Премини към съдържание

Молба за съвет


Stefan Naydenov

Препоръчано мнение

Ама ти наистина само около Софето гледаш коли, а? Някой път трябва и да се поразходиш,не забравяй и последно-не бързай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 173
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Те я водят 98г. Явно е по първа регистрация или по фалшиви документи. По VIN ми излиза Date of production 1/5/97. To иначе не е лошо 14 рожден ден по отношение на данък поне... А как се хваща резлика между фар за кола с дясно или ляво управление?

 

Моята е с реална 6/99 регистрация, а е произв. 7/97.. това са дори 2 години разлика.. само че аз гледах състояние, а не година като я вземах.. Не знам защо толкова се плашиш, че има разлика от дата на производство и кога някой си я е купил. Нали е минала през океана с кораб тази кола за да стигне до Европа.. И освен това да те разочаровам, че в КАТ и съответно в данъчното гледат дата на 1ва регистрация при определяне на данъка, те дата на производство няма и от къде да я разберат, ВИН декодери не ползват там :icon_thumbup: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с реална 6/99 регистрация, а е произв. 7/97.. това са дори 2 години разлика.. само че аз гледах състояние, а не година като я вземах.. Не знам защо толкова се плашиш, че има разлика от дата на производство и кога някой си я е купил. Нали е минала през океана с кораб тази кола за да стигне до Европа.. И освен това да те разочаровам, че в КАТ и съответно в данъчното гледат дата на 1ва регистрация при определяне на данъка, те дата на производство няма и от къде да я разберат, ВИН декодери не ползват там :icon_thumbup: .

Ясно, че това гледат... Аз по-скоро го дадох като минус това, че е произведена 97-ма, както и че е автоматик, както и че се намира в Перник, както и че е евтина... Вече ме посъветваха да не си взимам на тия години автоматик, и не знам. Голямо чудене. Колата иначе е в доста добро състояние. Има вид, няма ръжда, всички възможни екстри + летни гуми + печка...

Как може да се разбере на пръв поглед дали на автоматика му има нещо? Има ли някакви пинизи? За какво трябва да се ослушвам? Мисля да я качим някъде на подемник да погледна отдолу дали няма следи от скорошни ремонти. Някой да препоръча място в района, където това да стане? Или да я караме в София?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да видиш на подемник. Ако боята на задната стабилизираща щанга се люпи ще купиш ли колата? Или по главината на някой спирачен диск или както там се нарича? Или има тук-таме точка ръждица по някой носач или болтче?

Автоматикът трябва да сменя плавно и да не се чуди на коя скорост да превключи. Давам ти пример с един ровър 75. Смениха му маслото и го покарах. С 30 км/ч с равна газ сменяше ту втора, ту трета и това по 4-5 пъти в минута на равен участък. Да не кажа и по лек баир надолу го правеше. Имаше сецане, придърпване... На мерцедес Е клас (очиларките) като им смениш маслото в автоматика се шашавят. А на един галант 97-ми набор, точно какъвто ти се колебаеш дали да вземеш, след като му наляха ново масло в скоростите си работеше перфектно.

Между другото, какъв е проблемът че колата е от Перник и че е евтина? Ако беше 7000 щяхме ли да я коментираме? Ами ела тогава да ти дам моя галант с ръчни скорости за 8 бона щом искаш да не е евтина :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да видиш на подемник. Ако боята на задната стабилизираща щанга се люпи ще купиш ли колата? Или по главината на някой спирачен диск или както там се нарича? Или има тук-таме точка ръждица по някой носач или болтче?

Автоматикът трябва да сменя плавно и да не се чуди на коя скорост да превключи. Давам ти пример с един ровър 75. Смениха му маслото и го покарах. С 30 км/ч с равна газ сменяше ту втора, ту трета и това по 4-5 пъти в минута на равен участък. Да не кажа и по лек баир надолу го правеше. Имаше сецане, придърпване... На мерцедес Е клас (очиларките) като им смениш маслото в автоматика се шашавят. А на един галант 97-ми набор, точно какъвто ти се колебаеш дали да вземеш, след като му наляха ново масло в скоростите си работеше перфектно.

Между другото, какъв е проблемът че колата е от Перник и че е евтина? Ако беше 7000 щяхме ли да я коментираме? Ами ела тогава да ти дам моя галант с ръчни скорости за 8 бона щом искаш да не е евтина :icon_bye:

Ако беше от София, мисля че щеше да ти е ясно защо има значение името на този град. Нямам доверие на самите търговци. Но не искам сега да изпадаме в безсмислени спорове. Това, което се надявам да видя на подемник са евентуални следи от скорошна намеса. Може и да не съм прав. Съветвате ме да я взимам без да влиза в сервиз ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате, голямо чудене се чудиш - виж в подписа на анди, там е голата истина :icon_thumbup:

Набелязваш си няколко коли, отиваш, оглеждаш ги и се разбира коя е твоята...и то по пръв поглед, не ти ли хареса от раз, просто продължаваш търсенето...Това е...после, както казах, поглеждаш пак подписа на Анди и така :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате, голямо чудене се чудиш - виж в подписа на анди, там е голата истина :icon_thumbup:

Набелязваш си няколко коли, отиваш, оглеждаш ги и се разбира коя е твоята...и то по пръв поглед, не ти ли хареса от раз, просто продължаваш търсенето...Това е...после, както казах, поглеждаш пак подписа на Анди и така :)

И аз мисля така, последните 5 г съм сменил 6 коли и въпреки,че имам майстор под ръка съм си ги купувал само на моята интиуция и не съм сгрешил.Има само една подробност не съм избирал най-евтините а напротив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........Съветвате ме да я взимам без да влиза в сервиз ли?

Аз бих те посъветвал това което те е посъветвал колегата в пост №22 в темата.Вярно е че всичко е късмет,но пък защо риска да е толкова голям....Не че искам да те разколебая,но прочети просто информативно Тази Тема.

А иначе успех и скоро да се похвалиш! :icon_thumbup: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от София, мисля че щеше да ти е ясно защо има значение името на този град. Нямам доверие на самите търговци. Но не искам сега да изпадаме в безсмислени спорове. Това, което се надявам да видя на подемник са евентуални следи от скорошна намеса. Може и да не съм прав. Съветвате ме да я взимам без да влиза в сервиз ли?

Колега, ти искаш съвет, а не слушаш какво ти казват колегите - да не взимаш 2.5 със стария автоматик, а ти точно това се каниш да направиш. Нищо, аз имам един здрав торк, може да го продам на теб. :icon_bye:

Колегата Анди искаше да ти каже да не се плашиш, ако боята на стабилизиращата щанга е започнала да се люпи или видиш ръжда по носачите. Аз съм на мнение, че щом една кола се продава евтино, значи тя е взета на ниска цена от Европа, а ако колата е читава, тя ще е на друга цена. В заключение, когато отиваш да гледаш/купуваш евтина кола, трябва да си готов да правиш компромиси със състоянието на колата. Никой не е против да я закараш в сервиз, но най-добре е да вземеш със себе си човек, който разбира от Галанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал това което те е посъветвал колегата в пост №22 в темата.Вярно е че всичко е късмет,но пък защо риска да е толкова голям....Не че искам да те разколебая,но прочети просто информативно Тази Тема.

А иначе успех и скоро да се похвалиш! :icon_thumbup: :rulez:

Колега тази тема хич не е мерило за това как се "чупи"автоматика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази тема хич не е мерило за това как се "чупи"автоматика.

Напълно съм съгласен-не е мерило.Да приемем че,случая е единичен(въпреки че не е).

Но нека колегата просто прочете за мащабите на ремонта-първо финансово,второ-че не всеки майстор би се справил с подобна задача и трето-възможно е един такъв ремонт(разбира се на никой не го пожелавам) да достигне стойността на автомобила.

Още веднъж Късмет и Успех!!!! :icon_thumbup:

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал това което те е посъветвал колегата в пост №22 в темата.Вярно е че всичко е късмет,но пък защо риска да е толкова голям....Не че искам да те разколебая,но прочети просто информативно Тази Тема.

А иначе успех и скоро да се похвалиш! :icon_thumbup: :rulez:

Тази тема като я зачетох ми изтръпна цялото тяло по много особен начин!..........

 

Вие направо ще ме откажете... :/

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема като я зачетох ми изтръпна цялото тяло по много особен начин!..........

 

Вие направо ще ме откажете... :/

И защо толкова много държиш да е автоматик и то от стария? Вземи си Галант с ръчни скорости и ще спиш спокойно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И защо толкова много държиш да е автоматик и то от стария? Вземи си Галант с ръчни скорости и ще спиш спокойно.

Не държа. Тази ми хареса от пръв поглед.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не държа. Тази ми хареса от пръв поглед.

Ами като ти харесва, отивай и я взимай, в крайна сметка ще я караш ти, а не колегите от форума, та да чакаш и те да я харесат ..

5 страници тема :icon_doh: и вместо да ти помогнат, почти те отказаха .. Какво толкова има да го мислиш този автоматик, като в момента се продава такава кутия за 400 лв. тук във форума и няма интерес към нея, сам си прави извода колко много се развалят ..:D

Освен това винаги можеш да и метнеш едни ръчни скорости, ако се развали автомата ..Тази тема няма какво да я гледаш, тя е стара като прочетен вестник и по онова време ръчни кутии трудно се намираха, сега само кажи, че търсиш кутия и ще получиш веднага няколко оферти ..

И изобщо не вярвай на всичко което се пише тук за галантите, моят е на цена под 3000 лв. за 1 година освен за гориво и данъци съм дал едни 50 лв. да му подобря фаровете и 20 лв за изправяне на дисковете . Другото е само :drive: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава иди я виж на живо и ще решаваш на място.

