Премини към съдържание

Съединител за Галант модел 2005 г.


Препоръчано мнение

Моля за помощ. Карам Галант, произведен 07. 2005 г. В момента е на 86 000 км. Преди месец започна на "приплъзва съединителя", когато колата е "загряла". Потърсих в няколко сервиза, но ми казаха, че каталозите им са само до 2004 г. за този модел и нямат резервна част. От Auto Plus ми казаха, че ако взема за модел 10. 2004 г. би трябвало да стане на моята кола, но това ми се вижда малко рисковано.

Имам да сменям и един маншон и 1-2 от втулките на лява щанга. Какво да правя? Моля за помощ, че не е лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За американски галант ли става въпрос (той е модел 2004-та, този на аватара ти се произвежда от 1996 до 2003-та) Варианта за който се сещам е да вземете съединител за друга кола която я имат в каталога със същия двигател и скоростна кутия. Трябва да проверите и по другите магазини. Най-добре като ви кажат, че го имат, поръчвате, разглобявате колата същия ден и на другия отивате със сваления съединител. От тези магазини дори и да излиза нещо по каталог, няма гаранция че ще стане на колата. Последния вариант е да се купи оригинален или да се поръча от US...

Редактирано от DANI MG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами варианта е да си поръчаш чрез Ратола или БалканСтар. И аз преди време имах проблем с части за Тойота 2007г и единствено от ТМ ауто ги намерих и пристигнаха за 20 дни. Колата също беше производство само за САЩ.

 

А най-добре прати едно запитване до Мирослав или Цено83 от Ратола с номера на рамата на колата.

Редактирано от Веско
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, колата е произведена през юли 2005 г., но е модел за 2006 г. и е закупена в Кувейт. Т.е. не е американска. Благодаря за подкрепата при всички случаи. Утре ще се обадя на Балкан стар и Ратола да видя. Много скъпо ли излиза поръчката, според вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не. Просто цените има са по-високи, все пак частите са оригинални. В Ратола по-принцип е по-евтино.

 

Галант модел 2006-та май няма.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d5/Jagvars_Galant.JPG/250px-Jagvars_Galant.JPGhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2d/07-Mitsubishi-Galant-ES.jpg/250px-07-Mitsubishi-Galant-ES.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/2004-2006_Mitsubishi_Galant_GTS.jpg/250px-2004-2006_Mitsubishi_Galant_GTS.jpg

 

От ляво е модела 1996-2003 от дясно е модела 2004-та и фейслифта.

Даваш номера на рамата, още в началото му има кода на модела.

Пишеш тук и ще излезне какво е. Може даже да цъкнеш върху съединителя и ще излезне картинка с Part номера от дясно.

Редактирано от DANI MG
Годината на производство на галанта от лявата снимка е 1997-2003г.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не разбра ли, че галантът не е американски модел. Което автоматично значи, че няма как да е 2006 та година. Това ще се установи като се види ВИН-ът. Колите за Близкия Изток обаче са доста по-особени от другите. Поне по отношение на антикорозионно покритие и екстрите. Ама да се види трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не разбра ли, че галантът не е американски модел. Което автоматично значи, че няма как да е 2006 та година. Това ще се установи като се види ВИН-ът. Колите за Близкия Изток обаче са доста по-особени от другите. Поне по отношение на антикорозионно покритие и екстрите. Ама да се види трябва.

 

Аз съм чувал че за кувейтските коли парно не слагат... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал че за кувейтските коли парно не слагат... :icon_blush:

Слагат :) Топли си екстра! Но колата си е действително произведена юли 2005 г. Купена е октомври същата година. Но според дилъра, което нищо не значи само по себе си, колата е модел 2006 г., макар че всъщност няма никаква разлика или добавени екстри. Като цяло колата не може да се сравнява с комплектацията на европейските модели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагат :) Топли си екстра! Но колата си е действително произведена юли 2005 г. Купена е октомври същата година. Но според дилъра, което нищо не значи само по себе си, колата е модел 2006 г., макар че всъщност няма никаква разлика или добавени екстри. Като цяло колата не може да се сравнява с комплектацията на европейските модели.

 

Добре де колега, погледни си в малкия талон и напиши номера на рамата, че стана интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колега, погледни си в малкия талон и напиши номера на рамата, че стана интересно.

Написах номера на рамата, но от руския сайт нищо не излиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Написах номера на рамата, но от руския сайт нищо не излиза.

Така и очаквах да се получи. Моя джип е докаран от Мароко и го няма в базата данни за Европа. Нормално е да го няма, след като не е произведен за там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, колата е произведена през юли 2005 г., но е модел за 2006 г. и е закупена в Кувейт. Т.е. не е американска. Благодаря за подкрепата при всички случаи. Утре ще се обадя на Балкан стар и Ратола да видя. Много скъпо ли излиза поръчката, според вас?

