Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Крушки, Лампи, Диоди и т.н. за Каризма


Препоръчано мнение

http://vbox7.com/play:33739211ea :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: всичко е с диоди :) Редактирано от Martolini
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се заиграх тези дни малко с таблото..... Бяло осветление, с червени стрелки.... :icon_blush:

post-473-052270100 1363286458_thumb.jpg

 

Ето и клипче как светва и гасне, плавно .....и естественно не насича като тъпия фотоапарат.

http://vbox7.com/play:8e9e8fbf38

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се заиграх тези дни малко с таблото..... Бяло осветление, с червени стрелки.... :icon_blush:

IMG_2512.jpg

 

Ето и клипче как светва и гасне, плавно .....и естественно не насича като тъпия фотоапарат.

http://vbox7.com/play:8e9e8fbf38

 

Супер е станало,браво :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило ,но да питам когато се извадят стрелките после няма ли проблем с коректното отчитане?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Последния вариянт за момента..... Купил съм си 4 табла и всички са по различен начин направени, това май най-ми допадна за момента. :icon_blush:

 

post-473-010208400 1382040380_thumb.jpg

post-473-077895500 1382040390_thumb.jpg

 

http://vbox7.com/play:bb00b3dd5b

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Без коментар! :specool:

Ще идвам пак до Пловдив.

Натам вървят нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми каже дали могат да се монтират ксенонови прожектори на Каризмата.

 

 

Блаодаря предварително!

Редактирано от Shejha
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги :) :mitsu-smiley: ,разгледах темата ,моята каризма също е с диодно(бяло)осветление на таблото,бих искал да попитам колегата BIG BOS по какъв начин е направил стрелките на таблото червени ,ще съм много благодарен ако ми обясни как може да стане ,че аз вече развалих едно табло в опити да го направя с боядисване на стрелката и т.н. но о резултата не ми харесва а съм влюбен точно в такова осветление :icon_blush: :mitsu-smiley: благодаря предварително :rulez: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам колеги ,имах в предвид колегата Milen Z :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеделник, вторник мога да направя снимки..... Случайно в книжарницата на един МОЛ в София намерих такива боички , обаче ефекта не ми хареса. Затова махнах стрелките, отдолу плексигласовата плака, под циферблатите..... я разпробих на 11мм. И там направих и монтирах платчици с по 5 червени светодиода. Така в момента под кръглата черна част на всяка стрелка има кръгла платка с по 5 светодиода, отделно са боядисани.

Иначе колега да таблата са кекави, чупят се уредчетата, особенно ако при ваденето стрелките излезнат с осичките.... Аз потроших май 5 табла... е после се оправят но трудно.

 

П.С. И най-важното е че направят ли се така, стрелките могат да се светкат везависимо от циферблатите.... Което пък дава възможност за десетки ефекти.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колега, благодаря ти много за подробната информация, бих се радвал наистина на снимки ако е вьзможно за да видя как си направил и монтирал платките :) иначе като цяло се занимавам малко с електроника и се надявам да се справя , но малко ме притеснява занимавката сьс самото табло , но така или иначе пьрво ще пробвам на старото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги не ми свети багажното оделение :( смених крушката но не проработи . става вапрос за каризма 1,6 1997 г 99 коня.и ако някои може да каже ще сам благодарен много

Редактирано от georgi petrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги не ми свети багажното оделение :( смених крушката но не проработи . става вапрос за каризма 1,6 1997 г 99 коня.и ако някои може да каже ще сам благодарен много

 

Провери прекъсвача който я светва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mи проблема е че не знам къде се намира. Прегледах задния капак и не открих бутон. :(

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,прекъсвача на плафона в багажника ти е както и на всички Митсубишита в самата ключалка на капака на багажника ,провери с мултицет дали има ток на иэводите на плафона,ако няма провери клемите които го эахранват ,ако там всичко е наред..пробвай да смажеш и раэдвижеш еэичето на ключалката ,надявам се да съм бил полеэен :mitsu-smiley: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо колега , аз не ти казвам да го разглобяваш а само да го смажеш :) но проблема може и да не е там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой би ли казал диодите дето осветяват рег. номер, за да се сменят от вън ли става или трябва да се разкача кората на багажника. И да каже колко волта са и с какви крачета ( общто взето каккъв трябва да е диода ), ако може най лесно ще е със снимка. Че не ми се разглобява предварително, без да знам за какво става дума...Благодаря предварително B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Колеги, онлайн магазин и актуална цена за чифт OSRAM Cool Blue? Мисля H4 ми трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, онлайн магазин и актуална цена за чифт OSRAM Cool Blue? Мисля H4 ми трябва...

