Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За колите работещи на газ


KOKSARIAN

Препоръчано мнение

  • Отговори 149
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

някой да е слагал газ на 1.5/2009 Lancer? конректно се интересувам за 1.5 двигател. Благодаря

Има един колега в Пловдив, който обаче ката Лансера из София ама не се сещам за името. Ако го срещнете го питайте. Графитен Лансер с ралиарт спойлер с РВ регистрация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С горивата се заформя някаква лудост! Това все повече ме навежда на мисълта за монтаж на газова :mad: Гадост! Всичко в тази държава е за рестарт! Оф, ще задам вече баналния въпрос - Каква газова и от къде? Държа на качеството! Малко съм капризен и се опитвам да избягвам недоразумения и възможни проблеми. Двигателя е 1,8. Някакви съвети!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой да е слагал газ на 1.5/2009 Lancer? конректно се интересувам за 1.5 двигател. Благодаря

Преди години,като излезе новия Лансер 1,5 съм му монтирал метанов инжекцион.Ако не се лъжа още върви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Както каза kesten мисля, че е време за газова уредба. Препоръки къде и каква да си монтирам в София.

От скоро съм в града и не съм запознат много със сервизите, които извършват качествено тези услуги.

Иначе септември ми изтича гаранцията и ще ме хванат за чорапите :)

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди години,като излезе новия Лансер 1,5 съм му монтирал метанов инжекцион.Ако не се лъжа още върви.

 

До г-н Ленков

Ще може ли актуален мобилен, звъня на 0888 450 501, ама никой не отговаря на този номер.

 

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде в София мога да ида да ми погледнат газовия инжекцион който е АС stag 200 ? Проблема е, че след 20 мин работа, колата почва да прекъсва и губи мощност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@kesten и vascoss: http://www.caravelgas.com/contacts.html Иво Ленков. ГИ-то в Романо и вече 10000км съм доволен и нямам поводи за ядове. Само ме е яд, че не я сложих веднага като купих Галанта - до сега да ми се е изплатила и да си карам вече на далавера.

 

@kesten: Колега при тази свирепа цена на бензина изобщо не знам какво се чудиш за газова. Надявам се не вярваш на гусин министъра Дянкоф, че на есен горивата щели да поефтинеят.

Редактирано от mGalant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@kesten и vascoss: http://www.caravelga...m/contacts.html Иво Ленков. ГИ-то в Романо и вече 10000км съм доволен и нямам поводи за ядове. Само ме е яд, че не я сложих веднага като купих Галанта - до сега да ми се е изплатила и да си карам вече на далавера.

 

@kesten: Колега при тази свирепа цена на бензина изобщо не знам какво се чудиш за газова. Надявам се не вярваш на гусин министъра Дянкоф, че на есен горивата щели да поефтинеят.

Да поеФтинеят, да поевтинеят, колко да поевтинеят!? 3 лева е добра цена според тез "амбриажи". А чуденето ми е свързано с "най-добър модел" и разбира се майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Романо и преди да я сложа от няколко места чух добри отзиви.

Около 10 хил.км. и нямам проблеми засега.

Днес минах технически преглед /сега вече авто- и газовият се правят едновременно и от един пункт/. Нямам нищо общо с хората от прегледите, нито познанства. Направиха си замерванията и казаха, че газовата уредба е настроена много прецизно. Това си беше първоначалната настройка при слагането и, впоследствие не съм ходил за донастройки.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С горивата се заформя някаква лудост! Това все повече ме навежда на мисълта за монтаж на газова :mad: Гадост! Всичко в тази държава е за рестарт! Оф, ще задам вече баналния въпрос - Каква газова и от къде? Държа на качеството! Малко съм капризен и се опитвам да избягвам недоразумения и възможни проблеми. Двигателя е 1,8. Някакви съвети!?

От както изтече гаранцията съм на газ с BRC Sequent Plug&Drive и се чувствам чудесно, колата също. :icon_thumbup:

В София обаче трябва се внимава със "специалистите" по монтажа, защото на колегата LancerJ, въпреки че му пратих супер подробни снимки за монтажа, му я монтираха така че след месец и нещо или два месеца бяха, на колата му таблото се разсвети като коледна елха и колата спря.

Бяха монтирали така "кадърно" редуктора на системата, че протрил един сноп с кабели минаващи покрай него. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От както изтече гаранцията съм на газ с BRC Sequent Plug&Drive и се чувствам чудесно, колата също. :icon_thumbup:

В София обаче трябва се внимава със "специалистите" по монтажа, защото на колегата LancerJ, въпреки че му пратих супер подробни снимки за монтажа, му я монтираха така че след месец и нещо или два месеца бяха, на колата му таблото се разсвети като коледна елха и колата спря.

