Премини към съдържание

Молба за съвет


Stefan Naydenov

Препоръчано мнение

Просто не съм свикнал... Както и да е, това не е най-голямата болка за умиране. Общо взето след огледите от днес съм много доволен от Пламен, който ме светна на много неща и без него нямаше да открия някои работи... Дори мога да кажа, че си харесах автомобил. Но това, което не спира да ме тормози е ръждата! Да не говорим за неловките опити да се тушира адски неприятното гниене по тия коли! Разбирам, че най-вероятно са замаскирани удари или поне ожулвания (без да броиме ръждите по ботушите), но защо един Пасат B5 на приблизително същата възраст и коне трябва да изглежда с най-малко 5 години по-млад, най-малко защото не е пуснал кървави следи по сума ти места?! А пределно ми е ясно, че там, където са тръгнали тия следи, няма никога да спрат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 173
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Просто не съм свикнал... Както и да е, това не е най-голямата болка за умиране. Общо взето след огледите от днес съм много доволен от Пламен, който ме светна на много неща и без него нямаше да открия някои работи... Дори мога да кажа, че си харесах автомобил. Но това, което не спира да ме тормози е ръждата! Да не говорим за неловките опити да се тушира адски неприятното гниене по тия коли! Разбирам, че най-вероятно са замаскирани удари или поне ожулвания (без да броиме ръждите по ботушите), но защо един Пасат B5 на приблизително същата възраст и коне трябва да изглежда с най-малко 5 години по-млад, най-малко защото не е пуснал кървави следи по сума ти места?! А пределно ми е ясно, че там, където са тръгнали тия следи, няма никога да спрат...

 

"ръждите по ботушите "има само на Галанти над 300000км. !!! За тия пари които търсиш Галант, колега не очаквай чудеса !!!!!!

 

 

Ето ти един от многото Галанти в Германия на които ще смениш само консумативи и ще караш

 

линк:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=153065540&__lp=6&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=150000&lang=ru&pageNumber=1

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто не съм свикнал... Както и да е, това не е най-голямата болка за умиране. Общо взето след огледите от днес съм много доволен от Пламен, който ме светна на много неща и без него нямаше да открия някои работи... Дори мога да кажа, че си харесах автомобил. Но това, което не спира да ме тормози е ръждата! Да не говорим за неловките опити да се тушира адски неприятното гниене по тия коли! Разбирам, че най-вероятно са замаскирани удари или поне ожулвания (без да броиме ръждите по ботушите), но защо един Пасат B5 на приблизително същата възраст и коне трябва да изглежда с най-малко 5 години по-млад, най-малко защото не е пуснал кървави следи по сума ти места?! А пределно ми е ясно, че там, където са тръгнали тия следи, няма никога да спрат...

Така е, защото в огромната си част, Галантите са внесени от Австрия и Германия, а там всички знаем, че ползват силни химикали през зимата. Ела да видиш колата на сина ми, която е от Испания - не само, че няма никаква ръжда, но свети като нова. Преди време докарах няколко коли от Испания, но там цените са малко по-високи, а и транспорта е двойно по-скъп и стават неконкуретноспособни на цена. Всички търсим евтиното, а едновременно с това не го харесваме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова пуснах темата. Много ясно съм си поставил въпроса още в началото. Смисъл има ли да гледам коли за тези пари, или да минавам на VW?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова пуснах темата. Много ясно съм си поставил въпроса още в началото. Смисъл има ли да гледам коли за тези пари, или да минавам на VW?

Колега, щом всички тук караме Галанти, значи има смисъл, а щом не искаме да ги продаваме, значи си ги харесваме. Качи се да покараш един Галант и ако случайно не те грабне, тогава минавай на каквото и душа иска. Избора си е само твой, но те съветвам да пробваш, за да не съжаляваш после, че си пропуснал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова пуснах темата. Много ясно съм си поставил въпроса още в началото. Смисъл има ли да гледам коли за тези пари, или да минавам на VW?

 

Много лесно се предаваш на заразата наречена VW или "най-здравата кола". Ако мислиш,че Голфа във всичките му разновидности е кола която не се чупи,само и наливаш гориво и караш,няма да ходиш по майстори,много ще сбъркаш и те си имат фабрични дефекти и много недостатъци. Ако искаш да си един от много с народните автомобили-това е най-лесното,но тук сме се събрали хора,който като си видят колата и след 3-4 години,пак да им спира дъха. Няма кола,която да не се чупи,въпросът е колко запазен екземпляр ще намериш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай каквото ти харесва и послушай разума си, за да няма този или онзи ми каза еди какво си, а ето каква стана. Имаш достатъчно информация за интересуващите те модели.

Хубавото на пасат ІV е по-добрата шумоизолация и антикорозионната защита. Но пък предницата му струва към 1000 лева с хубави части, фаровете му пожълтяват, бензиновите харчат много гориво, а дизеловите не си знаят километрите. Това в масовия случай.

