Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпроси относно Lancer 1.8 Cvt


Препоръчано мнение

Аз наближавам 40 000км и средният разход ми е 10л. в началото на истина беше доста по-висок от колкото пише в книгата, но с километрите се оправи (ако може така да се каже). Извън града, от Смолян до Слънчев Бряг ми е давала и 6.7л ама на всякаде спазвах ограниченията с +10км. Ама така не може да се кара. Разхода зависи много от това как я караш тази кола. Може и 7л да гори, може и 17л. Аз от както оставих на дисплея да ми показва температурата на охладителната система разхода ми падна много. :icon_thumbup:

Не забравяй,че между градското каране в Смолян и София има доста голяма разлика.Това нашто трудно може да се нарече каране,ние просто си седим на едно място и от време на време се подместваме с няколко метра.Така че едвали е удачно да си ги мерим(разходите). :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А в Смолян като минаваш от една улица на успоредна на нея друга улица качваш или слизаш 300 стъпала :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А в Смолян като минаваш от една улица на успоредна на нея друга улица качваш или слизаш 300 стъпала :D

Ми де да знам пешеходците как минават от една на друга улица? Аз с колата и по пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй,че между градското каране в Смолян и София има доста голяма разлика.Това нашто трудно може да се нарече каране,ние просто си седим на едно място и от време на време се подместваме с няколко метра.Така че едвали е удачно да си ги мерим(разходите). :icon_thumbup:

Ами да ти кажа право, Аз в София съм голям късметлия като дойда. Хващам минимални задръствания , дето се чака по 10-15 минути ( не че не се изнервям) и постоянно минавам светофарите назелена вълна. :icon_blush:

В София повече от 12л не ми е давала разход колата, а в Смолян под 13-14л не е слизала, та даже и като ходя до Пампорово и обратно пак е толкова, а уж е извън града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново споделям , че моята градско в задръствания малко в квартала /Слатина по булевард Слатински после малко на Младост преди първия Светофар на Малинов и от там по кварталните улички и така до Бизнес парк / разход 9.00 литра , а в зверските задръствания 10- 11 на 100 ни грам повече.Между другото станахме на 10000 км вече мисля , че добре се движи моя разход и нямам никъкви оплаквания B)

 

P.S: Оф забравих , е моята е с ръчна скоростна а не автомат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам дизелов Аутлендър и градския ми разход в центъра на София е около 12 л, при условие че по каталожни данни е под 9. Мисля че има огромно значение къде се кара и колко е дълга дистанцията - ако се минава по бул. България, Цариградско, Константин Величков в нормално време, тогава разхода пада до около 10. Същата кола карана в час пик в Русе рядко дава над 9.0-9.5л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново споделям , че моята градско в задръствания малко в квартала /Слатина по булевард Слатински после малко на Младост преди първия Светофар на Малинов и от там по кварталните улички и така до Бизнес парк / разход 9.00 литра , а в зверските задръствания 10- 11 на 100 ни грам повече.Между другото станахме на 10000 км вече мисля , че добре се движи моя разход и нямам никъкви оплаквания B)

 

P.S: Оф забравих , е моята е с ръчна скоростна а не автомат

И е с 1,5 двигател, за който 11 градски разход е доста прилично постижение... Темата май доказва, че новият лансер не е сред особено икономичните коли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И е с 1,5 двигател, за който 11 градски разход е доста прилично постижение... Темата май доказва, че новият лансер не е сред особено икономичните коли?

Че кой твърди, че е икономичен, той не е ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че кой твърди, че е икономичен, той не е ;)

Твоята е ръчка. Искаш ли да ги разменим за едно пробно каране, да опиташ шестака, пък аз да видя дали си струва да се купува нов лансър. Бях ентусиазиран, но все повече се разубеждавам... Не че нещо, ама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоята е ръчка. Искаш ли да ги разменим за едно пробно каране, да опиташ шестака, пък аз да видя дали си струва да се купува нов лансър. Бях ентусиазиран, но все повече се разубеждавам... Не че нещо, ама...

