Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За колите работещи на газ


KOKSARIAN

Препоръчано мнение

И аз го имам този проблем и при мен е от ламбда сондата . По-нагоре е написано как се отстранява . Принципно светенето по тая причина не е проблем но недай си боже да светне заради друго ще мислиш че е пак за това .

Чувал съм че се давали два извода на някаква букса на късо и след това изкарвало двуичен код къде ти е грешката . Питаш чичо Гугъл за кода и той казва къде е проблема . Това съм сигурен че става на Rover и Opel , има ли го и при нас ?

 

Това е само диагностика на колата. Тук в този pdf http://www.mivec.co.nz/tech/Mitsu_DiagCode.pdf е обеснено по подробно как се прави. Аз не съм се занимавал да я правя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 149
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Това е само диагностика на колата. Тук в този pdf http://www.mivec.co.nz/tech/Mitsu_DiagCode.pdf е обеснено по подробно как се прави. Аз не съм се занимавал да я правя.

 

То това ще каже от ламбда сонда , инжекция или какво е . Мерси за линка ама дано нямам причина да търся грешки !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след четири дни ще сложа Ланди Ренцо газова уредба и ще я обезшумявам (подкалницте, вратите и багажника). Имам още три месеца до изтичане на гаранцията на колата. Дали това ще повлияе на гаранцията по някакъв начин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след четири дни ще сложа Ланди Ренцо газова уредба и ще я обезшумявам (подкалницте, вратите и багажника). Имам още три месеца до изтичане на гаранцията на колата. Дали това ще повлияе на гаранцията по някакъв начин?

 

Когато сложиш газ гаранцията отива

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тогава ако само я обезшумя (подкалницте, вратите и багажника) в сервиз различен от тея на БС или Дарс Ауто и т.н. Това също ли ще прекрати гаранцията ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих това с обезшумяването преди изтичане на гаранцията (не съм казал на никой :) ) .. много ще ти ровят те под стелките или под подкалниците.. споко.. не засягаш нищо по колата..

 

 

А пък аз бих си сложил и газовото.. отива гаранцията само на горивната система (ститемите в които е имало вмешателство..)..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За обезшумяването колегата е прав - давай смело .За отпадането на гаранцията вече е на според сервиза в който те обслужват но най-вероятно целия двг остава без гаранция .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя пък една гаранция, ум да ти зайде! :icon_doh: Слагай си газова и обезшумявай, щом ти се занимава. По гаранция, стане ли нещо по-сериозно и веднага се канстатира, че си я експлоатирал неправилно. Така че да не ти пука. :icon_rock:

Аз лично съжалявам, че чаках да изтече гаранцията, за да газифицирам. Само като сметна колко съм дал за бензин и лошо ми става! :icon_blush:

70 000км на бензин, при среден разход 10л/100км. :icon_crying:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, колеги. Ще изолирам сега, а газовото ще го оставя за по-нататък. Три години съм чакал, сега три месеца нищо няма да ми стане. А по въпроса БРЦ или Ланди.... някой да изкаже някакви впечатления ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БРЦ,Васил има същата и той да ти каже нещо,но аз мога само суперлативи да изкажа. Не се разбира кога си на газ,кога на бензин,няма придърпване,няма разлика в поведението,даже на газ върви повече и това с копиране на настройките от бензин,без нищо променяно ръчно. Изобщо не съжалявам, че си сложих БРЦ.Не искам да обиждам никой,ама няма нищо общо с Фобоса.Слагах я в Пловдив в оторизирания сервиз на БРЦ.Два са в България-в София и в Пловдив,другите купуват от тях. :spam:Ако сложиш такава,да знаеш,че не си си дал парите на случаен човек,а за забогатяването на Любо Ганев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчето, което ми слага сега обезшумяването е същият от Бургас, който е сложил на Васил - БРЦто. Брат ми на колата си сложи Ланди и е много доволен от него, не е правил промени не е пипал нищо по него, работи безотказно. Само когато превключва от бензин на газ, колата сякаш се спъва за секунда. На жипа на баща ми бургазлията сложи БРЦ и вече стана два пъти идва до Ямбол за да го настройва. Васко ти колко пъти ходи да ти настройват газовото ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчето, което ми слага сега обезшумяването е същият от Бургас, който е сложил на Васил - БРЦто. Брат ми на колата си сложи Ланди и е много доволен от него, не е правил промени не е пипал нищо по него, работи безотказно. Само когато превключва от бензин на газ, колата сякаш се спъва за секунда. На жипа на баща ми бургазлията сложи БРЦ и вече стана два пъти идва до Ямбол за да го настройва. Васко ти колко пъти ходи да ти настройват газовото ?

