Премини към съдържание

"Ветробрани" за прозорците на нашите Галанти!


s01o

Препоръчано мнение

Днес докато се рових по разни сайтове, случайно попаднах на този сайт на (тази фирма)

 

И докато разглеждах секциите на сайта им, попаднах на "ветробрани за странични прозорци НЕКО" ! Полски са и мисля да си закупя един комплект.

Лятото търсех за Галанта но така и не открих, на всякъде вдигаха рамене и цъкаха с език! - бяха ми споменали за някаква фирма на Горубляне "ТОЛЕКС", но така и не я открих а и няма нищо за нея в интернет!

 

Така като им гледам каталога на "гореспоменатите", ми се вижда интересно да мина да ги погледна що за стока са!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато се рових по разни сайтове, случайно попаднах на този сайт на (тази фирма)

И докато разглеждах секциите на сайта им, попаднах на "ветробрани за странични прозорци НЕКО" ! Полски са и мисля да си закупя един комплект.

 

Много полезна информация :good: Интересно ми е дали с тези ветробрани ще изчезне шума, който се чува при скорости над 180км/час ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна екстра в дъждовен ден, когато искаш да влезе малко свеж въздух без да намокриш в колата или ако шофираш бързо и си отворил леко прозореца. За пушачите също си е екстра. На предишната кола бях с ветробран и сега ми липсва. А какво значи +ОТ в ценовата листа? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато се рових по разни сайтове, случайно попаднах на този сайт на (тази фирма)

 

И докато разглеждах секциите на сайта им, попаднах на "ветробрани за странични прозорци

Браво колега - страхотна информация :icon_thumbup: Още утре ще ги потърся за подробности ! Запиши си няколко бири на моята сметка :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво значи +ОТ в ценовата листа? :icon_hmm:

Бре Пешо, то си го пише най-отдолу в легендата - значи комплект за предни и задни врати - 4 броя. То, вие младите, все бързате и прескачате , прескачате... :P

Колега s01o, прехвърлям бирите на сметката на Peter P

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кореспондирал съм си с тях, за ЕА5W имат според каталога и за задните врати, но за ЕА5А имат само за предни, за задните не предлагат. Налични нямат и доставката е около месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Интересно ми е дали с тези ветробрани ще изчезне шума, който се чува при скорости над 180км/час ?

Цъ, и аз се надявах, но си шуми. Ефекта от ветробраните е по-скоро козметичен / оптичен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз спецялно, искам да си взема заради дъжда!

 

Не ме интересуват никакви оптични и прочее гъзарии! - комфорта е важен за мен! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих по телефона с хората от тази фирма!

Много са отзивчиви и разбрани. Утре на обяд ще утида, защото се оказа че са на 500м. от местоработата ми! :)

 

Обясниха ми по телефона, че всички артикули, които ги нямат в наличност се доставят до месец след поръчката. Демек, ако сега си поръчам тези които си харесам, ще ми го доставят в края на Януари (поради празниците и прочее неща, което си е нормално според мен. белите хора по празниците празнуват :) )

Та за нашите Галанти, поради това че не са масов автомобил :) - са в графа "нямаме го на склад".

 

Обясниха ми че работят с 2 фирми, които поризвеждат тези ветробрани: HEKO и CLIMAIR.

 

Първата е Полска и съответно техните пордукти са малко по-ефтини, Втората е Немска и е с малко по (как да се изразя, ФЕШЪН) скъпи продукти, но и по качествени. Били малко по заоблени и имали повече избор на цветове/нюанси ма матеряла!

 

Цените в таблиците са за комплект ветробрани, а не за бройка! (аз поне си мислех че са за бройка, незнам защо?! :) )

За моя Галант (E52A 93-96г.) мисля да си взема комплект за предни и задни стъкла на немската фирма, който комплект излиза някъде около 105 лева с ДДС и доставка!

 

Та ако някой има интерес, може да огледа 2-та сайта на 2-те фирми дет съм постнал и там си има дори филмчета кое за какво е и как става, монтаж и порчее неща! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави,това свистене го чух и аз,но само от моята врата,като натиснах горната част на кората към вратата и спря,махам си ръката и пак се чува.Според мен проблема е във външния уплътнител на стъклото,с времето започва да не уплътнява,а също помага и разглобяването на вратите.А по темата,лично на мене не ми харесва кола с ветробрани,изглежда ми много ретро,аз не пуша и в колата ми не се пуши, значи не ми трябва тази "екстра".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави,това свистене го чух и аз, но само от моята врата, като натиснах горната част на кората към вратата и спря,махам си ръката и пак се чува.