Шестака на Ники Мизов съм го пробвал, повече върви от моята ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А моята върви повече от тази на Ники :icon_thumbup:

По пътя на логиката не би следвало да е така! Моята красавица харчеше по 21-23/100км., следователно и върви най-много! :icon_clap: :icon_thumbup:

Благодарение на Цено, скоро ще харчи малко, само да ми дойдат датчиците! С 15-те джанти имам чувството, че ''тичаше'' повечко в сравнение със 17-те?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото четох новия спортен Mitsubishi Outlander GT, който ще е с предница на Лансер (наистина ми се струва като лоша идея това, но да видим), ще има нова за Мицубиши технология, която намалява разхода, наречена Neutral Logic. Това, което ще прави Neutral Logic е да изключва от скорост при спряло положение на светофар. Следователно изключването от скорост в спряло положение на светофара намалява разхода на гориво. Мойта си е ръчна така че не ги разбирам нещата и не давам съвети само споделям какво съм прочел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото четох новия спортен Mitsubishi Outlander GT, който ще е с предница на Лансер (наистина ми се струва като лоша идея това, но да видим), ще има нова за Мицубиши технология, която намалява разхода, наречена Neutral Logic. Това, което ще прави Neutral Logic е да изключва от скорост при спряло положение на светофар. Следователно изключването от скорост в спряло положение на светофара намалява разхода на гориво. Мойта си е ръчна така че не ги разбирам нещата и не давам съвети само споделям какво съм прочел.

Много спам и много логически неправилни изводи.. :icon_clap: Ники, това, че ти гореше по 20 кила бензин далеч не значи, че върви повече от ръчката... Айде, слагай ЕГР-то и да ги дръпнем, но изходът е много, много предизвестен. Исках просто да видя истински лансер, не тези, които дават за тест драйв и да чуя лични впечатления... Ама на Ликса май не му се дава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че кой твърди, че е икономичен, той не е ;)

Защо ли нямам проблем с икономичността (че и с вървенето DI-D :icon_thumbup: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли нямам проблем с икономичността (че и с вървенето DI-D :icon_thumbup: )

 

Ти не си DI-D а си TDI :) VW, верно е харчиш малко ама се чуваш как работиш през 2 улици :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Ти не си DI-D а си TDI :) VW, верно е харчиш малко ама се чуваш как работиш през 2 улици :)

 

Като понадуеш Zrock проблеми няма ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги :mitsu-smiley: !

Нещо за разхода - тия дни ми се наложи да мина към 300км градско, имам предвид и задръствания, и малко по-дълги маршрути от единия край на града до другия. Каране - нормално, от време на време минаване на ръчен режим :drag:. Та снощи допълних резервоара до горе с бензинче и :clapping2: 10/100!!! При това тия дни ми предстои смяна на маслото, т.к. колата направи една година. Явно наистина, както някой от колегите писа, когато колата се кара само до работа и обратно двигателят няма време да загрее и разходът е по-голям. Но ако се кара повече, вече си влизаме в норма.

Приятно прекарване на почивните дни на всички желая! :essen: :football: :concert: :drinks: :skara::drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ехе, какви са тия разходи на гориво, пък аз се оплаквам че мойта джипка гори 11-12/100 градско в София, като идвам.Тук в Горна Оряховица и Велико Търново е доста по-малък.

За CVT кутията, но на NISSAN 2.0I мога да кажа около 11-12/100 градско предимно в София(Княжево-Сточна гара), всяка сутрин и вечер, на дълго пак толкова, но с яко каране.

Аутлендър с 2.4I мотор с СVT кутия, градско 13-14/100градско и около 11/100 извънградско, още не е настъпвам все пак е на около 4000км.