 

Колега ,дай нчкакви координати на хората занимаващи се с обезшумяване в Бургас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,дай нчкакви координати на хората занимаващи се с обезшумяване в Бургас.

Невен се казва човека, но без негово разрешение и знание немога да ви дам телефона.

Ще говоря с него и ако е съгласен, ще го постна веднага!

 

Васко ти колко пъти ходи да ти настройват газовото ?

Аз настройки съм променял само когато сложих Air intake филтъра. Иначе нищо не сме пипали като я сложихме.

След монтажа на цялата система, запалих и колата работи 3мин. След това форсирах 3 пъти, изгасих, запалих и си отидох.

Когато отидох да сложим интейка, записахме какви са настройките на колата със стоковия филтър. После сложих интейка и направихме нови, като минах не повече от 3 пъти отсечката където е Практикер. Това е. Махнах интейка и си сложихме старите настройки. Нищо извънредно. Сега колата върви, няма спъване при преминаване от едно на друго гориво, дори и за части от секундата.

Горенето е повече от добро. По-малко ми гори на газ сега, от колкото на бензин преди. Това ако не е добре, незнам какво трябва да е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Невен се казва човека, но без негово разрешение и знание немога да ви дам телефона.

Ще говоря с него и ако е съгласен, ще го постна веднага!

 

 

Ок.Ще чакам колега .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Днес правих самодиагностика на колата да разбера, защо не гасне чека(светва и след след ден два сам си гасне). Грешките които даде бяха 11(ламбда сонда) и 41(инжекторите). Дали вече има запушени инжектори ? Колата си работи много добре на бензин и на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са запушени а светва че са разкачени при работа на газ. За ламбдата същото - свети поради неправилни показания при работа на газ. Ако толкова те дразни светенето на чека сложи си емулатор на инжекторите и ламбдата или махни лампичката на чека ;) Ако ли не - карай си и да не ти пука - нормално си е :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изчистих грешките на компютъра. Днес си карам и ми светва чека, колата почва да придърпва. След известно време в движение загасва чека и работата да колата се оправя. Придърпването го има на бензин и на газ, при светнал чек. Да не би да е заминал някой датчик и да прави мизерии ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изчистих грешките на компютъра. Днес си карам и ми светва чека, колата почва да придърпва. След известно време в движение загасва чека и работата да колата се оправя. Придърпването го има на бензин и на газ, при светнал чек. Да не би да е заминал някой датчик и да прави мизерии ?

 

Като ти придърпва да не пробва да работи на 3 цилиндъра ? Ако е така вече имаш доста варианти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Невен се казва човека, но без негово разрешение и знание немога да ви дам телефона.

Ще говоря с него и ако е съгласен, ще го постна веднага!

 

 

Ок.Ще чакам колега .

 

0897 890696

Това е номера на Невен.

Кажете, че Васко от Смолян със зеленото Mitsubishi Ви е дал номера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тогава ако само я обезшумя (подкалницте, вратите и багажника) в сервиз различен от тея на БС или Дарс Ауто и т.н. Това също ли ще прекрати гаранцията ?

 

Когато го направиш, моля те сподели къде и колко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тогава ако само я обезшумя (подкалницте, вратите и багажника) в сервиз различен от тея на БС или Дарс Ауто и т.н. Това също ли ще прекрати гаранцията ?

Същия човек правят и обезшумяване. Питай него и за това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

От извесно време имам проблем при каране на газ. Има едно придъпване най-усезателно е в байр при подаване на газ. Сменил съм свещите и кабелите, малко се оправи но пак го има придърпването. Газаджиите връзваха газовата към PC всичко беше нормално, даже и в движение я гледаха, но тогава нямаше придърпване. Газовата уредба е инжекцион стаг 200, а колата лансер 91 година. В ниски обороти работи много добре. От какво може да се дължи това придърпване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си междината м/у електродите на свещите..... намали го на 0,5 мм. Не гарантирам, че е от него, но е възможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че придърпването го има когато колата е работила около 25- 30 мин. Докато е студена работи много добре на газ. Мисля, че може и от свещите да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато двигателя е студен изпарителя не е достатъчно загрял, и не изпарява добре газ-та, тогава сместа е обогатена, и когато загрее сместа се обеднява, което навежда на не добре настроена газова.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...