя в моята импровизирана класация ще е победител акосе постави на друга марка автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече се очакват мнения. Снегът е на лице, аз лично съм повече от впечатлен от Бриджстоуна що се отнася до сцепление на сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе имам едно питане - като гледам автомобилите по улиците, 50-60% са обути в "Дебица".

Тук вече няколко теми се откриват за гуми, било то летни или зимни и никой няма смелост да си признае, че е надянал "Дебиците" на мицубишито си. Скромни хора, брей, никой не признава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си джъткам с Dunlop 4D вече трета зима и съм много доволен :) Ако и новите са толкова добри, най-вероятно ще повторя като му дойде времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 2-ра зима с гудиър ултрагрип 8, и това което мога да кажа е... че не намирам разлика с клебер :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих аз чистак бърсак нови Nokian WR D4 (средна хубост според Ауто Билд БГ, брой 33(512) от 09.11.2016, стр. 46), обаче просто не карам. Държа колата в гаража и това е. Не ми трябва. Ще вида уикенда да се поразтъпча, ама то ако изсъхне и светне пътят, нищо няма да разбера. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти Нокиан с 7 мм грайфер!

 

 

Nokian WR G2 - това са ми старите зимни гуми, нормална гледка ако се карат лятото. Моите преди да ги изхвърля ги карах едно лято, имаха 5-6 мм грайфер, започнаха да се разпадат и те, макар, не толкова интензивно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ДЕБИКА - няма такава скапана гума :).

Доста често ги има в МЕТРО и разни такива не гумаджийски магазини :), за това най-вероятно има доста от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Еми аз съм готов с теста на зимните ми гуми WS80. Вчера София - Бургас - Слънчев - Обзор - Варна, прохода по тъмно, днес Варна - София, абсолютно заснежен път до Търново. Гумите са нещо фамозно, изпреварили са ме 4-5 коли, от които два джипа. И за да няма упреци, карането е било съобразено с пътя. Сцеплението им на сняг е жестоко!

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих аз чистак бърсак нови Nokian WR D4...

 

На 30.12. и аз бях участник във вечерния екшън Петолъчката - Карнобат - Айтос - Бургас. Това беше първият тест както на новите гуми, така и на самия мен в подобни условия.

 

Първо да кажа, че стигнах благополучно до Бургас около 20:15 ч., като може би малко след мен са спрели движението.

 

На следващо място - аз не съм карал дори в не много близки до тези зимни условия и нямам (добра) база за сравнение.

 

Което мога да кажа, е следното. Малко след Петолъчката условията все още бяха не-чак-толкова лоши и успях да направя няколко изпреварвания, като сцеплението беше перфектно. След това два опита за изпреварвания не ми се получиха, тъй като фаровете на насрещните коли изскачаха много бързо в тъмнината и виелицата и може да се каже, че на два пъти едва се прибрах вдясно. Това бяха двете най-рисковани маневри, като при тях колата беше стабилна, гумите държаха отлично, включваше се ABS-ът.

 

След тези неуспешни опити, повече не пробвах да изляза в ляво и до Бургас карах кротко зад тези пред мен. Колата остана все така стабилна, без никакво поднасяне. Бяхме трима души, вкл. един стабилен куфар от самолетно пътуване, което може да е помогнало за сцеплението на задните гуми.

 

Накратко - оценявам гумите като великолепни на сняг, киша и (вероятно) лед на следващия ден в Бургас. :mitsu-smiley:

Редактирано от СтоянБ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ще използвам темата, да видя как са колегите в Северна и Източна България?

Емо, как са нещата при вас?

Гледам разни страхотии из нета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тези страхотии, навремето им казвахме "зима".

Ма то сега с тези летни шофьори.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обстановката е нормализирана вече...главните артерии са почистени. Неприятното беше първия ден когато започна влошаването на времето, защото докато при вас валя сняг, тук цяла вечер валя дъжд след което рязко температурите паднаха до под -10. В комбинация със силен северняк сещате се, че настана ледена епоха. Някой от вас знаят на какъв баир живея...колите се движеха назад и се редяха като влакова композиция :) Засега обаче всичко вече е нормално и проходимо. Поздрави от морето :)

 

Това е деренце до къщата ми :)

^E8B4CD2DC24AB84FE049ACB1C10CB6050015A3FC516151262B^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново мнението ми за гума BRIDGESTONE BLIZZAK LM-32 -

Отлично сцепление при много ниски температури - под минус 10 градуса. Никакво при около нула и особено киша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...