Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За колите работещи на газ


KOKSARIAN

Препоръчано мнение

Вчера имах глупоста да заредя на " Лук оил " . Моето бръмбарче( Лансер-а ) минава с 10 лв 100 км. а с газта на "Лук оил" минах 82 км. и я усетих че свършва . Първата ми мисъл беше че или имам теч или някоя мембрана на изпарителя е заминала и от там идва проблема но нямаше нищо такова ! Проверих всичко и си беше наред ! Заредих на друга бензиностанция и този пробег който трябва си го изминах !

Говорих с един приятел таксиджия който каза че на "Лук оил" когато зареди винаги минава дръстично по-малко километри !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 149
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колега, пробвай на Петрол...хем е блу -форс... :icon_rock:

Аз карам,само с такова гориво...

Минаваш си километрите,а и колата е по-мощна :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият поблем с ЕКО и ОМВ в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай на Петрол...хем е блу -форс... :icon_rock:

Аз карам,само с такова гориво...

Минаваш си километрите,а и колата е по-мощна :plane:

Имам само лоши впечатления от газта на петрол

ниска мощност

висок разход

,но не изкъм да зарибявам с мнението си, а само споделям. :icon_bye:

Ползвам предимно малки локални газ станции (които не са част от големи вериги) и да има МНОГО ИЗМАМНИЦИ

за това съм подбрал няколко и :drive: с удоволствие на газ.

Добър ориентир са taxi-та те не се прекарват втори път :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с добри впечатления от Петролската газ а таксиджийте винаги са в час къде е добра газта но пък Петролската им идва скъпа та зареждат на една друга местна бензиностанция . Но е факт че всички са научили за качествата на Лук оил и там не минават .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С 100 октана вносен бензин за 20 лв. (2.70 за литър) изминавам с 3 до 5 км повече, от колкото с 95 (за 2.40) на Лукойл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това в сравнение с 95 за същите пари ли? И от къде (коя държава) е зареден този бензин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Целта на темата беше да се избегнат грешки като моята и да се каже къде е хубава газта . Всички знаем че навън горивото е по-качествено ама никой няма да отиде до Германия да зареди и да се върне или пък аз да си напълня 25 литровата ботилка газ в Англия !

 

П.П. - НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ С НИКОЙ ОТ ПИСАЛИТЕ ЗА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ГОРИВА !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като става на въпрос за газта знае ли се нейния произход - всичката ли е руска или се внася и от някъде другаде? Ако е от едно и също място какво обяснява разликата в свойствата и състава и?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С газ от OMV, колата върви прилично, но за 5 000км от филтъра на клапана извадих една шепа графит, а той самия беше задръстен. Филтъра за течни мръсотии също беше за смяна, защото и в него имаше от онова черно мазно нещо.

За сега съм най-доволен от Петрол, Шел и една местна газ-станция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам повечето мнения включително и моето Петрол се оказва най-добрия избор . Дано не звучи като реклама !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Служител на Петрол преди две години ми каза, че "тяхната" газ не би ми я препоръчал задари добавки, които поставяли в нея. Точно за да стане "блу форс".

Вероятно имаше, че е като добавките за бензин, които се сипват в резервоара, за да чистят дюзите. Разкисвали и гнусотиите, които са се натрупали в резервоара и на практика зацапват дюзите.

Не зная дали е вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, що решихте, че качеството на гаста е причина за по-малкия преход? Щот веднъж на една бензиностонция ми сипаха 57 литра нафта в 55 литра резервоар :), и ме убедиха, че тръбата към него била много дълга. Че и това е причина за голям разход :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и друг път е ставало въпрос, че едни и същи вериги бензиностанции не си приличат и в различните градове, че някой път и конктретно място има доволни, но на друго място положението е различно.

Аз лично за себе си засега за газ съм доволен най-много от Шел. От газта на Омв нямам лошо впечатления, но според мен лъжат за количеството поне при мен при тях вече няколко пъти ми се е случвало при положение че на други места повече от 28л. не ми събира бутилката там се е стигало до 33л., като се има в предвид, че бутилката е 35л. Най-недоволен съм от Еко, няколкото пъти зареждам и ми светва check engine.

А миналата година зимата правих тест на нафтата със зареждане на малки количества от 5 вериги, след което я поставих във фризера. Най-добре се представи на Петрол и Омв, в другите имаше толкова много утайки и парафин, че чак е учудих как вървят тия коли. Най-зле беше тази на Шел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и друг път е ставало въпрос, че едни и същи вериги бензиностанции не си приличат и в различните градове, че някой път и конктретно място има доволни, но на друго място положението е различно.

