Премини към съдържание

Клуб 'Ударени Мицута'


Препоръчано мнение

Много динамична и сигурна кола - взе ми уважението за година и се чувствах много сигурен в нея. Това ме подлъга да не слагам зимни гуми, а мястото се оказа усойно - явно е било заледено, въпреки че асвалта по пътя беше сух. Това място съм го минавал хиляди пъти и винаги намалявам точно до 80 км/ч.

http://www.carpages.co.uk/guide/@images/mi...ubishi-colt.jpg

 

Колега това със зимните гуми изобщо не е шега работа, независимо каква е колата и колко е сигурна!!!

...въпреки, че на лед и най-хубавите зимни гуми няма да те отърват

Чукаш на дърво, че нищо ти няма, пък колата би трябало да е с каско и поне нищо няма да ти струва ремонта. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 199
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

А защо 70%? Вероятно 70% и останалите части от колата, но те за какво са ти - дай им ги и си искай 100%

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е договора който е подписан при застраховката, но при тотална щета всеки застраховател изплаща различно между 70-80% от застрахователната сума и останките от автомобила се връщат на собственика. Единствения вариант за 100% е кражба, палеж взрив и т.н. при който автомобила е унищожен напълно (няма годни части които да се върнат на собственика).

 

 

С летни гуми зимно време не знам дали застраховката е валидна, при мен със сигурност не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо 70%? Вероятно 70% и останалите части от колата, но те за какво са ти - дай им ги и си искай 100%

Не искат да плащат на 100% :icon_blush: Всички застрахователни копании при тотал плащат таван 75% и ти дават железата, освен ако не е открадната или изгоряла. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам в тукашния закон пише по повод летни и ззимни гуми - никъде не пише дали да са зимни гумите през зимата ,а да имат грайфер 1см. или нещо такова?? Някой знае ли нещо по въпроса ,защото в момента зимните ми гуми са по зле от летните и по малко държат от тях.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам в тукашния закон пише по повод летни и ззимни гуми - никъде не пише дали да са зимни гумите през зимата ,а да имат грайфер 1см. или нещо такова?? Някой знае ли нещо по въпроса ,защото в момента зимните ми гуми са по зле от летните и по малко държат от тях.......... :icon_blush:

 

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата

Глава втора

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

т. 9. по колелата и гумите:

буква - г) дълбочината на протекторния рисунък на гумите на автомобилите и на мотоциклетите е по-малка от 1,6 мм;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен застрахователите ми признават застраховката (гумите са почти нови - колата е на 20000км), но сега остава в сервиза да определят цената на ремонта. Тавана, вратите и предната броня са деформирани. Радиатора е пооткачен, амбриажа не работи. Предното стъкло и стъклото на едната врата са счупени. Още няколко дребни пластмасови детайли също. Страничните огледала са паднали, но здрави. Друго май няма повредено. А да, май две от гумите са поспаднали и две джанти поизтрити. Все още не ми е известно дали няма известно общо усукване на каросерията. С просто око не личи. Двете врати нямат никакви следи от деформации. На прага под едната врата има някакви следи. И четирите врати се отварят и затварят нормално. Отзад няма никакви следи или деформации. Вътре в купето няма никакви повреди или следи.

Ех много ми е криво - като без крака съм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен застрахователите ми признават застраховката, но сега остава в сервиза да определят цената на ремонта. Тавана, вратите и предната броня са деформирани. Радиатора е пооткачен, амбриажа не работи. Предното стъкло и стъклото на едната врата са счупени. Още няколко дребни пластмасови детайли също. Страничните огледала са паднали, но здрави. Друго май няма повредено. А да, май две от гумите са поспаднали и две джанти поизтрити. Все още не ми е известно дали няма известно общо усукване на каросерията. С просто око не личи. Двете врати нямат никакви следи от деформации. На прага под едната врата има някакви следи. И четирите врати се отварят и затварят нормално. Отзад няма никакви следи или деформации. Вътре в купето няма никакви повреди или следи.

 

Добре че ти не си пострадал колега. Иначе както пишеш - доста неща има за оправяне. Между другото като дойдоха застрахователите на оглед по колата, не са ли ти казали да ги викаш евентуално за втори оглед. Имам предвид, че след като се демонтират някой детайли може да има скрити поражения който най напред не се виждат и съответно не могат да ги вземат под внимание. Ето като пример: казваш за предна броня че е деформирана - ами ако удара е бил по силен, то може и под бронята самата основа да се е поизкривила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на опашка в сервиза - чак другата седмица ще и дойде реда да я разкомплектоват и оправят. Тогава казаха че ще съставят и калкулацията за ремонта, но отсега и застрахователя и приемчика предполагат че излиза на тотал. В застрахователния договор пише, че щом колата е до 3-тата година и не е сменяла собственика, по решение на застрахователя може да се изплати до 100%. Отделно продавача дава 3 години гаранция, но при катастрофа не зная.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В договора много неопределено е казано че по решение на застрахователя може да стигне 100%. Застрахователя с който говорих нищо не ми беше казал по този въпрос, а и аз още не бях прочел тази клауза. Не ми се вярва застрахователите просто да решат да вдигнат до 100%. В този случай "желязото" остава тяхно. Но и аз не виждам какво ще я правя, ако ремонтът излезе по-скъп от застраховката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще я продадеш! Какво друго да я правиш! Знам една морга, където с удоволствие ще те оттърват от нея, а и пари ще вземеш! Отделно - ще ти смятат амортизации, така че за 100% - не се надявай. Колкото - толкова, важното е, че сте живо-здраво!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И МОЯ ПОСТРАДА,НО СЕ РАДВАМ ,ЧЕ Е ЛЕКО

