Премини към съдържание

Space Star 1.3 или 1.8 с АГУ


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Като кандидат собственик на зведчика ,съм изправена пред дилемата за избора на мотор.

Сприрам се на конкретния модел , поради надежност,сигурност и нормалните цени за подръжка не на последно място.

Прочетох тук във форума ,че на 1.3 може спокойно да се монтира обикновена ГУ ,докато при 1.8 не съм наясно как стоят нещата? :)

От друга страна 1.3 мотор за кола на тези години и с това купе ми се струва малък комбиниран с факта ГУ. При пробег над 200к особено , не е ли малко поизтормозен вече +включен климатик и натоварен багажник ?

 

Основния въпрос ми е има ли голяма разлика между разхода на 2та мотора и 1.8 само с ГИ ли се разбират :rolleyes:

 

До сега само италински и немски коли съм карала. :) т.е. нулев опит :mitsu-smiley:

Благодаря на всики предварително за компетентно мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Между двата мотора 1.3 и 1.8 най-добрият избор би било по средата а именно 1.6 4G18 двигател който е икономичен, достатъчно мощен за този модел и само 98кс което го и нарежда в категория за нисък данък, стара концепция но доказана, непретенциозен и лесен за обслужване. Само лошото е, че май не са много популярни в България варянта спейс стар и 1.6 двигател. За 1.3 и газ както и при 1.6 няма проблеми, но при 1.8 GDI газ неможе или не е подходящо да се сложи, така че ако ще карате на газ 1.8 отпада, потърсете 1.6 ако намерите имат и с автоматични скорости и са много приятни за каране, а ако няма 1.6, 1.3 също става, все пак не е кола за състезания. Успех при покупката - страхотен избор за евтина семейна кола, много практична и удобна, :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Моята е с 1.3 мотор и газов инжекцион.Прилична динамика и разход смесено около 8,5л. на 100.Не знам какви немски коли си карал.Моят опит е с Голф 3 комби 1.6ми и Толедо 1.8ми на което в момента синът ми трупа опит като шофьор-и двете са по-големи трупове от СпейсСтарчето,а и разхода е доста по висок!Относно 1.8GDI - забрави за газ!Има доста иформация във форума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Моята е с 1.3 мотор и газов инжекцион.Прилична динамика и разход смесено около 8,5л. на 100.Не знам какви немски коли си карал.Моят опит е с ...

 

Ники,jess е колежка, която се надявам скоро да се присъедини към нас... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники,jess е колежка, която се надявам скоро да се присъедини към нас... :icon_blush:

Извинявам се на колежката... :icon_blush: В този случай мога да добавя само,че жена ми не ще да чуе за друга кола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Поразрових се доста и настина отзивите за 1.6 двигателя са най-добри.

За съжаление из борсите наоколо намерих само една такава като цената беше 2на сравнено с 1.3 и 1.8 :) изглежда и търговците са запознати с предимствата.

Това че на 1.8 не може да се слага газ го прочетох на няколко места - ще чета още докато намеря подплатено с обянения и факти :icon_angel:Иначе финансово на бензин няма да издържа в Софийските задръсвания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, малко по-скъпи са 1.6 но пък за сметка на това са и по-нова година на производство и малко по-модерно изглеждат, а варянт за 1.9 дизел дали сте мислили? Този е оптималният ако се кара много, градско едвали повече от 7/100 ще харчи даже и в задръстванията, извън града може да падне и под 5/100 при леко каране 80-90км/ч, двигателят е на рено, много популярен, тих, мощен, икономичен, кара се с лекота. Само е хубаво да се прегледа състоянието на съединителя понеже е доста по-скъпа смяната на съединител на дизел от колкото на бензиновите модели. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Поразрових се доста и настина отзивите за 1.6 двигателя са най-добри.

 

ТИначе финансово на бензин няма да издържа в Софийските задръсвания.

Ако ще се кара изключително в градски условия, то 1.3 + газ е идеалното решение.

