Премини към съдържание

Насочете ме към добър сервиз за автоклиматици


Препоръчано мнение

Bate_pleven и miki вероятно могат да помогнат ако видят темата. Не знам какво не е изправно и искам поне да ми кажат къде е повредата. Датчика за температурата, клапите, осветление, auto-функцията, степените... работят, но няма студен "ветар" (компресорът не тръгва). Намирам с чичко Гугъл няколко сервиза в Плевен, но друго ще е ако някой ми препоръча. Не желая да ми скапят нещо по колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Bate_pleven и miki вероятно могат да помогнат ако видят темата. Не знам какво не е изправно и искам поне да ми кажат къде е повредата. Датчика за температурата, клапите, осветление, auto-функцията, степените... работят, но няма студен "ветар" (компресорът не тръгва). Намирам с чичко Гугъл няколко сервиза в Плевен, но друго ще е ако някой ми препоръча. Не желая да ми скапят нещо по колата.

Фреонец има ли? Някога допълвал ли си? Щото като падне нивото и компресорът не пали от инстинкт за самосъхранение. Вчера един галант не можа да си задейства компресора, а преди седмица работеше като пушка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Bate_pleven и miki вероятно могат да помогнат ако видят темата. Не знам какво не е изправно и искам поне да ми кажат къде е повредата. Датчика за температурата, клапите, осветление, auto-функцията, степените... работят, но няма студен "ветар" (компресорът не тръгва). Намирам с чичко Гугъл няколко сервиза в Плевен, но друго ще е ако някой ми препоръча. Не желая да ми скапят нещо по колата.

 

Колега, пусни едно ЛС на miki, ако не се лъжа той може да ти свърши работа. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Bate_pleven и miki вероятно могат да помогнат ако видят темата. Не знам какво не е изправно и искам поне да ми кажат къде е повредата. Датчика за температурата, клапите, осветление, auto-функцията, степените... работят, но няма студен "ветар" (компресорът не тръгва). Намирам с чичко Гугъл няколко сервиза в Плевен, но друго ще е ако някой ми препоръча. Не желая да ми скапят нещо по колата.

Виж тази тема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...mp;#entry128036

Да не би и при теб да е подобен проблема? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фреонец има ли? Някога допълвал ли си?

Купих я с неработещ климатроник, само че нали не разбирам (пък и в момент на еуфория) още с даването на контакт забуча вентилатора на някаква предпоследна скорост и ми разроши перчема. Беше много студен въздух и си помислих, че е изгасена с включен климатроник (на 17 градуса беше и на звездичката). Предния ден се загледах по едно Ауди А6 2,5TDI със 140 коня, 6 скорости, черно, седан... бла-бла... и като седнах в кожата, започнах да се пържа. Дадох контакт и от студената струя ме побиха тръпки. Та помислих, че с Галанта е същата работа. Само че има една съществена разлика - при Аудито беше 30 градуса, а при :mitsu-smiley: 7 градуса :icon_blush: Даже се учудих как така не се усеща, че сработва компресора... шматка.

Ако отстраняването на повредата е скъпо, няма да го правя сега. Когато имам пари... Единствено проверих бушончето и видях, че е Ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих я с неработещ климатроник, само че нали не разбирам (пък и в момент на еуфория) още с даването на контакт забуча вентилатора на някаква предпоследна скорост и ми разроши перчема. Беше много студен въздух и си помислих, че е изгасена с включен климатроник (на 17 градуса беше и на звездичката). Предния ден се загледах по едно Ауди А6 2,5TDI със 140 коня, 6 скорости, черно, седан... бла-бла... и като седнах в кожата, започнах да се пържа. Дадох контакт и от студената струя ме побиха тръпки. Та помислих, че с Галанта е същата работа. Само че има една съществена разлика - при Аудито беше 30 градуса, а при :mitsu-smiley: 7 градуса :icon_blush: Даже се учудих как така не се усеща, че сработва компресора... шматка.

Ако отстраняването на повредата е скъпо, няма да го правя сега. Когато имам пари... Единствено проверих бушончето и видях, че е Ок.

За съжаление правенето на климатик никога не е било евтино да се оправи. Дори понякога излиза по-евтино да си стегнеш ходовата част, от колкото да го оправиш. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и други неща за стягане по нея, но ще ги оправям едно по едно. Нали знаеш, една работа докато не я почнеш, няма вероятност да я приключиш :icon_dance:

valboss, утре ако мога да взема свободен ден ще отида до този сервиз. Казаха ми още един - по пътя за Метро и се завива наляво. ТМ или нещо такова ми казаха преди малко по телефона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имали са предвид ПОЛЮС ТМ.