 

Колега, ако възнамерявате да продължите да пишете тук, моля прочетете правилата на форума.

Не крещете и пишете по-грамотно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Ами за два дена, два удара :( Утре ще карам самолета на ремонт... Няколко дена седя в гаража, че ми беше болно... Мъка, мъка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде бе, Емо! Ееееееееееех, съжалявам да го чуя и се надявам да не е сериозно и да няма пострадали! Ииии, най-лачения колт пострадал..... Наистина съжалявам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за два дена, два удара :( Утре ще карам самолета на ремонт... Няколко дена седя в гажа, че ми беше болно... Мъка, мъка...

 

Емо, на теб ти се е паднало да изтупаш праха на темата от 1 год., съжалявам за неприятностите ти. Ама какво му е на Колтчето - я кажи по подробно. И да няма нещо сериозно ей.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами първо, при престрояване от средна в дясна лента, ме засече едно такси в дясната врата. Аз бях виновен, бях изключително разсеян и не го видях в дясното огледало... На по-другия ден, както си карам, едно BMW изскочи от една пресечка и право в задната ми гума... Както си карам и тръгнах с задницата към насрещното. Благодарение на бързи реакции и мн. добро познаване на автомобила избегнах челен удар... Колта е от няколко дена в гаража, даже седеше целия в кал... Като го погледна и ми се къса сърцето... Днес ще го водя на майстор да го почва, и лека, полека се надявам скоро да е същата кукличка и отново да летим по пътищата... За щастие вече има още един Колт на двора (на приятелката ми) и ме возят насам - натам... Така, че няма отказване от :mitsu-smiley: !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано само да уцелиш добър майстор......че мойта така я направиха, че сега ме е яд да я гледам..... :icon_blush:

На всичкото отгоре, не само че няма да им платя......ами и те имат да ми дават.....Взех си я със счупена дръжка на вратата и стопен стоп........ :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще я карам при майстора, който ми беше боядисал предния капак. Много добър бояджия, прави много скъпи коли... Предния път я направи като от магазина... Само че, тогава нямаше нужда от тенекеджииска намеса... Сега ще видим дали и там е силен. Дано вратата се оправи само...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде Емич, бързо да се оправиш!

 

Днес и мене един ме забърса! Завива в пресечката, а аз след него! Завива.... спира... и тръгва с газ назад и с теглича бум, чак ме премести 20-тина санта! Слизам и викам ...''ха сега отиде шогуна, на този ще му откача всички спойлери на Мондеото''.....!! Гледам нищо и няма на бронята, нито на декоративните решетки, само на номера черната пластмаса е счупена, дори и номера не е огънат!! Изчетох му едно конско пък той ме прегръща, накрая реших да си ходя че току виж ме е и разцелувал онзи кретен!

Сега само се замислям дали от такъв лек удар, може да ми е пукнал радиатора на климатика/ако не се лъжа той е пред водният радиатор/...надявам се да няма поражения!

:argue: :icon_n_blowup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде Емич, бързо да се оправиш!

 

Днес и мене един ме забърса! Завива в пресечката, а аз след него! Завива.... спира... и тръгва с газ назад и с теглича бум, чак ме премести 20-тина санта! Слизам и викам ...''ха сега отиде шогуна, на този ще му откача всички спойлери на Мондеото''.....!! Гледам нищо и няма на бронята, нито на декоративните решетки, само на номера черната пластмаса е счупена, дори и номера не е огънат!! Изчетох му едно конско пък той ме прегръща, накрая реших да си ходя че току виж ме е и разцелувал онзи кретен!

Сега само се замислям дали от такъв лек удар, може да ми е пукнал радиатора на климатика/ако не се лъжа той е пред водният радиатор/...надявам се да няма поражения!

:argue: :icon_n_blowup:

 

Идиоти...

Виж да не ти е деформирана металната основа под пластмасите... И да ти седи накриво шогуна... Защото един тон предница не се мести лесно с 20 санта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Aga ! Погледнах така набързо, но толкова бях ядосан и ми бе черно, че исках само да се махна и да не го гледам този! Надявам се да няма сериозни последици?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...