Ако е за дълги пътувания... тогава 1.8 GDI. Просто при 6-7 разход не е нужно да се кара на газ.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта е добро решение в днешни дни, но според мен е излишно вложение за двигателят 1.3, който лично на мен ми гори от 5 до 5,4 бензин в извънградски пробег, а около 6,0 градски пробег/като искам да спомена, че съм доста спокоен и внимателен шофьор и колата не се настъпва изобщо/. Мога да ви дам Ви (jess) пример че с 12лв. съм постигал личен рекорд да измина 100км. Разбира се всичко се дължи на техническото състояние на колата и т.н. Така че, затова моето мнение е чисто лично, но може би си останала с впечатлението, че като цяло 1.3 е икономичен и доста уравновесен двигател! Успех и да но да станеш една от :mitsu-smiley: феновете! Успех и ни дръж в течение! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Длъжен съм също да спомена, че ако си решила да си слагаш газ може би трябва да се допиташ до някои колеги, защото масово предлагат разни газови инжекциони примерно за 700лв. което си е една съмнителна сума за хубава газова уредба! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а варянт за 1.9 дизел дали сте мислили? Този е оптималният ако се кара много, градско едвали повече от 7/100 ще харчи даже и в задръстванията, извън града може да падне и под 5/100 при леко каране 80-90км/ч, :mitsu-smiley:

 

дизел - лично мнение че не е кола за жена не зная за подръжката как стоят нещата също така. :icon_blush: Не съм от кротките шофьори за съжаление , особено ме притеснява градския разход а извън града не карам често :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

двигателят 1.3, който лично на мен ми гори от 5 до 5,4 бензин в извънградски пробег, а около 6,0 градски пробег

 

Поздравления за колата разхода ме впачатли! В момента карам фиат 103кс 12/100 газ градско а багажник практически няма :icon_crying: това е основната причина да търся по-голям автомобил с приличен разход в града.

 

В момента се двоумя между Space Star и Citroen Xsara и често казано съм като магаре на мост :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ситроен ще бъде грешен ход според мен, но всеки си има предпочитания, за дизел защо не за жени, първо е много тих, второ е най-бързият от всички агрегати и най подхожда на тази кола, карал съм такъв и градско ми разходваше около 6/100 а дърпаше като влак, бърза и вървеше с лекота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта е добро решение в днешни дни, но според мен е излишно вложение за двигателят 1.3, който лично на мен ми гори от 5 до 5,4 бензин в извънградски пробег, а около 6,0 градски пробег/като искам да спомена, че съм доста спокоен и внимателен шофьор и колата не се настъпва изобщо/. Мога да ви дам Ви (jess) пример че с 12лв. съм постигал личен рекорд да измина 100км. Разбира се всичко се дължи на техническото състояние на колата и т.н. Така че, затова моето мнение е чисто лично, но може би си останала с впечатлението, че като цяло 1.3 е икономичен и доста уравновесен двигател! Успех и да но да станеш една от :mitsu-smiley: феновете! Успех и ни дръж в течение! :icon_thumbup:

 

Уау, това и да го видя няма да го повярвам :icon_clap: Аз мога да само да си мечтая за такъв разход на 1.3, дори със 100 бензин от ОМВ под 8 градско в София е изключено да падна, ако ще да карам все едно возя Папата... при все, че в час пик почти не шофирам. А колата се търкаля в семейството от 8 години и винаги си е давала един и същ разход... Иначе ако не се настъпва си е доста мудна, това тежко купе не е за 1.3 двигател, ама пустите му такси и застраховки на Запад принуждават много хора да търсят коли с по-малки двигатели и съответно производителите са щастливи да откликнат. Обаче откъм багажник няма грешка - особено за хора с къща/вила, където постоянно има нещо за вършене товарното пространство е много ценно - винаги има нещо голямо за носене :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за колата разхода ме впачатли! В момента карам фиат 103кс 12/100 газ градско а багажник практически няма :icon_crying: това е основната причина да търся по-голям автомобил с приличен разход в града.

 

В момента се двоумя между Space Star и Citroen Xsara и често казано съм като магаре на мост :D

 

Аз също заглеждах Xsara-та. Лично ми допадна като дизайн. Обаче при мен надделя идеята, че ми трябва кола под 100 конски сили, заради данъка и другия фактор, който е ясен на почти всички, че повечето френски модели включително и Пежо имат малко капризно окачване имайки предвид пътищата ни, а пък на Mitsubishi-то имаш едно доста здраво окачване! Не съм сигурен за Xsara-та как е окачването, но предполагам не е особено подходящо за пътищата ни! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента се двоумя между Space Star и Citroen Xsara и често казано съм като магаре на мост :D

 

Здравей колежке Jess. И аз се бях зарибил по Xsara, но Picasso (овалната форма) когато си търсих кола миналата година. Ще ти разкажа какво един познат майстор ми каза, когато прави такава кола (не зная бензин или дизел). Не зная също причината, но нещо в двигателя се бе счупило. Оказа се че не се продава само бутало (говоря ориентировъчно) а цял коляно-мотовилков механизъм. Накрая ми каза че той струва 3800 лв, за работа и консумативи (масла, антифриз,филтри) е поискал още 700 лв и е представил сметка на клиента 4500 лв. Че то една 2-ра ръка такава кола струва толкова. Когато колата се е развалила е била най-много на 2-3 месеца купена от автокъща. Тук във форума има колега, който на неговия Space Star 1.3 изминал за 1,5г 100000 км без никакви фрапиращи ремонти. Така че надежността на колата е проверена. Моят глас клони към Мицку.

