Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Български автомобили произведени в Ловеч


Препоръчано мнение

  • Admin

:link:

 

Какви ще са тези автомобили?

Някой знае ли нещо повече?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда този Хувър, пише че двигателя е :mitsu-smiley: , дано е 4G63 та да си намирам резервни части за Вагончето ;)

П.С. - Като гледам данните за мотора може и такъв да е -

4. Power in kW/hp at given rpm 100/136/5250

5. Torque at given rpm 200/2500

6. Cylinder diameters x stroke (mm) 86,5 x 100,0

7. Compression ratio 9,8

8. Timing system / number of valves per cylinder DOHC/4

 

http://www.gwm.cn/eng/images/download/hover_b.jpg

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е 4G69S4N ..

А в сиво хувъра изглежда още по добре..http://www.zercustoms.com/car-show/albums/userpics/10001/great-wall-hover-1.jpeg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е 4G69S4N ..

А в сиво хувъра изглежда още по добре..http://www.zercustom...ll-hover-1.jpeg

 

Гледах на живо този на кмета на Ловеч. Е джипът си е китайски отвсякъде - качеството на изработка не може да се сбърка, ама плановете са за конкурентни цени. Леката кола е копие на ярис версо, ама нея не съм я виждал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви ще са тези автомобили?

 

Едно време май там са правили москвичи, даже съм карал такъв :D

 

За тези, които ще ги сглабят китайците дано не са със китайска здравина, че много се мачкат.

 

В Стара Загора щели да правят електромобили, минаващи по 300 км. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=585048 уж за 3 лева ще се минават 100 километра, ама с нашите цени на тока пак е съмнително, като начинанието да има автомобилостроене в България.

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През няколко блока от нас има едни джип където много прилича на тези от поста. Веднъж се засякох със собственика и разправя че е голям сбирнак. Китайски автомобил сглобен с повечето части от различни други марки, доколкото разбрах май двигателя е от митсубиши, а шасито от тойота и незнам си какво от няколко други марки и спомена че като се повреди нещо незнае от къде и за коя марка и модел да търси съответната част. Незнам колко са му верни думите това са неговите коментари, а и от него бях чул това че щяли да ги правят в Ловеч.

Редактирано от valio_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че кога си го е купил, кога е започнал да се проврежда тоя джип на съседа ти ? :icon_hmm:

Неговият явно е оригинален Китайски.

Не някакво българско менте :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да оригинален Китайски, и даже счупил една от задните главини на моста и сега му трябва нов мост от китай и му казали че ще дойде след около 5 6 месеца :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че са китайците, че да има някаква индустрия у нас :). Дано и Гришата да си е направил хубаво сметката, понеже ще трябва страшно много труд, докато си стъпят на краката. Проблемът според мен е, че клиентите на първите им модели ще бъдат цакани с качеството (и то докато минат 1-2 генерации). Конкуренцията, от която китайците са "взаимствали" дизайна на някои модели също може да им спретне не малко мизерии, понеже става въпрос за европейския пазар, а не за домашния китайски, където патентите не важат :).

 

Китайските марки определено имат бъдеще, но трябва да минат поне 20 години, докато стъпят солидно на международния пазар (и си подобрят значително качеството). Между другото, в началото на 70-те и японските коли са се радвали на подобен "топъл" прием, като китайските днес. Винаги съм искал да пусна във форума една статия за японския напредък (но я изгубих). Единственото, което ми остана беше един виц в САЩ за японските автомобили от това време - на въпроса "Колко издържа една японка преди да се развали?", отговор - "Докато и напълниш пепелника". Корейците също дръпнаха, даже преди месец-два аутобилд обявиха Хюндай за най-надеждни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви съдействам като решите да си купите :) Завода е на Litex ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви съдействам като решите да си купите :) Завода е на Litex ;)

Когато си купиш ти и го тестваш, след като декларираш, че е по-добър от :mitsu-smiley: ще си купя и аз :):):)

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...
  • Admin

Новият Great Wall H6 с двигател на Mitsubishi.

 

Гледайте видеото.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Лично аз бих предпочел за 45 хил. лв, да взема истинско :mitsu-smiley: под формата на 2 Галанта, 2 Лансера и 1 Грандис, отколкото 1 китайски продукт произведен в България :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-големия проблем е че двигателите им (на Great-Wall) имат нещо общо с Mitsubishi, но само с номерацията, която си прилича с тази на Mitsubishi.

Ако ги разгледате по-подробно ще се убедите, че нямат много общи черти.

Според мен обаче това не е основния проблем, автомобила не е само двигател.

