Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Крушки, Лампи, Диоди и т.н. за Каризма


Препоръчано мнение

Аз съм го направил като на снимката най-отдолу,със сини светодиоди,влизат и свети добре.Сменил съм всички крушки с диоди,само на таблото ми останаха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен в тази конфигурация няма начин да влезне в климатроника. И всъщност лампичките на климатроника са 4.5мм и малко трудно се приспособява 5мм.

За оргигинална лампичка ми дадоха цена от около 6лв., но срока за доставка беше голям, така че някой ако сменя да си поръча предварително.

 

Иначе има готови за табло с цилиндрични диоди (отгоре са равни, не вдлъбнати)и свети равномерно, някъде за около 1.50-2лв бройката.

 

http://img546.imageshack.us/img546/9190/2010931614116551.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампа на климартоника MR227101 (със синя шапцица); Дължина 10мм. широчина 3мм., съпротивление около 10ома.

 

http://img231.imageshack.us/img231/4521/dsc00575p.th.jpg

 

А аз се чудих какво е това синичкото което ми остана в ръката когато си търсих моторчето и си намествах радиото. На габаритче ми заприлича :)

 

Я дайте повече информация за тия диоди, цени броики за цялото купе като се купуват комплект не е ли по изгодно и за цялата колата еднакви ли са. Моите габарити би трябвало да светват цялото купе в зеленикаво поне това ми е идеята засега. Тези не са ли същите ?

 

А някои слагал ли е светлини под вратите или където се слагат за да ти свети в краката когато е отворена врата и дали ще стане това лесно на наште принцеси. Нещо като това вероятно

http://www.avto.bim.bg/images_parts/25011.jpg

 

А такава светеща емблема да си слагал някой ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

светеща емблема

 

Ако имаше повече перничани щеше да получиш отговор.

 

Тези не са ли същите ?

 

Може цокъла да е същия, но нищо няма да направиш с такъв диод. Той излъчва напред с диаграма някъде 120 градуса. Трябва ти излъчващ напред и на страни.

 

Такова нещо:

 

http://img546.imageshack.us/img546/9190/2010931614116551.th.jpg

 

Тези за климатроника са 3мм дебели със шапцицата стават 4 или 4.5мм мощността им е 3W.

 

Я дайте повече информация за тия диоди, цени броики за цялото купе като се купуват комплект не е ли по изгодно и за цялата колата еднакви ли са.

 

Цени няма кой да ти даде, пък и няма от къде да ги купиш. Тези малките са поне на три вида цокъл. На по-нестандартните, като тези на климатроника трябва да ги разпробиеш, за да сложиш по-голяма лампичка или диод.

 

Значи трябват ти 10-20лв за предните габарити, толкова и за задната табела, някъде 20лв за таблото и около него, ако ползваш готови диоди и смениш само тези които осветяват, без контролните лампи. Може и да купиш обикновени SMD-та да и да разчаркиш таблото и да ги налепиш по светловодите, докато стане равномерно. Някъде поне към 50-60лв за осветлението на купето, ако сложиш някакви по-мощни диоди като CREE X-LAMP, трябват ти и охлаждащи подложки за тях.

http://bg.farnell.com/jsp/search/browse.jsp?N=2003+202997&Ntk=PLS_MAN_BRAND_NAME&Ntt=cree&Ntx=

Редактирано от Tishu
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И аз да се похваля:

 

http://img833.imageshack.us/img833/3192/dsc00631qv.th.jpg

 

Използвах SMD диоди с 120 градуса ъгъл на светене. Групирани са по няколко и посоката им на светене съм я задал ръчно (между цокъла и диодите се държат на гъвкав проводник). Може и да се получи и със диодни крушки за габарити, но трябва да светят достатъчно силно и да имат голям ъгъл на светене. (Първо да се пробва този варинт, преди да се купят); За червената зона на оборотомера е нужно да идва разсеяна светлина от отдолу, не от светловода.

 

P.S. Използвайте Warm White светодиоди. При другите светлината става много "студена" спрямо фаровете.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Светлината не е равномерна....

Ако караш повечко време на осветление, ще те заболят очите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светлината не е равномерна....

Ако караш повечко време на осветление, ще те заболят очите.