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата на старо си е стара кола все пак. :) кое ще се развали и кога е въпрос на късмет. За съжаление няма гаранция как е подържано возилото преди да стигне до нас.

На мен от търговзите в Горубляне вече тотално ми се завива свят :icon_crying: май не са достатъчно огладнели :icon_angel: Някак не ми се връзва за една 10 годишна кола да искат по 5-6 к.

Намерих една звездичка 1.6 2003 мисля беше - е все едно прасета хуни я бяха карали. Салона скъсан прогорен с цигара пластмасата надрана по вратите и таблото,фаровете мътни абе отчаях се :icon_blush: и цената 5000.

Продължавам с оглеждането за сега колеги :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата на старо си е стара кола все пак. :) кое ще се развали и кога е въпрос на късмет. За съжаление няма гаранция как е подържано возилото преди да стигне до нас.

На мен от търговзите в Горубляне вече тотално ми се завива свят :icon_crying: май не са достатъчно огладнели :icon_angel: Някак не ми се връзва за една 10 годишна кола да искат по 5-6 к.

Намерих една звездичка 1.6 2003 мисля беше - е все едно прасета хуни я бяха карали. Салона скъсан прогорен с цигара пластмасата надрана по вратите и таблото,фаровете мътни абе отчаях се :icon_blush: и цената 5000.

Продължавам с оглеждането за сега колеги :icon_thumbup:

здравейте,собственик съм на каризма 1.6 повече от 5 г.днес харесах едно спеис старче за баща ми 1.6 98кс. с агу brc монтирано в италия доста читава колица и доста добре върви,но наистина тия пластмаси в купето са поне 5 нива по-ниско спрямо карисмата,и като че ли амортизацията по тях повече си личи,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен от търговзите в Горубляне вече тотално ми се завива свят :icon_crying: май не са достатъчно огладнели :icon_angel:

 

:icon_n_king: Името Горубляне майче се появи тука в един виц/разказ. Историята бе написана с левият шарнир за орисията на един опел как се родил и заминал за Италия. Жалваше се с колоритни фрази от рода "..карам без масло, а се чувствам смазан". На 10-тата година го внесли в България. Дошли купувачи да го гледат и той разказва как отдавна е умрял, но продавача му хвали предимствата все едно че е жив.. ;)

Добре би било колежке Jess да потърсиш Мицку и от човек. Шанса да е стегнал колата (например сменен съединител) е много по-голям, отколкото тепърва ти да почваш с това. Може да има винетка, ГО за 1год, газова?...

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_n_king: Името Горубляне майче се появи тука в един виц/разказ. Историята бе написана с левият шарнир за орисията на един опел как се родил и заминал за Италия. Жалваше се с колоритни фрази от рода "..карам без масло, а се чувствам смазан". На 10-тата година го внесли в България. Дошли купувачи да го гледат и той разказва как отдавна е умрял, но продавача му хвали предимствата все едно че е жив.. ;)

Добре би било колежке Jess да потърсиш Мицку и от човек. Шанса да е стегнал колата (например сменен съединител) е много по-голям, отколкото тепърва ти да почваш с това. Може да има винетка, ГО за 1год, газова?...

Поздрави

 

търся колега оглеждам се всеки ден по сайтовете :mitsu-smiley: тя с регистарция ще ми е по добре да я купя отколкото от джамбазите. Пък и после ще ми е по лесно да гоня някой с бухалката ако нещо не е наред :D :D за сега търсенето продължава явно съм и доста претенциозна все пак искам да знам за какво ще си дам парите не ги копая от никъде :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,собственик съм на каризма 1.6 повече от 5 г.днес харесах едно спеис старче за баща ми 1.6 98кс. с агу brc монтирано в италия доста читава колица и доста добре върви,но наистина тия пластмаси в купето са поне 5 нива по-ниско спрямо карисмата,и като че ли амортизацията по тях повече си личи,

 