Същото свистене го има и при мен (Галанта ми е 2003г), а доколкото знам и на всички Галанти. Аз го лекувам като издърпам с ръка горния край на вратата към купето, но не мисля, че е от уплътненията, защото вратите на Галант са с две уплътнения. Предполагам, че от високата скорост около колата се образува вакуум, който издърпва горната част на вратите навън и се получава това свистене. Ако някой е решил проблема, нека да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цените в таблиците са за комплект ветробрани, а не за бройка! (аз поне си мислех че са за бройка, незнам защо?! :) )

За моя Галант (E52A 93-96г.) мисля да си взема комплект за предни и задни стъкла на немската фирма, който комплект излиза някъде около 105 лева с ДДС и доставка!

 

 

Лично аз също много харесвам ветробраните и понеже офисът ми е до един от магазините на Хюндай си взех такива. Комплектът се състои от 4 части, но цените са между 25 и 30 лева. Хубавото при тях е че могат да се премерят на място и да се види дали ще паснат. Другото, поне за мен хубаво е че се лепят за рамката, а не влизат в прозореца. Лепенката е 3М и вече 2-ра година нямам никакви проблеми. Можеш да ги видиш на почти всички таксита 2121.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз също много харесвам ветробраните и понеже офисът ми е до един от магазините на Хюндай си взех такива. Комплектът се състои от 4 части, но цените са между 25 и 30 лева. Хубавото при тях е че могат да се премерят на място и да се види дали ще паснат. Другото, поне за мен хубаво е че се лепят за рамката, а не влизат в прозореца. Лепенката е 3М и вече 2-ра година нямам никакви проблеми. Можеш да ги видиш на почти всички таксита 2121.

Днес си поръчах от немските. Излезнаха ми точно 102 лева с ДДС и доставка! (оставих само 50 кинта капаро)

 

Разгледах всички модели, разцветки, нюанси, които имаха и най ми харесаха тези на немската фирма ClimaAir! Те също са с лепенка на 3М, сетрифицирани са по TUV-Райланд и се доставят със сертификат ABE-Allgemeine Betriebserlaubnis (разрешително за общо ползване, баси колко трудно го изписах последното) :)

 

Несмките са някак (как да се изразя) - по истински и елегантни от Чешките, макар и "пластмасите" да са им един и същи тип, имат и по голям избор и възможности за монтаж. Също така всички са опаковани в хубава опаковка със всичките маркировки по нея за качество. Обясниха ми че повечето фирми за производство на автомобили в света ползват изделията на тази немска фирма, като оптичен тунинг и такива неща за моделите си.

 

Казаха че ако могат да ми ги включат за доставката за другата седмица, ще го направят, иначе - средата на Януари!

 

Когато пристигнат ще ги поставя и ще постна снимки да ги видите.

Също така ми направи пвечатление че за доставката която се очаква другата седмица имаше заявени ветробрани за 4-5 Галанта модел след 97 година 2 комбита и 2 или 3 седана (не помня точно, защото бегло хвърлих поглед на списъка на компютъра им) - ако са колеги от форума да си признават! :)

За единя Галант "комби" беше поръчан пълен комплект ветробрани + този за шибидах-а който е много семпъл и интересен като идея. А за единия седан имаше някаква екстра, като заден оптичен панел на задното стъкло м/у тавана и самото стъкло (също много интересно но нямаше за моя модел)!

 

Също така имат и щори, но не такива каквито на всякъде сте виждали а точно по профила на стъклото + механизам за афтоматичните, като на АУДИ и Мерцедес! (говоря за задното стъкло)!

Имат и щори за страничните порозорци точно по порфила на прозореца (също по поръчка за точно определения модел)!

http://www.climair.de/images/stories/einbau_sonniboy-sichtschutz.gif

 

Имат и нещо такова: http://www.climair.de/images/stories/produkte/a_optichrom.jpg

 

Въобще имат много интересни неща, но всичко е с поръчка - спецялно за Галант, за останалите модели ту имат в наличност, ту нямат но трябва да се пита и гледа на място по каталозите им!

 

Може да ги видите тук: КЛИК!

и тук: КЛИК!

Редактирано от s01o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да пуснеш снимки да видим как ще изглежда с ветробраните,че и аз се замислям за такива. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Суупер, колега, тъкмо се бях замислял за ветробрани- голямо удобство са (на Скорпиото имах) и щях да поръчам от HEKO...

