Премини към съдържание

Проблем с Мтел......


Препоръчано мнение

Спираше ме, че доста хора ми го знаят, но ясно си давах сметка, че надписват сметката ми всеки месец.

Край вече с М-тел.

 

Е нали за това е измислена преносимостта на номерата? Щеше да им стане по-хубаво, ако си вземеш и номера.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако договора вече е прекратен най-вероятно няма да стане. Май вече не се искаше сертификат, а направо се ходеше в новия оператор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако договора вече е прекратен най-вероятно няма да стане. Май вече не се искаше сертификат, а направо се ходеше в новия оператор.

Точно така е, но най-вероятно ще те побъркат от разкарване, защото самите оператори си "правят сечено" при преноса на номера и все още преносимостта става много тегаво.

Интересно ми е от днес нататък какво ще става, след като по евтопейска директива всички оператори са задължени да пренесат номер в рамките на 24 часа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ходих до М-тел и Виваком.

Процедурата изглежда бърза и без проблемна на този етап.

Подава се молба до новия оператор и те се разбират по между си.

Само трябва да се доплати таксата на договора, който остава, като месеци към предишния оператор.

Преди няколко минути получих и SMS от М-тел, че моя номер е заявен за смяна към друг оператор.

Ще видим какво ще стане.

Просто М-тел ми писнаха с техните лъжи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема им е в това че при възражение те карат да им докажеш че не си говорил- което е странна работа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко минути получих и SMS от М-тел, че моя номер е заявен за смяна към друг оператор.

Ще видим какво ще стане...

Ооо шефе, аз този SMS го получих два пъти - нали се сещаш кога го изпращат - на 30 дена веднъж, добре че не се отказвам лесно. Преди втория получих и SMS от Мтел че картата ми е регистрирана и ми желаят приятни разговори... както и да е - трансфера от Мтел -> Виваком ми отне точно 37 дни ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ооо шефе, аз този SMS го получих два пъти - нали се сещаш кога го изпращат - на 30 дена веднъж, добре че не се отказвам лесно. Преди втория получих и SMS от Мтел че картата ми е регистрирана и ми желаят приятни разговори... както и да е - трансфера от Мтел -> Виваком ми отне точно 37 дни ;)

Май вече няма да е така ..

http://vevesti.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D0%B2-%D0%B5%D1%81-%D0%BD%D0%BE-%D1%89%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D1%83-%D0%BD%D0%B0%D1%81

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Днес ми прехвърлиха номера към Виваком.

При мен се получи без никакъв проблем и не съм чакал повече от седмица.

Ще ги видя Виваком колко са точни , но фирмата М-тел не искам да я чувам повече...:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще останеш доволен ( е аз поне съм :D , но и съм малко пристрастен все пак 3 1/2 работих там)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще останеш доволен

Абе за да говори спокойно без да му прекъсват разговорите, ще трябва да се качва на покрива на блока :D ама хубавото е, че поне не надписват сметките ..

А и много се икономисва от непроведени разтовори, пак заради обхвата ..:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе за да говори спокойно без да му прекъсват разговорите, ще трябва да се качва на покрива на блока

 

Такова нещо съм забелязал главно при глобул и то при пълно покритие. Друг е въпроса че и трите оператора имат дупки в покритието, но по-скоро e до късмет за за такива места. Едно време като бях на ментел често ми се е случвало вечер да ми излиза съобщение, че "мрежата е заета"...

Има и проблеми с vivacom разбира се. Явно не навсякъде 3G-то е 2100Mhz и на по-стария телефон нямам 3G покритие, докато на другия има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе Мтел може да са мошеници, но определено имат най-доброто покритие. И не знам как е в днешни дни, но преди няколко години имаше много села, в който хората имаха карти към мтел, щото само те имаха покритие. Пример село Аспарухово. Също преди години отиваме на едни скатани плажове след галата и там пак само Мтел имаше обхват. Не знам сега глобул как са, но за вивател също знам, че имат много пропуски. Иначе аз им помогнах на хората, като им позволих да сложат клетки в двора ми :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуски разбира се, че има, но при кой от трите го няма? Незнам, но според мен във Виваком работят доста добри специалисти, не става въпрос обаче за Обслужване на клиенти. Там са събирани от кол и вЪже :icon_crying: . При стартирането на Мтел от къде мислите, че са дошли служителите?

Иначе аз им помогнах на хората, като им позволих да сложат клетки в двора ми

You are good citizen :icon_thumbup: :icon_clap:

Редактирано от don_koko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуски разбира се, че има, но при кой от трите го няма? Незнам, но според мен във Виваком работят доста добри специалисти, не става въпрос обаче за Обслужване на клиенти. Там са събирани от кол и вЪже :icon_crying: . При стартирането на Мтел от къде мислите, че са дошли служителите?