Аз лично за себе си засега за газ съм доволен най-много от Шел. От газта на Омв нямам лошо впечатления, но според мен лъжат за количеството поне при мен при тях вече няколко пъти ми се е случвало при положение че на други места повече от 28л. не ми събира бутилката там се е стигало до 33л., като се има в предвид, че бутилката е 35л. Най-недоволен съм от Еко, няколкото пъти зареждам и ми светва check engine.

А миналата година зимата правих тест на нафтата със зареждане на малки количества от 5 вериги, след което я поставих във фризера. Най-добре се представи на Петрол и Омв, в другите имаше толкова много утайки и парафин, че чак е учудих как вървят тия коли. Най-зле беше тази на Шел.

 

 

Като чета написаното от колегата и съм склонен да мисля че наистина може да има врътки с количествата ама не трябва ли да има някакъв контрол за това или пак стигаме до ш*б*н*та ни действителност !

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, що решихте, че качеството на гаста е причина за по-малкия преход? Щот веднъж на една бензиностонция ми сипаха 57 литра нафта в 55 литра резервоар :), и ме убедиха, че тръбата към него била много дълга. Че и това е причина за голям разход :D

 

Те газовите бутилки имат нивомер вътре и вече се монтират по-малки (например 30л.) и не е проблем да се пълнят до горе, като нивомера изключва горе-долу при едно и също количество.

 

Направило ми е впечатление че кола на газ заредена от различни газстанции има осезаема разлика във вървежа и разхода. Също така и с газовите бутилки от различни места - на някои много мирише газта след изгарянето, от други пък пламъка е със жълт отенък по края и окъдява много тенджерите.

И въпроса ми беше: Тази газ ако идва от едно място каква е тази разлика в качеството и състава и?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С малката ботилка по-малко количество газ създава по-голямо налягане и би трябвало да я изразходва по-добре от газта в по-голяма ботилка .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц, налягането не зависи от размера на бутилката.

 

 

Имам предвид натоварването върху самата ботилка - като изразходиш един дезодорант и като стиснеш ботилката и след това натиснеш излиза още . Това имам предвид .

Редактирано от KOKSARIAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То каквото остане вътре, после пак си остава и като заредиш. Няма как да влияе на разхода, както и налягането, ако е в нормални граници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука е изцяло в сферата на предположенията но мисля че в по-малката ботилка ще остане по- малко защото така да го кажем ще има сила да излезе .

Редактирано от KOKSARIAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз досега бях много доволен от газта на Лукоил,но след като няколко пъти при еднакво налягане ми пълниха бутилката с 5-6 литра повече отколкото събира и се отказах от тях,отново съм на OMV.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Ама защо им плащате бе хора??????????????

И на мене ми се пробваха да ми скроят същия номер. Моята ботилка е 40л но повече от 38,5-39л неможе да побере.

На една бензиностанция по морето(от големите вериги) ми заредиха 45л!!!

Ами казах им или да си ги източат, ама в нещо дето ще видя, че са извадили точно 6л или да си ги плащат те.

Ония ТЪПАК, тръгна да ми обяснява, как като е топло и газта се свивала и за това така станало! :icon_doh:

Пълен ОЛИГОФРЕН. Сметнах 39л колко пари е, дадох им ТОЧНИ и си тръгнах. Никой не ме потърси за нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Ама защо им плащате бе хора??????????????

И на мене ми се пробваха да ми скроят същия номер. Моята ботилка е 40л но повече от 38,5-39л неможе да побере.

На една бензиностанция по морето(от големите вериги) ми заредиха 45л!!!

Ами казах им или да си ги източат, ама в нещо дето ще видя, че са извадили точно 6л или да си ги плащат те.

Ония ТЪПАК, тръгна да ми обяснява, как като е топло и газта се свивала и за това така станало! :icon_doh:

Пълен ОЛИГОФРЕН. Сметнах 39л колко пари е, дадох им ТОЧНИ и си тръгнах. Никой не ме потърси за нищо.

 

При топло има ли нещо да се свива ? хахахахаха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Карате ли зимата ГРАДСКО на газ ?

При мен се вдига разхода и аз предпочитам да карам на бензин а мисля че е по-добре и за колата . За нормален разход на газ колата трябва да е загряла а нямам време да подгряван на бензин и да обръщам а и ако го правя то ще си ходи и гориво колкото да се придвижа където съм тръгнал .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...