До преди 5 години бяха на един оживен булевард /Хр.Ботев - точно до паметника/ и ходех често при тях със служебните автомобили. Но откакто се изместиха - загубих дирята им...

................

Впрочем, ето къде са се преместили - :link:

Все пак, лично аз те съветвам да идеш на другият адрес - първият който постнах.

Но е добре още сега да и дръннеш едно телефонче - вече е топло /хората си правят климатиците масово/ и сигурно сервиза е минал както и миналото лято, на практиката със предварително записване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фреонец има ли? Някога допълвал ли си? Щото като падне нивото и компресорът не пали от инстинкт за самосъхранение. Вчера един галант не можа да си задейства компресора, а преди седмица работеше като пушка...

Аз май имам същия проблем с компресора, дето споменаваш!

До преди седмица си бачкаше нормално - като го пусна от копчето на таблото и се чуваше отпред едно добре познато цъкане на запуск на компресора, оборотите падат с 100-150 и бавно се наместват в норма. Днес го пуснах пак и нищо!?!?! Все едно няма ток до него... никаква реакция!

Не съм го замервал за тоците, но може да погледна в събота като ми остане време (бушоните са ОК). Дали вярно ако нивото е ниско - дето викаш ти има някаква защита?

 

П.С.:

Не трака, не скърца, не пуши, не мирише... просто не включва компресора - гледах и кабелите - наред са си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако е само за допълване с фреон и ние можем да го свършим в нашия сервиз, но ако е за ремонт - тц........

В Полюс ТМ нямаш шансове да се вредиш, фраш е там, и са пълни надувки/кретени.

Колега, иди в сервиза на Сашко (адаша ти пусна линк).

П.П. И все пак ако имаш нужда от помощ, свиркай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за наглото присламчване, но и аз да питам: а в София къде има читави сервизи за климатици, че старата ми кола Ауди 80 В3 не й работи климатика, а като се наложи да джиткам с нея докато ми сменят прозореца, се попрепеках.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, там съм решил да отида. Леле, златни сте :icon_clap:

Едва ли е за фреон. Немеца щеше да си го зареди. Надявам се да ми кажат къде е повредата. И компресор да е - какво да правя сега :rolleyes: Ние да сме здрави и с хубаво настроение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, там съм решил да отида. Леле, златни сте :icon_clap:

Едва ли е за фреон. Немеца щеше да си го зареди. Надявам се да ми кажат къде е повредата. И компресор да е - какво да правя сега :rolleyes: Ние да сме здрави и с хубаво настроение.

Не бой се... Знам един пич в тоя форум влиза, от Ямбол. Цените на частите му, включително компресорите са най-добри в БГ и въпросът ти ще се реши :icon_clap:

Знам един отличен сервиз в Младост 1А, там съм си правил климатиците в последните години - малко шибано за обяснение, но: Караш по този двойният път от 7,8,9 блок на Студентски град в посока Младост. По средата има малък светофар, завиваш на ляво към бул. Сахаров. Първата пряка в дясно покрай първия блок в квартала и веднага след него в ляво. На около 150 м. ще видиш сервиза. Читави пичове, добри цени, компетентни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, там съм решил да отида. Леле, златни сте :icon_clap:

Едва ли е за фреон. Немеца щеше да си го зареди. Надявам се да ми кажат къде е повредата. И компресор да е - какво да правя сега :rolleyes: Ние да сме здрави и с хубаво настроение.

Анди, може да прескочиш и до Бяла Слатина. Има един майстор, който разбира доста. Той успя за половин час да оправи моя климатик, за разлика от майсторите в Ратола, които ме държаха цял ден, не успяха да го направят и накрая ми казаха, че проблема е или в компютъра, или в пулта за управление (да ме прощава Миро, но колкото съм възхитен от отдела им за резервни части, толкова съм разочарован от майсторите им).

Ако решиш, звънни ми предварително, за да мога да го арестувам, че е като Левски - постоянно е в движение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Полюс ТМ нямаш шансове да се вредиш, фраш е там, и са пълни надувки/кретени.

Колега, иди в сервиза на Сашко (адаша ти пусна линк).

