Премини към съдържание

Диаманти или.......


mmotors

Препоръчано мнение

Ааа за мерцедеса не съм съгласен. Точно тази Е-класа е от читавите модели, С класите от това поколение имат редица проблеми, Е-то не. Конкретната кола наистина е скъпа, но много ми хареса, защото е силна, с двойно предаване, комфортна, относително икономична и голяма, осезаемо по-голяма от галанта. Освен това има много екстри, част от които ненужни, но пък какво, глезотийки. Има автоматични скорости и 224 к.с и 500 :icon_doh: нютона вътрящ момент. Сега се возя с нея и съм много впечатлен, проучвам цените на поддръжката и търся серийни проблеми, но като цяло много ми допада. Ще повозя Миро (другия Миро - Miro359), че като го гледам и той залита по МБ-тата. Иначе има нещо вярно в това, което казваш за задното предаване, което съм изпитал многократно на едно 525 което вече над 750 000 км. не можем да уморим. В уравнението се опита да играе един аутландер от 2007 г., но откровено ви казвам, тази кола изобщо не е стока, както и един от по-старите аутландери от 2006-та, но турбо, който лично на мен ми хареса, но е подчертано неблагоразумна покупка. Иначе всъщност е аутландер еволюшън, който много носи на бой, но с главозамайващ разход на гориво. В общи линии изборът на кола в преобладаващия брой случаи си остава емоционален, а не рационален, което е много тъпо и по тази причина изхранваме десетки нагли и лъжливи автотъргаши, които търгуват с надеждите и емоциите на хората.

Освен това няма "най" кола. Както и няма "най" кола за парите си. Щом ти харесва, значи е готина. На мен ми харесват всякакви коли - малки, големи, бензинови, дизелови, ръчки и автоматици. По-силните ми харесват повече, а СУВ-овете ми се струват снобски и непрактични. Ама всичко ядвам, имам и някакъв странен сантимент към японските коли, който не мога да си обясня откъде идва.

Между другото ако някой ми донесе 7000 лв. получава моя галант в напълно обслужено състояние, като отчитаме, че спирачната му и аудио системи двете струват около 4000.:icon_thumbup:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска, miro253 съм. Казвам го, та да не се объркаш като ме търсиш да се повозим с Е-класата. Като се регистрирах във форума търсих, търсих свободни имена и накрая го намаах това ей така. Тогава още нямах Галант и по ирония на съдбата като го купих и го регистрирах в КАТ ми се падна номер 0253, но както и да е. Тези Е-класи и аз много ги харесвам да им се невиди и то точно поради тези причини, които изброяваш и ти. Мое мнение си е, че не лош вариант и за добри пари е и ML-270 CDI. И да продължа по темата: аз като си купувам нова кола/втора употреба :D винаги го правя, когато имам възможност да си купя нещо по-добро, по висок клас и за повечко пари разбира се. Така стигнах до Галанта, като минах през Голф2, Ауди 80Яйце, Ауди В4. Според мен това са много добре доказали се коли за времето си и като си търсех А6 нещо се зачудих и скочих в Галанта. Предполагам, че повечето колеги във форума са като мен. Пиша ги тези неща, та да се има в предвид, че като сравняваме Галанта с други коли и се чудим с какво да го заменим не е лошо да следваме и някаква градация, което само по себе си променя критериите. След Галанта, така като гледам Мицубиши на мен лично нямат какво да ми предложат/след като са ме разглезили с такава кола/ и за това гледам Мерцедес. Дано!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии изборът на кола в преобладаващия брой случаи си остава емоционален, а не рационален, което е много тъпо и по тази причина изхранваме десетки нагли и лъжливи автотъргаши, които търгуват с надеждите и емоциите на хората.

Не е тъпо, в това ни е надеждата. Инвестиция и автомобил са несъвместими неща нито при нов, нито при стар, ако говорим за личен автомобил. Винаги разходите са много, има разни изненади и ако изборът ни е бил чисто рационален - ще се разочароваме. Когато има емоция обаче гледаме друго яче на автомобила, не само като източник на проблеми и разходи, но и на удоволствие и емоция и се компенсират :good:

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се търси нещо, с по - малка мощност, след като няма да ми е кеф като я карам. Иначе загледах едно ауди А4 след 2002 V6 2,5тди, 180к.с. кВатро... :icon_hmm: Но със сигурност и то има ред кусури...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всички дето искат да си сменят диамантите, малко материал за изплакване на окото .. http://www.cars.bg/a...ews/curious/994

Само Акорд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Наскоро, с профилактична цел, се поогледах за галант по - хубав от моя, т.е. авансов шестак, комби, след 2002-ра, на до към 100-120 000км...чи то няма бре :icon_hmm: Е, няма в Бг, поне аз не намерих. Която си струва минава 5 - 6000 еврака в Германия

ЕТО

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 100-120 000 км :icon_doh: Викаш няма, а :) 3-годишна кола да намериш на такива км е трудна работа, какво остава за >10.