Според мен съединителя ти е 225 мм, и е тип "Пуштайп" ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен съединителя ти е 225 мм, и е тип "Пуштайп" ............

ОК, ще търся този тип. Благодаря ти! Фирмите могат ли да изпълнят подобна поръчка, ако не е налична при тях частта? И всъщност един въпрос - не е ли много малък пробегът, за да се съсипе съединителя? Само 86 000 км. Допускаш ли, че климатичните условия имат влияние - средна годишна температура над 35 С?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще търся този тип. Благодаря ти! Фирмите могат ли да изпълнят подобна поръчка, ако не е налична при тях частта? И всъщност един въпрос - не е ли много малък пробегът, за да се съсипе съединителя? Само 86 000 км. Допускаш ли, че климатичните условия имат влияние - средна годишна температура над 35 С?

Ако е такъв, аз го имам.............по принцип на един съединител и 50 хил. км. може да са много ако е карана колата душмански или само са дърпали каравана или нещо от сорта...........Тази температура не е стряскаща ,тъй като той се загрява много повече от 35 градуса заради мотора ............по спецификации( не за Галант ) съединителя нормално може да работи при температури от - 30 до + 160 градуса..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагат :) Топли си екстра! Но колата си е действително произведена юли 2005 г. Купена е октомври същата година. Но според дилъра, което нищо не значи само по себе си, колата е модел 2006 г., макар че всъщност няма никаква разлика или добавени екстри. Като цяло колата не може да се сравнява с комплектацията на европейските модели.

 

Сори за офтопика, но ми стана любопитно за твойта кола. :) Защо не пуснеш една отделна тема, заедно с описания и снимки? Мисля, че на всички ще е интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съжалявам за офф-топика но поне и на мен ми стана интересно?!

И тъй като оня ден до бачкане,то видях един Galant от новите с фейслифта, рекох да го щракна от интерес! :)

 

И като стана на въпрос, - този да не е твоя?! :)

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съжалявам за офф-топика но поне и на мен ми стана интересно?!

И тъй като оня ден до бачкане,то видях един Galant от новите с фейслифта, рекох да го щракна от интерес! :)

 

И като стана на въпрос, - този да не е твоя?! :)

 

 

 

[/quote

Не, това не е моят. Опитвах се да кача снимки, но тези снимки, които имам са по-голям формат. Ще го направя. Колата си е обикновеното купе на Галант. подобно на тези, които имаме вече много в София. А този, който си сложил за съжаление е доста "обикновен" :) Загубена е безвъзвратно красотата на класическата форма. А колкото до съединителят, добрите хора от форума помогнаха!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колегата Галанта е най обикновен Галант ЕА2А( като моя даже :D ) обаче .................произведен 2006 година , ВИН-а му е : JMYEA2A6................ произведен е за Азия( или за някои страни от Азия ) и мотора е като на всеки двулитров Галант Еа2 ,но с малката разлика че ги няма вакуумите за екология и ЕГР-системите ..........

Честито колега за този екземпляр, много колеги биха искали да карат същата ,считана за спряло от производство кола но 2006 година.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колегата Галанта е най обикновен Галант ЕА2А( като моя даже :D ) обаче .................произведен 2006 година , ВИН-а му е : JMYEA2A6................ произведен е за Азия( или за някои страни от Азия ) и мотора е като на всеки двулитров Галант Еа2 ,но с малката разлика че ги няма вакуумите за екология и ЕГР-системите ..........

Честито колега за този екземпляр, много колеги биха искали да карат същата ,считана за спряло от производство кола но 2006 година.........

 

Точно това ме озадачи и мен. :) Хем ЕА_, хем 2006...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ме озадачи и мен. :) Хем ЕА_, хем 2006...

Да шефе, за някои страни го произвеждат чак до 2006 година този уникален модел на Галант .........хората там са така, за разлика от Европа..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да шефе, за някои страни го произвеждат чак до 2006 година този уникален модел на Галант .........хората там са така, за разлика от Европа..........
Какво пак се заяждаш с Европата бре ?.. :P

В Европа, сполучливите модели, ги произвеждат много по дълго време и в повече екземпляри...

Вземи за пример, бръмбара на Фолксваген...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да шефе, за някои страни го произвеждат чак до 2006 година този уникален модел на Галант .........хората там са така, за разлика от Европа..........

Хм, че тогава да се разтърся за един галант от Емирствата. Щом има 2006-та, то въпросът почти решен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега - ако не е тайна за какво пари го купи това съкровище?

 

Ееебаси, и аз искам такъв галант 2006 година! :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега - нащракай го и отвътре и отвънка и качи снимките в някой сайт.... да речем snimka.bg ;)

 

и да идваш на сбирките да му се радваме :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...