 

 

Анди, и аз подкрепям колегите градски - първо при Сашо, после другаде!!! Обади се предварително задължително и не се стряскай ако говориш с жена - това е съпругата му, тя е малко "джаста -праста" :icon_thumbup: ама е печена!

Един съвет от мен - на място търси по-малкия от братята (той е по-високия), той е фен на :mitsu-smiley: GALANT, въпреки че кара Сузуки, мнооооооооооого сме си говорили с него за Галантите като твоя - ще ти се зарадва предполагам (той даже искаше да си купува такъв GDI) :icon_dance:

 

Ако се окаже само за пълнене с фреон, пиши ми на лични, ще те пратя при мой човек!

 

Успех!

 

Поздрави, Иван!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фреонец има ли?

:fan: Готово!

Росене, я ми кажи откъде взе кристалната топка? Онзи ден каза подкалник, вчера фреон... Я кажи за четвъртък числата за 6/49 :icon_blush: Ще делим 60:40 в твоя полза :specool:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:fan: Готово!

Росене, я ми кажи откъде взе кристалната топка? Онзи ден каза подкалник, вчера фреон... Я кажи за четвъртък числата за 6/49 :icon_blush: Ще делим 60:40 в твоя полза :specool:

:icon_thumbup: Остави тая работа с диагностичните умения по Интернет - то е бошлаф работа... Пък биричка че ще черпиш - то е ясно :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бой се... Знам един пич в тоя форум влиза, от Ямбол. Цените на частите му, включително компресорите са най-добри в БГ и въпросът ти ще се реши :icon_clap:

Знам един отличен сервиз в Младост 1А, там съм си правил климатиците в последните години - малко шибано за обяснение, но: Караш по този двойният път от 7,8,9 блок на Студентски град в посока Младост. По средата има малък светофар, завиваш на ляво към бул. Сахаров. Първата пряка в дясно покрай първия блок в квартала и веднага след него в ляво. На около 150 м. ще видиш сервиза. Читави пичове, добри цени, компетентни.

Верно са читави и съм доволен от тях. В сравнение с Impas 56, са на половина цените им за ремонт и обслужване на климатиците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бой се... Знам един пич в тоя форум влиза, от Ямбол. Цените на частите му, включително компресорите са най-добри в БГ и въпросът ти ще се реши :icon_clap:

Дай телефоните на пича - че може да потрябва.

Ако човека е стеснителен - прати ми ги на ЛС. Хубаво е да знаеш от къде какво да си поръчаш при нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже става въпрос за автоклиматици и аз да препоръчам един човек в ямболския край - в гр. Стралджа, казва се Тодор и се намира на входа на града, идвайки от с. Зимница. В никакъв случай НЕ ХОДЕТЕ в сервиза на Мишинев в Ямбол!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай телефоните на пича - че може да потрябва.

Ако човека е стеснителен - прати ми ги на ЛС. Хубаво е да знаеш от къде какво да си поръчаш при нужда.

Аз се шегувах... :rolleyes: и имам предвид колегата Alex от Ямбол, който е честен и почтен човек, а цените му на употребявани части са наистина разумни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росен реклама прави, трябва да черпя...

 

Колегата ако има проблем да звънка, компресорите за неговия мотор са 2 вида имам ги... както и всичко свързано със климатроника. Ако има време да звънне, ако пък и може да скочи до Ямбол доста евтино мисля ще му стане ремонта на колата :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към SLX. Миналата година купих от Алекс една главина и исках да взема и кората под капака. Алекс можеше да ми я прати и нея, но ми звънна и каза, че едва ли ще стигне здрава и счупена ще става само за боклука. Мъча се да се сетя за друг търговец, който да постъпи така.

Кората на моята кола е наядена от мишоци. До това заключение стигнахме с veskobsl днес. Съдим по това, че по маркучите има навита метална мрежа и предположихме, че е защита против гадините.

Алекс, ако пазиш още онази кора, или имаш друга, моля те да ми пишеш ЛС и цена. С Веско мислехме вариант да я пратиш по Mitsubishi (Слави) до В. Търново (ако е съгласен) и оттам Веско ще я докара до тях. Аз ще ида да я взема от него когато е удобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема малко се превърна на онази с благодарностите, но от мое име и от името на Торанага мога да потвърдя горните два поста! Алекс наистина е коректен и добросъвестен човек!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...