Иначе аз се зачудих по темата и се сетих за 2 автомобила, с които мога да се замисля дали да го заменя :) Lexus IS200 и Jaguar X-type 2.5, 4x4, 196 hp.

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали лъгонтят за километрите в Германия?! Щото гледам обявите, че почти няма коли на по 120 000км, повечето са по на 270...тук там някоя на 180...

А лексуса мноо грозен бреее :icon_doh: Ягуарката си е чист форд, много коне а не върви кой знае колко :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали лъгонтят за километрите в Германия?! Щото гледам обявите, че почти няма коли на по 120 000км, повечето са по на 270...тук там някоя на 180...

А лексуса мноо грозен бреее :icon_doh: Ягуарката си е чист форд, много коне а не върви кой знае колко :rolleyes:

 

Ти да не си мислиш,че в Германия има само немци. Пълно е с турци,араби,мароканци,българи и всякакви други мошеници,които си знаят работата относно километрите на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не си мислиш,че в Германия има само немци. Пълно е с турци,араби,мароканци,българи и всякакви други мошеници,които си знаят работата относно километрите на автомобила.

Това е ясно, мислех, че законите им там са доста категорични точно за подобен род измами :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, аз мисля да го сменя с хонда акорд 2,4 от 2006-та ....

И аз в нищо друго нещо не мога да се огледам. :yes3:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам, но ако Галнта има проблеми с шумоизолацията ... то Акорд-а ще ви изплаши направо :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tцъ, акорда е много по - грозен от дядо галант, визирам комбито специално, аве не са ни лоши диамантите, не че си нямат минуси и те :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам, но ако Галнта има проблеми с шумоизолацията ... то Акорд-а ще ви изплаши направо :icon_dance:

Подкрепям те...иначе аз мислех ако ще заменям Галанта с друга,бих си взел Инфинити М37S :icon_thumbup: :icon_clap: От вън много не ме кефи, ама как върви ,не е истина ,освен това е 4х4...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям те...иначе аз мислех ако ще заменям Галанта с друга,бих си взел Инфинити М37S :icon_thumbup: :icon_clap: От вън много не ме кефи, ама как върви ,не е истина ,освен това е 4х4...........

Скромничък си :icon_rock:

Ауди А6 3.0 ТДИ куатро, може и БиЕмДаблю 530 ХД :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скромничък си :icon_rock:

Ауди А6 3.0 ТДИ куатро, може и БиЕмДаблю 530 ХД :icon_blush:

Еми аз казвам какво ми харесва без да слагам ценови праг........то от там трябва да започнем ,иначе коли бол ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз казвам какво ми харесва без да слагам ценови праг........то от там трябва да започнем ,иначе коли бол ............

Е, тъй де, то и моите прицелни автомобили и те таквиз :icon_n_king:

Сложи сега един праг 12 000лв и да видим :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Бих взел ТОВА на водород, но не го пуснаха! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих взел ТОВА на водород, но не го пуснаха! :rulez:

Хах, тоз е трепач, ама кво ще се случи ако се придържаме към ценовата рамка???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хах, тоз е трепач, ама кво ще се случи ако се придържаме към ценовата рамка???

 

Нямам идея. :)

Просто като излезна до ден днешен го искам. :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложи сега един праг 12 000лв и да видим :icon_thumbup:

Оутлендър 1............поне е джип 4х4 да е ........ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оутлендър 1............поне е джип 4х4 да е ........ :icon_blush:

Ама е грозееен :)

По същата логика е далече по-добре Ленд Круизър 3D.И е кола и джип отвсякъде, да не говорим за здравина .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен - без да се вдигне летвата от 12 000 лв. е доста трудно. Аз съм се загледал в нещо като това, но границата 12 000лв. отпада. Поради това мисля дя си покарам Галанта още 1-2 години и после ще видим.

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги реших каква ще е следващата ми кола. Не знам кога точно ще я купя :D , но хвърлете един поглед на снимките по-долу.

Нашите хора :mitsu-smiley: са изобретили космически кораб движещ се по асфалт :icon_clap:

 

http://drandulet-taer.ru/news/927/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...