Амииии... вече 20 000км за 3 месеца карам и не са ме заболяли, а пък и трябва да ми е гадно /аз съм от Димитровград/.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

 

Невероятно си се справил колега може ли да дадеш подробно инфо ( цени модели обща бройка магазин само зелени ли са ) за крушките аз искам да постигна почти същия "зелен" ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Невероятно си се справил колега може ли да дадеш подробно инфо ( цени модели обща бройка магазин само зелени ли са ) за крушките аз искам да постигна почти същия "зелен" ефект.

Подробни снимки нямям как съм го правил. Играчката по разглобяването е голяма, никъде нямам крушка по таблото, всичко е заменено с диоди. Сега да се похваля с новата ми екстра. Сложих си модул за автоматиччни светлини. Когато запаля колата, след 5-15 секунди се включват автоматично фаровете, таблото и габаритите. Обаче стигнах до една малка пречка - модулът има кабел, който се вързва към сигнал, който когато ръчно пустнеш светлините модулът да изключва. Проблема е че той автоматично пуска ток на всякъде и няма къде да го закача. Днес ще пробвам с 10 амперови диоди да видя дали ще се получи, след което ще кача видео.

Редактирано от somalietsa
Ползвай главни букви в началото на изреченията и пиши малко по-грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За диодите един от най-евтините варианти при които ще се получи добре е с диоди 3528 - свързват се по-три такива с 150 ома резистор, на мястото на всяка крушка (4 големи + единичен диод за дисплея). Трябва да се подаде после 12V и да се нагласят да свети равномерно. Има бели, студено бели, мисля че трябва да има и червени, зелени и сини. Друг вариант е с 5050RGB и някакъв контролер - цвят по избор.

 

Обаче стигнах до една малка пречка - модулът има кабел, който се вързва към сигнал, който когато ръчно пустнеш светлините модулът да изключва. Проблема е че той автоматично пуска ток на всякъде и няма къде да го закача.

 

Нещо не разбрах какво точно се опитваш да кажеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За диодите един от най-евтините варианти при които ще се получи добре е с диоди 3528 - свързват се по-три такива с 150 ома резистор, на мястото на всяка крушка (4 големи + единичен диод за дисплея). Трябва да се подаде после 12V и да се нагласят да свети равномерно. Има бели, студено бели, мисля че трябва да има и червени, зелени и сини. Друг вариант е с 5050RGB и някакъв контролер - цвят по избор.

 

 

 

Нещо не разбрах какво точно се опитваш да кажеш.

Проблемът е следният: Модулът пуска напрежение +12волта след като се задейства автоматично когато запали автомобилът. има няколко кабела за подаване на напрежение: Къси , ляв и десен габарит (по отделно), осветление по таблото. Има един кабел който се свързва някъде където след като пуснеш РЪЧНО габаритите и модулът да изключва. Целият проблем е, че лостът от който се пускат светлините прекъсва маса а не плюс, а така както съм го свързал ми е удачно но.... идва само проблема с ръчното. Иначе връща ток на обратно и пали пистите по платката. Сега ще мисля нов вариант за свързване.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите, за разлика от фаровете, би трябвало да се включват по +12В (поне при мен е така). За каране с включени светлини през деня не е необходимо да работят и габаритите, а само фаровете или допълнителнителните DRL светлини. Моя модул включва само дългите светлини с намалено напрежение. И не по време, а по сигнал от клема D+ на алтернатора (т.е. когато започне да зарежда) и се изключва, когато включа габарит от ключа на светлините или угася маторя.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите, за разлика от фаровете, би трябвало да се включват по +12В (поне при мен е така). За каране с включени светлини през деня не е необходимо да работят и габаритите, а само фаровете или допълнителнителните DRL светлини. Моя модул включва само дългите светлини с намалено напрежение. И не по време, а по сигнал от клема D+ на алтернатора (т.е. когато започне да зарежда) и се изключва, когато включа габарит от ключа на светлините или угася маторя.