Карал съм Пасат V и не ми хареса повече от моята кола, с изключение на по-ниския разход (дизел 130 коня) и по-доброто серво управление. Таблото някои казват че е по-хубаво от на галант, други казват че на астра Г е по-хубаво от на галант ... аз пък харесвам галантовото и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля, че съм на път да премина към следващ етап - закупуване. Има обаче един проблем, който ме притеснява - на колата, която съм си харесал, има дълбока язва от камъче на предното стъкло. Пукнатини, тръгващи оттам видимо няма, но не е просто малка точица, а просто шлюпка, която се забелязва! Освен това има подобна и на стъклото на единия фар, но човека твърдеше, че щял да намери фар за 60лв. и да го смени. Интересува ме, колко струва едно оригинално предно стъкло за Галант? Намират ли се лесно? Намират ли се заместители, на какви пари и качество? Трябва ли да ходя в Кобра, или да не стъпвам там? Дали ще мога да мина КАТ и Каско с подобен проблем? Знам също, че някъде ги поправят тези язви да не си личат чак толкова, но така или иначе стъклото отслабва и не е надеждно, а може би и рисковано да се кара така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както го описваш не си струва да сменяш стъклото. Аз също имам такова "поражение". Карах зад един камион по идеален път, настигах го и след 2-3 секунди вече щях да предприема изпреварване, когато от задните двойни гуми на ремаркето му изхвръкна камък колкото юмрука ми. Удари капака, после стъклото, клопна някъде назад по тавана и вече му загубих дирите. Капакът го отнесе най-вече. Беше цапардосан точно където върви левия ръб (нали са два симетрични ръба на капака) малко над фара и беше станала вдлъбнатина, а това на стъклото го видях веднага. Таванът бе невредим. Няма и драскотина.

Как да ти го обясня... Значи, при мен е колкото нулата на 20 стотинки, но нищо не му пречи това. Както каза, тези язвички ги поправят, но нито знам къде, нито как, нито за колко пари. Щом те бърка, плати си да ти го оправят.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

... Интересува ме, колко струва едно оригинално предно стъкло за Галант? Намират ли се лесно? Намират ли се заместители, на какви пари и качество? Трябва ли да ходя в Кобра, или да не стъпвам там? Дали ще мога да мина КАТ и Каско с подобен проблем? ...

 

 

Колега, преди една година минах през сагата "смяна на предно стъкло". От каското и малко от мен - и за около 270 лв. го оправиха. В Плевен го правих, не че нямам доверие на майстори в София. И както се казва - "всяко зло за добро". Сложиха ми чисто ново стъкло (триплекс, китайска изработка, не турска) СЪС СЛЪНЦЕЗАЩИТНА ЛЕНТА в горния му край, която за 2-литровите Галанти е рядкост да я има фабрично. Да не говорим, че старото беше надраскано от стъргане на лед зимата (така си дойде от Баварията) и не се виждаше добре през него, особено нощем. Цената на ново оригинално стъкло е по-висока, но не мога да възпроизведа колко - ориентировъчно тройно от тази, на която ми излезе смяната. Даже съм на разположение да хвърлиш едно око на резултата от смяната на стъклото - аз лично съм много доволен.

Така, че споко - стъкла има, даже с екстри, и при това на относително приемлива цена (лично мнение).

Успех.

Редактирано от наката
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля, че съм на път да премина към следващ етап - закупуване. Има обаче един проблем, който ме притеснява - на колата, която съм си харесал, има дълбока язва от камъче на предното стъкло. Пукнатини, тръгващи оттам видимо няма, но не е просто малка точица, а просто шлюпка, която се забелязва! Освен това има подобна и на стъклото на единия фар, но човека твърдеше, че щял да намери фар за 60лв. и да го смени. Интересува ме, колко струва едно оригинално предно стъкло за Галант? Намират ли се лесно? Намират ли се заместители, на какви пари и качество? Трябва ли да ходя в Кобра, или да не стъпвам там? Дали ще мога да мина КАТ и Каско с подобен проблем? Знам също, че някъде ги поправят тези язви да не си личат чак толкова, но така или иначе стъклото отслабва и не е надеждно, а може би и рисковано да се кара така.

 

Колега,

дали ще си сменяш стъклото или ще запълваш дупката трябва сам да си решиш но лично моя галант също го взех с подобна шупла и тук във Варна ми го поправиха за 20-30 лв някъде (не помня вече) и за сега нямам проблем с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шуплата се оправя срещу 20 кинта,около час седене примерно.Лятото карах от Белене за Бургас и от на мой приятел колата,хвръкна камъче точно срещу челото на жена ми.Пукнатина имаше и се запълни,но по-добре да вземеш колата и да я видят майстори,дали ще стане така,наче ново стъкло трябва.Моя галант като го взех беше във окаяно състояние,сега си го стягам по-малко и вежди съм взел да сменя,този месец надявам се :) ако имаш колебания към галант.То това не е твоята кола!Няма стара кола има поддържана...

Редактирано от Fosil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за мненията! Колебания мисля, че вече няма. А за възстановяване на стъкла намерих информация в друга тема на форума. Преди време съм намирал и други такива сайтове, иначе този е spukanostaklo.com

Неудобството ще е в това, че тази работа ще трябва да се оправи преди да направя Каско на колата. Фар се надявам също да се намери. Остава DJ Tymbi да се произнесе също, че неговата дума е най-тежка. Пожелайте ми късмет и немного нерви следващата седмица!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

фар за 60 лв, тцъ, що си мисля, че е къде 140-150кинта?