 

http://www.avto.bim.bg/Krushki-H4-12V-60-55W-Osram-Cool-Blue-Intense_pr41436.html

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Бос! Те тея даже са Intense и вероятно са по-добри от обикновените Cool Blue. Само утре да видя при нашите момчета в Червен бряг, дето се занимават с аларми, озвучаване и осветителни тела, какво и на какви цени има. Познат ми каза, че са му слагали Cool Blue за 28лв. с работата. Вероятно обаче ще си купя тези и ще платя да ми ги сложат :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Бос! Те тея даже са Intense и вероятно са по-добри от обикновените Cool Blue. Само утре да видя при нашите момчета в Червен бряг, дето се занимават с аларми, озвучаване и осветителни тела, какво и на какви цени има. Познат ми каза, че са му слагали Cool Blue за 28лв. с работата. Вероятно обаче ще си купя тези и ще платя да ми ги сложат :icon_clap:

Извинявам се, но не ми дава опция за редактиране и се налага да се самоцитирам.

Сложих днес чифт OSRAM Cool Blue Intense и резултатът е перфектен! Колата ''прогледна'' и респективно и аз прогледнах :icon_rock:

Красива бяло - синкава концентрирана в идеален лъч светлина, надявам се недразнеща отсрещно идващите(утре ще установя, а и видео ще сложа, но след Коледа). Който се е чудел до сега повече да не му мисли. Сменяйте крушките и се радвайте! Да уточня, че старите също бяха OSRAM, но някакви обикновени, макар и с дизайн като на Cool Blue. Жълто - грозна светлина и разсеян ''лъч'', напрягащ очите. Знам, че някои тук ще кажат ''Ееее, и к'во? Открил си топлата вода :D '', но за всичко си има първи път.

Всъщност имах и едни OSRAM в жабката на колата когато я купих, ама те бяха с дизайн като крушката на полилея в кухнята ми, та много се смях с тях. Те явно са фабричните с които са излизали колите от поточната линия през '99 - та година.

:drinks: за празниците и много успехи на всички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Направи някоя снимка от шофьорското място да видим на каризмата специално как свети OSRAM Cool Blue. Освен белия цвят се надявам наистина да са +20% повече светлина. Сега и аз се самонавивам да си взема понеже ги гледах в Метро за 22лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги, и преди всичко - Честит празник.

От няколко дни чета всичко във форума - първа в 20-годишния ми стаж като шофьор японска кола, първо Mitsubishi, първи впечатления от двигател GDI... изобщо - тотален лаик в материята...

Та, на въпроса - от Ден първи се влюбих в автомобила, Carisma 1,8 GDI, 1998 г. Има обаче няколко дребни забележки, предимно по купето и интериора, дребни, но дразнят. Пример - цялата дясна половина на конзолата на климатроника не свети, очевидно изгоряла лампичка. Нямам нито времето, нито условията, още по-малко знанията и уменията да си я сменя сам, моята специализация е в съвсем друга област. Моля да ми препоръчате колеги от форума, които професионално обслужват Mitsubishi, и могат да ме предвидят в графика си както за описания дребен, но дразнещ проблем, така и за един по-общ оглед на колата, и евентуално да се ангажират поетапно да отстранят всичко, което се установи като проблем.

Иначе двигателя работи чудесно, окачването е стегнато и няма симптоми за някакъв проблем, като цяло колата е акуратно поддържана от предишния собственик. Но все пак това ще го прецени съответния професионалист, който изяви желание да се ангажира.

Важно е да уточня, че съм от Бургас, често пътувам до София, така че - някой сервиз по тази дестинация (Бургас - София).

Предварително благодаря на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей за ГДИ се обръщай към Милен от Пловдив той е спеца на тез коли .Виж в профила му за връзка . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...