 

Проблема при Виваком наистина е в обслужването на клиентите и най-вече в архаичните начини. За всяко нещо трябва да говориш с кол центъра. Иначе поне в софийско покритието им вече е доста добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредният АБСУРД с другарите от Мтел - в поредната фактура се оказва че докато съм бил в чужбина съм говорил сам със себе си неколкократно и съм си получавал смс-и от себе си ... след позвъняване в компанията се оказа че трябва да си платя за да не ми изключат телефона, а пък те ще преразгледат сметката до 30 дни. Освен това имам и разговори с хора които изобщо не са ми вдигали телефона, но на подробната разпечатка са отразени разговори, за които трябва да им платя... КАКВО ЗНАЧИ ДА ПРЕРАЗГЛЕДАТ СМЕТКАТА- това нали е система която би трябвало да е точна!? Как може да стане всичко нормално и на кого може да се оплачеш, за да има ефект!? Ще ви кажа- на никого ПИШАТ СИ В СМЕТКИТЕ КАКВОТО СИ ПОИСКАТ И ТОВА Е. Само че този път ще има Господари на ефира, КЗП и т.н. ПРОСТО от М тел прекалиха ... Освен това в случай, че им платя- те ще оперират с моите пари, а после аз каква лихва получавам за парите които са надвзели!?!?!?

Редактирано от IVAN VR4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

M-тел отдавна ги анатемосах http://hardwarebg.com/forum/images/smilies/penalty/dapriest.gif и разтрогнах нашия "брак по сметка" .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък им се радвам.

 

За 5 часа разговори към всички мрежи плащам 30 кинта на месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм имал проблеми с тях (да не чуе Дяволът), поради което не съм обсъждал възможността да ги сменям.

Явно като всяка фирма има доволни и недоволни клиенти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата ползвам услугите и на трите оператора и то от доста години, да не казвам голяма дума но досега не са ме лъгали с изключение на мазалото с издаването на фактурите на Мтел,но проблема е ,че се струпаха но ... пито-платено.А що се отнася до покритието .... да ноември месец 2005г наистина имаше проблем с Виваком, но сега не е така, пътувам по цяла Бг и всички си имат покритие, даже ако съм честен мога да ви кажа за селото на родителите ми Вива и Глобул има,но Мтел не .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..... Явно не навсякъде 3G-то е 2100Mhz и на по-стария телефон нямам 3G покритие, докато на другия има.

 

 

Чисто и просто по-стария ти телефон не поддържа 900MHz на UMTS :icon_bye: На Виваком цялото им 3G покритие е с 900MHz, защото е по-евтино и имат по-голям обхват клетките. При Мобилтел положението е по различно - всички градове с население над 50 000 души 3G клетките са на 2100MHz, останалите области, региони около тях и по-малките градове са на 900MHz, като в повечето малки градове (не регионите) има и двата типа клетки - 900/2100. Извод - ако живееш в порайнините на града или на село - нямаш 3G на 2100 мендахерца. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

................... Освен това имам и разговори с хора които изобщо не са ми вдигали телефона, но на подробната разпечатка са отразени разговори, за които трябва да им платя... ..........

 

 

Вай-вероятно не е от Мтел проблема. Навън, при някои оператори, отчитанвето на времето за разговора започва още със звъненето И, дори да не ти вдигнат, се отчита време на разговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чисто и просто по-стария ти телефон не поддържа 900MHz на UMTS

 

 

Това го знаем защо става така, и че с европейската директива и после с решението на КРС (май 406 беше) им отвориха вратичката да пуснат на ху*веите UMTS на 900MHz.... но съм му обърнал внимание до колкото да се внимава с Vivacom, ако 3G-то е от първостепенна важност. За сега по-голямата част от телефоните и модемите които се ползват от потребителите нямат UMTS на 900MHz. Иначе рекламата си върви, че е най-добрата 3G мрежа , ама има хора купили си от тях уж 3G телефони, ама само с 2100....

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново развитие .............след поредните молби и справки се оказа ,че М-тел ме е нагърбила яко като от 4 години вместо по 14 ст. на минута М-тел- м-тел разговор ми е начислявала по 24 ст.на миунута.............това в продължение на 4 години....... :icon_censored: :icon_censored: След пеоучване на ? за връщане или приспадане на сумата ( то трябва много дълго да говоря сега безплатно ) казаха че нищо не могли да направят вече............ :icon_censored: :icon_censored:

Кажете ми какво аз да направя сега??? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...