моят модул не намалява напрежението. но варианта ми отпада за сега. в смисъл давам го на приятел за неговият автомобил. от утре ще се мъча да слагам аларма с дистанционно палене на автомобила и самата аларма има функция за включване на фаровете и т.н. най- вероятно пак ще се сблъскам с проблема че ключа ми прекъсва минуса. но ще видим как ще стане. тези дни ще е занимавка с новата придобивка. ще кача материал по- нататък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

моят модул не намалява напрежението. но варианта ми отпада за сега. в смисъл давам го на приятел за неговият автомобил. от утре ще се мъча да слагам аларма с дистанционно палене на автомобила и самата аларма има функция за включване на фаровете и т.н. най- вероятно пак ще се сблъскам с проблема че ключа ми прекъсва минуса. но ще видим как ще стане. тези дни ще е занимавка с новата придобивка. ще кача материал по- нататък

ето и две клипчета как действа паленето на колата с дистанционно. не съм вързал всичко поради простат причина че времето ми не стига. останаха няколко дребни неща да вържа като автоматичните светлени и прозорците. иначе алармата е много готина.

http://www.facebook.com/photo.php?v=2501661734240&set=vb.1033845867&type=2&permPage=1

http://www.facebook.com/photo.php?v=2501696535110&set=vb.1033845867&type=2&permPage=1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Доколкото разбрах тази лампичка ЕКО на ГДИ-то трябва да светне като караш,така да се каже в икономичен режим или греша,и постоянно ли свети ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Подсветка на часовника - B8.4D

Здравейте на всички. Извинявам се, ако се за спамя, но може ли някои да ми каже как се сменя крушката на часовника? От скоро сме с новата ни кола и се старая всичко да е и е ОК. Много благодаря на всички и се извинявам още веднъж!!!!Колата е Мицубиши Каризма 1999, 1.6, 90к.с.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Извинявам се, ако се за спамя, но може ли някои да ми каже как се сменя крушката на часовника? От скоро сме с новата ни кола и се старая всичко да е и е ОК. Много благодаря на всички и се извинявам още веднъж!!!!Колата е Мицубиши Каризма 1999, 1.6, 90к.с.

 

Отваряш таблото, като ползваш тънка отверка или някакво друго острие. Можеш да завиеш острието с един кат плат - срещу надраскване. Дърпаш само напред. Крушката е отзад, лесно се сменя.

 

 

 

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш таблото, като ползваш тънка отверка или някакво друго острие. Можеш да завиеш острието с един кат плат - срещу надраскване. Дърпаш само напред. Крушката е отзад, лесно се сменя.

 

 

 

 

КОЛЕГА МНОГО МЕРСИ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР АКО ИДВАМ КАМ ПЛЕВЕН ЩЕ ПОЧЕРПЯ КАТО ГО ОПРАВЯ ЩЕ КАЧА СНИМКИ

(А ДАЛИ МОГА ДА СЛОЖА ДИОДНА КРУШКА :icon_hammering: :icon14: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Осветление на запалката:

Т1-1/2 или Т5

 

http://www.miniaturebulb.com/images/glasswedge1.jpg

 

Ако може някой мод да го добави в първия пост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Имам един незначителен но дразнещ проблем.

Купих си SMD диодни светлини за габаритите. Светят много ярко в бяла светлина и ми харесват. Но това само на десния габарит. Левият габарит не иска да свети с диодни светлини. Свети си с обикновенна крушка със жичка. Като я погледнах днес балона на крушката беше почернял но все пак свети. Сега се сещам че и предната крушка на габарита дето смених балона също беше почернял но крушката здарва. Явно май има някакъв проблем там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

На мен на на фаровете на габаритите ми е изгоряла едната крушка, та от къде в Пловдив ще ми препоръчате да си купя - да заложа на нещо по-качествено на разимна цена, да не попадна на някави боклуци и да сменям през ден. А самата смяна сложна ли е - сам дали ще мога да се справя :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, имам един въпрос относно смяната на лампите на уредите с диоди- работи ли след това реостата за сила на светене?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам един незначителен но дразнещ проблем.

Купих си SMD диодни светлини за габаритите. Светят много ярко в бяла светлина и ми харесват. Но това само на десния габарит. Левият габарит не иска да свети с диодни светлини. Свети си с обикновенна крушка със жичка. Като я погледнах днес балона на крушката беше почернял но все пак свети. Сега се сещам че и предната крушка на габарита дето смених балона също беше почернял но крушката здарва. Явно май има някакъв проблем там.

Пробвай да размениш кабелите на крушката която не свети. При диодните има значение + и -. Ако ги размениш не свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...