 

И ти ми "отвори очите" с тази тема :icon_thumbup:

Ще ходя да ги видя как са и сигурно ще поръчам за комбито (поне) предни черни на ClimAir. Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Днес си поръчах от немските. Излезнаха ми точно 102 лева с ДДС и доставка! (оставих само 50 кинта капаро)

 

Разгледах всички модели, разцветки, нюанси, които имаха и най ми харесаха тези на немската фирма ClimaAir! Те също са с лепенка на 3М, сетрифицирани са по TUV-Райланд и се доставят със сертификат ABE-Allgemeine Betriebserlaubnis (разрешително за общо ползване, баси колко трудно го изписах последното) :)

 

Несмките са някак (как да се изразя) - по истински и елегантни от Чешките, макар и "пластмасите" да са им един и същи тип, имат и по голям избор и възможности за монтаж. Също така всички са опаковани в хубава опаковка със всичките маркировки по нея за качество. Обясниха ми че повечето фирми за производство на автомобили в света ползват изделията на тази немска фирма, като оптичен тунинг и такива неща за моделите си.

 

Казаха че ако могат да ми ги включат за доставката за другата седмица, ще го направят, иначе - средата на Януари!

 

Когато пристигнат ще ги поставя и ще постна снимки да ги видите.

Също така ми направи пвечатление че за доставката която се очаква другата седмица имаше заявени ветробрани за 4-5 Галанта модел след 97 година 2 комбита и 2 или 3 седана (не помня точно, защото бегло хвърлих поглед на списъка на компютъра им) - ако са колеги от форума да си признават! :)

За единя Галант "комби" беше поръчан пълен комплект ветробрани + този за шибидах-а който е много семпъл и интересен като идея. А за единия седан имаше някаква екстра, като заден оптичен панел на задното стъкло м/у тавана и самото стъкло (също много интересно но нямаше за моя модел)!

 

Също така имат и щори, но не такива каквито на всякъде сте виждали а точно по профила на стъклото + механизам за афтоматичните, като на АУДИ и Мерцедес! (говоря за задното стъкло)!

Имат и щори за страничните порозорци точно по порфила на прозореца (също по поръчка за точно определения модел)!

http://www.climair.de/images/stories/einbau_sonniboy-sichtschutz.gif

 

Имат и нещо такова: http://www.climair.de/images/stories/produkte/a_optichrom.jpg

 

Въобще имат много интересни неща, но всичко е с поръчка - спецялно за Галант, за останалите модели ту имат в наличност, ту нямат но трябва да се пита и гледа на място по каталозите им!

 

Може да ги видите тук: КЛИК!

и тук: КЛИК!

Колега,какво стана с ветробраните, взе ли ги?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,какво стана с ветробраните, взе ли ги?

Да взех ги още на 5-ти, но все не ми остава време да направя снимки!

Днес ще гледам да я щракна за да ги покажа, колко яко стоят!

 

Все едно за тази кола са били правени. Пасват толкоз точно по профила на "джамовете", че направо не е за вярване! И стоят супер дискретно. Гледано от пред не си личи да има ветробрани!

 

Малко по късно ще направя снимки!

Редактирано от s01o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимките! Сложих ги на външен сторидж, щото тука може само до 2Mb да се качват!

Снимки на ветробраните! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 години ...

Стара тема, но полезна. У нас комплекта е 80 лева. Поръчката отвън е с близо 20 лева по-евтина. Между другото се оказа и друга разлика. Отново с минус за нас - скобите/щипки за нашият пазар са метални(тенекета), а за външният - пластмасови. Сами си правете изводите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Знаете ли дали съществуват ветробрани за Мицубиши Колт 98 година и откъде могат да се поръчат?

Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.e-heko.com/en/Marka/MITSUBISHI/

Ако в сайта на прозводителя ги има, значи не е проблем.

Първото място, на което проверих е ebay. Изписваш:

MITSUBISHI COLT 3-doors 1996-2004 2-pc HEKO Tinted и си избираш.

Второто място е: https://tuningstore.bg/product/8916/vetrobrani-za-mitsubishi-colt-3-vr-ot-1995-do-2002-godina.html

Избираш и се кефиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Знаете ли дали съществуват ветробрани за Мицубиши Колт 98 година и откъде могат да се поръчат?

Мерси.

 

https://www.bestauto.bg/ветробрани-heko-за-mitsubishi-мицубиши/6862-ветробрани-heko-за-mitsubishi-colt-1996-2004-3-врати-2-броя-предни.html

https://bktuning.com/product/10540/vetrobrani-za-mitsubishi-colt-1996-2004-3-vrati.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...