Алекс ще каже :icon_thumbup:

 

Ще държа в багажника да има резервен фар, в такъв случай...

 

Аз друго вече се чудя - леко се чувствам като балък да си взема кола, произведена 97-ма, автоматик, от Перник?!?! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз друго вече се чудя - леко се чувствам като балък да си взема кола, произведена 97-ма, автоматик, от Перник?!?! :D

Е нищо лично към колегите от този град, ама има нещо такова. Между другото от твойте първите предложения имаше добри екземпляри /които и аз съм гледал/ от София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще държа в багажника да има резервен фар, в такъв случай...

 

Аз друго вече се чудя - леко се чувствам като балък да си взема кола, произведена 97-ма, автоматик, от Перник?!?! :D

 

Нямаш си на идея каква голяма грешка е това :icon_doh:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай да не ти пробутат фар от автомобил с дясна дирекция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нищо лично към колегите от този град, ама има нещо такова. Между другото от твойте първите предложения имаше добри екземпляри /които и аз съм гледал/ от София.

Кои имаш предвид?

Първата оферта отпадна, понеже е GDI мотор (пък нали бил капризен),

втората (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11315231670440399&f1=details) е въпросната от Перник (Драгичево)... За ямболската само още се чудя дали да ходя. Или да взимам евтината с всички екстри и да я давам на някой да почва да разглабя скорости и двигател! :D

...

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кои имаш предвид?

Първата оферта отпадна, понеже е GDI мотор (пък нали бил капризен),

втората (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11315231670440399&f1=details) е въпросната от Перник (Драгичево)... За ямболската само още се чудя дали да ходя. Или да взимам евтината с всички екстри и да я давам на някой да почва да разглабя скорости и двигател! :D

...

 

 

Ако става въпрос за една автокъща в Драгичево, не мисля че ще имаш проблеми. Човека непрекъснато внася Галанти и има поне 2-3 които продава на части. Огледай и тези които са в автокъщата на Мотописта. А иначе аз ти говорих за синия с дипломатическият номер и тъмно зеленият, мисля че беше в Дървеница.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за една автокъща в Драгичево, не мисля че ще имаш проблеми. Човека непрекъснато внася Галанти и има поне 2-3 които продава на части. Огледай и тези които са в автокъщата на Мотописта. А иначе аз ти говорих за синия с дипломатическият номер и тъмно зеленият, мисля че беше в Дървеница.

Автокъщата не е в самото Драгичево, а на главния път за Перник, между светофара на разклона за Драгичево и преди кръговото на магистралата. Казва се М-Стар. Този Галант беше единствения там. Те не вярвам да не се познават всички там, но както и да е.

Дипломатическата я гледах. Хареса ми, обаче имаше външни забележки... Нарочно не искам да пиша подробности, но ако държите ще споделя какво й е състоянието. Диагностика й прави Пламен - перфектна е в това отношение. Мотора не се чува...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

фар за 60 лв, тцъ, що си мисля, че е къде 140-150кинта?

Алекс ще каже :icon_thumbup:

 

Цена на перфектен фар от лява дирекция 100лв. има ли забележки 60-70.

 

Преди време имах 2 Галанта с десни дирекции тогава фаровете бяха по 70лв. а нормалните по 150 лв.сега незнам колко струва от десния (колкото даде клиента :icon_hmm: толкоз :drinks: ) Цените постянно падат, както на колите така и на авточастите и да не забравяме че Галанта произв.97 г. след 2 месеца ще празнува 14 рожден ден :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цена на перфектен фар от лява дирекция 100лв. има ли забележки 60-70.

 

Преди време имах 2 Галанта с десни дирекции тогава фаровете бяха по 70лв. а нормалните по 150 лв.сега незнам колко струва от десния (колкото даде клиента :icon_hmm: толкоз :drinks: ) Цените постянно падат, както на колите така и на авточастите и да не забравяме че Галанта произв.97 г. след 2 месеца ще празнува 14 рожден ден :icon_crying:

Те я водят 98г. Явно е по първа регистрация или по фалшиви документи. По VIN ми излиза Date of production 1/5/97. To иначе не е лошо 14 рожден ден по отношение на данък поне... А как се хваща резлика между фар за кола с дясно или ляво управление?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив е 299лв и като стане на 14 години колата, данъка пада на 199лв (това означава 97ма година и от догодина (2012) и 98ма вече минава с коефициент от 1.5 на 1 :) ) Като се плати по на време данъка има и 5% отстъпка - 189лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив е 299лв и като стане на 14 години колата, данъка пада на 199лв (това означава 97ма година и от догодина (2012) и 98ма вече минава с коефициент от 1.5 на 1 :) ) Като се плати по на време данъка има и 5% отстъпка - 189лв.

Пернишки автоматик или минавам на друга марка - това е. Само ще викна Пламен да я погледне преди това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...