хах и аз я гледах една сребриста сладурана с газ ... но до пловдив нямам време да отида казваш гледал си я не си заслужава така ли да разбирам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При търсенето на кола изобщо дори не си направих труда да отида до Горубляне. Предвид немалкото случаи на които съвестни хора попадат на ''уж добре изглеждащи'' автомобили набити с какви ли не добавки в маслото и бензина. И след като добавката се поизчисти кихаш здраво за двигателя... :/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и колежки :)

Колегите по-горе са казали нещата изчерпателно, аз само бих искал да вметна и подчертая (както колежката jess е прочела във форума), че на 1.3 двигател спокойно се монтира обикновена АГУ - защото няма дебитомер, с метални колектори е, с делко с вътрешна бубина (доколкото знам) и т.н. На 1.6 двигателя обаче нещата стоят по друг начин - има дебитомер, с външни бубини... и ако при него гръмне, може да има по-тежки поражения, т.е. на него не толкова спокойно може да се сложи обикновена АГУ (макар че познавам лично едно момче с Каризма 1.6 с обикновена АГУ и има много колеги във форума като него). Казвам всичко това, защото явно колежката се е насочила към вариант - бензин + обикновена АГУ. Дали да я убеждаваме за ГИ - тя сама ще си прецени, предполагам плюсовете ги знае - по-прецизна работа на ДВГ, по-нисък разход (осезаемо по-нисък), няма гърмежи и т.н.

Относно Горубляне и италианския внос (по моя скромна преценка) - наистина да се действа много предпазливо! Обаче - никой не е казал, че всяка италианска кола на Горубляне не е стока. Затова всичко зависи според конкретния случай и най-добре е човек, който разбира и му се има доверие, да присъства.

ПП: Пример с мен - купих си Колт 1.3 (същия двигател) от Горубляне, внос от Германия - не знам дали е заради доказаната история на колата, но засега съм нямал никакви технически проблеми, освен по ск. кутия. За сметка на това - ръждата е повече от ламарината. Двигателят е на близо 300 000 км и ... мърка като коте, но поостаряло :D. Тук да вметна, че този двигател наистина е слабичък за Колт-а, камоли за Спейс-стар - колата с него е мудна, особено по нагорнище. Въпреки това двигателя е железен и многото км не го притесняват! (ако разб. немеца редовно му е сменял маслото, за италианеца не знам :) )

Моят съвет към колежката - ако си преценила да слагаш ГИ, заслужава си да чакаш оферта за 1.6. Ако си склонна да сложиш и АГУ и по-мудния вървеж не те притеснява (стана ясно, че ще караш повече градско, където и Трабант и Ферари вървят на равно), търси 1.3 - по-лесно ще намериш, а и ще можеш да си позволиш да отхвърлиш лошите оферти, защото изборът е по-голям... а и ще спестиш някой лев.

Успех! :)

И забравих да кажа - аз съм с АГУ - разход... по доста грубо засичане, почти теоретично - над 10лв/100км (смесено), да кажем 11-12 лв, а на бензин разхода да е към 15-16 лв (само, веднъж го засякох, но аматъорски), т.е. с АГУ сложи поне 2 литра повече, да не кажа 3... кяр никакъв! Разбира се от съществено значение са два фактора - състояние на АГУ и състояние на колата (при мен и двете са... средна хубост :) )

 

И съвсем неангажирайки, ето тези ми хванаха очото:

цък и цък

Не са от най-евтините (намират се и под 2к), но ... :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно Горубляне и италианския внос (по моя скромна преценка) - наистина да се действа много предпазливо! Обаче - никой не е казал, че всяка италианска кола на Горубляне не е стока. Затова всичко зависи според конкретния случай и най-добре е човек, който разбира и му се има доверие, да присъства.

 

Отказах се от Горубляне категорично вече! Мисля д презскоча до Дупница като имам време настоящата ми кола я купих от там на тъмнно ей така хареса ми и готово. Вече 5 години си се слушаме без фрапанти повреди :) само обичайте неща за смяна.

а за АГУ- имам доверен майстор който ще я монтира и после подържа. От 10 години (от толкова съм и активен шофьор) само коли на газ карам и вече сама си правя дигностика кога за какво ми капризничи :D само дето не съм хванала отверките и гайчния ключ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хах и аз я гледах една сребриста сладурана с газ ... но до пловдив нямам време да отида казваш гледал си я не си заслужава така ли да разбирам?

 

 

Според мен и искал да каже че интериора са го направили по-пластмасов от колкото му се иска.

 

Това гледа ли го: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335797596436295&f1=details ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...