 

Специално мотора на този сув дори е с надписа Мицубиши :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз бих предпочел за 45 хил. лв, да взема истинско :mitsu-smiley: под формата на 2 Галанта, 2 Лансера и 1 Грандис, отколкото 1 китайски продукт произведен в България :icon_blush:

То по същата логика в едно Порше ще влезнат 10 пъти повече бройки от тези ама няма да караш Порше :)И тези пет автомобила са 1200 лв данък на година ,още толкова застраховки прегледи по 5 и винетки и тн.А при Българското ще си взема ДДС то, данъка е ЗИРО(0) лева и за 43 хиляди с ДДС ще е с всичко фул пакет.Да качеството не е такова което очакваме но за да имаме държава иска и малко национализъм.

п.п Не съм сигурен и че старите коли(5бр) ще са ти по малък разход от към поддръжка.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно що този Great Wall H6 го пускат при нас само като печка?

Не видях да има бензинка....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно що този Great Wall H6 го пускат при нас само като печка?

Не видях да има бензинка....

За да се развихрим пак в спор дизел vs бензин :):):)

Сигурно заради разхода...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То по същата логика в едно Порше ще влезнат 10 пъти повече бройки от тези ама няма да караш Порше :)И тези пет автомобила са 1200 лв данък на година ,още толкова застраховки прегледи по 5 и винетки и тн.А при Българското ще си взема ДДС то, данъка е ЗИРО(0) лева и за 43 хиляди с ДДС ще е с всичко фул пакет.Да качеството не е такова което очакваме но за да имаме държава иска и малко национализъм.

п.п Не съм сигурен и че старите коли(5бр) ще са ти по малък разход от към поддръжка.

Съгласен съм с всичко това, просто не съм от тези, които биха дали 45 бона за нова кола, затова направих сравнението. Пази боже на 5 коли да плащам данъци, граждански и винетки :) Много пара си е, каквото и да си говорим. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с всичко това, просто не съм от тези, които биха дали 45 бона за нова кола, затова направих сравнението. Пази боже на 5 коли да плащам данъци, граждански и винетки :) Много пара си е, каквото и да си говорим. :icon_crying:

:drinks: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То по същата логика в едно Порше ще влезнат 10 пъти повече бройки от тези ама няма да караш Порше :)И тези пет автомобила са 1200 лв данък на година ,още толкова застраховки прегледи по 5 и винетки и тн.А при Българското ще си взема ДДС то, данъка е ЗИРО(0) лева и за 43 хиляди с ДДС ще е с всичко фул пакет.Да качеството не е такова което очакваме но за да имаме държава иска и малко национализъм.

п.п Не съм сигурен и че старите коли(5бр) ще са ти по малък разход от към поддръжка.

 

То и аз като си купувах Галанта,дадох пари като за нова Дачия,ама не си я взех, нали,избрах си това което ми харесва,а не тия новите пластмасови подобия на коли ! Това,че завода е в Ловеч,имаме кяр само от работни места и не съм сигурен за данъците на фирмата и пак не бих стимулирал "българското",ако ми продават само коли Made in China .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и аз като си купувах Галанта,дадох пари като за нова Дачия,ама не си я взех, нали,избрах си това което ми харесва,а не тия новите пластмасови подобия на коли ! Това,че завода е в Ловеч,имаме кяр само от работни места и не съм сигурен за данъците на фирмата и пак не бих стимулирал "българското",ако ми продават само коли Made in China .

Бих си купил грейт уол, стига да имах нужда от подобна концепция СУВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......двигателя е наистина Мицубиши,но само желязото, т.е. само механиката, дори и в главата има разлики и те са свързани по скоро заради начина по който седят колекторите и шасито........проблема не е в мотора, а всичко останало по колата, като най големия проблем е таблото му, което изглежда евтино и наистина е такова,когато тръгнете по дупките, то "подскача" доста неприятно,но това съм го виждал и на други коли......ск. кутия е нещо средно м/у тази на Паджеро 2 и 3 и още някакви добавени детайлли, дори и парт номерата на пакета фрикционни дискове в една от кутиите са еднакви.........

Като цяло бива да имаме БГ производство, но сега е ред на държавата ни да отпусне малко преференции,за да насърчи купуването им.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това че се сглобяват в БГ силно ме притеснява - като знам какъв е подбора на човешките ресурси в страната по схемата "наше момче" - вероятно главният инженер е някой брат'чед на Гришата Ганчев тройкаджия от Бургаския Свободен примерно.

Не бих си взел такава машина освен, ако не ми пуснат оферта "2 за левче"

Редактирано от f18
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...