Лошото е, че я видях на живо... Автоматик, неавтоматик - хареса ми колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ти харесва, отивай и я взимай, в крайна сметка ще я караш ти, а не колегите от форума, та да чакаш и те да я харесат ..

5 страници тема :icon_doh: и вместо да ти помогнат, почти те отказаха .. Какво толкова има да го мислиш този автоматик, като в момента се продава такава кутия за 400 лв. тук във форума и няма интерес към нея, сам си прави извода колко много се развалят ..:D

Освен това винаги можеш да и метнеш едни ръчни скорости, ако се развали автомата ..Тази тема няма какво да я гледаш, тя е стара като прочетен вестник и по онова време ръчни кутии трудно се намираха, сега само кажи, че търсиш кутия и ще получиш веднага няколко оферти ..

И изобщо не вярвай на всичко което се пише тук за галантите, моят е на цена под 3000 лв. за 1 година освен за гориво и данъци съм дал едни 50 лв. да му подобря фаровете и 20 лв за изправяне на дисковете . Другото е само :drive: ...

Ха, благодаря за окуражаването! Между другото, и аз си мислех да питам дали е възможно да се смени с ръчна скоростна. Как се поставя педала? Не е ли доста преправяне по купето и т.н.?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човече, а счупи първо тази пък тогава мисли за друга кутия. Може да стане с ръчни, но няма да можеш да го счупиш тоя автомат. Това че от 100 коли са се счупили 3 нищо не означава. Имам поглед над такъв галант и стария собственик раздаваше яко кикдауни. От 4-та връщаше втора и се изстрелваше.

Реално погледнато с каквато и скоростна кутия да го вземеш, все не е сигурно. Но части вече има, майстори също има и не е чак толкова скъпо колкото го изкарват (да струва колкото колата). Ръчните износват лагери и къркорят на празен ход, типтрониците превъртат шлици на торк конвертора и автоматиците също не са вечни. То и ние не сме вечни. Ходил си да я гледаш, харесала ти е машината и не виждам защо се чудиш! Идвай в отбора на милионерите :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам колега с 2.5 98-ма автоматик, колата е на 290к км, при него е от 35 пък още не се е счупила .. :icon_hmm: Преди да я купи пита тук и му гарантираха че 90% до 10к км щял да прави скорости :icon_thumbup: .. аз лично съм виждал и едно комби 98-ма с теглич на 450к км дето нищо му нямаше на скоростите...

 

Така че наистина щом ти е харесала се мятай, това е най-важното, да и се радваш и да те кефи... има Галанти на части бол, има канали за нови части, оригинални и не (частите за :mitsu-smiley: за мен са най-достъпни от всички японски марки), има и проверени места за ремонт и поддръжка .. не знам какво се чудиш.. да ръждясват им веждите, тракат им повдигачите ако им наливаш масло от Метро, има случаи на прецакани скорости, но пък има и пътека за оправяне на проблема ако това се случи.. така че виж на Анди подписа и действай. След първото междуградско с него ще се питаш защо си се чудил толкова.

 

Успех.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Действам! :icon_rock:

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Действам! :icon_rock:

Еиии, разгеле ..:)

Добре че се намесисхме от тежката артилерия, иначе щеше да си останеш ей тъй без Галант ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ти харесва, отивай и я взимай, в крайна сметка ще я караш ти, а не колегите от форума, та да чакаш и те да я харесат ..

5 страници тема :icon_doh: и вместо да ти помогнат, почти те отказаха .. Какво толкова има да го мислиш този автоматик, като в момента се продава такава кутия за 400 лв. тук във форума и няма интерес към нея, сам си прави извода колко много се развалят ..:D

Освен това винаги можеш да и метнеш едни ръчни скорости, ако се развали автомата ..Тази тема няма какво да я гледаш, тя е стара като прочетен вестник и по онова време ръчни кутии трудно се намираха, сега само кажи, че търсиш кутия и ще получиш веднага няколко оферти ..

И изобщо не вярвай на всичко което се пише тук за галантите, моят е на цена под 3000 лв. за 1 година освен за гориво и данъци съм дал едни 50 лв. да му подобря фаровете и 20 лв за изправяне на дисковете . Другото е само :drive: ...

Колега, "удари" едно рамо и сподели къде мога и аз за 20 лв да си поизправя малко дисковете :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, "удари" едно рамо и сподели къде мога и аз за 20 лв да си поизправя малко дисковете :)

www.procutbg.com - Това аз знам, но нямам представа дали 20лв. ще те оправят.

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, "удари" едно рамо и сподели къде мога и аз за 20 лв да си поизправя малко дисковете :)

Във Пловдив, във града вековен, там далеч, там далеч ... :icon_n_whistling: :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...