 

Колега, тези колите с автоматични кутии са изчислени бързо да загряват до нормали стойности(както мотора така и скоростите) и затова първите няколко минути работят на 1500 оборота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тези колите с автоматични кутии са изчислени бързо да загряват до нормали стойности(както мотора така и скоростите) и затова първите няколко минути работят на 1500 оборота.

 

Ами незнам иначе как да си обясня разликата :confused1:.

Другото, което си мисля е да не е бензиностанцията, че от време на време ги сменям, та да преценя кой какво продава.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че този огромен разход е породен от грешка на колегата в засичането му. При мен 1.6 типтроник, разхода градско ми е 12л/газ или 10л/бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

след една година каране на Аутландер 2,4 CVT лично моя извод е, че проблема в рзхода не е в скоростната кутия, а в MIVEC-a. Просто според мен далеч не е толкова ефективна по отношение на разход. Ефективността е по-скоро откъм по-голям въртящ момент в по-широки граници на оборотите.

Не че се оплаквам от разхода - свикнах си му.. и като седна на обикновен автоматик ме даже дразни.

Не се оплаквам и от двигателя, просто констатирам.

За сравнение преди това карах роувър 75 с 2.0 V6 автоматик - кола не по-лека от аутландера и ми правеше 8.5 л/100 извънградско с около 140 км/ч и изпреварвания постоянно, около 7 при 100 и 12.5-13 - софийско градско.

На аутландера съответните стойности са 13-13.5, 8.2, 13 л/100..

 

Голямата разлика между извънградско със 140 и 100 е очевадно от голямото челно съпротивление, въпреки че CVTто поддържа доста ниски круизни обороти.

 

Лансера обаче според мен пак няма да постигне стойности като роувъра ми, като пак казвам.. причината е в двигателя, а не в CVTто.

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

след една година каране на Аутландер 2,4 CVT лично моя извод е, че проблема в рзхода не е в скоростната кутия, а в MIVEC-a. Просто според мен далеч не е толкова ефективна по отношение на разход. Ефективността е по-скоро откъм по-голям въртящ момент в по-широки граници на оборотите.

Не че се оплаквам от разхода - свикнах си му.. и като седна на обикновен автоматик ме даже дразни.

Не се оплаквам и от двигателя, просто констатирам.

За сравнение преди това карах роувър 75 с 2.0 V6 автоматик - кола не по-лека от аутландера и ми правеше 8.5 л/100 извънградско с около 140 км/ч и изпреварвания постоянно, около 7 при 100 и 12.5-13 - софийско градско.

На аутландера съответните стойности са 13-13.5, 8.2, 13 л/100..

 

Голямата разлика между извънградско със 140 и 100 е очевадно от голямото челно съпротивление, въпреки че CVTто поддържа доста ниски круизни обороти.

 

Лансера обаче според мен пак няма да постигне стойности като роувъра ми, като пак казвам.. причината е в двигателя, а не в CVTто.

 

 

Поздрави

 

 

За "голямото челно съпротивление" съм съгласен ....и на моя Аутлендер разходните стойности са подобни.

Обаче да споделя нещо.

Дали защото в началото много се радвах на :mitsu-smiley: и я понапъвах, но разхода (в София) беше 17-18 л/100км. Множко,а?

Пък и не вися много в задръствания - просто много светофари и тръгни/спри....

 

Сега правя следното:

1. В града карам като сам си превключвам скоростите (типтроник) :drive:

2. Когато спирам ,почти не използвам спирачния педал - спирам с двигателя

3. Гледам автомобила да е в движение ,когато колоната потегля.За целта не карам на задната броня на колегите.

Все пак най-много гориво е необходимо за задвижване на автомобила и достигане на определена скорост.За поддържане то и е по-лесно

 

Резултата е 13 л/100км :icon_clap:

Извода който си вадя (без да натоварвам другите) е че разхода си зависи от стила на шофиране.

 

 

П.С. Обаче като ми щракне нещо...лелеееее :mitsurally:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...