Бяха монтирали така "кадърно" редуктора на системата, че протрил един сноп с кабели минаващи покрай него. :icon_rock:

 

Аз монтирах BRC-то в Пловдив и досега не съм имал никакъв проблем.Момчетата добре си вършат работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив и региона ще се окажат с предимство при избора. В София съм се наслушал на обещания и претупване на работата впоследствие. Казано по друг начин - само нерви, разправии и ходене по мъките. Омръзнало ми е! Няма евтин, няма скъп сервиз - сърбал съм им попарата, с малки изключения и те са проверените ”в боя” от нас. Пламен е един от тях! Да му се свети името :) За това търся мйстори, знаещи за какво иде реч при нашите автомобили. Или както заявих на техническия консултант в БС, не желая да се учат на моята кола! Това е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив и региона ще се окажат с предимство при избора. В София съм се наслушал на обещания и претупване на работата впоследствие. Казано по друг начин - само нерви, разправии и ходене по мъките. Омръзнало ми е! Няма евтин, няма скъп сервиз - сърбал съм им попарата, с малки изключения и те са проверените ”в боя” от нас. Пламен е един от тях! Да му се свети името :) За това търся мйстори, знаещи за какво иде реч при нашите автомобили. Или както заявих на техническия консултант в БС, не желая да се учат на моята кола! Това е!

Иво Ленков е твоя човек,гарантирам ти за него .........а и все пак сме малко повече от колеги с него, така че ако има нещо, може да ми звънне и да ме пита за нещата, които го интересуват........,.Газовите уредби са му хубави, последен писък на техниката, с много екстри и глезотийки.......инсталирал е на десетки ,да не казвам стотици коли с такива мотори като вашите, МИВЕЦ-и ,дали ще са 1.5, 1.8 или 2.4 е без значение.........на моите коли в момента къде ги имам са монтирани от него АГУ-та и съм доволен .......Грандиса дава макс, 13 л/100 км. чисто градско, Паджерото,6 цил. 3.0 литров, дава около 15-17л. чисто градско........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Интересуваме дали има смисъл да се слага омаслител за клапани? Колата я карам от 2 години без такава система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че от такава система има нужда, само ако си на метан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах като твоя Лансер около 6 години с обикновена газова без омаслител и проблеми нямах с клапаните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах като твоя Лансер около 6 години с обикновена газова без омаслител и проблеми нямах с клапаните.

 

Значи няма смисъл да се занимавам с глупости :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл да се занимавам с глупости :)

Вече година и половина КАРАНЕ, и си бачка как си трябва без проблеми! Кеф ти газ кеф ти бензин. Тя така или иначе си пали на бензин и бачка поне 1-2мин когато е студена сутрин, а зимата на бензин е 4-5мин когато е много студено и то само при първото палене сутринта. Но мисля че е достатъчно, макар да съм на 95% готов да сложа такова нещо, остават само 5% които са свързани със свободно за това нещо време. За 30-40лв нека го има, няма да ми навреди със сигурност!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл да се занимавам с глупости :)

 

То и аз съм на мнение, че е глупост това "чудо" на техниката.

Но преди се говореше за цени над 200 лева. След кратка справка на цените.

О чудо турците го предлагат за 15-20 лв. :good:

Сайта на водещ съпроводителен на Омаслител за клапани http://www.flashlube.bg/bg/instructions

А тук има таблица за кои двигатели е препоръчителна употреба :mitsu-smiley: след 98г.

Което не знам колко е вярно, като гледам в таблицата пише и за всички двигатели на Опел все още не съм чул за загинали клапани на Опел. :icon_hmm:

Е тук го намерих за 22 лв. първия резултат от Google http://prodavalnik.com/omaslitel-za-klapani---supaplex-i9566601

За маслото което се ползва не знам нищо какво ли е?

За толкова пари според мен си заслужава, всеки знае, че газта няма никакви мазилни свойства а отделя и по-голямата температура на изгорелите газове. /при метана даже е и по-висока/

Аз бих ползвал 2т масло http://www.lukoil-masla.ru/products/passenger/motoroils/00011/ вместо лубриканта http://adwise.prodavalnik.com/maslo-lubrikant-valvoil-0-5l-i9568313 не казвам че е правилно, но бих опитал.

 

Колега къде не сме похарчили толкова пари, по-добре си вземи да се подсигуриш допълнително.

Няма начин да вреди а цената си е смешна само трябва да се пребориш с монтажа.

Само да допълня когато писах мислих, че питаш за :mitsu-smiley: след 2007г.

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Има ли някой монтирал газов инжекцион на Lancer 1.8 MIVEC 2009 Sportback във София, представителството на BRC?

Имат ли изобщо опит с такива автомобили?

Моля, споделете впечатления.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой монтирал газов инжекцион на Lancer 1.8 MIVEC 2009 Sportback във София, представителството на BRC?

Имат ли изобщо опит с такива автомобили?

Моля, споделете впечатления.

Питай Янко - Lancer J, той е с такава кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

След 2г и 35 000км., мембраните на редуктора на BRCто сдадоха багажа, започнаха да пропускат и са за смяна.

Нормално ли е това? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 2г и 35 000км., мембраните на редуктора на BRCто сдадоха багажа, започнаха да пропускат и са за смяна.

Нормално ли е това? :icon_hmm:

Много бързо са свършили тея мембрани,да не са замръзвали през зимата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 2г и 35 000км., мембраните на редуктора на BRCто сдадоха багажа, започнаха да пропускат и са за смяна.

Нормално ли е това? :icon_hmm:

Странно, моите са на 5-6г. и 80 000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...